AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pajtim te gjakut,Avdi Ibrahimi ,se permend Bajram Kurtin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pajtim te gjakut,Avdi Ibrahimi ,se permend Bajram Kurtin   Ven 10 Fév - 15:11

Avdi Ibrahimi
25 mars · Modifié · 


Mė 12-13 Maj 1997 nė ora 1,10 nė fshatin Greikoc tė Suharekės me vetėiniciativėn e Kėshillit tė Pajtimit tė pėrbėrė nga Salaudin Braha vėllai i dėshmorėve Meriman e Lihe Braha, Skėnder Berisha vėllai i dėshmorit Xhemjali Berisha, si dhe veprimtarėt Riza Vata e Avdi Ibrahimi pas njė angazhimi dhe pėrpjekejeve tė parreshtura arrihet qė tė shtrihet dora e pajtimit nė mes familjes Zeqir I. Selimaj i cili ia fali plagėn familjes Zeqir M. Neziraj. Kjo familje po nėpėrmjet kėtij Kėshilli Pajtues ia falė plagėn Adem Selimajt po nga ky fshat.

Mė 15 Maj 1997 e botoi "Koha Ditore".
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pajtimin e gjaqit Avdi Ibrahimi Bajram Kurtin se permend    Ven 10 Fév - 15:12

Avdi Ibrahimi
25 mars · Modifié ·


Mė 12-13 Maj 1997 nė ora 1,10 nė fshatin Greikoc tė Suharekės me vetėiniciativėn e Kėshillit tė Pajtimit tė pėrbėrė nga Salaudin Braha vėllai i dėshmorėve Meriman e Lihe Braha, Skėnder Berisha vėllai i dėshmorit Xhemjali Berisha, si dhe veprimtarėt Riza Vata e Avdi Ibrahimi pas njė angazhimi dhe pėrpjekejeve tė parreshtura arrihet qė tė shtrihet dora e pajtimit nė mes familjes Zeqir I. Selimaj i cili ia fali plagėn familjes Zeqir M. Neziraj. Kjo familje po nėpėrmjet kėtij Kėshilli Pajtues ia falė plagėn Adem Selimajt po nga ky fshat.

Mė 15 Maj 1997 e botoi "Koha Ditore".Nje pergjigje te shkurter ndaj Avdi Ibrahimit;
Disa dite ma  para kesaj dates se 12 qershorit te vitit 1997 me erdhi ne shtepine time Avdi Ibrahimi e mu lute qe tja beje nje te mire,qe ti pajtojm dy familje qe jane ne hasmeri,njeri nga Gilanci e kishte plagosur nje mesues te Grejkovcit.Mu lute qe ma pāre te shkojme ne Sallagrazhd me marr Riza Vaten e pastaj edhe prof Bajram Kurtin,ne Prizren.Dhe u nisem me kerrin tim ku i morra te dyte Rizen ne Sallagrazhde e prof Bajramin ne prizren,dhe shkuam ne oden e ketyre te grejkovcit.Na qiten edhe buke,ishin familje e bujare e arsimuar,dhe hatri Bajram Kurtit rane te pajtimit me ja fale ate veper.U qum ma vone dhe prape une Rizen e kam que ne Sallagrazhde e Bajram Kurtin e kam marr te une bashk me Avdi Pishpirikun.Te nesermen pasi kemi hanger buke,bashk me Avdi qenin e kami que profin ne prizren ne banesen e tij,Avdiu ma bani a ke nja 50 marka me ja dhene se buke nuk ka ?Po more qysh mos me ja dhene,ashtu ashtu  sa here kishte nevoj i kam dhene.Kemi pi nga nje kafe dhe jemi kethye per ne suhereke.
Po genjen Avdi Ibrahimi se pajtimi nuk ka te beje me te njejtin fshat,por Grejkovci me Gilancin.Po mshtjellan i poshter eshte.
Me daten e 12 
Pra po dua me thene se kur ne kerr e pash Liman Gashin ,jam terhequr dhe e kam ftue Bajram Kurtin te hyne ne shtepine time qe mos ti bashkangjitet ketsaj marrines.Ja bana a e njeh Limanin?Pse Avdi ja bane kete Bajram Kurtit e zoti ftyren ta marrofte.Heshte o Haxhi e kam marr me qellim qe le te mendojne hallki qe jemi me kete,dhe policia nuk na nguce.Bajram Kurtin nuk e leshuan i dhane kerrit dhe shkuan a ne Grejkovc apo e kishin marr pajtimin e me ja que ne Gilnace nuk me kujtohet.
Djali i Bajram Kuritit me pate thene;Baca Haxhi baba na vdiē pa pasur asgje.Pse Avdi Ibrahimi nuk e cek qe kete pajtim e ka krye vete Bajram Kurti ?Pse Avdi pishpiriku nuk e cek se me kerrin e Liman Gashit kane shkue me ba pajtimin?
Por per me humb gjurmet e veta ky idiot i ka shti te uēkes me likvidue Liman Gashin ,Bajram Kurtin ,Ilaz Vranovcin,,gjere tek vrasja e Naim Hajer Berisha.Ky dine me te vra dhe me ta kushtue nje kenge patriotike.Naimi mik e ka Riza Vaten,Motren e ka per vellaun e Rizes rahmetlin.Riza duhet me hulumtue,ose edhe ky ka gishte ne keto likvidime sekrete  !
Per kete  qen siq me ka shkrue ne mesazhe privat Ruzhdi Saramati,ne uēk eshte kyq me 12 qershor 1999,pra pas perfundimit te luftes.Ky qen pas perfundimit te luftes mbledhje u ka mbajte tane kesaj qeveries ne sharren e tij qe e ka kindapue ne Lubizhden e Prizrenit,mbrapa ish stacionit te policise?Pse?Diēka sekrete ka ketue,po lidhet diēka me ate policin qe e vrau Besim Ndrecaj .Ne mbledhje i ka pas keta;Rexhep Selimin,Kamishin,Thaqin,Xhavit Halitin,Kadri Veselin,Qopen nga Kukesi,Olllurin me shtepi ka rruga e reqanit te suharekes,Fatmir Limen,Sabit Gaci me Sanijen .Ndersa tjeret i dine qeni ma se miri dhe keta qe ua permenda emrat.Ky i ka dhene urdhera kane me likvidue,kujt me ua urzuprue pranat,,dhe ja ka ndare pushtetin secilit se cilen pjese te kosoves me shfrytezue.Dikujt popmpat e benzines,dikujt fabrikat,dikujt tokat shoqerore,dikujt rruget,dikujt ministrit,Ky punon tinza,e Reshat Badallaj ja zbaton ēka e rekomandon ky qen.As grat e ketyre pa urdherin e Avdiut nuk guxojne me fjete me keta.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pajtim te gjakut,Avdi Ibrahimi ,se permend Bajram Kurtin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: