AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog me Xhavit Dalloshin,Xhelal Selman Toplanen,per uçk

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dialog me Xhavit Dalloshin,Xhelal Selman Toplanen,per uçk   Lun 2 Jan - 0:56

Xhelal Selmani Toplana a partagé la publication de GazetaBlic.
23 h · 

E vérteta vanon por nuk harron!.kéto veteranét e sotit qenkan melaqe!,ata qé filluan dhe u flijuan pér liriné e Kosovés paskan qené Dreçér!!!.
GazetaBlic

J’aime la Pag
Hier, ŕ 13:11 · 
Kaloni në pamjet tjera!

“Kush dreqin është UÇK-ja e vitit 1991?”: Publikohen fotografi të UÇK-së nga viti ’91 (Foto)
GAZETABLIC.COM|PAR GAZETABLIC
4Xhelal Selmani Toplana et 3 autres personnes
Commentaires

Xhavit Kosova Tradhtaret jane ..,rrena ska pas uck ....rrena ldk-iste serbe..
J’aime · Répondre · 1 · 22 h

Kuçi Kuçi Haxhi Xhelal Selmani Toplana,po o vella shumica e ketyre,kane qen komandanta ne kohen e luftes ne kosove,ilride e ne lugine.Keta jane kane pergaditur qysh ma heret per nje lufte kinse çlirimkare.Vetem shpiunat e antishqiptaret nuk e pranojne kete thenjen ti...Voir plus
J’aime · Répondre · 1 · 19 hKuçi Kuçi Haxhi a répondu · 2 réponses

Xhelal Selmani Toplana Xhavit Kosova kjo ka qené e vérteté,100 pér qind kam argumente,
J’aime · Répondre · 18 h

Xhavit Kosova Jo ska qene e vertete hiq se une kam qene ne koosve atehere dhe me 1993 kena qene veprimtare te uck/se ! Keta kane qene udba serbe me ldk /mbrojtja popullore e serbis kk/krahinor ! kosova me kushtetute te 74 ka qene pjese e serbis dhe ka pa smbrojtjen popullore krahinore ! UCK ska pas as ksa kurre ldk/ja as me 1991 !
J’aime · Répondre · 1 · 17 h

Xhelal Selmani Toplana Salih Qeku pse stérrvitej pra me grupin,edhe fotot jané déshmi.né até kohé kur i bénte akcionet Adem Jashari i thonin Shpiun i Serbisé!!!,Kur béheshin stérvitjet né Laussane bénte telefon Hysen Gérvallla me Adem Jasharin mé 1991.
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 17 h · Modifié

Xhavit Kosova Keto propaganda ishin me shume prrala serbe ldk /iste ! Po te kishte uck ne ate kohe ta merr mendja se ldk nuk do te reklamonte ,keta leje qe ishin kunder uck-se po na shanin dhe na akuzonin ne veprimtareve se skena kacik te bejme lufte kunder serbise dhe na bojkotonin ! UCk e vertete qe nag viti 1993 nisi aktivitetet dhe une kam bere takimet me media politikane gjermane qe nga atehre dhe jam shqiptari i pare qe kam lajmerua gazezat mediat anembane se egzistone uck kam te gjitha shenimet ! ..Si skane turp sote te mashktrojne dhe propagandojne neper portale media se keta paskan pas nje uck te tille ,kta sjane normal fare ju ka humb rruga ne oborr ! As nuk ju vjen turp ,ed ine bota evropa amerika se ksueh formoi uck mos te flasim per tradhtine qe dikush ja beni pas lufte uck-se ! Eshte tjeter gje qe pas lufte disa tradhtuan uck-ne ne koosve maqedoni dhe presheve bujanovce -lakmia per pushtet ja qerroi syte disa hajvanave dhe sju vjen turp !
J’aime · Répondre · 1 · 17 h · Modifié


Kuçi Kuçi Haxhi Xhelal Selmani Toplana qashtu ka qen se lun topi.Por edhe me ba hajgare kane ba Xhelal,pasha zotin nuk po ua permendi emrat,por me thojshin e kemi bomben atomike qe vete na e kemi krijue.Ja pata ba njanit si e keni marue?Ma bani prej pejve te fabrikes se Ballkanit.Me paten thirre ne me shkue mi vizitue ne Qiqavic,por thash vete me vete pasi bomba po bajka prej fijeve te konopit hiqju ketyre se mos po me shtijne ne ndonje kurthe.A kur ka qen Adem Jashari nvete i shtati ,por pasi i tradhetuan njanin e kam te inqizuar ne kaset ma se paku nja dy ore.Por me leshue ne popull mos po preket se ka qen e krijuar ne vitin 1991 kjo uçk.Xhavit Kosova,shoku im e shoku i shokut tend qe pate thene se bashk me Reshat Badallen e keni krijue e ndihmue uçk en ne gjermani.Se di kur ja keni nis me krijue,por ne kosove Rugova bashk me Fehmi Aganin e kane krijue uçk en,por temelin e uçk es e ka ne gjermani Sali Qeku,e Fehmi Agani.Xhavit Dalloshi,ju mendoni si vete edhe shoket i ke pas,por gaboni se e dini si ju etiketuan ne fund qata shoket e tu.Tane ne fillim te perkraheshin e ne fund te futen shpiun dhe po punoni ne krye veti.Reshat Budalla edhe per Ali Ahmetin po deklaron se bashk me Ali Ahmetin e kane krijue uçk en ne maqedoni.Nese paska qen shok i Ali Ahmetit,si mendoni ju kush na qenka pra Reshat Badallaj?A i besoni keti pizdarit, qe po paraqitet si patriot vertete e ka qellimin me mbrojte popullin shqiptar?Xhavit e di qe ju ka kercnue qeni Reshat Badallaj,por te rrofte prapanicen,apo mutin ta hankt,se ai qen e ka dhenderr Mehe Uken,qe ka dasht me shti ne kurthe grupin e Adem Jasharit.Dhe nuk e kane vra serbet,por jane gjuajt ndere vedi me grupin e Adem Kasharit.Sahit Jashari eshte plagosur e ky qen eshte vrare.Dhendrri i qenit ka lapidar ne arenen e kalemegdanit si hero i serbeve dhe ne mitrovice si hero i shqipkarucave.Meti Loci me ka premtue qe e posedon dosje sekrete per Reshat Badallen,me ka thene a done me ta dergue ne origjinal,nuk me ka interesue fare,sepse e kam kuptue qenin qe eshte i dresuar prej serbeve qe ti sulmon atdhetaret,sidomos ata qe folin haptas per shpiunat.Kush ja hapi klubin ne hanover, "Gryka e Lumes"500 mij marka qe i ka grumbullue qeni prej mergimtareve vendlindja therret ja ka dhene udbashit Hazer Susurit,dhe i kane hanger se bashku.Edhe vellau i Reshatit qe ka qen truproje e kallashit,sipas shokeve te tij vete e kane thye lokalin e marr paret per vete.Familje ma e poshter nuk ka ne kosove,pas Avdi Ibrahimit,. Avdiun e njeh edhe ti se ju ka shkrue per mua rrena.e shpifje .Edhe Reshatin ky qen ma ka ndjersue.Ani pisi Reshat Badallaj po shpifet kinse e paskna shpiunue ne prani te ketij qenit;,kinse ky qen i paska organizue demostratat ne prishtine me 11 mars 1981.Po rren qeni se keto demostratat une i kam nis pa i organizue,demostratat spontanishte i kam nis si shkak i qimes ne gjellen time.Mos ju frigo qenit,dhe mos deklaro kinse bashk me udbashin e serbise ke organizue me krijue uçk en.Qija rroten e nanes udbashit.Qeni edhe Kadri Ismailin e ka kercnue me vdekje,pse me pate marr ne interviste qe une jam ai qe i kam nis demostratat ne menzen e studenatave.Po a eshte ne vete qeni i serbise?Qysh une mi nis demostratat e ky qen te me thote une po rreje.DMTH,keta çdo veper te atdhetareve ,keta po duka me marr per vete !!!!!Vertete ky qen lyp me tja qi rroten e sames me korr me benzin 

Kuçi Kuçi Haxhi Xhavit Kosova gabim je pse nuk e cekish kush ke nismetar me krijue uçken ne gjermani,me kane dhe ku?A e njeh Xhemajli Bellopojen?PO ose jo.Dhe kush ka qen para Adem Jasharit uçk?Xhavit nuk ke qen ne rrjedha o shok,nuk je rreh prej policise se serbise ...Voir plus
J’aime · Répondre · 16 h · Modifié

Kuçi Kuçi Haxhi Xhavit Kosova. udbasha tu kane shtiur çdo dite patriota me bateria ,duke te sjellur verdall rreth jush,me genjeshtra e si ke marr vesh ende.Jo qe te kane mashtrue çdo dite,por as nje vend te punes nuk ta afruan ne kosove , qe keni kontribue per qeshtjen madhore.Dhe ende me duke si njifni shoket tradhetar,apo mesiguri ju vjen keq me deklarue se jeni zhgenjye me vetveten si une kendej.Po ske pas me kane me ba shoqeri o Xhavit,thuaje e můos heshtni.Xhavit ata qe kishin zemer me luftue kundra serbeve,i vrajten mbas shpines grupi i Reshat Badalles,siq jane ata shik,;Ali Ahmeti,Nait Hasani,Rexhap Selimi,Thaqi,Fatmir Lima.Une e as ti o Xhavit skemi qen ne fronte.Mua nuk me pranuan si shkak kinse i qenit Avdi Ibrahimit,kush pos Fatmir Limes,kinse pse kam ba shoqeri me kete qen,qe vete ma pat prue ne shtepi kusheri im pa e njohur fare.Por çka pasi e leshova kosoven me 16 janar 1999.Lima e jo baba im Avdi Ibrahim udbashin e bani zevendes i policise se uçk es ne zonen e pashtrikut.Jebemti uçk.Avdiu ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke prej vitit 1981 gjer ne vitin 1987 dhe si iredentist qe e paska denue serbia ne vititn 1981 ne ushtri,ja paska besue kete vendin e punes qenefit.Mater da mu jebem 

Xhavit Kosova Prralla o haxhi prralla serbe ldk-iste tradhtare ,a´s qente nuk besojne ne kota prralla ! ka pas nje uck dhe ate e dine bota dhe ne veprimtaret e uck-se ! Kote e kane udb serbe dhe ldk serbe se nuk ju shiten keto po... ldk.iste tradhtare serbe ! Sali ceku as qe ka qene ne uck deri me 1998 ,keta jane fute pas bombardimeve te natos dhe jo ne emer te farkut po te uck-se ! Ata ka udheheq shoku yne Xhamej fathu dhe Agim Ramadani i lkck-se keta kane qene nen komnaden e tyre ! te tjeret farkuce duke menduar se shkuan ne dasme ja dorezuan armet serbis dhe ja mbatehn em te katra pers hqiperi ke deshmi sa te duash nga ata qe ishin prezente komndante ! Po leni po..e komunisteve se u bene hore me rrena me portale dhe gazeta pro serbe 

Xhavit Kosova Knfliktet jane personale haxhi ,mos perzije uck me individ se as reshati as avdia nuk e kane formue uck-ne ! Uck ehste formua heret nga shoket tone ku une i kam perkrahe dhe ndihmua se e kam pas obligim kombetare !
J’aime · Répondre · 16 h


Xhavit Kosova Une jetoje ne gjermani dhe skam dashte te aktivizohem ne kosove se pune gjeje menjehere ,po nuk kam nevoje ! une nuk pajtohem me disa tradhtare kjo eshte normale per ate edhe kritikoje sepse edhe ne uck jane i´nstalua tradhtaret dhe kane bere dem dhe po bejne kjo eshte normale te shqiptaret ! Me pas qene me mire kishim shtetin me te forte ne bote po ne as shtet as liri as demokraci as ligje as as se jemi te tille ..
Je n’aime plus · Répondre · 2 · 16 h

Kuçi Kuçi Haxhi Xhavit Kosova Po cili komandant si ka dorezue armet?Tan kan lyp qi nanen,ushtaret i kan shtie mi hudhe armet e me ike ka ti shohin syt.Uçk Xhavit ska pas o shok,leji rrenat e udbashave,ka pas individ qe kane luftue,i di me emra e mbiemra kush ka vra serbe ushtar e polic serb.Si LPK mutat,si LDK shkulcat te njejte kane qen.Uçk vetem ka qen si komoflazhe me mashtrue popullin kinse do tju dali ne ndihme,e hamamin tend u ka dal ne ndihme popullit.Xhavit ata qe kane qen kundra shkive,shumicen i vraten keta qe e ke ne qeveri.Po Sami Lushtaku ka shfacit bre ne gjermani,kush e dergoi ne lufte?Po qeky qen Avdi Ibrahimi po deklaron bashk me Reshat Kurven kinse e kane debue krismat e ketyre serbine prej kosoves.Po e ka debue diplomacia e Haxhi Kuçit o Xhavit sa per luften e uçk es sot ne kosove kishe pa vetem serb pa as nje shqiptar.Lufta ime ka qen ndryshe.Mua me kane rrethue te policise se uçk es ne Marali,duke me thene;Ta qim nanen po bane e mbrojte popullin shqiptar prej serbeve.Hajde me thuaj çka don,e me thene kjo mesele.NUk kemi nevoj ne dy te shtyhemi me fjale se e njohim njeri tjetrin.Me dhimben ata te shkretit qe skan dite dredhina.Dhe nje po ta theme se ndoshta se ke ndegjue.Luften e kosoves e ka pergadite Henri Kisingjeri me leket e Soprosit.Amerikanet me kan oftue te ma krijojn nje njesi prej 2000 ishtareve te uçk es,por me derektivat e amerikaneve dhe te serbeve.Nuk kam pranue o shok.Edhe me pare me kane lute o Xhavit me kane dergue ne uçk ne Reshatne ne shtepin e Afrim Morines qe ti grumbullajm 15 miliarde dollar dhe trojet ndaq i bashkojna apo behemi shtet ne vete.Nuk deshten uçk e Reshatnit duke ba hajgare me mua.Edhe bombardimet mbi serb jane ba hatri im e shkaku masakres se raqakut.

Xhavit Kosova Po une nuk kishna lejua veten te them se ska pas uck ,ti je vete shume gabim dhe me keto sellje ke prua veten tende te dishojne njerezit per ty sepse ta bene goja ,thojne qka ta bene goja sta bene as kushe ! Ti mohon luften e uck-se eshte turp ! Mundesh me thane se ka pas individ qe kane tradhtua po jo tere uck-ja ja lpk ! Sepse lpk ka organizue luften keq e mire dhe ne shoket po besa edhe lkck ju ka bashkangjite gjate luftes ! Ldk ishte kunder kammbet kunder dhe ska pas lidhje me uck ,keta bandite hajna kriminele udb -ashe edhe para lufte edhe pas lufte percajne dhe mashtrojne popullin se jane te lindur tradhtare ! Mos u merr me prralla sero ldk-iste dhe me portale te tyre pro serbe se nijfen ne popull keto gazeta dhe individ !

Xhavit Kosova Duhet patur kujdes shume haxhi kure te ktritikoshe se ke e kritikone ,punet personale individuale duhet rregullua me ata persona qe ke problem ja mos u mirre me ta fare ! Po mos akuzo uck-ne sepse kete e akuzojne vetem bashkpunetoret e serbis dhe ldk-istet qe sihin kunder uck-se !
J’aime · Répondre · 16 h
Kuçi Kuçi Haxhi Xhavit Kosova ,o shoku pse goja po ma bane?Po ani bre shok,tregoma nje te uçk es qe ka luftue,por jo ata qe kane vedekur !Tregoma nje shok te Adem Jasharit qi i ka shkue me vdek duke e mbrojtur Terrrt kerrrk.Une ne sa vend apo punkte te uçk es jam lajmrue, jo qe nuk me kane marr,por me thojshin mos te ka que Rugova,apo Milloshi me marr informata.Po se bubrreca paskan qen e se kane dite ka egzistojne,kur dihet sot se edhe gjilperen e dijn ku gjindet ne fund te detit,e mos te flasim mbi siperfaqe te tokes.A ke ndegjue sa here jane dhene urdherat mi dorezue armet e que serbeve me traktora?Nuk po them se tane luftaret kane qen tradhetar,por ai qe ka vra nje polic serb e kane likvidue o shok mbrapa shoket,per ti tregue serbeve qe na ua marrim hakun.Ka edhe te tjere qe jane gjall,e shetisin rrugeve si qen pa vend te punes,i di bre kush ka luftue.O shok kush e vrau Ismet Jasharin?Une e di me emer e mbiemer,jo serbet.Kush e vrau Behadin Allaqin?Une e di kush e morri ne oden e dajve te vete ne Krushe,ee dergue ne kleqke te Fatmir Qliku teneqja .Kush ja dergoi forcat serbe Adem Jasharit?Cili ka marr pjese ne operacionin luftarak e pastaj veshur me tesha te uçk es.Kush e vrau komandant telin?Kush e vrau Drinin,po dihet?.Kush e vrau Ahmet Krasniqin?Po dihet.Kush i ka shti Lista e Adem Demaqit bashk me Avdi Ibrahimin,ky çka i thote Adem Demaqit dhe kesaj qeveries as mut nuk guxojn me hanger.Ky qen mbas luftes u ka mbajte mbledhje ne sharren qe e ka kindapue mbrapa policise ne Lubizhden e Prizrenit.Ne mbledhje kan marr pjes;Fatmir Lima,Hashim Thaqi,Ramadan Kukesi qopa,Olluri qe banon ne suhareke,Rexhep Selimi,Sabit Geci,Xhavit Haliti,Kadri Veseli,Kamishi mbas ketij qenit eshte tinzaku qe hane mish shqiptari,dhe nuk hetohet .Kete qen e perkrahin te gjithe,dhe mbledhjen ky e ka hape si udheheqes kryesor.Ky qen u ka dhene urdhera kane me likvidue,kujt me ja urzuprue pronat,siq ka qen rasti i pompes se Latifit e shume te tjereve..Deshmitar eshte njeriu qe ka qen duke u ba roje ne sall.Pasta e di edhe ne tjeter vend ku kane mbajte mbledhje.Ky qen gjate tere luftes me vinte ne shtepin time,i kam dhene buke edhe me ka dhene,por me ka helmue dy here ne oden e vete.Pastaj me siguri na ke ndjek,kur kam ba dialog me Riza Salihan,e Ibrahim Kelmendin.Me thojne se nuk e njohin,as Haxhi Berishen nuk e njohin qe kane ndejt dite e nate mes vedi.Keta kur ta shofin qe nuk hane buke me keta ikin dhe neser thojne joi fare nuk te njofim as qe kemi ndejte ndonje here,qesi qena ishin.Une heshti,pse edhe qe po e tregoje te verteten çka po ndryshon?Poezia i shkruhet nje popullit qe e merr vesh dhe e ndryshon mendjen.Populli po i perkrah keta dmth se edhe populli eshte si keta.Xhavit cili shok i yti te doli gjere ne fund i paq pa qen ne lidhje me udbaen e serbise.A me besoni kurr gjere mbas luftes nuk e kam dite çka dmth udba.Pse se nuk kam pas kohe mu marr me kete formacion,sepse me buke nuk kam mujt mi ngi te familjes.Por i kam ndihmue popullit ma shume se femive te mi.Mua qafen ma ka thye Kurani,Bibla dhe e Drejta Nderkombetare Publike,,kam mendue se duhet me luftue per popull,por as kjo nuk qenka e vertete.Te nje popull ku perkrahen tradhetaret e qmohen pertej mases,me kete popull ishalla i miri nuk hane buke me kete popull.Xhavit edhe nje here po te them;Une jam ai qe i nisa demostratat ne mezen e studentave me 11 mars te vitit 1981, e as dhe nje tjeter mut shqiptari,e pastaj mu kane bashkangjite e jo siq hajn mut pseodopatriotat jo une jo me ata shok i kemi organizue.Po hajn karr te gjithe o Xhavit Dalloshi.Une ne vitin 1968 ne demostratat gjithe popullore mbas Osman Geges e kam bartu flamurin neper Suhareke.Osman Geges ja kendone kengen Dervish Shaqa e mua jo si ma i riu bane mend jam i 1955 sa vjeqar i bjen.Une nga 50 shqiptar ne sutjeske e kam mbrojtur flamurin nga serbet e sidomos nga Nikolla Lubiqiqi,e shiptaret keta qe po ti permendi mu Leshuan qe te me rrahin pse e mbrojta flamurin siq me thonin per nje pelen ti po done me na que ne sanduqe ne kosove.Keta shqiptar ne emer timin thojne edhe ne jami kacafyte me serb per flamurin me fshi bythen.Ne kohen e luftes ,ka ardhe Uke Bytyqi me Malush Berishen,dhe si me provokime se eshte mesele e gjate,me kerkuan qe ti ftoje ndihmat e kryqit te kuq,po u kam thene ,Malush Berisha eshte gjalle dhe as qe i intereson ndihma ime sepse para luftes Samiu nga Mamusha me Mamushalit ne emer timin kishin grumbullue tri kamiona me mill,sheqer roba,zejtin,fasur,oriz,e gjana te tjera ushqimore per me ja shperndar skamnoreve,i ka prue te une,e une i kam que bashk me Malush Berishen te Sali Hoxha'kapuqi),kur ka ardhe mbas disa diteve te ma kerkone nje fakture qe ndihmat jane zbrazur te Saliu, ka qen me mua ky qeni Avdi Ibrahimi dhe e luta a po vjen edhe ti he mazamakeq.Sepse Samiu ma bani kam shkue atje te Saliu por po me thote ndihmat i kane marr e i kane marr keta.Kur shuam te Sali Hoxha ja kerkova nje vertetim jo me tha i ka marr Malushi,ky se pranonte,ai thoshte i keni que te Xhemajli Shala,sot minister.U morr vesh se kur ja bana Xhemes keni me pjell pa u kajt nanen skam me lane,beje me bante se Uka me keta tjeret i kishin shte neper shitoret e suherekes.e merr leket per vete.Xhavit pasta kam prue ndihma mbas masakres se Rahovecit,deshitarin e ke ne kasete o shok,Pse as deshmitaret nuk kane radesi tek ky mut popull,edhe me inqizime o jaran nuk dojne me kuptue shqiptaret.Xhevite rend pergjigjmu,se edhe ti deri dje ke shkrue ma zi se une,po quditem i paske ra pishmanit.Po a e zbulova AKSH qe organizator ishte qeni Avdi Ibrahimi,qe e kishte pas inqizue MIlaim Zeka,dhe kur e pyesi Milaim Zeken ,me thote nuk e njoh Avdi Ibrahimin a civil e ka inqizue midis ushtareve me maska ku ndere ata ishte edhe majmuni Xhavit Haliti e vellau i Avdiut.Keta ishin komandoset e serbise te maskuar ne uçk.Xhavit Haliti apo kaqketa e zelezniqarit me serben krah per krahu midis Millanos e shkue ne zvicerr tek vellau i Ismet Jasharit Murat Jashari.Xhavit po te them se 99 % e uçkes ka qen e serbise,ata dy perqind disa ve ti tregova kush i ka vra,Bekim Berishen kush e vrau me snajper ?Une e di ndoshta edhe ti.....LLadrovcin me grua me kod e kane vra o jaran.A po e sheh se as nje nuk po del qe eshte vrare prej serbeve.Une me duket disa here te kam thene,se policia e uçk es ne Marali me pate rrethue,me kamionin qe i zinte rober civilet me femi,nje gjip tek porta e vogel,traktori rakovica me rimorkio tek portat e medhaja,dhe dhjetra te uçk es me maska,nuk kishin ardhe per te miren time,por per te me dergu ne kleqke o Xhavit.Dhe mu kercnuan ;Kush je ti me organizue me disa tjere qe nese vijne ketu pari serbet me mbrojt popullin civil.Ma banen nanen ta shkerdhejna po bane e vrave vetem nje serb nese vijn ketupari.Hade me trego,a e kishe quajtue uçk kete ushtri??????Xhavit ti ke ra nga dardhe mbas luftes,por nuk te kane rrethue te uçk es me automatika e me mjete te ndryshme me ti flakrue femit.Ti Xhavit ke qen ne gjermani.E Vellau im nuk besoj qe ju keni kontribue ma shume se vellau im ne organizimin e uçk es.NJerezit po me tregojne,jo vellau im,dhe sot vellau im eshte ne regjister te interpolit te serbise.Nispi im nga Peqani eshte vrare nga forcat serbe,por shoket e kan qite ne ledine qe kur te gjuajne me topa serbet prej shirokes me pasur kane me vra.I di te gjitha keto dredhira sepse jam jurist dhe historijan sepse i kam studjue .Lufta çlirimtare,o shok,organizohet prej se lartit,jane njerezit e larte te OKB es.Nese ske qen i lidhur me keta,ti ke punue per ajer,jo per toke.Ata qe kane marr miliona,e kane dite cakun si sote taman ku duhet.Ne Rambuje i kane nenshkrue aktet e roberise,qe sot prape keta me nis nje lufte çlirimkare,dhe kane me nise,sepse jane shume dhe kane e pyesin,?Ai qe fol ja fusin plume, tjret bahen si leprat..E vrajn kane deshirojne ma zi se serbet.Vetem nje pyetje te fundit,pasi kosoven nuk mujten me bashkue me nanen shqiperi,pse e nisen luften ne maqedoni???????Hajde tregom pra mua tani?Pastaj pasi nuk mujten as kete pjese me ja bashkangjiture nanes kurve shqiperi,pse e nisen luften ne Luginen e Presheves????Heheeee,Pastaj puna e sulmit te Gushnices,a doli se tane grupi gati po del se kan marr miliona me nise luften ne KUmanove.Ashqiare o njeri po del njeriu po fole ne telefon me udbashin,dhe populli po i perkrah si çlirikara.çfare mut popull eshte kjo shqiptari?Xhavit nuk po them se tan shqiptaret lypin qi nanen,por ata qe jane te paq ne gishta mundesh mi numrue.Une gjere sot ende nuk mujta me gjete nje shok qe nuk me ka tradhetue,edhe ata qe ma rrejshin gjoksin e duke me thene;O Haxhi qe bre ku me ke mua,nese te tradhetoi qima nanen se kam me vdek te kembet e tua,nanen ma kan qi edhe keta,per mi rreh nuk me jete marak hiq aspakes,kam rreh qe as floke ne koke nuk ke o Xhavit Dalloshi,por vete nuk muh=jta mi dale rrethe.Amerikanet me kane thene,juve shqiptareve ,duke me thene po na vjen keq prej tjeje,por populli yt po lypke me ja qie nanen mi masakrue te gjithe me rend,E din B.B nga suhareka,ka qen prezent,kur ma bani edhe familjen tende duhet me ta masakrue bashk me shqiptar,nuk kam mundur ta duroj me koke e kam goditur hundeve dhe grushta gjaku skurrim i shkonte dhe me kane ndare,Ky amerikan emri me kujtohet Fizel,nje zezak me grada te larta.Por me vend e paska pas.Me ka thene ne oden time edhe nje gjerman i OSCES Hercermin e kishte nga Hamburgu edhe ky qesi fjale bile ja dhurova nje veper timen duke i thene se ju gjermanet jeni miqet tone,dhe je ka beni shaka.Xhavit shoku po e nderpresi se me nis e me tregue historin time,duhet me vite.
Impossible de publier ce commentaire. Veuillez réessayer

Bejt Likova e vertet osht shoku im xhelal selman toplana po disa shpijona e disa tradhtar sod dalin e thojn qka mos ata stupcat eskan pas hiq keq.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dialog me Xhavit Dalloshin,Xhelal Selman Toplanen,per uçk
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: