AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hazer Susuri ja demanton shpifjet e Reshat Badallajt

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hazer Susuri ja demanton shpifjet e Reshat Badallajt   Lun 20 Mar - 15:37

[ltr]Hazer R. Susuri
Vous et Hazer R. Susuri n’êtes pas connectés sur Facebook
Études : Drejtesi à Université de Pristina
Habite à Prizren[/ltr]

DIM 03:03


[ltr]Kuçi Haxhi
Pershendetje zotri Avokati,Hazer R.Susuri.

Ju lutemi po na intereson nje lidhje e juaja me nje atdhetar Reshat Badallen qe jeton ende ne gjermani ne nje qytet Hanover.
Ai ka deklarue haptas se gjate lufte,juve u ka dergue mbi 500 000 mij marka gjermane.Kujt ja keni dorezue keto shume te hollash qe jane grumbullue nga mergata jone ?Shtabit te UCK-se, ne treven e Verrinit.

Sinqerisht Kuçi Haxhi
[/ltr]

22:12

Hazer R. Susuri a accepté votre demande.
[ltr]
Hazer R. Susuri
E kam verejt shkrimin e ti. Keto pare fare nuk kane arritur tek une dhe fare une keto para nuk i kam marr sepse me askend nuk ka pas lidhje per keyo para ne ate kohe. Kete kur e kam lexua e kam demantua ne gazete se ska m marr kurrfar parash prej reshat badallajt. Si ta gjej demantin jua dergoj.
Kuçi
[/ltr]
[ltr]Kuçi Haxhi
O zotri i nderuar Hazer,une po habitem me kete njeri a eshte shqiptar,apo satan.Ai ka disa here pa nderpreje qe deklaron per juve keto fjale.Ai edhe ndaj meje po shpif kinse une e paskna shetit Arkanin neper vijat e frontit ka kane egzistue pikat e uçk es.Ky ja eshte i paguar nga serbia per keso shpifje,ose antishqiptar.Ky pis edhe per djemt e Istref Badalles per Ridvanin ka shkrue qe eshte i lidhur me UDBEN,dhe kur i them si o idiot ke guxim me shkrue per Ridvanin ,qe eshte udbash?Thote po genjen.Kurse ka shkrue ne nje forum si Dreni Drenova.Por edhe dhendrri i ketij Meha ish lirue prej burgut me pergjue Adem Jasharin,ja fakte.Me pseodonimin"Marovac"Por kjo familje me duket ish krejt e prisht.Vellau tij ish truproje e Kallashit,dhe ketij po ka kendojne qe ja ka kall lokalin e marr paret me disa tjere.
 Hazer R. Susuri
[/ltr][ltr]Une e kam demantu ate ne gazeten ku ka shkru si te thash.[/ltr]Kuçi Haxh

[ltr]Po i nderuar ju kuptoj,por ky qen ka shpifur ne shume gazeta e forume,per juve qe ua ka dergue ato te hollat. Dje kam ndegjue qe do nisen hetimet per keto shume,ma permenden edhe emrin e juaj.Nuk e kam pare ku ju ja keni demantue,por shkruaj Bajrush Morines le ta hudhe ne gezeten e tij,ose dergoja ne privat dhe ta boton,si demantim i genjeshtrave te idiotit.[/ltr]


Hazer R. Susuri


[ltr]Ok[/ltr]


[ltr]Patjeter te zbatohen hetimet.[/ltr]

Kuçi Haxhi

[ltr]a ju kujtohet se ne cilen gazete e keni demantue shpifjen e tij?[/ltr]


Hazer R. Susuri


[ltr]Ne gazeten expres ku e ka publiku ate.[/ltr]

Kuçi Haxhi

[ltr]Nuk e paskna pare,se ja ndjeku tana artikujt qe shpif per çdo njeri qe ka merita atdhetare.Ky qen edhe mua me shpifet kinse e kam Vozit Arkanin ne luft.Me shpifet kinse kam masakrue gra duke u dhene qumesht femive,kam masakrue shqiptar,kam dhunue gra.Po ja pata ba,a kane emra e mbiemra keto krime qe mi shpifesh?Kur ne cilin muaj e vit.Po po me thote dhe shkruan keto jane fakte qe vete i ka shpif nga truri tij i qelbur,dhe i dresuar nga serbet.Shoqerohet me nje njeri te OZNES ,Avdi Ibrahimi,,ku ky pis bashk me Demaqin dhe Riza Vaten i kane perpilue kane me vra neper trojet shqiptare.Ky Avdi ka dasht me dhunue shoqen e vete ne TMK ne prizren Rajmonda Maleqken,dhe ka shpif tek KFORI ku kete bashk me baban e saj i kane burgos nje vite ne Idrizov.Bashkim Hoxhes ja ka dergue dike dhe ja kane hudhe bomben dhe e plagosin.Keto mi ka thene Rajmonda dhe Bashkim Hoxha.[/ltr]Kuçi Haxhi

[ltr]Une do te shkruaj dhe me ja demantue genjeshtren e shpifesit,Por me pas drejtesi te ne per keso shpifje ky duhet mu denue.Shpifesi eshte kryesori tek veprat penale.Elementi i trete dhe kyq per tu konsiderue nje veper penale me paramendim eshte shpifesi,apo nxitesi.Pastaj vjen ndihmesi dhe egzekutori.Motra e Reshatit,Resmija ka i erdhi hesapi mu martue me Mehen ne Mitrovice.Ko qysh para luftes ish kone ne shoqerin e Avdi Ibrahimit,me njofken "Zjarri"nr56.Lexo fakte ketu[/ltr]

Kuçi Haxhi

[ltr]http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t1717-8-komandant-i-njesitit-zjarri-008-sanije-geci-ll?highlight=sanije+gaci[/ltr]


Hazer R. Susuri


[ltr]Nuk ka nevoje une personalisht e kam demantu ska nevoj dikush tjeter te shkruaj.[/ltr]Kuçi Haxhi

[ltr]Pse jo se po i vjen lezet me çdo kanin.Ai duhet me pastrue oborrin e vete e pastaj ti shpifet tjerev pa i pasur borgj.Nese jeni i paq,dhe nuk i keni marr tere ato marka,siq deklaron ai me tere ato shpifje,duhet çdo dashamir i juaji me shkrue e me ja demantue shpifjet e pa krypta..[/ltr]


Hazer R. Susuri


[ltr]Une detajisht ja lam demasku dhe ska nevoj ju te shkruani
Ine shkruaj prr veten ju lutem une e mbroj veten prej shpifjeve te flliqta e jo ju per mu te lutem. Une personalisht dhe ne formen e shkruar ja kam thene fhe e kam mbyll kete.[/ltr]Kuçi Haxhi

[ltr]Ne rregulle a keni mundesi ate artikull qe ja keni demantue,te ma dergoni ta kopjoni dhe une te shkruaj ne ate faqe.[/ltr]

Hazer R. Susuri

[ltr]Ju cka keni me ate pastrone une e kam pastru me te personalisht dhe ja kam demantu me shkrim.

Kuçi Haxhi
Ok,por ja kemi borgj drejtesise me venue ne vend,se nese vazhdojm keshtu mire jo mu ba ndonjehere per kete popull.Me frik e me tradhetar nuk arrihet kurr liria,as bashkimi.Ju si jurist duhet mi dite mire rregullat nderkombetare.Sidopos tek neni 51 alinea 1 dhe 2 e kodit civil nderkombetar .Dhe sa here lejohet qe nje popull me ba trazira si ja kanda?

Hazer R. Susuri
Une ja kam thene ne sy dhe me shkrim[/ltr]
[ltr]Kuçi Haxhi
Ai per keto shpifje;si ndaj juve dhe ndaj meje duhet te denohet,jo te shetisi i lire.Kur juristi lejon kriminelat ti shpetoj,çka bene populli ?

Hazer R. Susuri
Une detyren e kam kry .naten e mire

Kuçi Haxhi
Naten e mire,ju falimenderit qe patet mundesi te shkembeni disa fjale me mua.[/ltr]


Dernière édition par Perparimi le Jeu 5 Oct - 6:44, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hazer Susuri ja demanton shpifjet e Reshat Badallajt   Lun 20 Mar - 16:36

Hazer
[ltr]Hazer R.Susuri
Ok[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hazer Susuri ja demanton shpifjet e Reshat Badallajt   Mer 22 Mar - 16:00


[ltr]Ok
[/ltr]
10:30

[ltr]O ti njeri po paska pas te drejte Reshat Badallaj qe te ka quajt pleh. Te thash mos e perfor emrin tim se une vet merrem me zhurjanin tim. Mbylle me dhe mos lej shume skam nevoj per qej qe lehin si ti. Ti vertet qenke idiot i llojit te veqante.
[/ltr]
22:56
[ltr]Po a, Reshat Muti mire e paska pas qe mu ka shpifur a?,.Ti ku i ke que ato 500mij marka banja qaren vetes bashk me Reshat UDBASHIN.Une sipas teje e paskna vozit Arkanin,a po i bjen keshtu ?Atehere duhet mi gjete datat kur e kam vozit Arkanin,kane e kam dhunue,emrat e mbiemrat,dhe kane e kam masakrue?Ti jurist me qen,e avokat,dhe kriminelin ta mbron per shpifje e tradheti,bravo te qofte ish funkcionar.
[/ltr]
[ltr]Padi kunder ish udheheqes te Kosoves te kohes se isj Jugosllavise
shqiperia.yahoogroups.narkive.com/.../padi-kunder-ish-udheheqes...
Traduire cette page
Deputeti Nait Hasani ka akuzuar edhe shtate ish-udheheqes kosovare te ... Ibush Kllokoqi, Nazmi Mustafa, Xhemshit Duriqi, Hazer Susuri, Nike Lumezi,
[/ltr]
[ltr]A pi tutesh Naitit,Reshatit,e Avdi Ibrahimit?A po e sheh qe te paskan bere padi,tut,jo une.

[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hazer Susuri ja demanton shpifjet e Reshat Badallajt   Mer 22 Mar - 20:07[ltr]O ti njeri po paska pas te drejte Reshat Badallaj qe te ka quajt pleh. Te thash mos e perfor emrin tim se une vet merrem me zhurjanin tim. Mbylle me dhe mos lej shume skam nevoj per qej qe lehin si ti. Ti vertet qenke idiot i llojit te veqante.[/ltr][ltr]Kuçi Haxhi
Po a, Reshat Muti mire e paska pas qe mu ka shpifur a?,.Ti ku i ke que ato 500mij marka banja qaren vetes bashk me Reshat UDBASHIN.Une sipas teje e paskna vozit Arkanin,a po i bjen keshtu ?Atehere duhet mi gjete datat kur e kam vozit Arkanin,kane e kam dhunue,emrat e mbiemrat,dhe kane e kam masakrue?Ti jurist me qen,e avokat,dhe kriminelin ta mbron per shpifje e tradheti,bravo te qofte ish funkcionar.
Padi kunder ish udheheqes te Kosoves te kohes se isj Jugosllavise[/ltr]


[ltr]
shqiperia.yahoogroups.narkive.com/.../padi-kunder-ish-udheheqes...


Traduire cette page
Deputeti Nait Hasani ka akuzuar edhe shtate ish-udheheqes kosovare te ... Ibush Kllokoqi, Nazmi Mustafa, Xhemshit Duriqi, Hazer Susuri, Nike Lumezi,
A pi tutesh Naitit,Reshatit,e Avdi Ibrahimit?A po e sheh qe te paskan bere padi,tut,jo une.
A nuk mujte pakes ma mire te shprehesh?Dhe i kisha largue?Pse nuk me tregove se u frikohesh dhe i kisha largue te gjitha.E di qe je ne Kosove dhe je i rrezikuar nga ky qen.Por ti e njeh ma mire se une sepse ke qen funkcioner dhe ja dini biografin me rreje.Vetem nje fjale te fundit po te them,se kurr ne jeten time nuk ja kam rras serbeve e as policise se serbise e edhe te policeve te Krahines Socialiste te Kosoves.Per te me rreh me kane rreh,por java nuk ka kalue i kam rreh tane ish policet dhe kush se ka dite.
E dini mire si e kam shti nen tavolina Fadil Hoxhen bashk me stafin e tij ne komitetin e suharekes ne vitin 1981.Nese nuk e dini kete mesele shko ne suhareke e vete Mehmet Lumin,Sokol Bashen,Tahir Hasanin nga Mushtishti,shoferin e Fadil Hoxhes,Ymer Gashin qenin e serbeve,vete edhe Musli Kabashin qysh me saksi ne komitet i kam meshue Ymer karit.Arkani me pas hyp ne kerrin tim me dhemb ja kisha qi nanen.Kur zhuri çka spaska,shpiuna e majmuna,tradhetar qe tradhetine po ja qujket ne kane po mujket.Shko bani pyetje edhe Ramadan Mujes si me kane rreh ne janar 1998 ne dalje te gjakoves policia e serbise shkaku tij qe nuk e kishte me vete leternjoftimin.Une per Ramadan Mujen jam rreh.Deshmitar Mejdi Elezi,Esat Haskukaj,Tefik Geci,dhe Bajram Olloni.
Mua nuk me kane lute ne gjermani jugosllavet me formue shoqata,shoqata ne diaspore dihet kush krijone,vetem udbashat.Sa pare i keni derdhe ne banken Hypo ?E cila bank ishte e Sllobodan Millosheviqit.Me paret e mergates e masakruat popullin shqiptar.Me kaq e perfundova me juve.
Kalofshit mire
[/ltr]

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hazer Susuri ja demanton shpifjet e Reshat Badallajt   Mer 22 Mar - 20:22

Discussion:
Padi kunder ish udheheqes te Kosoves te kohes se isj Jugosllavise
(too old to reply)

B***@aol.com
7 years ago

Permalink
Raw Message

_Gazeta Express_
(http://www.gazetaexpress.com/web/index.php?/artikujt/lexo/36147/C4/C15/) (http://www.gazetaexpress.com/web/index.php?)

_http://www.gazetaexpress.com/web/index.php?/artikujt/lexo/36147/C4/C15/_
(http://www.gazetaexpress.com/web/index.php?/artikujt/lexo/36147/C4/C15/)Komunizmi ne EULEX
Deputeti Nait Hasani ka akuzuar edhe shtate ish-udheheqes kosovare te
kohes se Jugosllavise. Ata i ka paditur per krime kunder njerezimit dhe
gjenocid. Hasani tashme padine e re me emra dhe fakte te zgjeruara, e ka dorezuar
edhe ne EULEX. Ai i ben thirrje Prokurorise se Kosoves, Gjykates dhe
EULEX-it, qe keta ish-funksionare te larte te denohen per veprat qe kane bere.
Nga Nebih Maxhuni me 08.08.2010 ne ora 9:25
Nait Hasani, deputet i Kuvendit te Kosoves nga radhet e PDK-se, padine qe
e ka bere kunder udheheqesve te Kosoves ne kohen e ish-Jugosllavise dhe
pjesetare te aparatit shteteror te asaj kohe, tashme e ka dorezuar edhe ne
EULEX.

Perveç EULEX`it, kjo padi tashme eshte deponuar dhe ne Prokurorine Publike
te Qarkut ne Prishtine dhe ne Prokurorine Speciale te Kosoves.
Gazeta ka arritur ta siguroje kete padi, e cila eshte dorezuar ne EULEX me
29 korrik 2010.

Padise i jane shtuar edhe emrat e shtate personave qe kane qene ne
funksione te ndryshme ne kohen e ish-Jugosllavise.
Hivzi Sylejmani, Bajram Tmava, Bajram Maraj, Mehmet Hoxha, Kole Shiroka,
Syrja Popovci, Kurtesh Salihu, Riza Sapunxhiu jane emrat e rinj qe jane
futur ne kallezimin penal qe eshte dorezuar ne Prokurorine e EULEX-it.
Ne padi thuhet se ne baze te nenit 198 paragrafi 1 te KPPK-se thuhet se
plotesohet, precizohet, zgjerohet dhe permiresohet kjo padi ndaj 39
udheheqesve ne kohen e ish-Jugosllavise.

Te paditurit e mehershem nga deputeti Nait Hasani jane Fadil Hoxha, Sinan
Hasani, Dushan Mugosha, Ali Shukriu, Rexhai Surroi, Ymer Pula, Veli Deva,
Xhevdet Hamza, Xhavit Nimani, Sahit Zatriqi, Mehmet Maliqi, Mehmet Shoshi,
Jusuf Karakushi, Mahmut Bakalli, Azem Vllasi, Remzi Kolgeci, Rrahman Morina,
Jusuf Zejnullahu, Hashim Rexhepi, Mete Kuçi, Mehmet Lumi, Hasan Mehmeti,
Ibush Kllokoqi, Nazmi Mustafa, Xhemshit Duriqi, Hazer Susuri, Nike Lumezi,
Miftar Jasiqi, Hilmi Zhitia, Rexhep Haxhimusa dhe Vesel Latifi.

Sipas kesaj padie, e cila eshte dorezuar nga avokati Bajram Krasniqi, i
autorizuar nga deputeti Nait Hasani, thuhet se keta persona akuzohen per
vepra penale krime kunder njerezimit, gjenocid e vepra te tjera te renda
penale.

Deputeti i PDK-se ka thene se keta persona jane pjesemarres te Masakres se
Tivarit, te Lidhjes se Dyte te Prizrenit, te Byrose Informative te njohur
si Gol Otok, te shpernguljes masive, ose aksionit te armeve ne kohen e
Rankoviqit dhe mbeshtetes te politikes se Rankoviqit per shpernguljen e 250 mije
shqiptareve per ne Turqi, po ashtu jane pjesemarres te ngjarjeve te viteve
1968, 1981, 1990 e tutje.

http://shqiperia.yahoogroups.narkive.com/CFGxQwlA/padi-kunder-ish-udheheqes-te-kosoves-te-kohes-se-isj-jugosllavise
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Hazer Susuri ja demanton shpifjet e Reshat Badallajt   

Revenir en haut Aller en bas
 
Hazer Susuri ja demanton shpifjet e Reshat Badallajt
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: