Komuna e Gjilanit nėn drejtimin e Lutfi Hazirit tė LDK’sė shpenzoi para publike pėr pėrkujtimin e Feriz Qerimit- “Llovcės”, njė i dėnuar nga gjykata me vite burg pėr rrėmbim tė dėshmitarėve, armėmbajtje pa leje dhe organizim kriminal. Pėr mė shumė, ai u vra nė vitin 2009 nė rrethana misterioze, dhe Prokuroria nuk pranon tė flas pėr hetimet nė kėtė rast ende tė pa zbardhur