AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Xhavit Haliti,AA me ka pergadite atentat

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Xhavit Haliti,AA me ka pergadite atentat   Ven 21 Avr - 18:34

Xhavit Haliti trondit opinionin: A.A. mė ka pėrgatitur atentat (Video)

[size=14]ByLajmPress5

E postuar mė 21-04-2017, 1:13[/size]


Anėtari i PDK-sė Xhavit Haliti nė emisionin Zona B, kishte pėrmendur disa njerėz me iniciale qė kanė qenė tė porositur ta vrisnin.
Nė emisioni ai kishte pėrmendur edhe inicialet A.A, duke thėnė se ishte shok i Ilir Konushefcit, qė kishte planifikuar ta vriste Halitin.
Mirėpo Avni Ajeti, bashkėluftėtar i Zahir Pajzatit dhe Ilir Konushefcit i ėshtė pėrgjigjur Halitit pėrmes njė postimi nė rrjetin social Facebook.
Ajeti ka thėnė se Haliti ėshtė njė mashtrues ordiner qė nuk ka marr pjesė nė luftėn e UĒK-sė, por ka penguar atė.
Ajetit shkruan se Haliti ėshtė pasuruar nė emėr tė luftės, dhe sipas tij, ai ėshtė duke parė ėndrra se ka tentuar ta vriste.
[size=16]Ky ėshtė postimi i plotė i Ajetit nė Facebook:

Zona B Xhavit Haliti
22 .12 .2015

Ku thuhet se me vitin 2000 A. A gjoja se paskan deshtė te hakmerren pėr shokun Ilir Konushevci .
Une A.A e kam dėgjuar me vėmendje intervistėn e Xh .Halitit pasi me treguan shumė shoke e njerėz.
Duke e analizuar intervistėn mė pastaj del se Xh. H me etiketon mua Avni Ajetin sepse ne komunėn e Podujevės Ilir Konushefci bashkėluftėtar tjerė me iniciale A.A nuk ka pasur .
Nėse unė A .A i kundėrvihem Xh H se nėse vėrtetė ka menduar dhe ka bindjen se unė kam tentuar qė ta likuidojė ai sheh ėndrra me sy qel dhe ka aq shumė frikė nga ngjarja e Ilir Konushefcit.
Se Xh .H ėshtė njė mashtrues ordiner i pakrahasueshėm dhe se ka qenė dhe ėshtė i lidhur me shėrbime sekrete tė huaja, ketė e pohon edhe vet dhe ngjarjet e me hershme ne Shqipėri: pengesat gjatė furnizimit me Armatim gjatė kohės se luftės .
Njė mashtrues ordiner qe me sė paku i ka dhėnė luftės , dhe me se shumti i ka marre asaj ėshtė vet Xh H.
Me njė biografi aq te erret sa qe ka tregtuar edhe me prostitucion, nuk ėshtė e ēuditshme e qe edhe skenėn politike Kosovare e ka be lėmshe tė pa zgjidhur .
Dhe kėtij ordineri te paskrupullte unė i them se A. A deri me ēlirim e kam mbajture pushkėn ne dore vetėm kundėr shkaut , por qe t’i paske qenė mė shka se shkau atėherė se paskam ditur fatkeqėsisht.
Shokėt e mi tė ngushtė kanė qenė komandant e tani heroi e ti sot me thurje e ndėrthurje je njė palaēo qe tė urren populli sepse je pasuruar me djersen e tij.
Unė A . A do tė vdes me lavdin luftės , ajo lavdi qe me ka formėsuar si komandant betejave dhe ashtu do tė mbetem, e jo si ti skutave te Tiranes e shtėpive publike te Zvicrės o ti bubrrec i pėrhershėm para veprave te mia.
[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Xhavit Haliti,AA me ka pergadite atentat
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: