AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog me Hajrush Xhemailin

Aller en bas 
Aller Ó la page : 1, 2  Suivant
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 20:03


HajruÜ


[ltr]FLM I NDERUAR HAXHI TE BESOJ SE KAM KALU 3 LUFTA CROACI KOSOV LUGJIN JAM VLAU I KOMANDANT MUHAMET -XHEMAILI -RREBELI UQPMB -ASHTU E VRAJTEN MBAS LUFTE NE GJILAN . TRADHTARET - PO HI E LEXOJ FLM SHUM - NATEN E MIR[/ltr]

HajruÜ D×emailji


[ltr]

Informations sur la conversation


HajruÜ D×emailji[/ltr][ltr]
HajruÜ D×emailji[/ltr]


26/10/2013 00:51

[ltr]Kuši
Shoku Harush hyne ne fb tim dhe ndrydhe foton e ketij deshmitarit e lexoi me kujdes shkrimet mes meje dhe ketij Bajrush Ahmetit.E sheh se kush kam qen ..Naten e mire edhe njeherit

HajruÜ
FLM I NDERUAR HAXHI TE BESOJ SE KAM KALU 3 LUFTA CROACI KOSOV LUGJIN JAM VLAU I KOMANDANT MUHAMET -XHEMAILI -RREBELI UQPMB -ASHTU E VRAJTEN MBAS LUFTE NE GJILAN . TRADHTARET - PO HI E LEXOJ FLM SHUM - NATEN E MI
Kuši
Kalofsh si ma se miri

HajruÜ
FLM -
Kuši
ska perse

HajruÜ
SI MENDON PER NAIM MIFTARIN
Kuši
Per bese ndoshta e njoh por nuk po me bie ndermend
ga eshte
se me shtine me kall nji cigare
po e lexova pakes me Bllacen paskan qen deshmitar te luftes

HajruÜASHT NGA PRISHTINA KA QEN ME HASHIMIN PO SHUM KOH ASHT LARGU SE HASHIMI THOT KA PUNU NE KOH TE LUFTES ME SERBI EASHTU KAN NIS TA VRASIN NAIM MIFTARIN PO AJ JU KA SHKRU QE DOTJA QET GJITHA VRASJET QKA KAN BA GJAT LUFTE VETEM ME MAR KARRIKAT ETE MARIN SHTET[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 20:09

[ltr]UN KAM QEN NE PUSHIM NE KS EKAM PAS MU TAKU ME NAIM MIFTARIN ME IMAR DISA VIDEO TE TRADHTAREVE PO ME ERDH LAJMI NE FB MOSU TAKO SE NUK I BESOHET MUNDET MET TRADHTU E NUK U TAKOVA SE UN SHUM JAM KUNDARA HASHIMIT E PDKS SE MITEN POPULIN E SHITEN SHTETIN PO MIR ASHTU QDO KUSH QE VJEN DO BAN SI HASHIMI
[/ltr]HajruÜ
[ltr]PO E NJOF LIMIN UN
[/ltr]

Kuši
[ltr]Pse Lima Avdiun e bani zavendes kom0ne zonen e pashtrikut te policise se ušk,pasi ishte shok me mua dhe me pate thene se sherri Avdiut ste marrim ne lufte.
[/ltr]
[ltr]Limen se kam njohur fare se kush ka qen ka mujt djali im me kan,por dikush ka gishte ketu,se as ai nuk me ka njohur mua.Pra po del se Avdiu ka manipulue me LImen.Edhe Riza Vata e Bajram Bekteshi kan gishte ne shume vrasje sepse kam ndegjue nga shume veta
[/ltr]HajruÜ
[ltr]PO ASHTU ASHTE DI UN SE KAM KALU SE KUR MBAROJ LUFTA NE CROACI SHKOVA NE KS UQK E UQPMB PO SMUNDA TE ISHA I LUMTUR NE AT LUFT SE U DASHT TE LESHOJ TE KTHEHEM NE CROACI SE ATO FILUN TE BASHKPUNOJN ME SERBET SHUM VETEM RAMADAN BEHLULI AGIM ELSHANI DESHMOR ISHIN TE DREJT ESHUM TJER PO LIMA E HASHIMI ME HARADININ UH QKAKAN BA HAJMEDET
[/ltr]

Kuši
[ltr]Kan vra atdhetaret me qellim qe mos te kan kundershtar gjate qeverisjes.
[/ltr]HajruÜ
[ltr]PO ASHTU KAN GISHT NE VRASJE EDHE TE JASHARVE NUK JU QUN NDIHM UN VET DIE HASHIMI LIMA ESHUM TJER DERISA I MASAKRUN ATHER HINEN NE PREKAZ AUUUUUUUUUUUUUUU HAJ MEDET
[/ltr]

Kuši
[ltr]Sikurse Enveri edhe keta kan beterue ne atdhetar.
[/ltr]HajruÜ
[ltr]PO ASHTU VRAN VLAUN TIM - EDHE KOMANDANT LESHIN -QAZIMIN E SHUM TJER
[/ltr]

Kuši
[ltr]Po kurr shkau vete nuk kishte pas bythe me luftue kundra Adem Jasharit.Por kur ka shpiuna e qe u ndihmoin atyre ,pse shkijet te gaqem mos me mbyte e me dhunue femra shqiptare si pulat e bardha.Cilin vella tendin allahile?
[/ltr]HajruÜ
[ltr]TASH ESHPERNDAVA FOTON E VLAUT QE E VRAJTEN SI TJERT KOMANDANTAT MBAS LUFTE
[/ltr]

Kuši
[ltr]Ata qe kan qen agresive kundra shkove qe ne fillim jan vrare nga komandantet e uškes,ose ne prite duke ua dhene kordinantat me telefon
[/ltr]
[ltr]dhe mua u munduan por nuk mujten qenat te me vrasin fale agresivitetit tim duke e aktivizue bomben dhe ne tjeter dore automatikun.Pa dallim sikurse shkijet kur me kan rrethue ashtu edhe te uškes
[/ltr]HajruÜ
[ltr]PO ASHTU BEOGRADI KA DHAN LAJME NE CROACI QE KAN VRA KOMANDANT MUHAMET XHEMEALIN NE ORA SHTAT NE MBRAMJE A VLAUN KAN VRAJT NE ORA 21-E 10 MINUTA NE MBRAMJE SE KREJT KISHIN DIT QE DUHET TE JEN I VRAM SHKIJET E PDK E SHUM TJER ASHTU BESOJ QE EDHT TIE TE KISHIN VRAJT PO MIR PASKE PSHTU SE EDHE MUE ME KAN LIP SHUM KRIMINELET E HASHIMIT PO JO NE CROACI SPO MIUJN HEHE
[/ltr]HajruÜ
[ltr]HE PODE ASHTU KAN BA PISAT TRADHTARET E UDBS SERBE
[/ltr]

Kuši
[ltr]Pata organizue me kater shqiptar qe kishim arme qe nese vijn serbet ketu pari te bajna rezistence gjere sa te iku populli i strehuar,dhe neser ne mengjez se cili kish tregue ne ušk ,heret ne mengjez me kishin rrethue me dhjeta ushtar me tesha te zeza e maska,duke mu kercnue se nese beje rezistence kundra shkive kan me me qie nanen,nese e mbroje popullin civil,po ška me te thene vertete mendet kishin rrenje.
[/ltr]

Kuši
[ltr]he ma e keqja me thojshin;Pasi ti don me mbrojte popullin,ti qenke me shije.Pasha te madhin Perendi veq mend qe nuk me dolen,dhe u thash pasha zotin a mos jeni serb bre.
[/ltr]HajruÜ
[ltr]PO TE BESOJ SE SHUM TRADHTAR KISHE NE LUFT QE BASHKPUNOJSHIN ME SERB TE GJITH PI HASHIMIT EDERI NE FUND PO MIR PO JAN KAN SERB SE KAN PUNU ME SERB MI VRAJT SHQIPTARET ASHTU KAN PUNU EPO PUNOJN PO MIR HAXHI JAM NE PUN E PO DUHEM TE DAL PI FB E VAZDOJM NESER NE MBRAMJE KEMI QKA ME BISEDU VLAU IM BESIMI TE TRADHTARET SHQIPTAR NUK KA HUMBI BESIMI DOTE SHKRUJM ETE JEMI ZBASHKU PATRIOT JU FALEMINDEROJ NE BISED -NDEXHOMI MIR KALO
[/ltr]

Kuši
[ltr]ke se historia ime eshte e hidhur dhe me muaj muj me te tregue per aktivitetin tim shifemi neser kysmet,naten e mire e kaloni nje gjume te rahatshem
[/ltr]HajruÜ
[ltr]DO FOLIM SHUM HAXHI EDOTI ZBULOJM SHUM SE UN SHUM KEQ SHRUJ NE -EU PER HASHIMIN E SHUM TJER GRABOVCIN - NDEXHOMI NATEN E MIR[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 20:17

[ltr]


HajruÜ
[/ltr]


[ltr]me kujdes kam lexu -haxhi asgtu me ka ndodh edhe mue e vlaut tim e familjes time qeu dashtem te leshojm vendlindjen un e vlau vlau shkoj ne -ch aun ne austri -itali ene fund croaci por ashtu krita shkolen ne croaci e me croat te vertet u lidha kunder serbeve ashtu un kam pshtu deri ne luften croacia serbia - menjher filova me luftu ashtu vlau u kthi pi ch e filoj ne uqk e uqpmb ne fund mrrini larg deri komandant i gjith lugjines po tradhtaret shqiptar mbas lufte ne gilan ku u vendos me shtepi e vrajten tradhtaret shqiptar te pagum nga ana e serbeve - besoj qe me kuptove afersisht . gjithashtu ju lajmroj per shkrimin qe mundem te gjej ne croaci ju lajmroj krejt ju kuptova qe ne kosov vshtir asht deri te burgosin krejt tradhtaret e populit po vshtir asht se nuk po kuptojn njerzit kam qen edhe ne kosov ndihmu per luft kam qu arm e shum ndihm njerzor po ato ishin qen shum tradhtar e ne fund shkova ne lugjin ashtu krejt ishin tradhtar e punojshin me serd se i pagujshin serbet po qkame bo nji jet e vshtir ishte e asht ne populin ton shqiptar gjithashtu shum mir te kuptova deshiren tande per popul siun e vlau im komandant muhamet xhemaili -rrebeli deshmor po smundesh kunder tradhtarve , ishin . brsoj qe dote vjen nji garnitur e re ete burgosin keto tradhtar shofim flm e ndegjomi qao flm edhe njiher .[/ltr]

Kuši

[ltr]Flm shume edhe une me vemendje e lexova se ška me keni shkrue per historin e familjes sat.Por keta tradhetar eshte veshtire mi vra e mi burgos nuk ka vend per te gjithe se shume jan ne numer.Ishalla me te mira o Hajrush shoku[/ltr]

Kuši

[ltr]Haxhi KušiHaxhi Kuši[/ltr]

[ltr]

Refki Reshitit,leter;
Zotri Refkiu,paske harrue promovimin e librit tim ne viti 1997?Me titull"Leter Popullit Tim"Kur ne sallonin tim ishe edhe ti,Avdi Ibrahimi,Begzat Baliu,Mehdi Elezi,Kajtaz Rrecaj,Bajram Olloni,Behram Hoti,Qerim Pllana ,Selatin Fazliu,Daut Hoxha,Hatixhe Hoxha,Mervete Dreshaj etjere.Me pati pyet ne promovim prof dr.Mehdi Elezi,Haxhi ,a na tregon se ška do behet me neve?Ndoshta te kujtohen ato fjalet e mia ?Ku behram Hoti bile inqizonte dhe mesiguri e posedon kaseten.Me pate thene se kam deshire me bere nje interviste me mua,por sot e ateherit kurr nuk mendove qe ta perfundoni nje gje te tille!!!!!!Nje thenje e jotja;Njeriu ku ndjen dhembje, ŰshtŰ i gjallŰ, por kur ndjen edhe dhembjen e tjetrit, atŰherŰ ŰshtŰ NJERI !Nuk e di Refki a ke dhembje ndaj njeriut qe dha šdo gje nga shpirti per juve shqiptaret?Nese je ne kercnim nga komunistet apo kjo qeveri ,qe mos te mirresh me te verteta,bile me trego !
Sinqerisht
Haxhi Latif Kuši
Jĺaime Ě Ě Promouvoir Ě Partager
Xhemajl Bega, Bukurije Krasniqi et Kumriye Kamere aiment ša.

Haxhi Kuši ?
aujourdĺhui

17:12
Refki Reshitaj
pershendetje I nderuari Haxhi...
Po, me kujtihen te gjitha ato qe i permende, edhe promovimi, edhe personat kush ishin aty, edhe salloni yt...krejt.
Edhe une jam shume i zhgenjyer me disa gjera ketu dhe me ta thene te drejten nuk po me intereson me asgje....
Te kerkoj falje, por keshtu jam...Nuk dua te merrem ma me punet e askujt, por me ato te mijat....Edhe une kam be mjaft, por sot askush nuk ia din askujt, pos nese ka ndonje interes
Te pershendes dhe gjithe te mirat !
Aujourdĺhui
Ja ška kam shkembye me Refki Reshitajn,,,??????????????Humbe kohen nese ske ška me ba Zotri Hajrushi,pershendetje
21:29
Haxhi Kuši
Falimenderit i nderuar Refki Reshitaj per pergjigjen qe ma percolle.

21:35
Haxhi Kuši
Me kete dmth se as ty as mua kerkush nuk duhet te nai pranon ato veprimtari qe kontribuam per shqiptar.Kerkujt nuk i intereson qe demostratat e 11 marsit te vitit 1981 i ka nis Haxhi Kuši.Me kete dmth kush ja rras Haxhiut dhe ne vend te mirnjohjes te me etiketoin tradhetar.Sa per perfundim po del hesapi se ma te mire qenkan spiunet e tradhetaret,se atdhetaret.Por sidoqofte te kam kuptuar deshprimin tend,qe nuk ka gje nga atdhetarizmi dhe fund.Ishalla bahet mire per ju dhe per ata qe po vuajn per nje kafshate.Me te mira i nderuar Refki Reshitaj
il y a 11 minutes Ě Jĺaime
[/ltr]

11/11/2013 15:39

11/11/2013 15:39

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 20:23

[ltr]Hajrush
po e vertet asht haxhi -kuqi qe gjith ato emra qka i permende jan ne list te tradhtarve po derisate jen ato tradhtar nuk do shofin hajr kombi shqiptar ashtu ju perkrahem se ne shum emisione ndexhomi ne radio mitrovica embajm per luften e ks po sa shum tradhtar kishte pas ndaj kombit shqiptar nuk mundem asgja te mir te flas sikur na qe jemi mundue te largojm shkaun qasi lima e hashima haradinaj e shum tjer mosti permeni kishin vetem interesin e pasunis ete vrajn shqiptar po sdi as vet qkatefoli se shum e coptun tokat shqiptare kjo vjen nga politika shqiptare e serbia epa qe nuk ka asxha nga ki inrteres te politikes shqiptare tash mbetem askund ashtu asht zhvilu edhe luftame tradhtar eshum kan mar ne qaf njerzi qe luftun me zemer vetem ta largojn shkaun . po ashtu ne croaci nuk ka ndodh po jan kan te vertet vetem kundra shkaut jan pregadit e largun per tan jeten ashtu ka duhet tejen edhe populi i jon po jo edhe sod punojn me serb . ajo po shifet . haj medet per shqiptaret flm ashtu te pershendes se nuk kan interes ta permenin emnin tand ato tradhtar . njerzit e drejt nuk i rrespektojn ndexhomi qao flm .
[/ltr]

29/11/2013 13:42

Kuši
[ltr]Gjithe ška keni shkrue,eshte me se e vertete,por te verteten nuk e dojka ky popull qe i djege ne palcen kurrizore.Ju pershendesi perzemersishteHaxhi Latif Kuši[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 20:29

Hajrush
po te besoj se te kan njoft po pamvar un besoj qe kisha deshir te kris edhe njiher eti kishem vra keto tradhtar etani kisha filu luft me armikun
po shum koh jam e njof naimin un personalisht kam bisedu e njof shum heret shum koh

haxhiu

[ltr]Deshta me te pyetur per nje rastin tim ne 19 apo 20 korrik te vitit 1998 kur ne nje fshat me pate rrethue policia e ušk[/ltr]


[ltr]ne Marali afer Malisheves nje kater km[/ltr]


HajruÜ


[ltr]aha urdhno flm[/ltr]

Kuši;


[ltr]mos valle ka qen edhe ky ne ate rast[/ltr]

n meniherit mbas masakres se Rahovecit

[ltr]ky rasti im[/ltr]


HajruÜ


[ltr]edi ku asht malisheva se agim elashani deshmori i kombit eshum elshan kan qen ne UQPMB . kan qen ne komanden e vlaut tim deshmor - KOMANDANT :MUHAMET XHEMAILI : _RREBELI :_UQK UQPMB : aha pioakamar pjes naimi mekto raste[/ltr]

Kuši


[ltr]Po a kishe pasur mundesi mi ba pyetje per rastin tim,kush e qoi te me rrethoin dhe per šfare arsye?[/ltr]


HajruÜ


[ltr]naimin ta pis une apo mendon ashtu[/ltr]

Kuši


[ltr]po[/ltr]


HajruÜ


[ltr]aha ok po e pis po ne cilin vit ka ndodh naimi ka qen personalish hehehe edi qe ki ka qen me hashimin po ne kohen eluftes jan largu . po e pis[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 20:32

Hajrushi
modki dert un kam te shkruj me naimin e tani kurte mar pergjegjje te tregoj patjeter due ta pis per rastin tand flm haxhi ndexhomi ju lajmrohem qka do fole per tie naimi perket rastin tand . flm edhe 1 her naten emir
moski dert sama shpejt do shkruj un me naimin . per rastin tand , ok naten emir

11/12/2013 22:19

Kuši
[ltr]Mirembrema dosti Hajrush si jeni?A mos i beret pyetje Naim Miftarit,apo skeni kontaktue ende.[/ltr]
[ltr]Se ndoshta jeni i nxernur e spo ju pengoi.[/ltr]

HajruÜ
[ltr]mir mbrama haxhi po kam shkru sod po jo shum eme kthej pergjegj,je qe aj juve asqe ju njef fare . nuk ka lidhje meket pun po skisha ma shum koh se nuk jam ne shpi jam tuj punu edo folim ma von qe jam i lir poak site mar koh te lajmroj flm ne kuptim[/ltr]
Kuši

[ltr]tung e flm[/ltr]

[ltr]po un kam pa qe shum po dike epo shkrujke e do gjera pi dike po nuk munda sod te shkruj shum po ashtu nuk ela pae vete krejt derisateme jep perxhexhje per tie vetem qe nuk me jep ather nuk mundem asxha po besoj qe me tregon se un jam me at shum shok i mir ne fb se kaM DIJE QEKA QEWN ME HASHIMIN . NE SHUM VENDE[/ltr]
Kuši
[ltr]Une deshta vetem me dite kush mi qoi,a Fatmir Lima,Avdi Ibrahimi, Riza Vata,apo Hazir Olluri?sepse Lima ka qen dhenderr i Maralis,ku isha i strehuar tek nje sternipi babes qe ish kon shpiun i serbise pastaj me tregoi vellau i tij.Mazamakeq[/ltr]

HajruÜ
[ltr]AHA PO ASHTU NJOF FATMIR LIMEN NGA MALISHEVA - PDK TASH QE KE NE HAG . PO E PYS MOSKI DERT .TELAJMROHEM,[/ltr]
Kuši
[ltr]A i bane pyetje ai kamioni i madhe ngjyre blu(deti) qi i kini marr serbet e Zaqishtit civilet serb dhe shqiptar ka qen ne rrethimin tim dhe qai Mazreku qe ka dhunue femra me pate thene se qeshtu duhet mi marr edhe tradhetaret.Une e kam njohur permes gjykimit neper gazeta qe ja kam pare ftyren edhe Limen emrin sja kam dite edhe pse jam lajmrue te ai nja dhjete here a ma shume.[/ltr]

HajruÜ
[ltr]jo nuk fola shum se nuk pata koh po kam te foli ne perxhithsi ete me jep perxhegj.je eun juve ju lajmroj ashtu ju pershendes endexhomi per ket pun ok dote ndihmoj satekam mundsi per ket pun se di edhe un diqka per naimin[/ltr]
[ltr]qaom[/ltr]
Kuši

[ltr]hume ju falimenderit dosti im Hajrush,tung ndegjohemi[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 20:48

[ltr]HajruÜ D×emailji[/ltr]
[ltr]Tash kur kesh ne ks nuk i besova se me tregoj -hisni ismaili nga shkupi mosi beso se aj te tradhton po nuk ikisha aspak menden te bisedoj me at disa pun seme tha qe kam disavideo zapisaper vlaun ztand i thash mir mi qon menji vend i len e un i mar po jo tha vetem un eti ket pun duhem ta dim e tha te prita nuk erdhe po un u dasht te iki nga kosova seme diktun qe jam ati eme nisen teme lipin un u dasht te iki se kisha problem meato idijota po mir folim edhe ma teper se me fal po duhem te punoj ashtu un me naimin kam te shkruj xhith histporin tande ete limit ta shof qka po fol a sod kish shkru qe nuk te njef hiq . po mir un pak i shkrujta vetem meja nis bisedes ndexhomi ok qao naten e mir[/ltr]
[ltr]Kuši Kuši Haxhi[/ltr]
[ltr]Ky koka i lym me gjiz mbaje mend Hajrush dosti,ruju!!!!Pse me bllokoi ???[/ltr]
[ltr]HajruÜ D×emailji[/ltr]
[ltr]HajruÜ[/ltr]
[ltr]po te kuptova flm gjithashtu duhem tekam kujdes flm shum naten[/ltr]
[ltr]i nderuari haxhi kam shkru po nuk kam pas koh metu lajm ru aj mue meka shrujt shum qe juve aj nuk ju njef asqe kurr nuk ju ka pas moment meju njoftu aj me tregoj qe nuk ka lidhje per asi raste . flm ne mir kuptim edote ndegjomi se jam tuj udhtu esun po po mundem te sghkruj tfala shum ndexhomi .[/ltr]
[ltr][ltr]po po e ndexhova per blacen folshin e per nji qe kan vrajt pÜo aj ndexhim meduket qe kan montu sedi asht i vertet e aj asmue nuk pome lajmrohet pse e veta per tie po besoj qe dotja ndreqi nji lidhje ete me lajmrohet se aj meka thon qe din edhe per vrasjen e vlaut tim nji djal i mixhes naimit ka qen ushtar i vlaut tim e ta shof kurte kthehem ne croaci te foli me at
[/ltr]
Kuši
[ltr]Pasha zotin Naimi ish jo i paq,eshte ka i mbron ne nje menyre kriminelat.EDhe pse po bahet kinse i ka ra pishmanit,nese e ke lexue ška i kam shkrue ,ai hiq pergjigje nuk me jepte,pos duke i mbrojtur udbashat.
[/ltr]
[ltr]pse Naimi me bllokoi ne fb e tij?[/ltr][/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 20:55

[ltr]
[size=14][ltr]o pse bre Naimi me bllokoi ška ta merr mendja ?[/ltr]
HajruÜ


[ltr]aj shum mir me duket pote njifke po kur banem komenta un me tie aj teka bloku qe moste di un qe naimi asht i perzim nato pun ne kohen e luftes e besoj qeteka bloku moste shkrujsh kundra tij tie ete shof une se aj me shkrujti qe aj tie nuk te njef ashtu un mendoj tash edhe me mue nuk po shkrun po kame shkru . patjeter[/ltr]

Kuši


[ltr]Po Naim Miftari vete po i lavderon luftaret e kengetaret me emra dhe ja qova nje foto te disa ushtareve qe i njoh si paren e kuqe dhe kur e pyeta si quhen tjeret ma bllokoi se aty eshte qerdha e shpiunave ,ky Naim me shpiuna po mahet mbaje mend,por mos i trego se e kam nxan ne mate[/ltr]

Kuši


[ltr]Ky mua po shume mire me duket qe me njeh,se ndoshta edhe ky ka qen kur me paten rrethue ne Marali.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]met 12 . 7 2005 ne gjilan . te rruga qarkore qatnat ka pasmbledhje me kforin me amerikant per me shku te nesermit me nunshkru nji nenshkrim ne preshev me serbet po kan thirr ne mob aj ju ka than kthehem menjiher eka dal pi hotelit ka hip ne gjip ekur ash ash ardh para nji duqani 2 kerre ekan bloku ekan kal kalash ashtu ekan vrajt kama teper po te tregoj tjeter her - komandant muhamet xhemaili - -rrebeli - UQPMB _ i njohun ash shum
[size=12]Kuši

Vetm kaq mjafton se kaq me nevoiten sa per tju ba pyetje do shokeve.
Gjaku kurr nuk humbet a e dini rastin e therres?
Vanon a mu gjete krimineli po

HajruÜ
po po ashtu haxhi ashte po vshtir shum kam lip e jam tuj lip po nuk podojn ta zbulojn . eulex - sedi pse kto tradhtar pi mrojn .
Kuši
Pse eulexi nuk po i zbulon?
Hajrush,keta nuk kan ardhe me ne krue,por me na zhduke,a me ndihmen e ketyre kriminelave ja arrisin qellimeve.

po haxhi shoki e vlau i nderuar ashtu ashte po kjo ka ndodh e po ndodh veten ne kosov seti me zemer ke dasht te mbrojsh populin kunder armikut po tradhtaret ishin shum mate fort ederi te ivjen fundi tradhtarve nuk ka shtet . shqiptar asqe doken , haxhi me fal setash po dal pi hotelit eshkojm per rrug per rim . flm e ndexhomi foli me naimin pse te blokoj . eshum fjala tjera ashtu ti shife me gilanin qka mundesh me mar informata . ndexhomi shoki i besum a[/ltr]

[/size][/ltr][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 21:03

hajrushi
asht kunder -ali ahmetit se ali ahmeti po punon kunder shqiptareve ne maqedoni me gruevskin po aj punon ne prishtin a asht nga shkupi shum ksi xhana din aj tradhtare asht i fort politiken e din shum vetem me zemer punon po mir pshtoj sun e vrajten - qoja ftesen e fol ti me hisnin vetem shkruj qe je shok me mue se shum neper emisione folim un e hisnija .
Kuši Haxhi

[ltr]Paska kokurue per kryetar te nendeges ne Saraj te shkupit,av av,llome hesapi[/ltr]


[ltr]Do foli patjeter dhe do ti parashtroj do pyetje te thjeshta.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]po krietari sarajit po ashtu shum asht i vertet ska prrala te ki vetem drejt e me zemer - asht shum i nderum per shqiptar zbashkim ekunder tradhtarve e serbeve maqedonve grekeve . tash i shkruj un te pranon ti vetem ja qon ftesen eshef qfar besimtari asht
flm shum tash i shkruj un hisnis ati qoja ftesen . ete pranon . e fol tani me hisnin e tash flm nga ti shoki shkova tung naten e mir edhe tie
Kuši Haxhi
Dhe ma me te mira vetem per ju dhe femit e tu ne pergjithesi dosti im Hajrush.Tung

HajruÜ
haxhi un i shkrujta ne fb hisnis e ti qoja ftesen aj te pranon e tani kemi qkate bisedojm eshum ma teper flm naten e mir . qao
patjeter vetem te verteten duhemi te zbulojm shum raste . ete punojm per populin eti zhdukemi tradhtaret . kite shofsh si asht shok i vertet hisnija flm edhe njiher naten e mir

Kuši Haxhi
Dosti im Hajrushi, a bene te me tregoni,per ate marveshje qe paska pasur vellau juaj nga KFORI amerikan per šfare marveshje ka qen ne fjale ?Tjeter;A mos e ka rreh ndojkan vellau yt ne lufte ?A mos e ka vra ndojkan ?Pa marr parasysh a ka qen ai njeri i lidhur me shkije.
I kam shkrue Llutfi Hazirit,Sami Ahmetit e edhe disave,po presi pergjigje a do japin te tregoje.[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 21:09

[ltr]
[size=14][ltr]vetem vlau im nuk eka nenshkrue marveshtjen e konqulit thirret per meu terhek serbet nga komunat e luxhines atjert komandantat kan nenshkru . si komandant leshi e shefket musliu kan nenshkru evlau nuk ka pranu at marveshtje por aj i fundi u dorzu e udasht meu largu site tregoj asht dasht te mshehet nji koh se deri armet ika qu ne maqedoni enuk ika dorzu kforit ekfori eka lip posun ka mund ta xhejn . ashtu mas 6 mujve asht kthi ne gjilan ku ka jetu eka nis bisedimet me kforin per at nenshkrim ashtu qe kan pas te nesermit me shku me nunshkru at marveshtje . po snunshkroj se e vrajten qat nat aj me serb ka pas fjalime e bisedime qe luxhinen nuk e lshon i xhal po elshun krejt tjert aj mbet i vetmi me ushtaret e zones operative te qarrit 114 . ecila ishte zona ma exhat deri ne bujanoc e terrnoc - po ne fund nuk nenshkroj e ashtu site shkrujta armet ika qu per maqedoni shqiptarve eperato arm ekan lip kfori po mir ati kaloj u rregulu puna me amerikant aj ndreqi per armet espat problem . me rre dikan skam ni kurr asnuk besoj qe ka rre ka pas disa atentata po mir skan mud ta likvidojn asht rujt - milosheviqi eka lip shum po smujti as gje te iben vlaut seka pas frig serbija prej vlaut . shum koh ene koh te luftes edhe ma shum - shefket muslin di qe nuk asht kon mir se ka nis shefketi musliu meja mar zonen operative si kani qe ekan vra muhametin ather ka thirr zavendsi i vlaut vesel sabedini e adhurim krasniqi . qe ju nuk muni me mar komanden se muhameti asht ne mbledhje ne bujanoc eather kan thirr vlaun aj ka mrri eka rre meduket qat komandant shefket musliun eka lshu te shkon te man presheven . mateper un nuk di po armik ka pas shum . pse aj i vetmi ika bashku luxhinen po tash bashkluftetaret evlaut krejt thojn qe ka qen nji luftetar me zemer . ashtu ka qen agim elshani deshmor sikam shkrujt me ramadan behlulin qeka ardh ka mar kufomen e agim elshanit . thot qe ma trim e karakter njeri nuk kam pa si vlau jot . po ka pas armiq kam ni shum po un nuk idi kush jan ato armiq po vetem muj me than tradhtaret shqiptar telidhem me serbet e likfidun .
[size=12]17/12/2013 21:41
[/ltr]

[/size]

HajruÜ

haxhi po te kerkon .hisni -ismaili teja qojsh ftesen .

[ltr]shife ne fb temin si duket aeke pa se tash pome shkrun per juve net ama qon ftesen po thot se tha un e kerkova po pom dalin - 5 espedi cili ash[/ltr]


[ltr]aha qka foli aj per vlaun[/ltr]

[ltr]Kuš Haxhi[/ltr]


[ltr]Me mustaqe thuaj ska tjeter veq dikush ish ba ne emer timin e di kush qendron,por sja futi
Me tha pse po me bene pyetje e njoh jo shume,me tha pasha besen se di pse e kan vra
a qoje mesazhin nese doni pa kurrefare problemi o dosti im

[size=12]HajruÜ

kujna tja qojn mesazhen una po nuk po tregojn o shoki haxhi se njerzit po tuten me fol eme zbulu
tash i shkrujta hisnis ata qoj ftesen ose qoja ti .
Kuši Haxhi
Po e di se eshte ne pyetje jeta,e vrasin se u tutke shume

HajruÜ
po ashtu edhe mue pome thojn nuk guxojm me fol se shum din po spo guxojn[/ltr]

[/size][/ltr][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 21:19

HajruÜ

[ltr]jo jo ki asht jeri i drejt haxhi ska tradhtija te hisnija[/ltr]


[ltr]o per hisnin haxhi te garantoj -[/ltr]

oh -shoki haxhi me miten krejt tuj me bloku etuj me qu lajme mem vra hashimovičat e shum tjer nga kosova e neper shtete evropjane , po nuk i dorzohem kan te pagujn krejt ato tradhtar vetem shnosh . e ndexhomi shoki . se aj naimi mendon qe un nuk di qe aj ka punu me hashimin . hehe

[ltr]Harush dosti e pyeta Lutfi Hazirin[/ltr]


[ltr]Ja ška me pergjigjet,po frigohet[/ltr]


[ltr]I nderuri Haxhi,Ju falemnderit per interesimin.Une nuk kam njoftime lidhur me kete vrasje sikurse nuk kam njoftime as per vrasjen e Feriz llovces(kusheri im)dhe njeri nga komandantet e UCPMB.
Besoj qe drejtesia do te vendoset ne Vend me zbardhen e ketyre vrasjeve te renda![/ltr][ltr]Te lutem Hajrush mos i trego dikujt per Lutfiun,per keto shkrime a per te mijat futja si te kesh qefe[/ltr]


[ltr]jo askujt skam ti tregoj se nuk asht puna per fjalč te permeni dikan kjo asht pun serioze po besoj qe dote vjen koha ete zbardhet vrasja flm nga ti haxhi shum te fala nga un[/ltr]


[ltr]Ma kishe dergue letern ma perpara e nuk e kisha pa,e lexove me kujdes te madhe,dhe Shefket Musliun nese e ka rreh,ka mundesi qe ky tja qon dike tjeter ne prite dhe ta vrasin,sepse edhe marveshjen pasi keta e paskan pase nen shkrue e vellau yt jo atehehrit po del Shefqeti diška duhet me pase gishte.Kjo eshte nje sypozim i imi,e jo vendim i prem.[/ltr]


[ltr]-xhalal -xhalal -muja icili ka qen ashtu luftetar uqk uqpmb . aj shum ka fol neper mes emisioneve ka qen me vlaun eaj mun ma shum edin ma shum po un nuk e njof ejemi shok ne fb po sdi pse nuk po fol per vrasje thot nuk di un se kan qen shum mir me vlaun eshum shpesh viziton vorrin po thot me dit kush ka kris plum ne vlaun tand un vet ekisha kri ket pun . se kan qen shum te afer po un jam ka besoj shum din po spo guxojn me fol se ktu jan shum te organizum tradhtar qe kan vrajt .[/ltr]

[ltr]Kuši[/ltr]

[ltr]Ky xhelal Muja paska fole shume per vellaun tend,dhe e viziton vorrin e vellaut ashtu eshte ?Po ai i dyqanit qe e ka pa vrasjen dhe dy kerr me regjistrim te dy gollfave te vranjes.Kur ka fole me ta vellau a kan fole serbishte a shqip qysh ta ka thane ai i dyqanit?[/ltr]

[ltr]HajruÜ D×emailji[/ltr]

[ltr]HajruÜ[/ltr]

[ltr]para 5 viteve kurkam shku ne pushim ekam shku ne duqan ekam bisedu me at njerin po thot skam mujt ti shof se shum shi e terr ka qen ne ora 9 -e 10 minuta meduket . a nji polic nga ana tjeter thot ka dal ne balkon te shpis eka pa krejt po aj spo fol polici nuk jep informata se thot skam pa un askon espo fol sdon me hi atinve punve . veq thot un skam mujt tei shof se kaqen terr e shi i madh .[/ltr]

[ltr]o haxhi shoki shum e din po spo folin se kan kam filu bised edhe ne kosov ne gjilan eneper fshta me luftetar eme shum shok te vlaut asnji nuk po fol thojn jo na sdim asxha per at vrasje spo guxojn se edhe policija nuk po ja don te hecket pun . kan dhan eulex edhe qati ka met spo shkon perpara hiq spo dojn me zbulu tash dikush asht i madh i perzim ketu qespoe zbulojn[/ltr]

[ltr]hife qeki asht xhelal muja ki duhet te din shum edhe per marveshtjen per nenshkrim edhe ka qen shum i afer me vlaun .
shife ne fb temin tash eqita po duhem ta prishi se fb asht i shokut esbon ta din askush
013 00:08
haxhi aepa kush ashte xhelal muja . aj asht i paster . se shum ka rrespekt ndaj fmive te vlavit eka pas edhe ndaj vlaut qka kam ndexhu un . shif qkapote shkrun ndoshta tie diqka tetregon flm nga ti shoki naten e mir e ndexhomi[/ltr]

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 21:59

EH ASHTU VALA SHOKI PO NUK UTAKUM SKA THON ZOTI PO SDIHET KURR SE BARUTI HALA ASHT NE KOSOV NUK ASHT KRI ZBASHKIMI . OH JET KISHA ME DESHIR TE FILOJ NJI LUFT KUNDER SERBVE E TRADHTARVE PRAP KISHA ME VULNET TE LUFTOJ ME SERBET . HAXHI SHOKI NATEN E NDEXHOMI OK QAO
ISHALA BESOJM NE ZOT E SHUM PAK TE LUFTOJM ETE ZBASHKOJM TROJAT SHQIPTARE EMATEPER TE FESTOJM . O ZOT NA NDIHMON .

[ltr]Kuši Kuši Haxhi[/ltr]


[ltr]Hajrush mu kishte lajmrue ky Xhelali dhe deshirone qe te me tregone diška.Por kerkon nga une se šfare funkcioni kam ?I tregova nuk eshte me randesi funcioni im,por me randesi eshte qe ne bashkarishte ,duhet ta zbardhim enigmen e vrasjes se komandant Rrebelit.Ky me thote se kam qen ne brigaden e te ndjerit.Do shofim me tutje se ška do me jep ndonje informate ma te hollesishme.[/ltr]


[ltr]Kuši Kuši Haxhi
Ja ška me ka shkrue Sami Ahmeti
Kuši
Pershendetje si jeni
desha te pyes arsyen pse po me pyetni mua nuk pe di arsyen nu mas pari juve nuk ju njoh nuk e di edhe prej nga jeni sa per pytjen te jem shum i sinqert personin ju qe pytni unŰ mos me than qe nuk e kam njoftur e kam njoftur fare pak e rrethnat e vrasjen nuk i di fare as nje arsye nuk i di rrethanat e vrasjes
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
besoj qe nga xhelali dotemersh pergjxhje aj asht i drejt eshum . kam ni per at po sun u takova site tregova ne kosov se spo kishim besim teas nji flm shoki ashtu te pershendes e ndexhomi
Kuši Kuši Haxhi
JO vetem i drejte por shume ma i drejte,se une e se ti
ishalla ska frike nga une kjo eshte ne pyetje
e ai dišk ke per te me tregue,ama ška e presim shoku Hajrush
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
gjithashtu dote presim besoj nji lajm te mir po haxhi shum njerzit edhe po tuten . espodi pse nuk del nji e fol qe kan shum nderim nga vlau nga lufta .
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
gjithashtu dote presim besoj nji lajm te mir po haxhi shum njerzit edhe po tuten . espodi pse nuk del nji e fol qe kan shum nderim nga vlau nga lufta .
nuk kam fol per at pun me hisnin po shum asht i fort ene at koh meduket qe ka qen se un kam ik nat koh eskam pas lidhje me askan atje po mbas nji kohe jemi xhind ne net .
Kuši Kuši Haxhi
Here me thonte po kam qen ne burg,here jo
me thonte se me kan detyrue me ik perjashta shteti,e here ilegalja
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
aha po asht edhe aj ne rrezik atje se asht kunder gruevskit e ali ahmetit - qe jan ne parlament asht i plagosun edi a shum fol per zbashkimin e trojave eshkon neper kongresa e fol po besoj qe asht ne rrezik .
Kuši Kuši Haxhi
Po ai dje ishte ne maqednoi dhe ka konkurue per kryetar ne nje pjese te shkupit o Hajrush sa ne rrezik Hisnia jooo.Pastaj ma kan montue per humbje te municionit ne ushtri
me thoshte
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
po po edi se jam ne lidhje me hisnin . shum asht i fort esite fiton ather do shifsh qe aj do ban problem maqedonis e lugjines eshum ma teper
Kuši
ishalla
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
besoj qe ksaj viti dote fiton se para disa kohe jakan vjedh votat
Kuši
po nu duhet ti kundershtone te gjithe se hapatas sepse ka shume shpiuna dhe sja japin votat
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
duhemi tei ndihmojm nga diaspora se asht shum i vertet po haxhi shoki - vlen fitimin e dote bahet per shqiptaret mir
Kuši
Jo haptas debate pi permend tan shpiunat se shpiunat kan pare dhe i blejne shqiptaret
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
po ashtu mir je ka fol shpijunat aj asht tuj luftu kunder shpijunave besoj qete ka fol hisnija
Kuši
e mujt me ua shtie hilen e te vriten mes vedi shpiunat mire kishte me qen,por po tutna mos kane lidhje mes vedi se.[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 22:28

[ltr]
jo jo hisnija asht i vetmi i drejt kunder tradhtarve lirisht fol me hisnin
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
po ashtu mir je ka fol shpijunat aj asht tuj luftu kunder shpijunave besoj qete ka fol hisnija
Kuši Kuši Haxhi
e mujt me ua shtie hilen e te vriten mes vedi shpiunat mire kishte me qen,por po tutna mos kane lidhje mes vedi se.
jo jo hisnija asht i vetmi i drejt kunder tradhtarve lirisht fol me hisnin
HajruÜ
jo jo sdi veq un kam fol per vrasjen e vlaut aj sdin asi pun - se kemi qen zbashku ne shum emisione te mes programeve ekemi fol po jo ska fol kurr per vrasje
Kuši Kuši Haxhi
vetem te veta se ja nisi me fole e kaloi ne tjeter teme
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
aha jo un skam fol per asi pun me hisnin sdi ndoshta din diqka se atke ka qen tan kohen e tan luften e njef shum tradhtar aj po aj asht vetem kundra tradhtarve te kombit eqepo shesin qitetet e kosoves e lan shqiptaret ne maqedoni -pa ndihm ene luxhin po aj shkon edhe ne shqipni sdhum fol per zbashkim -
Kuši Kuši Haxhi
Po po te kuptoj qe po fole kundra tradhetise qe luginen e shtinen nen serbi e iliriden nen maqedonas
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
po ashtu asht aj per zbashkim e kunder tradhtarve ne politiken shqiptare qe na tradhtun
hahaha pode ashtu asht se kam bisedu un ashtu kan punu . neper gjith vendet ne kosov po shife ti haxhi nji shok ke pas besim aj ka tradhtu tash skemi qka te folim haj medet per popul e mbeti kosova prap nen serbin ashtu un po shof .
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
flm shoki naten e mir folim patjeter
aha ok patjeter veti se kam shkru per tie hisnis qe site ka ndodh si patriot shqiptar . eashtu dote shkruj prap me hisnin per tie besom qe shum aj hisija meka pshtue ne vitin e kalum kur kesh ne pushim se me lipshin tradhtaret eaj me tregoj mos shko meu taku me naim miftarin se te tradhton e je ne listen e par per likfidim .
HajruÜ D×emailji
ashtu asmue nuk mu lajmrohet site filojm at bised nuk bisedon - xhelali - asht nji nga prizreni - Afrim - Jashari aj shum din me duket qe aj kishte punu per tradhtar ekam mar shum fjal qe aj kamar pjesne vrasje seaj ashtu ka qen ushtar i vlaut po spo fol me mue tash ta qoj qat afrim jasharin asht ne foto dikun me vlaun sdi kukan qen e shef ti
Kuši Kuši Haxhi
O mazamakeq per neve
Afrim Jashari nga prizreni,apo nga ndoni fshat
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
e shperndava - ne mes asht me tesha ushtari qeki civil si i bardh asht . jashari -afrim - ame cigare ne dor asht vlau
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
e shperndava - ne mes asht me tesha ushtari qeki
ne prizren jeton ka nji restoran anji kafiq nuk jam i bindun se me ka thirr ta vizitoj po ashtu kam ni shum fjal qe aj ka hec punen e vlaut per me likfidu edhe kam ni qe aj ka mar pjes seket ne luft ekishin pas sirr si gjerman .
aha ok seqaj kurka kam shku ne vorrim aj neser ka ardh em ma pruni nji -cd -e tha hajde shkojm nalt ne kat ne sob kuika pas vlau kompjuterat e punes e te ushtris e ma lshoj tha kshire ka pas me ukan i vram mete -7 - datum po skan mujt evrajten ma von - amo vetem folshin nat cd esma dha tha kto eqoj ne polici edhe shkoj e se kam pa ma
po un ashtu kam ni e shum me kan fol anji shka i vrajes ish komandir i policis djalit tem te dajes i kish kalxu qka keni me lip ma larg qe ki e ka vra se kan pagu milosheviqi . me shum tjer po policija e kosoves nuk don me ni hiq eulex ka mar gjitha po nuk poe zbulon.
djalit dajes jo te mixhes vete sake nejt ne prishtin me rrebelin se ka nejt 6 muj kurasht ik nga kfori vlau senuk kapas dasht te nunshkrun marveshtjen ekaik atje qeki ka jashari ka pas restoran bashk me vlaun po vlau ska mun meu kan ne restoran se elipshin kfori mas 6 mujve asht kthi ne gjilan easht derzu ashtu kam ni un eka mbajt mledhje per me shku me nenshkru po selan me nenshkru e vrajten qat nat aki asht shum i perzim ashtu ka thon edhe qaj komandiri shkau djalit dajes tem
[/ltr]
[ltr]po po ashtu asht shum vshtir se aj punon per pdk . esdi shum me tradhtar e me drog . kam ni un . po qeki jashari asht i perzim meket vrasje . se shum her me ka thirr te shkoj te aj po un ithom vi po nuk kam shku seun shum pak shkoj ne kosov

qeki jashari ka gisht eka vra po thot shkau se vlau shum mir ish kon meqet jasharin ekan ble shkit ashtu kan than komandiri i vrajes .[/ltr]


DerniŔre Údition par Perparimi le Dim 5 Mar - 2:44, ÚditÚ 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 22:41

[ltr]
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
me qet jasharin ekan ble shkit ashtu kan than komandiri i vrajes .
haj haj medet shum vala paske hjek po spo muj ti kuptoj ashtu edhe do djem te migjalarve mij kam ni qe kishin punu per serbet po vlau nuk kish pas dit ashtu tash poni un ekishin pas nis shum her ta vrasin po un tash po ni o haxhi . se vlaut ju kan tut ato mixhalart eskan guxue po tash po ni qe me serb kishin bashkpunu mas shpine po kalxojn njerzit . shife ti diqish meqat jasharin . afrim . hin ne bised e ndexhomi o shok i vertet . sate mundesh ngadale nxirri fjal . se shkova me pushu duhem ne pun te shkoj flm shum
shife ti diqish meqat jasharin . afrim . hin ne bised e ndexhomi o shok i vertet . sate mundesh ngadale nxirri fjal . se shkova me pushu duhem ne pun te shkoj flm shum.
ne fb po i shkrun - jashari afrim - aedi un qe emnin eka afrim - mbiemnin jashar po ki eka vnu ashtu ne fb - Jashari Afrim
Kuši Kuši Haxhi
ri se po
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
shife ne tavolin me tesha te oficirve kapuqin eka hjek eka vnu ne tavolin . afer kompjuterit.
eh qeki o shok haxhi asht tash duhemi ti eun sdi sita filojsh biseden meket po sdi ado kemi diqka mundsi te marim flal se ish shum idijot se po rujke shum ki un kam ni ashtu . vshtir asht mei nxjerr fjal po site mundesh ngadal ndoshta gabon dikun e fol . seti duhet me fol kunder vlaut mei fol aj ka qen shpijun komandant esi ke mijt meukan ushtar i atina eashtu diqish me rrok emospo gabon dikun e fol diqka ather meshku emetja rras.
eh ashtu pode se per ndrishe nuk hin ne bised . evet aj edhe vlaznit ika pÜas tradhtar fol keq ti se un i tregoj vlaut ne gjilan qe ekam, qe moste shkrun asgja qe shef diqka se vlau im ashtu asht tuj e percjel ne gjilan jeton .[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 23:06

[ltr]Kuši Kuši Haxhi
Dini Elshanin e paska ne fb edhe ty
Fatmir Limen e shume elshan e do nga lugona ušmpb
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
po ekam vlau i dinit deshmor ra ne luft seka qen ushtar i vlaut tim .
Kuši Kuši Haxhi
Hajrush shoku,mor valle ky Hisnia e ka per tu paraqitur si atdhetar,a ketij i intersoje per tu ba kryetar i ilirides,apo i shkupit more shok i dashtun.A je ka na percjellish ne biseda apo jo ?Ky me provokon me thote nje here i ke qite ne jou tube bisedat,pastaj duhet bisedat te jene publike qe mos te shlyhen qe ti lexojne te gjithe.Ne fund me thote ta shtij doren e pajtimit me shpiuna e tradhetar.Keto ška ti shkrova lexoi dhe i sheh edhe vete me syt e tu.Te une dallavere nuk bahet as mashtrimin nuk e ha .Te kam thene se duhet me shkrue e me bisedue mijera fjale e tri te verteta ne mesin e tyre ja gjene dhe e zbulon.Ky kurr nuk me kerkon te bejm dialog per demostarta qe i pata nise,por me ftone me fole per qeshtjen e grave.Me te mira shoku Hajrush futja ,se ska shqiptar te mire vallahi
HajruÜ D×emailji
haxhi shoku po ju kam percjel xhith bisedat se me lajmroj -hisnija apona percjel ashtu po jam i njoftun per punt e hisnis un kisha deshir te percjel deri ne fund ete shofim sidote vjen koha per hisnin e kisha nji deshir te fiton se besoj qe shum kish punu per populin shqiptar ne maqedoni ene luxhin un afersisht jam me hisnin . ashtui flm e ndexhomi tfala shum .
hahaha po besojm haxhi se asht i vertet un kam besim shum te hisnija . flm shoki .
https://www.youtube.com/watch?v=HMA7Wedjzz4
https://www.youtube.com/watch?v=BDG7Mqz7aEA
https://www.youtube.com/watch?v=P7nAePTtQ-U
https://www.youtube.com/watch?v=DT-q3wb2zIM
https://www.youtube.com/watch?v=dbzihj3paSM
shkruni haxhi ju hisnis ne -fb - e besoj qedote kuptoni zbashku un do hi ma von ne fb se jam ne pun e ndexhomi ati shkruj me hisnin ne fb e me tregon . un rregulisht shkruj ne fb me hisnin . flm ndexhomi

ok qao - shkruj me hisnin shiko qkapo mendon . sikamendimin se un kam fol ne emision me radio mitrovicen ka qen edhe hisnija e ashtu asht betu perkombin qe vetem per komb me punu tash mundet te ndodh e kundrta po di edhe un shka jan politiqart po un i besoj . flm qao
Kuši Kuši Haxhi
Mua me tha dje se i kane ba atentat
astaj jam ne burg shtepiak
kam as telefone ne shtei
a vone telefoni i bente
e tha jo nuk me kan ba atentat,por jam i plagosur
ur e pyeta se dyti a ku te kane plagosur
o kerku
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
poa un nuk kam ndexhu apo shkrujke ne net apo vetem tie te tregoj
Kuši Kuši Haxhi
kemi fole permes skayt
HajruÜ D×emailji
haxhi ndexhomi shoku se edhe rruga asght me bor skoka mir me fal e ndexhomi po me vjen keq qe ashtu i paska ndodh hisnis . hehe more njeri sibajn tradhtaret shum ka o shoki . haxhi . spo lojn me shku perpara kombin . me fal ndexhomi . qao
Kuši Kuši Haxhi
ndegjohemi shok ,ju vazhdoni rrugen dhe kujdes
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
flm shum shoki . tfala qao
Kuši
flm edhe juve te fala
Kuši Kuši Haxhi
Thuaj Hisnis qe ta heki te lutem ne zot
thuaj Hisnis,ta shly videon qe e kam ba interviste.
HajruÜ D×emailji
HajruÜ
po po kam te foli me hisnin qe ti hjek . eti shflin . po . qe don ti apo don . me fol un me agron preniqin eme dritakluni . selvije sopjani jan ne zeri iradiomitrovices tena ndihmojn ti hjek se pome duket qe nuk qenka mir hisnija un dote foli shum qeti hje
i Kuši Haxhi
Mi hek une me hidhnohet se qe dy dite i kam thene sjane te mira,ai ne šdo minute mu lutke qe tja botoj
[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 23:17

[ltr]Ka shqiptar qe per nje mije euro ta hek koken,a sa per atdhetar ska mete ma buke.Ka thane hitleri ka kam shkue kam pague njerez me pare e te shqiptaret pa pare shpiuna qe po punojshin kundra atdheut te tyre a don hala[/ltr]


[ltr]HajruÜ D×emailji[/ltr]


[ltr]HajruÜ[/ltr]


[ltr]po ashtu hehehehe si ka zhon hitleri nji njeriu qe nuk nderon shtetin e vet e blen me pare ato nuk kan shtet as qikan me pas e ashtu na shqiptaret sipo folim tash ashtu ka ndodh edhe ne kohen e jugoslavis eudasht te iki nga atdheu tash ne mergim tan jeten e ashtu edhe ne luften e kosoves me vike keq turp pi kroatvekurme thojshin pse spo ja nisin shqiptaret luften ana pi khohit ato pi atjehit eiqojm ne beograd jo skish pas luft pi shqiptarve besa do qe dhan jet zoti jqoft ne xhenet a tradhtare ma teper se qe luftun .[/ltr]


[ltr]pode po shoki ashtu ashte ska asxha nga shqiptaret , mbet kosova e ilozume haj medet ju kuptova shum mir po ashtu , neser site mundesh hin ne emision te zeri radiomitrovica e site mundem dohi edhe un e folim se nuk jam ne shtepi po mir shoki ndexhomi foli me hisnin e besoj qedoteme kupton ti shflin qato video flm e naten e mir ndexhomi[/ltr]


[ltr]po se mederatorin shokun dervish uka qe kendon kanga per vlaun tim aj asht kriesor edhe agroni . po dervishin e veta qka ka ndodh me hisnin tha o hajrush spe kuptoj as un po site ndexhoj diqka te tregoj se mesiguri ktina jakan ndalu hashimi e nga maqedonija ashtu edhe mue sdi ame pranojn po un dotju shkruj site mundem ndexhomi e bisedojm se shkova
Kuši
Mire de e more vesh krejte,dhe shihemi kysmet,naten e mire

HajruÜ
po po patjeter vala pome dhimet hisnija sipaska punt mir o shoki . haxhi . po folim eun foli me hisnin . flm shum
Kuši
kontakto si te mundesh e binde qe tja heki,tung


HajruÜ
patjeter ke fjalen time shoki haxhi kam te foli
eta bindi site kam mundsi dote shkoj deri ne fund eta bindi[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 23:30


HajruÜ

mir bone eun i thom qeti ka hjek ndoj haker ose you tuube se te ka lajmru dikush ekan hjek ok mir ke ba qe hjeke flm shum xhuna pom dhimet shum vala shoki haxhi

28/01/2014 21:0


HajruÜ


[ltr]HAXHI HIN NE RADIOMITROVICEN QE KI MUNDSI ASHT HISNI ISMAILI ME FAL SE UN DOLA FLM[/ltr]

Kuši Haxhi

[ltr]e kam provue,por nuk e pranojne se di pse[/ltr]


HajruÜ


[ltr]MUE ME PRANOJ KOSHTOVALIJA ME DERVISH UKA . FOLEM ME HISNIN PO IKAM SHKRU EDHE PER ATO VIDIAT PO NUK FOL ASXHA IK PREJ ATINVE PITJEVE PO MIR QE ME SHKRUN DIQKA I TREGOJ . OK FLM NDEXHOMI[/ltr]


[ltr]o shoki haxhi te kam tregu si mendon per hisnin qe nuk kam shkru opo kemi qen ne emision e aj nuk ka fol as fare per videoat aqe dbisedojke per atentatin ashtu qe ikam shkru eprap doti shkruj saitakon ato videa nuk ka problem asxha mosi lsho se ska nevoj per ato videa te shofin ashtu hisnin . po mir dote foli prap edote ndexhomi shoki i nderuar se jam tuj udhtu per croaci ete ndexhomi ma teper flm shoki naten e mir .
Kuši
PO por Hisniu me tha ti me ke tradhetue qe ja pata hek ato inqizime dhe ška sla pa me thene,ma nuk ja heki,se rende eshte te me thote me tradhetove.Ai edhe do biseda qe kemi ba per vrasjen e Isuf Gervalles ,une vetem pse e kam shly nje te fundit qe nuk mu pergjigje sla gje pa me thane,e ai i kishte shlye krejte dhe une kurgja si thash.Po tu ngjitke meniherit diška mi ndihmue[/ltr]


31/01/2014 08:27

[ltr]
HajruÜ
jo un nuk kam ato informata nga hisnija po samunda ta kuptoj me duket qe aj nuk ish bash mir kur po flet meduket qe nuk po din mu ndal esdi pse tie te mer ne fjal qe ti ike ndihmu esmun ashtu te fol per tie un dote flas prap me hisnin qe ti nuk ki lidhje me ato pun sdi prej kahit ikamar ato imformata . aj si ka fol ne video qekan ndalu te fol ne radio emitrovices prap ka qen ne radio eka fol edhe per kandidaturen e vete tash met tregu drejt sjam kah e kuptoj po do foli prap me hisnin . tfala shoki haxhi .[/ltr]

01/02/2014 21:45

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Sam 4 Mar - 23:40

[ltr]Ja kam qite ,kete pyetje hala nuk me jep pergjigje,vetem me thote se jam ne gjendje me dhane jeten per atedhe,po me thote e kam njohur[/ltr]
[ltr]Nusret Kaloshi
po jam takuar nwe shtabin e pergjithshem ne dobrosin si edhe komandant lleshin per muslin mos tflasim se ekam pas aty[/ltr]

HajruÜ


[ltr]pode ato krejt po thojn ekan njohur ejapin jet per atdhe po shumica mirren me tradhti me qasi vrasje ashkrujn se jan patriota epunojn per atdhe se shum ikam zon tuj shkru neper shum komente tjera spo mundem ti besoj askujt shoki Haxhi pse keto qe po folin keshtu keto krejt din po jo spo tregojn epse spo tregojn se po kan frig edi po dikush dote del ete fol se kush mur dor me at vrasje[/ltr]


Kuši


[ltr]Me tha se edhe bacit Hajrush i tregova se dot punoje per ta gjetur vrastarin.[/ltr]
HajruÜ


[ltr]jo mue sme ka shkru kerxho vala un se njof hiq perqata i shkrujta qe si shkru aje ti shqiptar ather un i shkrujta si Haxhi Kuqi asht shqiptar e patriot i populit shqiptar .[/ltr]


Kuši


[ltr]Nusret Kaloshi
edhash bese kjo pun mori fund[/ltr]Kuši


[ltr]Nusret Kaloshi
01:24
Nusret Kaloshi
edhash bese kjo pun mori fund
Haxhi Kuši
01:26
Haxhi Kuši
Mire de besa bese na qofte ishalla jemi ne rrugen e zotit,atij te madhite.Nuk po ua marrim ma teper kohen,naten e mire i nderuari Nusret.
Nusret Kaloshi
01:27
Nusret Kaloshi
kaloni bukur bac e mir u ndegjofshmi
Haxhi Kuši
01:28
Haxhi Kuši
Dhasht zoti me te gjitha te mirat.Nese keni nevoj ndonje ndihme mos u ngushtoni me tregoni pa kurrefare hezetimi.[/ltr]Kuši


[ltr]Shoku Hajrush,jam ka mundohem jo sikurse per vellaun tim,por sikurse ta kisha yll vellaun tend qe ta zbuloje kriminelin tradhetarin tone.[/ltr]
HajruÜ


[ltr]po di o shoki Haxhi ti je nji patriot si din qka asht kjo dhimbje edin sike ke kalu vet krejta te kqijat se kam ndexhu krejta videat po di se mundohesh e shof shum flm shoki e ndexhomi naten e mir per tie e familjen tande mir te jeni shum tfala qao[/ltr]


Kuši


[ltr]Po i nderuar flm shume edhe nga ana juaj ne perkrahjen qe ma beni ne shume shkrime.Hajrush ky djalosh jetojka ne kushte te meshires,ku me tregone se komandantat e luftes e kane lane anash nen meshiren e qiellit.[/ltr]
[ltr]Nusret Kaloshi
flm bac nga ana juaj po luftoj sipo mundemi jan pasuru komandantat e neve nakan lan mas dore por ska dert se drejsia dote vendoset ne vend te vet[/ltr]

[ltr]Naten e mire shoku im i nderuar Hajrush.[/ltr]
[ltr]Rash me fjete se mendet po me mirren[/ltr]
HajruÜ


[ltr]te besoj shoki naten e mir Haxhi Kuqi shok i nderuar i pa harruar dote jesh[/ltr]

05/08/2014 11:01

[ltr]
Kuši
[ltr]Hajrush shoku,ky Nusreti po me ankohet se eshte pa pune dhe me shkue ne gjilane ku paska shume shok te luftes siq me tregone paska qen ne lufte ne Luginen e Presheves dhe ate ne maqedoni.E ^paskan denue 15 vjet burg pa fakte kinse i ka vra 4 veta,qe tete vite nuk ka qen tek familja e tij,paska tre femi,jeton ne ferizaj,ne nje banese te komunes.Me betohet se nuk ka pare me udhetuense pa e gjete pa hulumtue neper shoqeri nuk e len keshtu me betohet.A ke mundesi me ja que bile nja 100 euro?Se vertete pa pare as Hoxha nuk hyp ne minare,keshtu me duket,ose nese nuk ke une po ja qoje.
[/ltr]
[/ltr]

05/08/2014 12:51

[size][ltr]


HajruÜ
[ltr]po shum o shok un ju kam nimu me pare etash kur kesh ashtu kam shpernda dimij eura te varfeve ete luftes qe skan per buk po un jam ne kontakt me ket se e pranova si shok e tani un foli me ket njeriu se nuk asht puna per pare po ashtu krejt me kan premtu jam mit tuj dhan e asgja nuk bajn si tiju jipsha pare ma asqe mu lajmroheshin . po foli un meket Nusreti . flm prej teje shum Haxhi te fala nga un ndexhomi shoki .

[/ltr]
[/ltr][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Dim 5 Mar - 14:56

mirmrama shoki Haxhi ashtu tejeni mir ti me familje po shoki mos qo pare se ato ishin krejt tradhtar po mir un dote kerkoj ket adres esitme qon ather un tie te shkruj shoki moski dert po ato vetem folin e sbajn kurxho vetem po lipin pare po moski dert un kam te kerkoj se aj djali i dajes si tha asht nga ferizaji apo nga asht . un me lip adresen teNusret Elmaz kaloshit ok shoki te lajmrohem . e kerkoj naten e mir se jam ne pun espo kam koh te lajmrohem shoki

06/09/2014 21:12


HajruÜ


[ltr]mirmrama shoki haxhi sopome kalon ., po pash komentin valla mir ke fol ashtu asht . po o shok kam lip shum her te me lajmrohen ato pedin ti kush qkakemi biosedu po asnjo o shok nuk me lajmrohet sikur te kishin vdek ashtu pome duken po sjam o shok tuj kuptu po pse aq shum tradhtar meu kan gjith vetem kur jan nxor kipin tani mo spote njifshin me vjen turp se kam fol meato njerzi tfala shoki po pash komentin e thash te lajmrohem o Hxhi shoki . qofsh i nderuar po mos ju ndihmo hiq askujt ma ashtu mue makan ba edhe tani jan kthi kunder mue ekan shkrujt jam shka e qkasmos po mamir hiq tfala shum o shok se jam nxon me pun tfala nga un ashtu familojes tande ndegjomi kurte jam i lir qao shoki .[/ltr]

Kuši


[ltr]Me vend e keni shoku ime Naserit ja qova 100 euro nje tjetrit 300 edhe per kete qe e patem ja pata que nje shokut permes nje mikut por nuk e kishin gjete skam faje.Por Naseri diška po me duket i dyshimt a e ke pa edhe ty po te nguc .Nuk me erdhi mire per rugove coftinen qe i kishte shkrue tu pergjigje spo them e ke lexue edhe ti.Shenosh o dosti im qijau nanen se ska mbete shqiptar i paq mbaje mend tan dallavergji.Me te shti e me ta ngull.Por kam pervoj se me mijera shqiptar me kan tradhetue.[/ltr]HajruÜ


[ltr]paska qen ne LPK me tregon,ma shume me thote nuk e njoh
mi

Hajrush shoku im,kam pas shoke,por tane me dolen shpiuna te serbise,qe me kishin pergjue.Me mujt e me kthye kohen edhe nje here mbrapa pa ja qi nanen me rend shqiptareve nuk e kisha lane.Po vone e kam marr vesh se šfar mut populli eshte.A edhe ky Xhemaili te tha se popullli ta ka vra vellaun?Prej kujt ka ndegjue?.

HajruÜ
po shoki eluti zotin edhe njiher te kthehem ne luft ebesoj seajo dote vjen ete luftojm masepari kunder popullit shqiptar etani me serbin se ki xhemaili asnuk poe njof po ikam shkru shum her adon te takomi o buurr un eti ball per ball ete shohim trimrin se jo veq ekish vnu plisin ne kok te pa tru aspak ashtu populli nuk mbrohet me plis po me arm etrimni po evrajten mbas lufte po vrajten tradhtaret shqiptar si pagujti shkau etash spe njof qat gjemailin po ashtu jan krejt , sekisha te shkoj nime ta gjoj po kam edhe ndrishe te baj tja qoj vlaun semeka than apoenjef ti kush asht ki ta gjojm po spo lajmrohet pisi se asht me emen falso . tfala o shok

HajruÜ
spodi o vlla pi kujna ka ndexhu pokandexhu ndoshta mun mu kan aj si kamar pak pare eshkrun ashtu
pajtohem mekto fjalt etuja ashtu mue e me thojn tash sekemi met vra sita kemi vra vllaun me shkrujn pa emna . eqeki xhemaili si thot eka vra populli i vet mbas lufte asht shum keq kah shkrun po smujm mi nal ket popull haxhi se shum te kshi ishin kan etash ma sjam kah mendoj se kam popull shqiptar po popull tradhtar , flm shoki tfala vetem mundohemi se ska kurgja pi popullit ton pare po dishin me lip emeju dhan askishin ftir as moral . tfala ndegjomi shoki patriot haxhi . bashk metie deri ne vdekje sdoti lojm rahat tradhtaret po shum o shok . gati krejt . flm po oshoki Haxhi edhe mue shum her pome nguc po jam kah duroj se ska mbet shqiptar shoki zhasht zoti te gjindemi un eti ne kosov . ather kishim fol po veq shnosh se shifemi dikun e folim se jo shqiptar mo jo ska mbnet shoki me fal se pojam tuj punu kam pun er shum flm nga ti o patriot te kam po pak jemi o vlla i jem . si un e ti shife ismailin saumundum ape shef as nuk shkrunm hiq bile po qkaste bajm besa kish humb te shqiptart tfala shoki shum . qao
03 tetor 2014
Hajrush shoku im,kam pas shoke,por tane me dolen shpiuna te serbise,qe me kishin pergjue.Me mujt e me kthye kohen edhe nje here mbrapa pa ja qi nanen me rend shqiptareve nuk e kisha lane.Po vone e kam marr vesh se šfar mut populli eshte.A edhe ky Xhemaili te tha se popullli ta ka vra vellaun?Prej kujt ka ndegjue?.

HajruÜ
po shoki eluti zotin edhe njiher te kthehem ne luft ebesoj seajo dote vjen ete luftojm masepari kunder popullit shqiptar etani me serbin se ki xhemaili asnuk poe njof po ikam shkru shum her adon te takomi o buurr un eti ball per ball ete shohim trimrin se jo veq ekish vnu plisin ne kok te pa tru aspak ashtu populli nuk mbrohet me plis po me arm etrimni po evrajten mbas lufte po vrajten tradhtaret shqiptar si pagujti shkau etash spe njof qat gjemailin po ashtu jan krejt , sekisha te shkoj nime ta gjoj po kam edhe ndrishe te baj tja qoj vlaun semeka than apoenjef ti kush asht ki ta gjojm po spo lajmrohet pisi se asht me emen falso . tfala o shok

HajruÜ
spodi o vlla pi kujna ka ndexhu pokandexhu ndoshta mun mu kan aj si kamar pak pare eshkrun ashtu
Isuf xhemaili po ikam shkru shum posme lajmrohet . po shkrujke sijeton ne gjilamn pomue spom lajmrohet o shok . hini e shkruj ti ne faqen eatina . i--isuf . xhemaili me plis eshef shoki
ky me duket se po punojka ne zvicerr ne gjeneve

HajruÜ
paska qen ne LPK me tregon,ma shume me thote nuk e njoh
m
[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Dim 5 Mar - 15:00

04/10/2014 00:12


Kuši
[ltr]Hajrush shoku,ky fare Hysni Ismaili qe tri here e kam pranue me qet nga shoqeria dhe prape me kerkone ne shoqeri,ška eshte puna e ketij njeriut pash besen?[/ltr]

HajruÜ

[ltr]hehehe more shok ashtu pomaban edhe muesdi se qkapo ndodh meat njei[/ltr]

04/10/2014 09:2

[ltr]di se un kam shkru shum kunder atina uqudita kur pash se mekaqu ftesesn tash mesiguri diqka don po jo ti mir duhesh me dit semendim un nuk ndrroj seaj pis eka njoft vllaun ediqka mekan tregu nga presheva aj pis klavra shum shqiptar tani meat gruevskin kunder shqiptarve eshum tjera di seaj pis punon ne maqedomni ×[/ltr]

HajruÜ

[ltr]tfala nimi[/ltr]
Kuši
[ltr]Ti shoku ime nuk e dini kush ua ka dergue,Aliun juve dhe mua,por shendosh se nje dite te trego[/ltr]

HajruÜ

[ltr]sdy valla kush as perqka kan dergu at pis ashtu podume dit pse qkadon aj shuki[/ltr]
Kuši
[ltr]pyete ne fund,Ali,nese me tregone se ška meshifet brenda asaj marveshjes qe i ke nenshkrue,dhe ška dot bahet me neve shqiptaret a din te me tregon,pastaj thuakj kush te nxiti me na ftue ne fb e juaj?Mos ja fute karin hiq[/ltr]
HajruÜ
[ltr]po po un sdoti shkruj ipari dot priti tani tashof qkapo don ekush ka than mequ ftes mue aj dikush po sedi kush asht po dote sghofim shoki tfala[/ltr]
Kuši
[ltr]nese e presish ke mu ba me mjeker plak[/ltr]
[ltr]hiq mos u merzit se nuk te shkruan gje,pos me te pa tjeret qe i ke hy ne grushte.Hamdi Ndrecaj ka ik menjeherit tha au a qesi shok pake pase[/ltr]
[ltr]ka kalue me Ramushin[/ltr]

24/10/2014 11:52


Kuši
[ltr]Hajrush shoku,a ja ka dhene ai shoku juaj Hamdiut ato pare qe ja pete que,apo jo,se i pata tregue se ti ka que do pare Hajrushi sa per selam?Deshta e dite.[/ltr]

HajruÜ
[ltr]jo sja kish dhan se kur folem un eti shoki haxhi ather un i thash moste jep se sifolem besoj te kujtohet tani se spo kan nder ato vetem per pare eka qu ne gjami ka dhan per fukara 100 . eura ashtu kam than un netju jep fukarave kapak netju ndihmojn per bajram se sikemi fol sun ju bisha nfije kushmekan po punon sipam ne maqedoni ato si folshin eperqato i ndala eithash jepi ne xhami humanitare per fukarat ado ika nda bash ato qiskan hiq as per buk ashtu ka dhan 500 eura edhe mateper sdi shoki .[/ltr]

HajruÜ
[ltr]----------------------------------------------------- o haxhi shioki pot veti diqka ate kalip pare kjo xhuli spahija un ikam dhan asaj pak kur kesh ne pushim si shkrun do libra po tash nji dit me lipi prap sdiqka jan tranu vetem lipin pare qudi o shok sjam kah ikuptoj[/ltr]
[ltr]o shok valla ashtu kam punu muduk masemiri ashtu nete jep ete marin bile ato fukarat se nime gjunah po sitetregova me vjen keq per hamndin po kam ta vizitoj personalisht etani ti ndihmoj pak po spokam besim ma o shok sdi kujna pi duhen ekujna jo ato umiten tuj lip ame kuptove shoki per qat xhuli spashiu ateka lip tie pare nji dit mue me kish shkru meiqu pare asite tregova kam dhan asaj njo 100 eura kurkesh atje pagova mepi etrani ato pomendojn sena po punojm vetem perato atje elipin pa lidhje sdi qfar njerzi pojav jep doren shkoj trupi krejt , asht qashtu o shok

HajruÜ

harrova met tregu ikadhan ne 6 gjamija ka 100 eura . mikapru letrat sika pagu . nrregull asht krejt ne ferizaj . ne prishtin . gjilan kamenic pej . edhe ne gjakov .
Kuši
Edhe xhuli spahiut te paska kerkue,haj medet[/ltr]

[ltr]valla shum o shok spo durohen te miten tie emue edhe do pi qojn pi zvicres e gjermanis po spo ban hiq valla . me beson se ma sekam bile ne mend teju qoj se ato veq per pare pote dojshin tani site largohesh spote njifshin ma . po me quditi xhuli spahiu edhepse kemi qen ne pushim kam pagu me pi eme hanger sdashti tani kam pagu sika ardh ne tubim te vllaut site tregova idhash pak pare poajo tash per nji liber sika shkru sdiper kan per kombin shqiptar eti qoj do pare asajna sjam kah kuptoj ato njerzi kimepa edhe tikamet lip simka lip mue valla edhe tie te lip se ashtu ishin ato skishin marre o shok[/ltr]


HajruÜ


[ltr]---------------------------------------- valla kam vendos siqdo her kurte shkoj i vizitoj eju jap krejtve kapak edhe fund se spo bajke mimsu me pare ato ishin tranu . spi kuptoj o shok[/ltr]

Kuši


[ltr]Xhulin a e njeh mire,kurven?[/ltr]


HajruÜ


[ltr]jobre senjof mir po kurkesh ne pushim utakum ne gjilan ajo ish e lindun menji fshat afer meje poun sekam njoft tani unjoftum e erdh me dfo te shok te lugjines ne tubim tani lebre shok ajo veq pare po dojke ani pserkanjoft vllaun aun senjof po idhash site tregova sikish shkru per vllaun ne internet mir ipagova teni tash lip pare site tregove kushe pernji liber sdiasvet pse lip[/ltr]

Kuši


[ltr]Kjo eshte shpiune e Thaqit po te tregoje[/ltr]


[ltr]Kujdes,te keni.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]pospodi o shok pomesiguri asht shpiune etaqit se un jukam fol edhe asajna ithash me hashim tradhtarin kurr skeni mukan shtet po sdipse tash mue melip ajo sdiqka ish qfar ftyre kish .[/ltr]

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Dim 5 Mar - 16:35

[ltr]
[size=14][ltr]
HajruÜ[/ltr][ltr]po duhet me hjek at krejt pi fb valla pomdoket sasht mir ajo idijote se pash rrike medo shpijuna shipar sipunojn per serbet i thash kto jan tradhtar tha jobre sekto ashtu folin tani mamir mosmi shkru hiq sepeshofune ajo shkrun etani pojav rras neve sijemi jasht kish nji interes vetem per pare eh jo valla mostekapa pare pi mue me tregon site lipe tie tani tadim se qkakoka ajo haj medet tfala shoki se shkova ne qitet kam pun se sod jam i lir epoduhem mekri dopun . tfala shum o shok[/ltr]

Kuši

[ltr]Ma kerkujna as nje cent ishalla ja qi nanen e u farofshin te ghithe se votat po ja japin shpiunave le tju ndihmojne keta qe i votojne.[/ltr]


[ltr]une permes poezise i marri vesh,ku e kane fjalen,se vete jam poet,por hala kujt nuk i kam kerkue ndihme,pos kam shkepe ndihma sa kam mujt,haram u qofshin[/ltr]


HajruÜ
[ltr]aha pode tedi une per tie po ato ishin hajmedet jo sju jap sepo duhet edhe un eti mejetu ejo vetemperato me punu hiq jo shoki ska pare ma jo tfala shum[/ltr]

[/ltr][/size]

29/10/2014 21:53

[size][ltr]

[ltr][size=12]Kuši
Harush shoki,Qoja do euro Hamdise se ,une per hater tendin ua kam que nja kater njerezve per me zbulue rastin e vellaut tend.Merre me te mire,se ku dfine shume gjana,se kush kane e kane vra.Betohem ne zot se e dine mire kush eshte.Merre me te mire dhe drejtepersedrejti bani pyetje.Dine edhe ai tjetri qe rrine ne ferizaj.Por Hamdia ma nuk frigohet me tregue.

HajruÜ
po po shoki ikam than kam mi ndihmu po nuk jam ne split jam menji ujdhes te djali jemi tuj e regulu restoranin ekurte kthehem i lajmroj e more shok ato krejt edin po veqpare po lipin etani folin pa lidhje un ikam pa se vetem paret pi dojshin a njerzit hiq jo tiedin siune sijan ato . po mir ndegjomi shoki se mukan merzit ma tuj lip pareato atje site thash tani edhe ajo xhuli eshum ska dit qe slipin mekan lodh besom mamir askujt mosmeju dhan se vetes tani keq pi baj tfala shoki shum besoj meke kuptu se spokam koh ndegjomi
pote kuptoj ashtu valla edhe mue me kan lodh etie ashtu po ato vetem, pare o shok se tjeter spo dishin spote njifshin njiher sinuk ju jep ather nuk je njeri per ato po mir folim se un edhe udhtoj shum pak rri ne split ashtu punen ekam tani ato spo kuptojn o shok po mir ndegjomi se mue shum edin edhe ti tuj vet e zbulu po kurr nuk jan lajmru asnjo diqka naim miftari tha hajde fol me djalin e migjes se kaqen ushtar i vllaut tand eaj tha din diqka kesh utakova me naimin emoste foli ma shum po at djalin e migjes smujta ta takoj ashtu puna m,e erdh po mir mamir vet o shok e bahet mir tfala shum se shkova edhe une qao . sepom prit djali jemi tuj udhtu qaooo.[/ltr]

[/size][ltr]As Hisni Ismaili nuk me pergjegjet i O Haxhi[/ltr][ltr]haxhi shoki po kam ta veti po shife vetem mue edhe tie lipin pare se un eti poju qojm se edhe kam dhan kurjam kan ne ks qdo vite ne pusdhim po sife besom hamdija ska dit kam pa si shkrun qomi do pare sekam me shku tiran esdi qka ka shkru tani kushe ti kthej sesikam met borgj askujt po o shoki hagji besom veq pare edhe aj ashtu ish lidh medo maqedon shqiptar etani iilridija spedi qka asht tha ti kthej simi japin ato paret thash un mue sdumemi kthi siti qoj asnuk ka nevoj mi kthi kerkush seun me qef ender poju ndihmoj si haxhi kuqi po skan lan ma ven kerkun adin pse senjerzit pi jashtit spoju qojn ma un kam fol me njerzit sijan ne ch . gjermani ne pushim qfarti sdojn asmi njoft se krejt ikan keqperdor ehamdija enjof pi kroatis ka qen ne luft njo 6 muj meduket un sekam pa poedi seasht kon ne dubrovnik aun ashtu ushtaret me tregojshin siekan pa ne luft aun jo po mir seun jam kan ne knin esplit ekrejt ollujen poaj shum koh kam shkru kurr sme ka shkru per vllauin pse ato meju dhan pare thoj po qaj asht medikan siasht perla tani poja rrasshin palidhje ekursju qojsh tjeter her thojn ta rrasem ste kallxojm paqu pare qashtu jan krejt ashtu si hisni ismaili asnuk lajmrohet ma asnuk don me dit kush jemi derisa indihmum po smujti hupi smujti memar vota qkami ba un ety o shoki haxhi folim tjeter her po me miten mue etie veq tena jan ba te mir vetem per pare mosi qo hiq se sta dojn te miren . asmu as ti hiq ma mamikr mi qu ne gjami neti dajn njerzve sinuk kan per buk per fmij besom une ashtu sekto ponakeqperdorin qao shoki me fal se shum te shkrujta sdi kurte kam koh hi e folim tfala shum tie me familje
[size=12]Kuši

A i shkrujte Hamdi ška te thash me vete,[/ltr]

[/size]
[/ltr][/size]

14/01/2015 10:47

[size][ltr]

[ltr][size=12]Kuši
Pershendetje Hajrush,a e njeh Besa Mazrekun?

HajruÜ
Jo shoki senjof poekam ne fb pash sikeni shkru ti me besen
Kuši
epror i lart kishte qen ne shqiperi,ne ušk po kish luftue,,invalid, tani e kishte burgos,rugova,thaqi e kushneri.

HajruÜ
aha lexova qkakeni shkru ty meat besen jukam percjel poun sedi kto mazrekt kan qen luftetar te fort mekan than me vllavin tem nji asht i vorrosen ne vorrimet tona senat koh skan mujt me mar pi lugines easht me lapidarin e vllaut nji Besim Mazreku tani Xhevat mazreku asht ne Ch meduket asht shum patriot jam shum mir meatane aket besen sedi valla ty pom tregon
Kuši
tani po jetojke ne gjermani,gruan gjermanke e kishte pase edhe para luftes ,femi kish sa nuk e kam vete.
Burgun ja kishin pague shfucit,e kushnerit,50000 mi marka,kur e kishin vra drinin
Nga kukesi jane,mos i trego qe une po te tregoje

HajruÜ
aha jo ska problem si tregoj po pash se shum kish shkrue me tye kam pas met vet tye po mir seme tregove ty . ani sije ty o shok apote lodhin mu me miten . bre Haxhi qkaspo bajn spoi besohet es vllaut ma sdi qka po ndodh prom hina thash te shkruj per shkit simujn me hi vuqiqi me daqiqin ne kosov pa pas leje pi krieministrit ato pojanisin me shajt i lash spo muj meu drejtu meato pisa po shkit po shkojn sine shii te vete valla
HajruÜ
poqjkate paska ndodh o shok ajo kuqk qish kan ba plicija shqiptare kan pas te dorzojn ne plici teserbis edhe meta lan qat marre po qkas kan ba bre shok me neve eudasht me ik shum heret piati vendi po kur erdh koha me pas shtet si ne kroati lufa u zhvilu vetem per shtet pa tradhti etena atje na vrajten na banen qkasmos sa qetniket ashtu shqiptaret po . sdi beso aj shet kosov qish funkcionon . veqme shkije bre haxhi shkijet pedin se budall shqipotaret e uknaqun tuj lujt me shqiptart . kshire si himni vuqiqi e vnoj nji mjeker qetnik shkoj esjav nini hiq , edhe trepqen tash po thojn selojm se asht altoni i serbis evend i serbis tani qkame ba kurse kto tont poeshesin espo dojn meni bile mamir uknaqen me shkije se shqiptart imiten ma ato spomujn oshiok asper buk fukarat spokan . hajmedet qkana gjet[/ltr]

[/size]
[/ltr][/size]

18/01/2015 21:12

[size][ltr]
[ltr]Kuši
o jane ka lypin qi nanen edhe vete je ka e sheh o shoki im.vetem fjale ka shqiptari se pa shkaun nuk mundet me lujt kamben,jane mesue me shka dhe ska zot qi ndane.[/ltr]

[/ltr][/size]

09/04/2015 23:46

[size][ltr]
[ltr]
HajruÜ
Haxhi qka po shktrun ki pisi per tye ki reshat . gashi . shum keq - permenem mue thuj ae njef hajrush xhemailin , e si ka ndodh me vrasjen e vllaut tim komandant . Muhamet xhemaili Rrebeli Uqpmb[/ltr]

[/ltr][/size]

11/04/2015 16:46

[size][ltr]
[ltr]Kuši
Hajrush skam qen disa dite ne fb.Se jam i nxanur duke marue nje shtepiper nje djalin tim.Mire jemi ne pergjithesi,edhe per juve deshiroj qe te jeni mire.
Kush eshte ky Reshat Gashi,apo mos eshte Reshat Badallaj.Ma dergo fb e ketij.

HajruÜ
Ospe njof as une shoki po me tregoj se kish shkru qkadmos per tye shoki keq. Tani me tregoj nji shoqe prishtinasja prishtina ekish shok ne fb eme tregoj se qkasmos kish shkru keq per tye eme erdh inaty valla ja harrova emnin qish me tha eka veq me tha se jeton ne prishton e asht gazetar etani un u bana nervoz meat pis pse kish shkru sh keq per tye thash site shifsh e lexpn netem drejtohet edhe mue eun ti shkruj ati pisi site kishe lexi qka kish shkru thuj se aj asht antishqiptar epermenem edhe mue si don luft kame gjet besa tfala vllau im me shum rrespekt ki nga une tfala
Kuši
Nese ke mundesi fb e tij te ma dergoni,apo ku ka shkur,se nuk kam qen ne fb ka disa dite.[/ltr]

[/ltr][/size]

11/04/2015 19:21

[size][ltr]
[ltr]
HajruÜ
Kish shkru ne fb ajo me kallxoj r veti in per emnin qish e ka eta dergoj shoki ndoshta spnte ta dergoj emnin eatina sebqajo mue me shkrujti se qkasmos zha po shkrun si me fakte per tye krq tani um thash kusj adjt aj tha mediket asht gazetar ajo eka shok ne fb aun jo po veq emnin teme kalxojn so ta muj mema dhan tani ta qoj ety e gjpn tgala e ndegjomi[/ltr]

[/ltr][/size]

17/04/2015 10:31

[size][ltr]
[ltr]Kuši
Kush eshte ajo femer Hajrush qe e paska ne shoqeri Reshat Badallen?

HajruÜ
Prishtinasja prishtina ajo ka lexu krejt aj pis qka kish shkru qkasmos per tye eun thasj sasht ashtu sika shkru seun mir e njof haxhi kiqin po sonte i shkruj un asajna easht mie mete tregu ajo tye se shum keq kish shlru si ke punu me arkanin ke bra shqiptar eshum tjera eke ik si emigrant ne franc je regjistru me emnin te magjupve qkasmos kish sjkru aj pis un tekam mbrojt shumsete njof sije vlla i jemi poat pis dihet me ndal si mun me shkeu ashtu per tye okam than adajna aj koka pis se haxhi kuqi mue me ka ndihmu shum esasht ashtu qka shkrun per haxhin ma tepwr mun met tregu ajo prishtinasja prishtina un ekam shoqe ne fb tfala se jam ne pun e ndegjomi sonte o vlla patriot spona lojn rahat as mue as tye shqiptarit spo bajke mi ndihmu sepot vrajshin si jundihmon un kam than ma jo ska ndihm pi mue asnji nga kosova pisa krejt ishin tfala
Kuši
Po Reshati dhe Avdi Ibrahimijane dy persona qe shkruajn kundra meje.Vete i shkruajn artikujt dhe i marrin si argumente siq e kishte adet enverizmi qe atdhetareve tju shpifen.Kam shkrue edhe une per Reshatin e Avdiun.[/ltr]

[/ltr][/size]
[size][ltr]
[ltr]
Ky shkrim e djege ne shpirt Reshat Badallen,sepse dhendrri tij Mehe Uka ishte leshue nga burgu i serbise me pergjue Adem Jasharin,per kete mu ka gjuajt mua Reshat Badallaj.

HajruÜ
pode un edi o shok ijemi po qish me nal at pis se spo muj ta baj un ato fjal se me tha kjo aj ka shkru me fakte thash kshire un haxhin ekam si vlla ehina pak ma fell thash aj mue me ka pshtu pi shkive mosmem vra se un shum i afer jam me haxhin e aj vetem per shqiptar ka punu po aj qka shkrun per haxhin aj asht tradhtar esi kan tradhtu krejt komandantat eikan vra ashtu kan pas me vrajt haxhin me familje meja kall shpin eshum ma keq po aj u largu nga ato pisa tradhtar etash shkrujn si shkrujn per mue . tani un dote foli meket prishtinasjen se un at pis se njof etani dota luti te pranon ne fb ete tregon shum ma mir se qka ka shkru aj pis etani diqish duhemi tja bajm se aj spo meritojke me jetu . pisi simun ashtu per tye me shkru ani me fakte . un skam ta baj ashtu si shkrun veq ta rrokmi at pis eta nalmi gjojm dikan etani e ndreqmi at pis . se smun per tye ashtu me shkru besa un skam me lan rahat verq ta gjoj ne internet etani folim
Kuši
Reshati eshte shpifes i keq,dhe nuk frigohet se e ka shok Avdi Ibrahimin o Hajrush shoku.Keta dy e kane ne dore informimin dhe Bajrush Morines qe maka botue nje artikull kundra Reshatit ju ka kercnue qe ta shlyej.
http://botapress.info/haxhi-kuqi-mehe-uka-u-lirua-nga-burgu-me-pergjue-adem-jasharindokumente/
Haxhi Kuqi: ôMehŰ Uka u lirua nga burgu me pŰrgjue Adem Jasharin!ö(Dokumente)
Ish-agjenti serb Zoran Stijoviq ka deklaruar nŰ HagŰ seö MehŰ Uka i burgosur shumŰvješar ka punuar mŰ pseudonimin ôMoravacö ŰshtŰ liruar nga burgu me ...
botapress.info

HajruÜ
aha te kluptova shoki po shum aj pis keq kish shkru tani ndegjomi e tashofim qka muindemi te bajm un plotsisht te kuptoj
ndegjomi
Kuši
E kemi provue me KujtimKurtin,permes dialogut,por nuk dorzohet shpiuni,edhe kur e zajna me fakte.Qija nanen.

HajruÜ
ani shoki folim sonte
Kuši
Po Hajrush,mos humb kohe ma teper ndegjohemi[/ltr]

[/ltr][/size]

27/05/2015 23:06

[size][ltr]
[ltr]Kuši
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10923332_387474701454776_2465903131686511417_n.jpg?oh=df6944807e92dbf50630e6f326cd0b1a&oe=55F78C25

HajruÜ
flm shoki haxhi site kam e sipo kalon
Kuši
Mire me thene o shoku im,por nuk ka mbete o vella mi besue kerkuj
Juve si ju kam?

HajruÜ
po mir me than qashtu me dul flaka per shqipen o shok qka po bajn ne maqedoni mekto tradhtar alii ahmetin e mos ti numroj . muka klajmru hisni ismaili o shok qe njo dy dit me shkrun .
Kuši
Ruaju se paraqitet si i flaket per atdhe,por eshte shpiun ,duke na pergjue

HajruÜ
ha haaaaaaaa e me hjek merzi veq ty mu o vlla haxhi se nime po asht qashtu mdoket si patriot a punon me maqedont e shpijunat
Kuši
E kam blloku disa here por dhelper eshte e formon tjeter fb dhe me qone qe ta pranoje
e mundur dhe e zezume

HajruÜ
haaaaaa epaske pa edhe ty un ashtu jakam ba po mas nji shoki me kish qu ta pranoj ikish 7 fb egjeta haa
Kuši
kopil sllavi eshte Hysnia

HajruÜ
po vala spo di bre shok po shum po ndrron spo di qkame than ikamthan kam me shku ta vizitoj ne shkup sivjet
Kuši
Mos gabo me ba takime se te qete ne kuthe
Mos pash zotin
Hamdiu e ka dergue ate Nusretin qe na kerkoj pare dhe e vrane

HajruÜ
pobre qaashtu epash edhe une po adin qka me tha duhesh me pas kujdes hajrush kurte vish mu rujt pome thirr mue eun te priti haaa po jo bre se mue aj dervish uka meka tregu shum kongtari i gjakoves siasht kon me vllaun em ne luft per hisnin tha hiqju atinaHajruÜ
pode ska zot minda pi shkaut pisat eashtu na shkelen epona shkelin tont bashk tuj punu me shkaun . pisat qen te kshij .
o shok sapaska vra aj forca serbe asne serbi skan mujt mi vorros haaaaaaaaa perqesi njerzi me rena tani kamet kosova as shtet as viron . mirjapaske ba epash se shkrujshi ju po shina hiq veq lexojsha mamir ma rahat se pona prishin nervat ma shum edhe pak sanakan met haaaa tfala shum[/ltr]
[/ltr][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Dim 5 Mar - 18:40

[ltr]
[size=14][ltr][size=13]
[size=14][ltr]edhe Nusretit ike qua jo un sju qova valla po site thash qova ne gjami kaqu nji shoki jem kroat shkoj ne gostivar ika pagu maka pru letren edhe per bajramkam qu se atinve jo hamdija ish njeri ipakontrolum un as nuk du me ni per at ma[/ltr]


Kuši


[ltr]Mire ma ka ba Hamdiu,por zotit ja la,se nuk di dredhi si po diken shqiptaret.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]o haxhi nji kampa ika shkru shuj o hamdi mosta ni zanin se ti veq ne fb po ban trimni ai vrajten trimat ati ktu rrin e lip pare e ste ki gajle hiq per kto trimat e maqedonis veq shkon ban fota e kthehesh pom doket nuk asht i drejt ka diqka meat hamdininse nuk guxojti kurgjo mi shkru qatina eshajti shum
edhe Nusretit ike qua jo un sju qova valla po site thash qova ne gjami kaqu nji shoki jem kroat shkoj ne gostivar ika pagu maka pru letren edhe per bajramkam qu se atinve jo hamdija ish njeri ipakontrolum un as nuk du me ni per at ma
Kuši
Mire ma ka ba Hamdia
asnjonit hiq valla veq zoti i vraft si i tradhtun bre haxhi shoki toka skami majt bre shok me tradhtu vllau vllaun per pare te maqedonve jo kurr besa skisha ba atone po me vdek po ashtu kurr jo . po krejt etani un as nuk du ti komentoj ma qati hamdis bre se njoni i tha o hamdi shuj mosta ni zonin se nusretin e ndrecen kusherinin e tradhtut
[size=12]Kuši

Une ja kam qite per rrethi Hamdiut dhe i kam shkrue,pse e ke lejue Nusretin me shkue ne maqednoni?Ai me tha se nuk me ka ndegjue ka shkue koke ne vete

HajruÜ
rren asht ajo eka dit eka qu valla aj se aj ka punu me at selman osmanin Kercnova Balli kombtar ihaa krejt ka dit hamdija pse nuk shkoj hamdija se ka dit krejt punen qish kamu ba . eqaj osmani me shkrujti m,ue tha hajrush po niset thash le shuj mosum shkruj pe qasi pun se ste besoj
pode qashtu shum mir ke fol tash hamdija osmani kuku toka ska mi majt bre haxhi shoki jem mamir me vdek se me tradhtu qashtu fukaranme thmi e gru
Kuši
Qi nanen ja kane Nusretit e femive te tij.

HajruÜ
valla po ja ndreqen kurthen mir etash sju vjen as marre hiq bile apoishef shkrujn si mosmu kon kurxho ndodh kuku toka i lshoft
jo jo sdu mu perla me hamdin jo se edi se na duhet perqata thash aki asht shum i keq selmoni seka emnin ashtu ki ndrishe eka se shum problem ish mekan tregu shum do nga presheva bash njrzi si i njof mir
Kuši
Kane po e sulmon ky qen?
me šfare emri po paraqitet

HajruÜ
aj musa latifi i presheves edin mamir po ish shum emna ne fb ki eikam than mosem qo bre njeri qdo dita emna tjer se po thot pe blokojn po rren ki krejt se qat nat me ka shkru mue hin e kshir ne portall preshev sonte kris kuediti ki pis tha mue un ikam qu do adin ty ket pun haxhi
Kuši
Sot kane shkrue mjetet e informimit qe serbia po done me ba si ne Kumanove,si shkak i Shehshelit dhe ndarjen e kosoves.Kur ju ka thene ky pis?

HajruÜ
po ashtu edje musa latifi me tregoj diqka tha kshir qkapo don me ndodh eki selmoni din shum pom duket po punon me shkijesa fmj ipat Nusreti valla kurte shkoj kamme shku me vizitu fmin zoti i vraft qka ibanen
Kuši[/ltr]

[/size][/ltr][/size]
[/size][/ltr][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Dim 5 Mar - 18:58

Hajrusi
Musa Latifi ka shume pseodonime
shum emna ka aj ne fb sdi as une veq qon emna shum ftesa thot hin e shkruj po ake pa un shi veq sebet atina se shum ish mduket rrezik me fol meatane un jam largu pi atina veq e percjel qka shkrun pode sasht ki emni iktina jo i vertet , qka kam ni une asht Kercnova liridon sedi asht e vertet.
Paraqitet edhe si Kerqova Liridon
pode tash aj po ndrron emna easht shum kah din se kur unis at nat ne kumanov aj me shkrujti mue kuediti tha sonte niset ekam qu forca . aka pas mu nis met 12

spo hjekin dor shkit se kan pa se po mujn o haxhi shoki se shqiptari para shum viteve jan tradhtar eashtu tani ska pi neve kurgjo se vet pe bajm e po vrasim epo vjedhim shtetin e shqiptart pr pare pote vrasin tani qkame shku ma larg shum keq.
kurr skemi mu kan na te pranum ne eu as nuk kame na lan shkjau se na njef mir qka jemi na sjemi per shtet edin haxhi se sjemi te bashkum po tradhtojm njoni tjetrin tanio kume shku kshtu veq gjak po derdhet e ka mu derdh se shkau me shqiptar shum tradhtar i kthej nga veti -- naten shoki e shum te fala ndihmi kurte kamkoh se kamme shku ne pun neser flm shum o patriot
Site kam atdhetar jamne qitet kurtevi ne shpi kshiri aje mir qe pak me hisni ismailin po thot po duhet mi thi prap kufit etanimebadhku popullin haaa
Migjen Bushi ma kerkonte kodin e fb kinse me ma hek virusin.Per šfare qellimi ,??????ška ta merr mendja.?Kur dihet se une kam shkrue me mijera persona dhe te mi kopjon!!!!
Hajrush shoku e bllokova Hisni Ismailin,ky eshte ka na pergjone ore vellau im.E luta qe mos te mirret me shkrimet e Reshat Badalles,nuk me ndegjoi ,duke mu shtirur si bukla se eshte ka me perkrah mua,dhe ka deshire me pi kafe nje dite dhe ja futa bllok.Futja edhe ti shoku im nese e ke pisin ne shoqeri.

[ltr]mirmrama shoki po ashtu kam mar lajm edhe une nga presheva po spodi asht e vertet . tash po hisnin e kam shok po e bllokoj menjiher dhe une mir me tregove shoki se shum po interesohet aj per informata kurpo vjen emu aku e besa sjam kah ibesoj hiq haxhi flm o shok per informata vlla besimin eki edhe ashtu kam
un te ty shum sdi simet than ma shum se vetes tye te besoj ashtu une jam tash pe bllokoj hisnin[/ltr]HajruÜ


[ltr]po shum fesbuka paska hisnija tash e bllokova[/ltr]

po shoki shum flm haxhi jo jo sbesoj se piatherit sima vrajten vllaun sbesoj . po edhe mue shum me bajn qkasmos ne fb asnuk i njof thojn kemi met vra eqkasmos de shqiptar ato kujtojn se mujn me hi kollaj ne kroaci me vra eme ik he po pisa bre shok krejt mir thu besa s vetes spo muj mi besi kaniher qka po shof ishalla bahet diqka e ti mshoj dikun ku dhem se spo durohen valla - po mir qaj si foli ikujna vlla ke qeti e shperndave at video ku bana un koment aj e livdoj ali ahmetin qish un smujta me besu kur foli mir per ali ahmetin
Halim Hiseni mi qonte virusat,nga freizai e a prej gostivarit
aha tash te kuptova shoki se aj pis shum her meka qu ftes qaj ali ahmeti kam praniu para njo 5 mujve po ikam shkru qkasmos etani me kish shkru se nuk asjht aj ashtu si mendoj un se ska lidhje aj me vllaun tym hee pisi po shoki me qelim paskan ba pra ani o shok me tregon qka nin diqka se edhe un spo muj ti duroj ma se po folin qkas mos qish un jam shpijun i kroacis e qkasme bajn po spi ngoj shum se spo vlen o vllavi jem mu kankrejt si un e ty moti ishin bashku shqiptart po krejt viron mir shoki se me tregove kjo jet sekret tani ndegjomi flm shum naten e mir o vlla i nderuar tfala
zoti te rujt e te ndihmoft o vlla thot zoti se takomi e besa te vijm o kemi me hanger e pi po edhe besa kemi edhe qka me fol shum . thot zozi te jemi mir etani shifemi etakomi po besa po vetem shnosh te jemi zoti me tye e familjen tande naten ndegjomi o shok haxhi
Nje deklarate e nje organizatorit per luften qe po pergaditet ne maqedoni e ne Qameri.Lexone kete me poshte,dhe ška mendoni?Ne po bisedojme me nje organizat ultra nacionaliste Greke qe disa here .na kane ofruar mundesi per ndarjen e Maqedonise por ata po kerkojne me shume seqe ju takone ..........................ška ???
popo na kan ofruar takime disa here jemi takuar ne ..gjyrokaster ne fundetvitit 2014
36.% te teritorit te maqedonise.dhe per saranden dhe dlvinen te bisedohet .qka meta p[or skmi pranuar ase qte te bisedojme soipaseplait tetyre ssepse ne duam trojet tona te tera.
...........................
Akademia e shkencave dhe arteve te tyre punojne ndresa tonat flejne prandaj ..kisha ortodokse punon nat dit kreret fetar shqipeatr jan te shitur te biri dreqit]
ESHTE VESHTIR MEQEN SHQIPETAR OR VLLA,vetem ju na keni ndihmue.
xxxxxxxxxx
prapa skenat .femrat dhunimet nga komandantet e mdhej .spunazhi neper mjet radiolidhjeve me forcat serbe dhe shum qka

po ka qen shum se mbasi mbaroj lufta ne lugin aj ka qu armt krejt ne maqedoni . ket pun edi . se vllau sika dorzu armt edhe mai fundit ast dorzu po armet ika qu ne maqedoni krejt etani ka pas problem me amerikant pse sika dorzu po ki asht kon mir me amerikant edhe ska pas problem o ka qen

[ltr]Me kishte shkrue qe kishin pas nje takim ne maqedoni dhe ,jo mire per Nusretin.[/ltr]


[ltr]Takim mes ketyre dhe komandant Rebelin[/ltr]


[ltr]po kan pas konflikt pse rrebeli ska dasht mu dorzu edi se ka pas konflikt me komandant shefqet musliun . e nji pi maqedonis aun sedi kush asht aj po veq edkamni un ashtu edhe njo nga presheva enjo nga kumanova asht kan pas konflikt me rrebelin veq pse spe nuk ka nunshkru marveshtjen e konqulit si tash meten nen shkja se rrebeli eka dit site nunshkron meten pa lugjin edhe qashtu ndodhi tetani e vrajten

po kan pas konflikt pse rrebeli ska dasht mu dorzu edi se ka pas konflikt me komandant shefqet musliun . e nji pi maqedonis aun sedi kush asht aj po veq edkamni un ashtu edhe njo nga presheva enjo nga kumanova asht kan pas konflikt me rrebelin veq pse spe nuk ka nunshkru marveshtjen e konqulit si tash meten nen shkja se rrebeli eka dit site nunshkron meten pa lugjin edhe qashtu ndodhi tetani e vrajten

HajruÜ
hambija din shum po sdon me kallxu veq pare lip aj o vllavi jem haxhi , un veq jam kah e percjell qkas fol aj se shum pi thojn se asht tradhtar
Kuši
Shume jane ka me qortojn,por ju tregoj se me vyne per shume gjana
Nuk kemi nevoj me ba te madhe se na merr vesh.Por mesiguri se do me pergjigjet
Hajrush po ta dergoj ate qe ška me ka shkrue,por aman,mos e qite.
Kuši
na thirren me komandant rrebelin me mua ky Nusreti por edhe Hamdiu na thanÚ urgjentisht,e bÚnÚm kÚtÚ edhe pse rrezikuam,puna ishte me shtabin e pÚrgjitshÚm,mir kur arritÚm,ky Nusreti nuk deshi tÚ priste dhe erdh parap me ne nÚ MK ,kanÚ pasur tÚ mrrinÚ ora 3 ai refuzoi tha jo,mirÚ tha po shkojmÚ nÚ Mk po pse krym ca gjÚra,ok kjo gjÚ prap dolÚm me vÚshtirÚsi ktu nÚ mk,tham tÚ nesÚrme me u takue nÚ shkup ,kur ai tÚ neserme ,tjera llafe qÚ nÚ mÚngje tha une po shkoj,nÚ KOS,po pse or burr thash kÚshtu ai,ma priti me kÚto fjalÚ ,kur tÚ bÚheni gati une vi ktu, kÚshtu ishte puna as pak nuk kuptova kÚt njeri me kÚto gjeste dhe iku ,pastaj njÚ analizÚ ja dhashÚ me vetÚn,kto gjÚra qÚ i bÚri ky njeri janÚ shumÚ tÚ dÚmshme pÚr ne,dhe kshtu pÚrfundoj kjo gjÚ kÚto dita me te me NUSRET ELMAZ KALOSHIN,pÚr mua janÚ shumÚ bizarre kÚto lÚvizje tÚ tijÚ i nderuari Haxhi une kÚshtu mendoj

HajruÜ
jo jo un nuk kam kontakt ma me hamdin veq e prcjell te kam tregu rrebeli ka pas shum takime me krejt me ali ahmetin e me shum shum po edin ma shum komandant haraqini e . komandant balla turija se rrebeli ka pas konflikt per qat nenshkrim se aj ka qen edhe ne uqk . rrebeli po amerikant ekan mar me fillu luften ne poreshev etani ne maqedoni qashtu ka qen edi per konflikt shefqer musliu i presheves po jo aj nuk asht i perzim per vrasje se ka qen ne burg . para 2 viteve ka dal mdoket a hamdija eshum krejt komandantat takime kan pas shum bile ka dokument arty pool konfliktin kan ba vetem pse rrebeli nuk ka nunshkru marveshtjen edhe e vrajten tfala vllau im qka te nish e qka mun me nxerr noj fjal me qon shum flm e naten e mir se jam ne pun e spo muj ma teper po prit puna tfala o vlla i nderuar . shum flm
Kuši
Pa problem si te marri ndonje lajm ju tregoj pa hezetim.Naten e mire i nderuari Hajrush.

HajruÜ
shum mir ty pi kupton po kret ikan mashtru valla qato ne kumanov edhe hamdija po thojn shum bile asht tradhtar . po nasht aj edin ma mir se duhert me fol te drejten po ki veq pi ndrron fjalt e po asht i rrezikshem me tradhti vallanaten o vlla haxhi shum te mirat ty kish ne jet si mundohesh o vlla ta zbulojm per rrebelin po vshtir krejt edin edhe spo folin o shok besa ka hup shqiptarija ska met ma besim naten e folim shoki
pode shum her i zhojshe qajo asht me randsi e badalas jo sfolke ikke fjalve etani i pa bes bre shok nime shum po zoti me neve qoft naten shoki tfala shumpo ashtu edi po mamir po thom rahat se atje per 100 eura pot vretshin o shok po mir njiher sedi po site shooj i lajmrohem po sedi apo kam besim edhe ta aj qish po thu ty shoki haxhi amuj mu taku me hamdin moste kam noj problem se atje spo nishin hiq shoki
Kuši
Nuk ke nevoj ti te takohesh me kerkanin,mire je atje ne kroaci e jetoje jeten tende me femit e tu se nuk jane vdekur ende tradhetaret qe jane duke veprue ditet e fundit dhe keto dite jane shume te rrezikshme per ju e per ne qe shkruajm te gjitha te zezat qe ja kane ba popullit shqiptar.Ma se pari ta zbulojme vrasjen e vellaut tend e pastaj duhet me ba mire mend se si me ja lidhe kryet.Me hygjim nuk shkohet,se jane te lidhur kriminelat.

HajruÜ
valla haxhi mir po thu o shok se vjet kesh minxi pshtova se isha ne ora 3 te nates tuj u kthi pi gilanit ne kamenic . afer crepit ish nji stacion i vogel tuj shku per kamenic ishin motra e dhondri me dy fmij me gjujten po shiqir kurgjo sndodhi se me kishin diktu se jam ardh sikan pa ne tubim te vllaut etani ika pi atjehit se paten mem vra valla , po jo njiher sekam nmen po thom veq ta zbulom vrasjen etani valla kollaj drejt atje o shok
jo njiher spo du valla se rrezik haxhi . mamir ktu jam rahat ani un skam as shtetsi te kosoves veq te kroacis etani ashtu edhe me shku atje sdi sasht mir po ndegjomi shoki e shum flm folim etani ta shofim qka po mundemi te bejm me ktoi tradhtat tfala
tfala shoki hee aepa hisnin kur ke fol ty qish i ndrron fjalt haaaa me qelim e qita haa naten e mir shoki se edhe une po shkoj me flet se prom ne pun e neser heret apet ne punnaten e mir o shok i paharruar
Kuši
Po i Hajrush e kam pa,qe i ikte pyetjes kur i thojsha trego ška ti ka shajte Reshati,por ška me ba e kam bllokue te shkretin..
Secili ja bane vetes,edhe pse edhe neve plage po per bese[/ltr]HajruÜhambija din shum po sdon me kallxu veq pare lip aj o vllavi jem haxhi , un veq jam kah e percjell qkas fol aj se shum pi thojn se asht tradhtna thirren me komandant rrebelin me mua ky Nusreti por edhe Hamdiu na thanÚ urgjentisht,e bÚnÚm kÚtÚ edhe pse rrezikuam,puna ishte me shtabin e pÚrgjitshÚm,mir kur arritÚm,ky Nusreti nuk deshi tÚ priste dhe erdh parap me ne nÚ MK ,kanÚ pasur tÚ mrrinÚ ora 3 ai refuzoi tha jo,mirÚ tha po shkojmÚ nÚ Mk po pse krym ca gjÚra,ok kjo gjÚ prap dolÚm me vÚshtirÚsi ktu nÚ mk,tham tÚ nesÚrme me u takue nÚ shkup ,kur ai tÚ neserme ,tjera llafe qÚ nÚ mÚngje tha une po shkoj,nÚ KOS,po pse or burr thash kÚshtu ai,ma priti me kÚto fjalÚ ,kur tÚ bÚheni gati une vi ktu, kÚshtu ishte puna as pak nuk kuptova kÚt njeri me kÚto gjeste dhe iku ,pastaj njÚ analizÚ ja dhashÚ me vetÚn,kto gjÚra qÚ i bÚri ky njeri janÚ shumÚ tÚ dÚmshme pÚr ne,dhe kshtu pÚrfundoj kjo gjÚ kÚto dita me te me NUSRET ELMAZ KALOSHIN,pÚr mua janÚ shumÚ bizarre kÚto lÚvizje tÚ tijÚ i nderuari Haxhi une kÚshtu mendoj


[ltr]sherragji i madh hisnija valla po sedi sa fb ikish njo 10 ikam edhe une po aj sedi un ekam hjek aj apet shkrun po rrall jo se unj spi kthej etani mamir hiq
[/ltr]


Kuši
[ltr]Dhelper ma te madhe nuk kam pa,edhe po ta ngulke edhe po te thojke per bese une per ty e japi jeten?Vdeksha per shqiptari,vetem me ba ndonje kryetar
[/ltr]
HajruÜ
[ltr]haaa e bash qashtu valla ish shum . skish besim hiq se kam qen menji emisionb ne radiomitrovicen po sun e nalshmi tani thash koshtovalis hjeke be se veq po rren se spo durohet etani qati kish fol se ekan hjek engova iha
[/ltr]


Kuši
[ltr]Ky me ta ba rrafsh shume mire,por po dijke me ta ngull shume keq dhe me te thene une vdesi per ty.
[/ltr]
HajruÜ
[ltr]pode ani qshtu valla vdes thojke per krejt aj qfarti bre hiqju tyna ish kriminel iha shum naten o shok e nimi
[/ltr]


Kuši
[ltr]Hisniu kish deshire me te shti llugave,por hynte vete e i dilte therra therra.
[/ltr]
HajruÜ
[ltr]uha qishjo bile shum llugve pot shtike etani aj te len ne rrug qashtu po hiqju atyna mamir mir jake ba po edhe une ekam hjek sedi qish kaniher shkrun kuje hajrush po hiq besa pote tham si shkruj etani as aj rrall po munohet mem shti llugve de iha pisi
[/ltr]


Kuši
[ltr]Po edhe mua ma shkrujke nje fjale
[/ltr]
[ltr]Ku je o atdhetar i shquar?
[/ltr]
[ltr]Dhe ma nuk shkrunate hiq.
[/ltr]
[ltr]edhe une ja bajsha qe o atdhetar kufitari
[/ltr]
HajruÜ
[ltr]haaa e qashtu edhe mue po jo hiq spo i kthej se mi kthi tani sdurohet tuj shkru haj medet ish pis valla[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Dim 5 Mar - 19:45

[ltr]
[size=14][ltr]Kuši Haxhi[/ltr][ltr]ai Hisni Ismail; nisi te mirret me shkrimet e Reshat Budalles,qe kishte shkrue kundra meje,dhe ma bani ska dert hajde shkrujna per Reshat Budallen[/ltr]


[ltr]A ja bana ,keshut,une nuk kam kohe te mirrem me shpiunat e serbise e ti nese nuk e hekish,po te bllokoj nga shoqeria ime.Me tha une kam besim ne ty.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]pode qaj reshat me qellim ja shkrujta se aj ish pis i madh shkrimtar e kam vrejt po mir ndegjomi o shok se shkova naten e folim se krejt pisa ska met bes ma kerkun te shqptart haj medet[/ltr]

Kuši Haxhi

[ltr]Une ja bana prape i ke dy minuta ta hekish ate se nuk po me vjen mire ti te mirresh me ate qen.Nuk e hoqi dhe ja bana ma paq je me mua sot e nje mije vjete.I kishte shlye,por per mua ka perfundue.[/ltr]


[ltr]A te ka shkrue edhe ty Reshat Badallaj se tane shokeve ju ka shkrue edhe juve mesiguri se po.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]po qishjo po ekam sha une shum qkas ikam than ne gjuhen kroate etani ska shkru ma kurr aj pis ish[/ltr]

Kuši Haxhi

[ltr]ška te ka shkrue?[/ltr]


[ltr]Mi dergo ška te ka shkrue[/ltr]


HajruÜ


[ltr]po kurte ka shkru tye un se kam pa po me ka tregu ne chat qajo prishtinasja e tani un i kam shkru shum jemi perla qkasmos epi atherit ma jo hiq ska shkru me mue se nuk asht me mue aj is po ikam hi kshtu ne chat ikam shkru qkasmos pse tye ashtu shkrujtin tani edhe mue me shajti shum valla ska ha dallim edhe ty je njo si haxhi kuqi veq ty je kroat eqkasmos po mir aj pis ish nimi o shok se shova etani ndegjomi naten e mir[/ltr]

Kuši

[ltr]Ne rregull shoku Hajrush,naten e mire.[/ltr]


[ltr]A te shkruajti se prej sodit kam mu marr me juve.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]folim nji dit o shok se aj ish pis i madh badalla po mir nimi naten o sdhok qao[/ltr]

Kuši Haxhi

[ltr]Qe ti je udbash i serbise,a te tha keshtu,dhe kam me shkrue per ty ekstra.[/ltr]


[ltr]Ani se edhe une jamlodhe,Naten e mire .[/ltr]


HajruÜ


[ltr]po me tha valla se un jam udbash i serbis edhe me emen je serb me tha po sekam lon keq as une valla at pis[/ltr]

Kuši Haxhi

[ltr]E di qe ju ka thene keshtu se ai qe me ka mbrojte mua,tanve keshtu ju ka kercnue.[/ltr]


[ltr]po qija nanen e ropt me rend se lyp me ja dhene plumin ne koke .[/ltr]


[ltr]i vjen rendi edhe ketij e Avdi Ibrahimit.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]pode se aj spi dojke nime atdhetart se tani tha edhe vllavi jot ka pas marveshtje me serb thash o ty je shka se ty veq per interes shkrun te serbis opis shko ne shumadi ati eki venin ty naten o shok.[/ltr]


[ltr]Kuši Haxhi[/ltr]


[ltr]Ke vye mi thene ,dhendrri yt ka lapidar ne arenen e nderit ne kalemegdan te serbise e lapidar ne mitrovice hero serb dhe shqiptar,qesi berllogu je a fare e keqe.[/ltr]


[/ltr][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   Dim 5 Mar - 20:08

[ltr]
[size=14][ltr][size=13]
[size=14][ltr]Beje me bani se ka hulumtue shume,dhe thotese vrasesit jane shqiptar te paguar nga dora e serbise.[/ltr][ltr]A ke ndegjue se kush e vrau Ridvan Qazimin,se une kete nuk e njoh?[/ltr]


[ltr]Kush e vrau Feriz LLovcen?,e Avni Zharkun?Ai ta ka vra vellaun.[/ltr]


[ltr]http://2lonline.com/arkiva/images/stories/2012/qendra/koman_lleshi307.jpg[/ltr]


[ltr]Po evertet asht se ikam premtukurze vine ks e teme tregonapa me tregu ikam than qadi fjal tuja si lip veq pare per mem tregu diqka un nuk jam i sigurt te ty hamdi ti trego qka din ty ekush jan ato sikan mar pjes ne vrasje ather siasht e vertet un tye te ndihmoj dret vi ete jap pame tregu se ajan fjat e hamdis te verteta nuk i jap pare adin pse vetem pse aj po rren edhe interesin e kishvetem te paret ashtu haxhi aj adin hiq paukoni smut ka lip nfihm mes internetit e si besoj ati a se aj mun me thon per qdo njeri se ka lidhje vrasja e vllaut per pare ashtu po fol aj se qka din me emna e mbiemna un sijap atina pse nuk i besoj tfala shoki shum adin se shum qashtuka mar pare e ska ba kurgjo veq ish nji per pareme beson shokise qasi njeri ish aj edhe pa. Pse ikishim ndihmu un me vllazni atina se un ikam krejt jasht moter vlla eshum fnmijt e vllaznive han krejtjasht emekan than si lip ashtupare aj veq rren net tregon me emna e mbiemna etani aj ka ndihm pi neve epi mu tfala[/ltr]


[ltr]Po ket pun edi rdhe une haxhi se jan shiptar edhe. Te luftes jan ika pagu serbija ket pun edim efhe na famja se un kam fol me nji komandir shka ne vraj tha han shum shok te afert te vllaut po edin ligji i kosoves se shqiptar han te pagum edhe ato ekan vra bile shum shok te afert un dishoj maseshumti te aj i prizreni mase shumti ha zarrova emnin e njef ty aj i bardhi eshum tjer jan te pagum edhe amerijant me kan than se han te pagum nga serbija vetem me vra shqiptart edin krejtpo euleksi nukpi zbulon. Sedi psekam fol eche me polici te ks se kam shum te njofshem se vllsu ika shti ne punbat kohne polici po me kslan than zguxojm me fol se. Neve tani na vrasin qeshtu asht puna o shok spo guxojn me tregu se shtetiasht i pefzim per vrasje shkit edin pospo punon poli ia e ksspo guxojn[/ltr]


[ltr]Qashtu asht o shok valla kto jan te mdhaj tash ne parlament e ne poluci sguxon me fol kerkush njiher per ket pun edi edhe une se edhe shkit me kan than asht rrezik me fol ne ks per ket pun se dalin shum ato te mdhajt se kan pagu vetem. Edi se serbia ka pagu edhe shqiptart me qrverineshum tjer jan perzi ne ket vrasje tani un edi po sasht e mundshme se ato jan neper pozita te mdhaja etash smun kerkush meju ba kurgjo ashtu edhe eulex me ka than vjen koha anjiher kto pun duhet me nejt e mosme fol se munden edhe tye met vra qrshtu asht puna sebija ka pagu shqiptart vrajten atsh ka shum te mdhaj ne pushtet edhe sasht e mundshme njiher deri sate jen pdk ska kurgjo se kam fol efhe me time kadri ajo qkaasht me haradinin me ka than pa hup pdk kurr sdel adnjo ne gjigj tfala shoki[/ltr]


[ltr]jo shoku nuk asht zbulu as per ridvan qazimet se nqat kih kan vra edhe rrebelin edo tjer komandanta skan zbulu jo ato vrasje sjan zbulu . haxhi shoki tfala niher e ndegjomi[/ltr]


[ltr]Hajrush ,shoku im,vellau yt ,bashk me Ymer Gavazin e Ferizi nuk kane pranue me nenshkrue marveshjen e Korqullit.Vellau yte bashk me Ferizin jane egzekutue ne gjilane.Ndersa Ymeri ne Brodec.
ne vitin 207
[size=12]Kuši

2007,se gabova
Keshtu me tregoj Hamdiu[/ltr]

[/size]

[ltr]po shoki qahtu ka ndodh krejt vllau haxhi se mekan tregu po njiher ta shofim ete gjojm bash doren si qiti pluma ne vllaun etani klrihen krejt punt kollaj veq kadal mosmu fut se kjo pun asht edhe e rezikshme se ashtu mue me kan kercnu veq pse kan pa se jam afer zbulimit . po mir zbulohet flm o shok[/ltr]

Kuši


[ltr]Jam ka e pergadisi terenin per tju qi nanen tanve .Jo per hater tendin,por per hater te vellaut tend qe vdiq por jo tradhetar[/ltr]


[ltr]Kush eshte ai faktik?[/ltr]


[ltr]Me fal shoku Hajrush se kete faktik e pata me dike tjeter.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]aha po po o shok haxhi si te thash shum e krejt edin kush kan mar pjes ne vrasje po site thash do nuk folin se nuk guxojn ado spo dojn un se za njeri si lip pare veq me tregu nji fjasl akjo fjal asht se dikush kush din e nuk fol ajo asht shum keq po ani besa un me tye kemi me gjet veq nete hjeket hadshimi e ato kompanit eatina[/ltr]

Kuši


[ltr]Kysmet ,kemi me ja nis e le te del ku te del.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]ani shoki veq un ety mujna shum me punu per ket pun edhe xhevat mazreku asht shum njeri patriot se edhe atina ja kan vra kusherinin e asht ne lapidar te rrebelit[/ltr]

Kuši


[ltr]Ma zi se ne shkije kemi mu shfrye,se na morren ne qafe tane popullin dhe nai vrajten ma te miret dhe na shiten šlirimtar.[/ltr]


[ltr]Bane nje liste qe ke besim qinde per qind mos u besoni šdo kujt.[/ltr]


HajruÜ


[ltr]aha ani shoki se shum kam ne list te dishimit po edhe mdoket jan edhe do kushuri te mij ati se qat nat kur asht vra ato kishin festu me do shkij ne nji restoran afer bujavcit etani kurta baj listen konkrete te qoj e ja nisim luftes un po jam per me nis po kismet veq ta dij bash sekush jan se nuk du me mar ne qaf dikan se dikush per 100 eura thot qeki eka vra anuk asht ndoshta veq i mer paret e rren apse e vret aj ska gajleveq ty ken 100 eura
po shum vite o shok njifmi ekemi fol shum e tani edhe per hisnin edi se ike ndihmu ashtu une kam shum ndihmu ne mes te netitit e emisioneve po aj na harroj e na mashtroj po ndasht se mamir me koh se me na shti ne llug aj pis qao shoki
[size=12]Kuši

E kemi zamarit heret dhe deshtoi vetvetiu,Une i kam ndihmue,ai ma keqperdoroi,por suk ka problem o shok se jam mesue.Naten e mire shoku im.30/08/2015 16:35[/ltr]

[/size]
[ltr]Kuši
Hajrush duhet me que dike me vete nje ish shok te vellaut te juaj ,se kush qendron ne vrasjen e tij
EmÚrzati me Sniper
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/v/t1.0-9/1009902_479737598773302_1627265734_n.jpg?oh=13d1cdc382236cc5d1ab7a3e1a29ec85&oe=56740B00
E kam nje shok specialist per zbulime te sigurta

HajruÜ
aha kush asht ki o shok aki paska mar pjes ne vrasje te vllaut ikahit koka ki veq pak qish e pat emnin aha mir ty puno tani na nimi enga koka ki si ka mar pjes ne vrasje ma qon emnin e mbiemnin e nga asht ta dij tani folim ok
Kuši
Jo ska gishte ky,por me vete

HajruÜ
aha anio shoki po po ki ne foto me duket ash aj i prizrenit aj i cili ka qen ushtar me vllaun sa di une edhe ty e njef ja garrova emnin asht me hashimin ki ka nji restoranne prizren . shum i afert ka qen me vllaun edhe ty eki diqka se spom kujtohet jashari asedi qish po thirret
Kuši
A eshte ne fotografi edhe ai i Jasharazjve nga prizreni?
Jashari
ja pata harrue emrin
edhe une

HajruÜ
pode kemi fol na shum po spom kujtohet emni i bardh asht aj pis aj sjhum asht i dishum pisi i prizrenit ka restoran a me at koh te luftes ika ndihmu vllau un ekam pa ne vorrim te vllaut edhe ne tubim njo 5 minuta po erdh eme pershendeti tha ame njef . thash sedi spom kujtohesh nuk dashta ta din se pe njof aj ka cd se kur kan ba planin me vra aj ish i rrezikshem
afrim jashari asht tash e gjeta se spokam koh hin kshire ishkrun universiteti i prishtines a jeton ne durs po Rren eka shkru ashtu ne prizren jeton ki pis qeki asht kshire hinpo po asht nji i bardh o enjef ty diqka ekeni po spom kujtohet ju edhe une po kshiri sonte e veti vllaumn ne kosov tani aj me tregon ekampas ne fb po sedi ekam hjek etani muka lajmru me emen fals veq ta pranoj aj pis ka qen edhe ne tubim ish me hashimin ospom kujtohet kemi fol per at pis shum edhe tye diqka meat familje keni pas problem
pode kemi fol na shum po spom kujtohet emni i bardh asht aj pis aj sjhum asht i dishum pisi i prizrenit ka restoran a me at koh te luftes ika ndihmu vllau un ekam pa ne vorrim te vllaut edhe ne tubim njo 5 minuta po erdh eme pershendeti tha ame njef . thash sedi spom kujtohesh nuk dashta ta din se pe njof aj ka cd se kur kan ba planin me vra aj ish i rrezikshem[/ltr]
[/ltr][/size]
[/size][/ltr][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisÚ
MessageSujet: Re: Dialog me Hajrush Xhemailin   

Revenir en haut Aller en bas
 
Dialog me Hajrush Xhemailin
Revenir en haut 
Page 1 sur 2Aller Ó la page : 1, 2  Suivant

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: