AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ramiz Aliu,ne tivar kosovaret i vram si qent

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ramiz Aliu,ne tivar kosovaret i vram si qent   Mer 25 Jan - 18:14

Published On: 22 Janar, 2017
Kosova / Lajmi Levizes / Shqipėria |

[size=36]Dėshmia tronditėse pėr masakrėn e Tivarit – Ramiz Aliza: I vramė si qentė rrugės dhe i hodhėm nė Dri e prroska[/size]


 

Pjerin Ndoci
Tradhtari Ramiz Alia dekorohet nė 50 vjetorin si agjent i KGB-sė, me 21 prill 2005.
Ishte edhe 50 vjetori i Masakrės sė Tivarit, ku roli i tij (Ramiz Alizė) nuk duhet mohue…
Frano Jakova, i vėllaj i Tuk Jakovės, kur ishte i internuem nga vitet 1959, i ka tregue At Frano Kirit se: “Kur Tuk Jakova, e ka pyetė Ramiz Alinė: Po pjesa tjetėr e kosovarėve qė sollėt nga Kukėsi, ku ishte vendosė gjatė rrugės pėr nė Shkoder?
– Ramizi i ishte pėrgjigj: ‘I vramė si qentė rrugės dhe i hodhėm nė Dri e prroska, …ishin tė gjithė kundėr nesh!”… SHQIPTARI.eu
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ramiz Aliu,ne tivar kosovaret i vram si qent
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: