AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Per luften e uēk es

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14698
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Per luften e uēk es   Dim 5 Fév - 19:00Shani Bajramaj Keshtu esht kur ikemi tradhtaret ne krye te shtetit r mendojn se populli han bar e nuk kupton kur rrejn pisat qe makeqja esht qe ata i besojn rrenes se vet
J’aime · Répondre · 2 · 6 h


Enver Bajraliu HotiJ’aime · Répondre · 3 · 6 hGabriel Sejdi Rugova a répondu · 3 réponses · 4 h


Naim Limani Do te ket edhe mur te ri edhe asosacion Le te mirren keta sa te Don me Lavdata. Doctor Adhamudhat.
J’aime · Répondre · 1 · 6 h


Bytyci Ramadan Populli i ka fajet vet


Shkelzen Xeni Nikēi a kush asht thaqi a kur e kap zori?????????


Luan Gacaferi a répondu · 1 réponse


Enver Bajraliu HotiMasquer 34 réponses

Kuēi Kuēi Haxhi Te dyte po zgerdhihen si dhijte e egra.Kape njanin e meshoj tjetrit,as njani per mashallah jo.

Luan Gacaferi Jo jo zotri nuk krahasohet Rugova mė kėtė piqpirikin tjeter

Kuēi Kuēi Haxhi Luan Gacaferi Thaqi ishte klyshi i Rugoves,ka qen Kryetar ne skenderaj i LDK es ne evnd te Adem Dergutit.Me dallavere jane ndare me frigue popullin.

Luan Gacaferi Unė kam mendimin tim pėr Rugovėn dhe do ishte mirė qė ta respektosh mendimim tim

Enver Bajraliu Hoti Kush e nuk e pranon fjalen dhe mendimin e shenjtorit ėshtė injorant, antikombtar dhe tradhtar e bashkėpuntor i Serbisė.

Kuēi Kuēi Haxhi Luan Gacaferi aspakes nuk me pengoni nese e perkrahish Rugoven apo Thaqin,kjo eshte pune private.Por Rugova eshte ai qe e ka lute NATON per mi ndale bombardimet ndaj serbise.Nuk ishte Rugova para mjeteve te informimit serb,por para nderkombetareve ne gjuhen frangjishte.As kjo mua nuk me pengon se ēka ka deklarue Rugova.Tane e kane nenshkrue rezuluten 1244 prej Rugoves e gjere tek Thaqi .

Luan Gacaferi Rugova nuk e ka lut mi ndal bombardimet por ka kėrkuar pa ndėrprerje nga NATO qė srbija tė bombardohet dhe kėtė e din secili pėrfshi edhe Juve zotri Haxhi.

me · Répondre · 1 · 4 h

Kuēi Kuēi Haxhi Luan Gacaferi a deshironi me ndegjue Rugoven ne gjuhen frangjishte i nderuari Luan Gacaferi ?Pa fakte nuk shkruaj as dhe nje germe,dhe nuk ja ngjesi dikujt ashtu si miza ne balte.
J’aime · Répondre · 4 h

Kuēi Kuēi Haxhi Luan Gacaferi a deshirono faktin e gjalle me ndegjue ?

Luan Gacaferi Unė do preferoja qė Rugovėn ta lėm jasht ktyre lojrave.

Kuēi Kuēi Haxhi Luan Gacaferihttp://www.ina.fr/.../CAB99014562/ibrahim-rugova-video.html

Ibrahim Rugova
Conflit du Kosovo : Le leader modéré des Kosovars, Ibrahim RUGOVA, l'un des…
INA.FR|PAR INSTITUT NATIONAL DE L’AUDIOVISUEL – INA.FR

Enver Bajraliu Hoti


Luan Gacaferi Zt. Kuēi Kuēi Haxhi tė sygjeroj miqėsisht tė merresh mė tė gjallėt. Rugova e ka krye misionin e Tij atėdhetar si askush tjetėr deri mė sot prandaj ta lėm "kishėn" nė oborr tė fshatit thon gjermanėt

Kuēi Kuēi Haxhi Enver Bajraliu Hoti une edhe nere sy i kam then prej ma te kqive shqiptar,ju jeni ma i miri.Pajtohem me ju dhe me ata qe e perkrahin Rugoven,sepse edhe vete i ndjeri Fehmi Agani me ka pas thene;Haxhi me bacin a e njeh mire popullin tend?A eshte ne gjendje me dhane jeten per ēlirim?Kan qen tere te LDK es.

Kuēi Kuēi Haxhi Luan Gacaferi ,nuk ka problem,nuk ta prishi.

Luan Gacaferi Tė flm pėr mirkuptimin Tuaj

Dani Gashi JO JO LUAN UNE I PREFEROJ MIKUT HAXHI TE MERRET ME REALITETIN LE TA DEGJOJ DHE T'IA PERKTHEJ DIKUSH NGA FRENGJISHTJA CKA GAZETARJA SE PARI E PASTAJ CKA THOTE TAKSATIVISHT PRESDENTI RUGOVA!!!!! PO KJO ESHTE TURP TI NGARKOHET NJERIUT TE VETEM QE BERI CDO...Voir plus

Dani Gashi Kuēi Kuēi Haxhi Jo jo mik i nderuar nuk ka nenshkruar Rugova Rezoluten 1244 gabim je tere diten!!!!!!! Kete Rezolute e ka nenshkruar Hashēim qeni ne Kumanove sepse Marreveshja e Rambujese nuk u nenshkrua nga te dy palet dhe ra ne uje!!!!!!! Te lutem mos dezinformo popullin!!!!!!!!!!!

Luan Gacaferi Unė Dani Gashi veq emrin e kam Luan se ndryshe jam shumė i urt
J’aime · Répondre · 2 · 3 h

Enver Bajraliu Hoti Dani Gashi rrofsh sa malet i nderuar. Mirė qė tregove se injorantet, shpifsit, marksisto--leninist e LPK-ist, e kanė PROPAGANDEN anti-kombtare pėr qefė tė shkaut e Serbisė, dhe yshqim shpirtror.

Kuēi Kuēi Haxhi Dani Gashi une e di qe pala shqiptare nuk e ka nenshkrue ,ndersa pala shqiptare po,dhe e ka hanger qolldin o dost,nuk ka hajgare me nderkombetar jo e kam shkrue nen trysni,jo se kam nenshkrue.Po nejse eshte e drejta juaja me dhene deklarata si deshiron...Voir plus

Dani Gashi Me vjen keq qe me duhet te jem i sinqert edhepse disa nuk e meritojne por vet fakti qe e kam njohur shume mire Presidentin dhe jam nje nder themeluesit e LDK-se me jep te drejte ta them te verteten edhepse po e them une isha kunder shkuarjes se Preside...Voir plus
Dani Gashi Kuēi Kuēi Haxhi Rambujea nuk u nenshkrua nga te dyja palet dhe per kete shkak pasuan bombardimet qe thuhet te Serbise e ato ne realitet ishin te Kosoves sepse NATO ka vrare 100 here me shume shqiptare se sa serbe!!!!!!!!!!! Sikur te vlente Marreveshja ...Voir plus
J’aime · Répondre · 1 · 3 h

Dani Gashi Interview réalisé sur le contrōle des serbe!!!!!!
Intervista e realizuar nen kontrolle te serbeve!!!!!!!
A duhet edhe ndonje sqarim tjeter ju lutem?!!!!!!!!!
J’aime · Répondre · 1 · 3 h

Luan Gacaferi Tė flm Dani Gashi
J’aime · Répondre · 1 · 3 h


Enver Bajraliu Hoti Shpallja e pamvarsisė me qėllim u zgjatė se kėta KOMANDANTAT dhe Hashimi pritshin qė Zoti ta merr SHENJTORIN, e pastaj pamvarsinė ta shpallė Hashimi, si qė e bėri nė prezencė tė SABOTUESTI tė LDK-ės Fatmir Sejdiu. Se po tė ishte SHENJTORI gjallė Hashimi kurr nuk do tė hinte nė histori si shpallės i pamvarsisė.

Enver Bajraliu Hoti


Enver Bajraliu Hoti


Enver Bajraliu HotiEnver Bajraliu Hoti


Dani Gashi Enver Bajraliu Hoti mik i nderuar vetem si rishpalles te lutem sepse pavaresine e shpalli i Madhi President Dr. Ibrahim Rugova pas Referendumit gjithepopullor te 21 shtatorit 1991!!!! Dhe po te mos perziheshin kriminelet qe se pari uzurpuan LPK-ne (sep...Voir plus
J’aime · Répondre · 1 · 3 h

Kuēi Kuēi Haxhi Enver Bajraliu Hoti Pash besen a e sheh Kosoven si shtet te pavarur,qe e ka shpalle Hashim Thaqi.Ma mire i ka ra Rugoves qe se ka shpalle kete pavaresi kuislinge te serbise.Po ku e ke veriun e kosoves,ku jane 8600 hektar qe ja falen malit te zi.Ku ke p...Voir plus
J’aime · Répondre · 1 · 2 h

Enver Bajraliu Hoti Ohh, more Haxhi, po tė mjeret na pėr vehten tonė! PO tė besoi fjalė pėr fjalė, se nė atė kohė edhe vetė kam qenė aktiv, dhe kam pa zi e ma zi sa tė pa vetėdijshėm dhe sa polltron e bythė shitur ishin disa milic e operativist sa nuk mu besohke fare. Nė mėngjez nė kolegium, si e quajshim atėhere, ishim 10 shqipta e nji shka shefė, dhe kėta nja 4-5 hala pa i mbaru kafet u shtyshin se cili do ti jepė informata ma bombastike shkaut, si rasti i jot prsh. Dhe mė beso se unė si besimtar i Zotit, kurr nuk kam besu se do tė na ndihmoi tė shlirohemi nga shkau. Por, pasi na i DĖRGOI dy SHENJTOR, Nėnen Terezė dhe Ibrahim Rugoven, dhe ata e binden boten se jemi popull i robruar, na ndihmoi Perendimi, Amerika dhe NATO dhe ja ku jemi.

Kuēi Kuēi Haxhi Enver Bajraliu Hoti Shtet kosova ende nuk ka as qe e pranojne keto shtete qe na kane pranue,po bajne hajgare ore vella me neve si me majmuna.Me falish qe dua tju them nje te vertete.Ne shtepin time kane banue te OSCES nga turqia,Ihsan Aksay dhe Mehmeti;Keta e kane pas ne pergjim rajonin e nerodimes.Dhe me 15 janar 1999,ishte ramazan,dhe iftarin ua kishim shtue qe si te vijne me hanger.Prite gjere ne oren 23 ska dhe se keta vinin ēdo dite ka ora 19 .Kur erdhen dola qe tjua hapi porten dhe kur dolen nga kerri ja nisen me qajt,u habita duke mendue se diēka ju ka ndodhe ketyre,ose ne turqi nga familja e ketyre.He ēka eshte ba?Nuk mundeshin me fole,dikuri ma banen serbet i kane masakrue mbi 40 shqiptar civil.Hyren brenda ua bana po na kane gjet duar thate e na bajne ēdo dojne ,e na me kallasha ēka mi ba tanksave?Jo ma banen kane krejte armatimet edhe kundra tanksave por te uēk es nuk po dojne me luftue,pi gjuajn prej se largut e serbet kane po hasin pi vrasin.Ani ēka me ba sipas juve ?A po don te me tranon?Vetem me u trenue sna ka mbete tjeter gja.U ulen as nga dy a tri kafshata si hangren kerkuan qajin ,,ndersa Ihsani me kerkoj raki!Mendova se mos eshte i plagosur,e morri goten e qajit e mbushi plote dhe e ka que eks,pas edhe nje gote,dhe ja bana heje a e dini qe eshte ramazan.Ment me tha po dojne te me dalin,pa qare po due me trollue trurin.Me pas ma bane,a ke deshire me ta plotsue nje deshire?Hajde hajer kofte,ja bana pse jo!A ke qef me thirr OSCEN me lajmrue qe serbet kane masakrue civil dhe ta bombardojne serbine.Jam ngritur ne kembe dhe e kam perqafue sa kam mujt.Pastaj me kerkoj nga fqiu Jashar Shala,qe tua huazoj telefonin fix qe ma shpejte me marr lidhjen edhe pse i kishin radio lidhjet me vete .Po more ska problem kam shkue tek fqiu trokita ,kur doli ma bane o kujshi ma prishe gjumin !!!!O kujshi jea bana a hiq spo frigohesh prej luftes?Me fali kujshi,por sote serbet kane masakrue civil ne raqak,keta te OSCES po ta kerkojne telefoni mi tregue qe serbet kane ba masakra ne civil q me intervenue NATO mbi forcat serbe.O kujshi ma bani as NATO e as serbia spo me intereson,telefonin sta japi.Opa,jam kethye ne shtepi dhe ua bane per bese telefoni spi bajke ja kishin ndale.U que ka hyre ne nje koridor te vogel ku i kishin edhe paisjet e vete,neve na tha qe mos ta pengojm duke fole.E ka marr lidhjen dhe ka fole me ta mbi nje ore.Dhe si ka hyre ne sallon,ma dha doren duke me thene ta plotsova deshiren.Neser ne mengjez qysh te mundesh leshoje kosoven se prej njeres pale kane me te likvidueKete nate te nje shaljan kam shkue e kam ftue nje shofer te kosovatransit Liman Elshanin dhe rame takort qe te meqesi per ne gjermani me nje shume prej 26000marka plus 6000 gjere ne hungari.Edhe nga kjo avantur,vdekjen e kam pare me syte e mi,me nis me tregue bahet roman prej shume faqesh.Pra te nesermen ne mengjez me 16 janar e kam leshue kosoven.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Per luften e uēk es
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: