AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ylli Vasjari;Artur Roshi i biri komunistit bythl i Bashes

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ylli Vasjari;Artur Roshi i biri komunistit bythl i Bashes   Dim 30 Avr - 7:25Ylli Vasjari Pellumb Lamaj je i vetmi person patriot atdhe dashes realist guximtare qe nuk ju per ulesh haleve te halleve komunist , Pellumb nuk je servilosur kure mbeturinave komunist sic i rinte pas bythes servili Artur Roshi i lepinte bythen Lulezim Bashes qe eshte nje e pjelle te bushtrave komunist

J’aime · Répondre · 6 hYlli Vasjari Artur Roshi dhe tashi i ri pas bythes Lulit qe eshte djali i Ilir Hoxhes Roshi eshte nje sahan lepires qe po baltos figuren dhe qe po fshihet mbas figures te shquar te Mihtat Frasherit
J’aime · Répondre · 6 h


7. Shkurt 2017 Arber Gashi Comment(0)

 Post Views: 867
SHKRUAN: PELLUMB LAMAJ
Para dy vjetesh isha i ftuar ne nje tubim kushtuar pervjetorit te Lidhjes Shqiptare te Prizerenit. Ne tavolinen ku isha ulur dhe une ishin te pranishem dhe dy personalitete te jetes politike e kulturore te New Yorkut, nje avokat i njohur hebre`dhe nje profesor universiteti, qe te dy miq dhe mbrojtes te çeshtjes shqiptare.
Pas ceremonise biseda vazhdoi lirshem dhe perball meje, nje person i kollarisur qe nuk e njihja e qe me vone e morra vesh se kishte qene kuader komunist, ne bisede e siper u shpreh se italianet nuk ishin pushtues por miq, natyrisht per ti bere qejfin profesorit qe ishte italian. Ne çast nuk mu durua dhe i thashe:
Jo vetem ne 1939-en por dhe ne 1920-en ata erdhen si pushtues dhe ti nuk ke te drejte morale dhe kombetare te shkelesh mbi gjakun e deshmoreve dhe te dalesh kundra rrjedhes se historise, por ti do jesh ndonje pjelle e atyre qe pasi hengren makaronat e Duçes, u kthyen nga fasulet e Stalinit e pastaj ju turren bollekut te perendimit.
https://www.facebook.com/?stype=lo&jlou=AfdxEChDRt_xoV0Ks-O4GCSRnxJYo3sf4xxnM6XEfMs61R-6RTN6UjRIUaoauc15IAmHbdAMwRm_9WH9gVp4PeBt4UP66nYvolObivoNszki1Q&smuh=18700&lh=Ac_31lnFdwqXguOh

A DO TË KËRKOJ HASHIM THAÇI AZIL NË TURQI

27. Dhjetor 2016 Arber Gashi Comment(0)

https://www.ballikombetar.info/2016/12/27/a-do-te-kerkoj-hashim-thaci-azil-ne-turqi/https://www.ballikombetar.info/2017/02/07/komunistet-jane-te-pandreqshem/

 Post Views: 2 471
Gjatë vitit 2017, proceset e premtuara dhe ende të pamiratuara në Kuvendin e Kosovës do ta sjellin Hashim Thaçin në një pozitë shumë të palakmueshme. Për këtë arsye, Turqia, përveçse një thyerje e izolimit, Hashim Thaçit mund t’i shërbejë edhe si mundësi për aranzhman azili.

Fatmir Ahmetaj po sigurisht ne turqi ose ne serbi .
J’aime · Répondre · 1 hEnver Shaipi Arber Gashi,hiq mos ui tutni se Thaqi i ka pykat e forta,njesoj si Enver Hoxha.Ky me kompanin e vete,ka me u ra hakesh ma keq se enveri,dhe kane me nderue ata qe do jesin ne jete.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ylli Vasjari;Artur Roshi i biri komunistit bythl i Bashes
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: