AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rasti Kumanoves erdhem me nje polic ne kumanove nen percjell

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rasti Kumanoves erdhem me nje polic ne kumanove nen percjell   Ven 21 Avr - 11:05

blob:https://www.dailymotion.com/09c1f5cd-40f5-43d0-8f67-c6879e1173bc
https://www.dailymotion.com/video/x498hh0_dokumentar-e-verteta-e-9-majit_news

[size=40]Beg Bajra: Nė Lagjen e Trimave erdhėm me autoambulancė dhe me njė polic (Video)[/size]

12:12 / E enjte, 20 Prill 2017

Njėri nga tė akuzuarit nė rastin Lagjja e Trimave Beg Bajra pohon se pas sulmit nė kullėn e Gushincės, dikush i ėshtė lajmėruar Mirsad Ndrecajt dhe me gjasė i ka dhėnė urdhėr pėr t’u kthyer pas nė Kosovė, nė pritje pėr kohė tė pėrshtatshme qė tė kthehen me aksionin e radhės.
Bajra, raporton TV Shenja nga seanca e djeshme gjyqėsore, nuk dha detaje lidhur me sulmin nė Gushincė por vetėm ishte decid se as nuk kishin ofenduar e as keqtrajtuar ndonjė pjesėtar policie. Bajra ka qenė i bindur se gjithandej Maqedonisė ekzistojnė grupe tė mėdha ushtarėsh tė UĒK-sė pasi kėshtu i kishin thėnė liderėt e grupit, por kjo nuk ishte e vėrtetė. Bajra nuk pėrmendi emra zyrtarėsh ose personash tė pėrfshirė nė kėtė rast, pasi tha qė ai i ka besuar Xhafer Zymberit dhe Beg Rizajt tė cilėt e kishin ftuar ti bashkangjitet grupit dhe se asnjėherė nuk kishte pyetur pėr detaje tė iniciativės.

“Mirsadi mori 3,4 telefonata njė ditė pas sulmit nė Gushincė. Kush i dha urdhėr Mirsadit tė kthehemi nė Kosovė unė nuk e di. Unė, Valdet Zekaj e Demė Shehu nuk e kemi pasė nijet  tė kthehemi nė Kosovė. Mė 7 maj, isha tu hangėr buk nė oborr tė shtėpisė nė Kumanovė. E dėgjova bisedėn e Xhaferit me Mirsadin se Malisheva kishte ardhė nė Hotėl, dhe duhet tė vijė nė Lagjen e Trimave. I pyeta se pėrse duhet tė vijė kėtu Malisheve dhe ēka po bėjmė ne kėtu. Ai asnjėherė nuk mė ka thėnė se do tė sulmojmė dikė ose ndonjė objekt. Nė ditėn e luftimeve kur na sulmuan e pyeta Mirasdin, ku janė pjesėtarėt e tjerė thirrni le tė mobilizohen. Por mė tha se nuk e hapin telefonin” , ka deklaruar Beg Bajra, i dyshuar nė rastin “Kumanova”
Bajra rrėfeu njė moment indikativ lidhur me rastin. Nga fshati Sllupēan deri nė Lagjen e Trimave, grupi sipas Bajrės, ishte transportuar me njė makinė tė ndihmės sė shpejtė dhe udhėrrėfyesi i tyre kishte qenė njė polic, i veshur me  uniformė policore. Fillimisht Bajra kishte menduar se shtėpia nė tė cilėn ishin strehuar ishte e policit i cili i kishte sjellė nė atė shtėpi.
“Mė 2 maj jemi ndalė me pushu tek pishat nė Sllupēan. Pastaj prej aty erdh na mori nji ambulanc e na ēoj deri te Lagjja e Trimave. Kemi shku te nji shpi, mendova se ishte e policit, por ajo kishte qenė e Fadil Fejzullahut. Kėt njeri e kemi marrė nė qafė se te shqiptart ėshtė traditė, shtėpia ėshtė e mysafirit dhe Zotit, mysafirin nuk mundet kėrkush me pėrzan”, tha mė tej ai.
Bajra teksa pėrshkruante rrugėtimin e tij nė Maqedoni, disa herė e quajti aktakuzėn pėr terrorizėm si thashethem, pasi ai dhe pjesėtarėt e grupit nuk kishin qėllime terroriste dhe asnjėherė nė mesin e tyre nuk ishte folur pėr sulme tė armatosura. Avokatja e tij Artene Ademi Iseini shpjegon se klienti i tij kishte vetėm qėllime paqėsore, nė frymė patriotike, e jo sulme ndaj ndonjė objekti ose personi.
“Sipas Beg Bajrės ose Naser Bajraliut nga Gjilani, ata kanė qenė tė ftuar nga ana e disa personave tė Maqedonisė pėr rimobilizimin e Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare. Pra qėllimi i tyre ka qenė bashkimi”, ka deklaruar Artene Ademi Iseini, avokate.
Bajra tha se nė momentin e arrestimit dhe pasi e kanė dėrguar nė stacion dhe prokurori, disa pjesėtarė tė policisė e kanė lidhur dhe rrahur mizorisht duke ia thyer edhe nofullėn dhe thyerjet e tij nuk janė trajtuar siē duhet edhe sot e kėsaj dite.
Gjatė seancės sė sotme dėshmoi dhe Fejzulla Rushitovski. Nga seancat e ardhshme ata qė do tė merren nė pyetje do tė jetė tė akuzuarit pėr logjistikė tė grupit. Muaji maj do tė jetė pėrplot me seanca tė kėtij rasti. Thuajse ēdo tė dytėn ditė pune do tė ketė seancė gjyqėsore.
http://gazetainfopress.com/aktualitete/beg-bajra-ne-lagjen-e-trimave-erdhem-autoambulance-dhe-nje-polic-video


Derničre édition par Perparimi le Ven 21 Avr - 11:16, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rasti Kumanoves erdhem me nje polic ne kumanove nen percjell   Ven 21 Avr - 11:10

“Mirsadi mori 3,4 telefonata njė ditė pas sulmit nė Gushincė.

. E dėgjova bisedėn e Xhaferit me Mirsadin se Malisheva kishte ardhė nė Hotėl, dhe duhet tė vijė nė Lagjen e Trimave. I pyeta se pėrse duhet tė vijė kėtu Malisheve 

Nė ditėn e luftimeve kur na sulmuan e pyeta Mirasdin, ku janė pjesėtarėt e tjerė thirrni le tė mobilizohen. Por mė tha se nuk e hapin telefonin” , ka deklaruar Beg Bajra, i dyshuar nė rastin “Kumanova”
Bajra rrėfeu njė moment indikativ lidhur me rastin. Nga fshati Sllupēan deri nė Lagjen e Trimave, grupi sipas Bajrės, ishte transportuar me njė makinė tė ndihmės sė shpejtė dhe udhėrrėfyesi i tyre kishte qenė njė polic, i veshur me  uniformė policore. Fillimisht Bajra kishte menduar se shtėpia nė tė cilėn ishin strehuar ishte e policit i cili i kishte sjellė nė atė shtėpi.
Mė 2 maj jemi ndalė me pushu tek pishat nė Sllupēan. Pastaj prej aty erdh na mori nji ambulanc e na ēoj deri te Lagjja e Trimave. Kemi shku te nji shpi, mendova se ishte e policit, por ajo kishte qenė e Fadil Fejzullahut.

“Sipas Beg Bajrės ose Naser Bajraliut nga Gjilani, ata kanė qenė tė ftuar nga ana e disa personave tė Maqedonisė pėr rimobilizimin e Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare. Pra qėllimi i tyre ka qenė bashkimi”, 

jatė seancės sė sotme dėshmoi dhe Fejzulla Rushitovski. Nga seancat e ardhshme ata qė do tė merren nė pyetje do tė jetė tė akuzuarit pėr logjistikė tė grupit.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Rasti Kumanoves erdhem me nje polic ne kumanove nen percjell
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: