AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Malisheva ,ēka biseduan Mirsadi me udbashin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Malisheva ,ēka biseduan Mirsadi me udbashin   Sam 7 Jan - 16:15

EKSKLUZIVE AUTHOR: BOTA PRESS - 15/01/2016
[size=14]Share [url=http://twitter.com/home?status=Komandant+Malisheva+let%C3%ABr+nga+burgu+i+Prilepit+%284%29%3A+Ja+%C3%A7ka+biseduan+Mirsad+Ndrecaj+e+Beg+Rizaj+me+agjent%C3%ABt+e+sh%C3%ABrbimit+sekret+maqedonas+%28DBK%29 http%3A%2F%2Fbotapress.info%2Fkomandant-malisheva-leter-nga-burgu-i-prilepit-4-ja-cka-biseduan-mirsad-ndrecaj-e-beg-rizaj-me-agjentet-e-sherbimit-sekret-maqedonas-dbk%2F]Twitter[/url] Facebook
[/size]
 Comments Off on Komandant Malisheva letėr nga burgu i Prilepit (4): Ja ēka biseduan Mirsad Ndrecaj e Beg Rizaj me agjentėt e shėrbimit sekret maqedonas (DBK)

[size=40]Komandant Malisheva letėr nga burgu i Prilepit (4): Ja ēka biseduan Mirsad Ndrecaj e Beg Rizaj me agjentėt e shėrbimit sekret maqedonas (DBK)[/size]

Botapress, 15 janar – Nė vazhdimin e katėrt tė letrės sė dytė tė cilėn e ka siguruar Botapress, Muhamet Krasniqi – Komandant Malisheva tregon detaje tė takimit tė Mirsad Ndrecajt e Beg Rezajt me agjentėt maqedonas, ēka foruan dhe ēka kėrkuan agjentėt maqedonas nga Grupi I Kumanovės?
Kush e ka inēezuar bisedėn nė mes tė Mirdad NDrecajt e Beg Rizajt me agjentėt maqedonas?

E pėrgatiti Bajrush Morina
Thashethėmet nėpėr gazeta ditore shqiptare nė Kosovė, nė Shqipėri e Maqedoni tė disa analistėve , politikanėve ,gazetarėve e tė disave tė tjerėve qė flasin ne emėr tė grupit tė Kumanovės janė tė  patolerueshme.
Duke parė e lexuar shumė analiza tė analistėve nė gazeta e mora lapsin qė tė shkruaj dhe qė tė ju informoj tė gjithėve se qėllimi ynė nė pėrgjithėsi ka qenė kombėtar. Duke I pa politikanėt nė Maqedoni se nuk e kanė pėr qellim implemetimin e marrėveshjes sė Ohrit e gjersa gjendja tek populli shqiptar sa vinte e vėshtirėsohej UĒK-ja ka filluar riorganizmin e saj .
Nė njė analizė tė analistit Nuhi Matoshi kam lexu se nė rastin e Kumanovės kanė luftuar shėrbimet secrete.
Shėrbimi sekret maqedonas na ofroi para, biznese vetėm qė tė mos e nisnmim luftėn nė Kumanovė
Ne si pjesėtar tė pėrhershėm tė UĒK-sė nuk kemi qenė antarė tė strukturave sekrete asnjėherė. Shėrbimet sekrete neve na kanė ndjekur, ėshtė e vėrtėt dhe gjatė kėsaj kohe tė ndjekjeve pėrgjatė ndjekjeve Mirsad Ndrecaj dhe Beg Rizaj  janė takuar me disa agjentė tė DBK-sė sė Maqedonisė.
Takimi ka pas karakter tė mobilizimit dhe ata kanė kėrkuar qė mos tė riaktivizohet UĒK-ja, sepse Maqedonia nuk mund tė luftonte me UĒK-nė. Nė ėktė takim agjentėt maqedonas u kanė ofru Mirsad Ndrecės dhe Beg Rizės para sa tė doni vetėm mos nisni luftė. U ėshtė ofruar bizneze e shumė favore tė tjera, vetėm mos tė ju prishet qetėsia pushtetarėve maqedonas.
Ndrecaj dhe Rizaj nuk kanė pranuar as para e as biznes, kėta kanė kėrkuar federalizimin ose konfederat nė baza etnike nė Maqedoni dhe sė pari kanė kėrkuar tė ndriēohen menjėherė rastet e orkestruara Sopoti, Monstra, vrasja e komandant Kushtrimit, dhe shumė orkestrimeve ku qindra shqiptar po vuajnė dėnime pafajshėm, dhe ėshtė kėrkuar lirimi pa kusht I rasteve nė fjalė, Sopot ,Monstra ,Brodeli.

Muhamet Krasniqi e Ramush Haradinaj gjate nje takimi (Foto) 
Mirsad NDrecaj ka inēezuar bisedėn me agjentėt maqedonas
Pas njė bisede qė ka zgjat plot tre orė e shtatė minuta, Mirsad Ndrecaj e ka inēizuar bisedėn dhe ju ka tregu qė bisedėn e ko inēezuar  pėr tė dal e vėrteta. Ky inēezim tregon qartė qė nuk kemi qenė djem qė shitemi pėr para e pėr bizneze sepse  jemi bij tė Kosovės. Tė gjithė e kemi pasur dhe e kemi gjendjen financiare tė  mirė e poashtu edhe njė pjesė e mirė e shqiptarėve tė Maqedonisė qė morėn pjesė nė luftimet nė Kumanovė.
Nesėr do tė lexoni: A janė tė afėrmit e Mirsad Ndrecajt e Beg Rizajt ata qė kanė spiunuar nė rastin Kumanova? Ēka deklaroi ministrit Skender Hyseni pėr rastin Kumanova? Pse po heshtin shqiptarėt e Maqedonisė ndaj rastit Kumanova? A po i mashtron Ali Ahmeti shqiptarėt me “bombona” tė Maqedonisė?  Pse nuk ėshtė bėrė regjistrimi i popullsisė nė Maqedoni?  
http://botapress.info/komandant-malisheva-leter-nga-burgu-i-prilepit-4-ja-cka-biseduan-mirsad-ndrecaj-e-beg-rizaj-me-agjentet-e-sherbimit-sekret-maqedonas-dbk/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Malisheva ,ēka biseduan Mirsadi me udbashin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: