AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush mundet me zbulue cili prej ketyre dve a tradhetar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush mundet me zbulue cili prej ketyre dve a tradhetar   Lun 6 Fév - 8:03


albert
Drenica!
Nje pune nuk e kam te qarte. Ademi trimerisht luftoi 48 ore kunder serbeve dhe gjate gjithe asaj kohe asnje luftetare i UCK nuk i shkoi ne ndihme. Ku ishte UCK dhe perse nuk tentoi qe t’i ndihmoj komandantit legjendar ???


Sefedin Krasniqi
I nderuari Ramadan Xhinovci,
Nėse do ta dish kush ishte Komandant i Shtabit tė Pėrgjithshėm nė vitin 1997 duhet ta lexosh librin e Muhamet Kelmendi: “Pse nuk u ndėrtua Fronti pėr Ēlirimin e Kosovės”.
http://www.dardania.de/vb/upload/archive/index.php/t-28918.html
Kėtu mė sipėr do tė gjesh se 47 komunikata nė emėr tė Shtabit tė Pėrgjithshėm i ka lėshuar LPK-jasht vendit. Sa pėr njoftim, Muhameti ishte sekretar i LPK-sė nė atė kohė. Muhameti dhe askush deri sot nuk e ka pohuar qė Adem Jashari ka qenė anėtarė apo Komandant i Shtabit tė Pėrgjithashėm. Kėtė qė po e them nuk ka pėr qėllim ta deskriditoj luftėn titanike tė Adem Jasharit, por e vėrteta megjitahė duhet tė thuhet, sepse ka zėra qė thonė se Adem Jashari as nuk e ka ditur e as nuk ėshtė pajtuar qė UĒK tė del haptas nė varrimin e mėsuesit Geci, por Rexhep Selimi s’e ka pyetur.
Bedri Islami moti pomundohet ta mrekulloj publikun me “arkivin e LPK-sė” sikur ajo LPK tė kishte qenė nė hėnė e jo nė tokė. Madje Bedri Islami ėshtė zgjedhur kryetar i LPK-sė jasht vendit si kompromis i LPK-Dega nė Zvicėr dhe LPK-sė Dega nė Gjermani qė dojshin tė vriten mes veti (Muhamet Kelmendi)
Pasi nuk kam qenė as atėherė as tash anėtar i LDK-sė, nuk dua tė spekuloj pėr Hemzen pse ėshtė larguar nga LDK, por me dhjetra persona (procesverbale) dėshmojnė se Hamza ishte themelues i LDK-sė nė Skėnderaj.
Po ky Bedri Islami, nė njė korresponcė private ėshtė munduar tė mė bind se Ahmet Krasniqi dhe Fehmei Lladrofci kanė luftuar kundėr njėri tjetrit nė Gispoc, por kur shkova nė Prishtinė ta takojė “deshmitarin” e Bedriut, mė thanė (babai i tij) se gjoja nuk qenka mire nga mendja, por nga ana tjeter doli se deshmitari (komandanti i Bedriut Mensur Kosumi) i kishte uzurpuar gjysėn e lokaleve shoqėrore nė Dardani nė Prishtinė.
Aksionin qė e ka pėrshkruar Bedri Islami, e ka thėnė nė librin e vet Gani Geci
http://www.trepca.net/kultura/libri_gani.geci/lufta_pa_maska_gani.geci.htm
Unė kam vetėm njė pyetje pėr tė gjithė .
Pse nuk u mbajt kurrė asnjė SIMPOZIUM pėr UĒK, kur u themelua, kush e themeloi, kur u formua SHtabi, sa veta ishin tė pranishėm, me sa vota apo me urdhėr tė cilit organ u emrua Komandanti i Parė etj. Ndoshta Bedri Islami i ka nė “arkivin famoz tė LPK-sė ” ku mė shumė ka sharje dhe kėrcėnime pėr tradhėti mes anėtarėve tė kryesisė sesa “aksione ēlirimtare tė Kosovės dhe viseve tjera nėn Jugosllavi”.
Lexim tė kėndshėm
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush mundet me zbulue cili prej ketyre dve a tradhetar   Lun 6 Fév - 8:04

Ramadani zbulon bisedėn shokuese, ja si i shpėtoi vrasjes mbrėmė (VIDEO)

10/11/2016


Shpėrndaje nė Facebook
 
Tweet nė Twitter
  


Faton Ramadani, vėllau i vėllezėrve Ramadani, tė dėnuar nė rastin Kiqina, nė faqen e tij nė Facbook ka publikuar njė bisedė me Gojart Kelemndin, ku aty shihet kėrcėnimet e tmerrshme qė janė bėrė ndaj tij.
Po ashtu Ramadani nė kėtė postim ka bėrė tė ditur se mbrėmė i ka shpėtuar vrasjes, dhe sipas tij ushtarit tė Fadil Syleviqit, i dėshtoi plani.


Faton Ramadani
“Botapress” ju sjellė postimin e tij tė plotė pa ndėrhyrjen tonė:
Tentim vrasja ndaj meje sante i deshtoi ushtarit te Fadil Syleviqit,Gojart Kelmendit
Une jam duke kerku drejtesin e vllezerve te mi qe banda e UDB-se montuan burgun vetum per ti mshef kryesit e vertet,per ato shkrime kam pas paralajmerim nga ushtari i Syleviqit Gojart Kelmendit se sa te kthehet nga Franca do t’me vret ne qender te Prishtines,ky rast eshte i raportuar ne polici,pastai ky kriminel i Syleviqit kishte nxan prit B.N per ta vrare vetum pse me kishte perkrahur duke kerkuar drejtesin e vllezerve,por pasi kishte nxerr revolen per ta gjuar personin ne fjal,atu kishin dal nga banesat dy femra dhe kishin bertit,pasi ishte identifiku ky kriminel aje ik duke i then se ty e Fatonin ka mju vra,edhe ky rast eshte ne polici,por askush nuk morri masa edhe pse eshte i njoftuar edhe inspektorjati policor.
Sante duke hyr ne nje lokal Gojardi me disa tjer tentuan t’me gjuajn por reagimi im ishte i shpejt dhe i shtyra,ku puntoret e ati lokali hyren ne mes dhe p’shtova nga tentim vrasja e ti,Gojardi ne 1:30 rruges nga sllovenia sporti per te vorri i rugoves u takua me Fadil Syleviqin dhe dorzoj armatimin te shefi ti Syleviq dhe njoftoi ate se deshtoi tentim vrasja,ku ishte me vetur pa tabela,pastaj Syleviq ne konsulleta me do komontant e polic qe jan ne biznese te ndryshme me Gojardin e quan ne polici per ta perzi rastin dhe per ta mbuluar ashtu qysh e mbuluan per dy raste tjera qe kishte ber tentim vrasje.
Une edhe pse kam kercnim me jet,nuk do ndalem kerkuari drejtesi.
Kjo ishte biseda te cilen me kishte kercnuar me vrasje djali shkines ,Gojart Kelmendi,qe edhe emrin e nanes ma ka mbajt ne men nga montimi i lendes qe kishte ber vllezerve te mi.
Biseda ka filluar me Qershor 15
Gojart Kelmendi
2016.06.15 3:49.PD
Gojart Kelmendi
O Faton djali shkines Vases a ti po bohesh patriot , po ti dajt i ki shkije qetnika kane vra shqiptare , ti ki mete me me qite ne faceebook , maje ne mend qka po te thome pa ta qi ate none shkine te serbise qe e ki e krejt robe e robi qka i ki sko me lone sa te kthena .
Je msu me kullere mu shty tashe kqyre qka jone Kelmend .

Qershor 15
Faton Ramadani
2016.06.15 9:13.PD
Faton Ramadani
Dajt e mi jan patrijota e si njeh mir,ti mirru me tkalumen e familjes tane e qa ju ki ban shqiptareve,e un ksajde jam kur dush o klysh i serbis
veq mos bir Serbin ktu se me ata mun,se as Fadil Syleviqi as krej ju skeni qa me ban.

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:16.PD
Gojart Kelmendi
O krejt robt ko me ti qi
Se sta kame pase borgj
Me qite
Pa te bo kirgjo
Kurgjo
O nonen e rrencit ko me ta qi
O kriminela

Faton Ramadani
2016.06.15 9:16.PD
Faton Ramadani
ok saj ti un se shoh ni burr qe shan e kur kthehesh ksajde um ki se un zdi me sha
Krejt udba neve na llogarit kriminela

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:17.PD
Gojart Kelmendi
Jeni msu mas therave me vra fmi e gra ,

Faton Ramadani
2016.06.15 9:19.PD
Faton Ramadani
jo ata dyshohet se ti e Fadil syleviqi e keni pregadit me vra me mshef te kalumen e juv qe kishit te perbashkt me ta e tani na keni montu neve po per kta eshte ka merret drejttesia e tani del se pse fadil syleviqi montoj rastin bashk me ty e merveten.
me rendesi populli e din se neve udba na ka montu burgun
pse ja msheft telefonin qe e ka thirr syleviqi hamezen me qit ne prit qe kishte soni erikson
pse u dasht me mshef ju udba krimin me djem te pa fajshum

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:21.PD
Gojart Kelmendi
Po ju jeni argate te serbise qi ka jeni sill keni vra e keni plaqkit
Maje nmen qka po te thome si te kthena ne lule tballit ko me ta qi nonen

Faton Ramadani
2016.06.15 9:22.PD
Faton Ramadani
Ne skem te baj me asnja qa kan vra e kan plaqkit,po pse ju keni montu drejtesia eshte ka merret me ate pun
a per lul te ballit un shehrin kurr se lshoj
sidomos nga njerzit si ju
duhet met dhan urdhen fadil syleviqi per mem vra ti mu vet se besoj qe e ban ata ti
Vete Regjen te tregon se na nuk jemi vrases,se vllaznit e mi kan luftu per lirin e vendit,e ajo luft i ka pengu veq njerzit e udbes edhe ata qe kan dasht me pas serbin ktu.
Po nejse koke nxe po besoj deri te vish ftofesh

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:29.PD
Gojart Kelmendi
Ti a Rexhen e ki pase qellim me fy permes meje , spo te vjen marre bre kriminel se une sjome me Rexhen e as qe jome kone , po jeni msu ju me rrejt qishtu

Faton Ramadani
2016.06.15 9:30.PD
Faton Ramadani
Jaran tu kan tregu se un Regjen e kam shok
Edhe pse mu fy regja me ty?
Do me than pe pranon qe krejt te verteta jan ato

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:31.PD
Gojart Kelmendi
O kriminel e dine ti shume mire sa njerin e keni vra

Faton Ramadani
2016.06.15 9:31.PD
Faton Ramadani
Ti po kercnon po per kercnime un jo prej teje po prej kerkujt se rruj,po nese un kum than te pa verteta ti shko ne gjykat e me kto kercnime ka kalu koha e serbis

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:31.PD
Gojart Kelmendi
Qfare kriminela jeni ju

Faton Ramadani
2016.06.15 9:32.PD
Faton Ramadani
Na a?jan propaganda tjuve e fadil syleviqit
Nese ju keni vra na nuk jemi vrases,po jemi ēlirimtar
Nejse ftifu pak se koke nxe e un ksajde jam gjith

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:34.PD
Gojart Kelmendi
O faton po te thome qitu se si te vi publikisht ko me te vra ne lule tballit ko me ta qi nonen

Faton Ramadani
2016.06.15 9:35.PD
Faton Ramadani
Pse serbia po thot kta a

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:35.PD
Gojart Kelmendi
Ski me rrejt e me shpike mo kurgjo

Faton Ramadani
2016.06.15 9:35.PD
Faton Ramadani
Un ktyne fjalve te internetit si besoj
Nese un kam shpik diqka,un muj e pranoj,po ato jan te vetteta nga vet Fadil Syleviqi qe ja ka dhsn ni mikut tem.

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:37.PD
Gojart Kelmendi
Ki mu vertetu qe jane rrena po voneka mu kone per ty , se pa ta qi nonen skom me lone

Faton Ramadani
2016.06.15 9:37.PD
Faton Ramadani
Un nja e di se ata qe na kan montu burgun vllazniv shpejt pritet me hin ne burg e me marr denimin e meritum,e nese ty tka rrok naj panik skam qa e baj
Hajgare jan kto ti qa thu ne internet,se burrat nuk shajn ne internet

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:40.PD
Gojart Kelmendi
O kriminel as qe kome punu ne rast te vllaznive tu , qe kane vra fmi e gra , une i besoj gjykates qe 4 instanca i kane shpalle te fajshem , e sa per internet dije qe publikisht ti thashe kto fjale se na nuk mshefemi mase therrave si ju

Faton Ramadani
2016.06.15 9:43.PD
Faton Ramadani
Jo mor edhe ajo vrasje ka me dal qe u kry nga udba e kan vra thmi me mshef te kalumen,e per e din populli qe sjem vrases edhe se armikun shkaun e kem luftu ballperball,qat armikun qe i keni sherby ju,istancat jan pazare qe jan tu u hetu edhe shpejt e nin te verteten pse syleviqi me ekip montoj rastin ton,e ti ftofu se deri te vish mun e vret naj kan tjeter rruges

Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:44.PD
Gojart Kelmendi
Nuk jame kriminel si ju me vra te pafajshem , hiqe mos u bo merak po ty ne qender te qytetit publikisht

Faton Ramadani
2016.06.15 9:46.PD
Faton Ramadani

Ka kalu koha e serbis me vra dikan ne qender,populli na njeh neve edhe ju njeh nuve,na vetum per lirin e popullit kem luftu,kurse vrasja e familjes hajra e din miku yt i kohes te vjeter syleviqi kush e ka vra e pss mshefi provat,pse hupi telefonin soni erikson vetum per ti mshef vrasesit e vertet me djem te pa fajshum
Faton Ramadani
2016.06.15 9:47.PD
Faton Ramadani
Faton Ramadani
2016.06.15 9:48.PD
Faton Ramadani
Qyre qa ka tregu ky,me nis me vrasje ti mjav nal gojen tjerve duhet mi vra mi 5 mi vet e kan pelqy qe kan shprenda e qindra komente,e bahesh tani vrases serik
Gojart Kelmendi
2016.06.15 9:48.PD

Gojart Kelmendi
Me ty kome pune une
Faton Ramadani
2016.06.15 9:49.PD

Faton Ramadani
Un veq me te verteten kam pun,po kujt si iki
Ksajde jam
Ftofu edhe pak se qaq i rrezikshum qe po tregohesh duhet me ik un
Kur dilsh me marr aksjonin mem ” vra” a del me banden e Syleviqit a jo
Faton Ramadani
2016.06.15 9:57.PD
Faton Ramadani
A u ftofe
Nejse ksajde jam un kur dush edhe ne gjdo koh levizi edhe vet
Nuk tregove a me urdhen te Fadil Syleviqit a vet do mem vra,edhe ne kohen e Serbis njerzit e saj skan msu me vra ne lul te ballit,po mas shpine
Faton Ramadani
2016.06.15 10:05.PD
Faton Ramadani
A contact missed a call from you.Call

Kto jan dritat e vetures te Gojartit ne takim me shefin e ti Syleviq qe u morren vesh per planin tjeter kunder meje.
Ktu u be takimi i Syleviq me Gojart Kelmendin ne oren 1:30,gjipi mercedes i zi Syleviq,kurse gjipi tjeter i Ushtarit te Suleviqit Gojard kriminelit pa tabela.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kush mundet me zbulue cili prej ketyre dve a tradhetar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: