AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Qlirim presheva vet G.Adili,Xhavit Dalloshi shkruan

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15199
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Qlirim presheva vet G.Adili,Xhavit Dalloshi shkruan   Mer 17 Mai - 6:47

Xhavit Dalloshi;


Qlirim presheva vet G.Adili
Ky psikopat i semure qe nuk la kend pa e sha Ne shqiperi maqedoni kosove presheve bujanovce diaspore.
Dhe ne funde mnbet vetem....
haaaaa
Haxhi Kuēi
Azem Bogiqi koka prezentue si komandant Shpetim nga maqedonia,zot a e shifni ?Ky pin kafe edhe ne tetove!

nga Zoti Hashim Thaci, ky fare Alban Kosova apo
Bashkim Shqiperia (IBUSH HETEMI) na u ngrit ne detyre dhe nga Drenasi
na erdhi ne Prishtine, dhe ate ne Ministrine e Mireqenies Sociale te
Republikes se Kosoves, per cka deshmon se Zoti Ibush HETEMI (djali i
policit te Rankovicit), prej kohesh eshte kapur nga SHIK (Kadri Veseli
apo Azem Syla)

Xhavit Dalloshi;

Haxhi
Agim Bajra po luan rolin e udbasheve serbe dhe bashkpunetoreve te tyre.
Keta e kan largue G.Adilin prej FBKSH AKSH se ky tradhtoi keta dhe nuk eshte mire me koke ky kishte luajt prej memndeve dhe eshte i semure psikik thojna ata.
Prej inati qe keta kan largue kete sepse skishte autoritet dhe ky zeri e shjake dhe ky Agimi si shpijun serbe sllave kete Adilin dhe zeri thoshte se e ka rre.
Ky Qlirim Presheva vet G.Adili i ka njollosur keta shoke komandanta te aksh.nga kosova.
Ky vetem ka shkruajt paushall fare .
Se vet eshte tradhtari dhe i paguar nga sherbimet sllavo maqedonase te shkaterroi keto struktura .
Po sja ka arrijte dhe Fbksh AKSH egziston pa G.Adilin ky ska qyshe thojne shoket as dy veta ma dhe te dyshimte.
Kosova presheve dhe shkupi jane bashk.
Azem Bogiqi eshte nga kosova dhe eshte mjaft trim Po edhe keta tjeret .
Lexo deklaraten e FBKSHzona 2 Kosova heroike.
Pasi keta kan shpall tradhtare G.Adilin.
E ky Agim bajra u kuptuam qe po perkrahke ata qe tradhtojne.1) Kuvendit Mbarėkombėtar doemos duhet tė mbahet para festave tė Nėntorit 2008 ; 

1. Kryetari, Gjeneral Kudusi LAMA (Tiranė); 
2. Zv. Kyetari, Prof. Dr. Hulusi HAKO (Tiranė); 
3. Zv. Kryetari, Kolonel Sejdi VESELI (Prishtinė); 
4. Zv. Kryetari, Kolonele Shyhrete GOSALCI (Prishtinė); 
5. Sekretar i Pėrgjithshėm, Mr. Gafurr ADILI (Iliridė nė Tiranė); 
6. Anėtare, juriste Leonora GREIĒEVCI, (Prishtinė, nė Gjermani); 
7. Anėtar, ekonomist Gani Smakaj (Drenicė); 
8. Anėtar, Xhevit BISLIMI (ish deputet i Kuvendit tė Kosovės); 
9. Anėtar, Mulla OSMAN MUSLIU (Drenicė); 
10. Prof. Dr. Hava ISMAJLI (Dekan nė Fak. Juridik-Prishtinė); 
11. Prof. Dr. Sabri KADRIU (Prishtinė); 
12. Prof. Dr. Musa LIMANI (Prishtinė); 
13. Ali LAJCI – Deputet i Kuvendit tė Kosovės; 
14. Hasan MUJA – Deputet i Kuvendit tė Kosovės; 
15. Adem HAJDARAJ (Gjakovė) 
16. Ismail BAJRAKTARI (Mitrovicė); 
17. Hyzri SALIU (Ferizaj); 
18. Sali BYTYCI (Prizren); 
19. Ibush HETEMI (SHAIBK-Kosovė); 
20. Prof. M. M. (Preshevė); 
21. Hysni SHAQIRI (BDK-Maqedoni); 
22. Xhavit DALLOSHI (Kacanik-Diasporė); 
23. Nasėr SHATRI (Burim i Kosovės); 
24. Kristo ĒIPA (Himarė); 
25. Laureta PETOSHATI (Vlorė); 
26. Genc LLAKAJ (Sekretar i Pėrgjithshėm i SHAIBK - Tiranė); 
27. Luljeta HETEMI (Drenicė-Tiranė); 
28. Valbona DACI (Fier); 
29. Ahmet VELCANI (Kryetar i Shoqatės Shpiragu); 
30. Prof. Dr. Iliaz AHMETI ; 
31. Merjola SKĖNDAJ (Rinia e Bashkuar Kombėtare - Tiranė); 
32. Qemal ISUFI (Kryetar i Shoqatės Mallakastra); 
33. Ali DACI (Mal i Zi); 
34. Qemal DANAJ (Shoqata Labėria); 
35. Emin FAZLIA (Prishtinė-Gjermani); 
36. Zef ĒUPI (Durrės); 
37. Halil KATANA (Tropojė). 

- Kėshilli Organizativ (37 anėtarėsh) i Kuvendit Mbarėkombėtar, nė Mbledhjen e tij tė Parė, krahas tė tjerave, krijoi edhe 7 (shtatė) komisionet pėrkatėse : 

• KOMISIONI PĖR PĖRGATITJEN E DOKUMENTEVE TĖ KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR : 
1. Kryetar, Prof. Dr. Musa LIMANI (Prishtinė); 
2. Anėtar, Prof. Dr.Zejnulla GRUDA (Prishtinė); 
3. Anėtar, Dr. Doc. Selaudin KUCAJ (Tiranė); 
4. Anėtar, Politikolog Xhevat BISLIMI (Viti e Kosovės) 
5. Anėtar, Prof. Hysni SHAQIRI (Kryetar i BDK - Shkup); 
6. Anėtar, Politikolog Koēo DANAJ (Politikolog - Tiranė); 
7. Anėtar, Prof. Xhavit DALLOSHI (Gjermani); 

• KOMISIONI PĖR GRUMBULLIMIN E FONDEVE PĖR KUVENDIN MBARĖKOMBĖTAR : 
1. Kryetar, Prof. Dr. Sabri KADRIU (Prishtinė); 
2. Anėtar, z. Zef Ēupi (Durrės); 
3. Anėtar, Femi LUCA, SHAIBK (Tiranė); 

• KOMISIONI PĖR MBIKQYRJEN E FONDEVE TĖ KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR : 
1. Kryetar, Jurist - Ibush HETEMI (Prishtinė); 
2. Anėtar, juriste Leonora GRAIĒEVSI (Diaspora); 

• KOMISIONI PĖR PJESĖMARRJEN E TĖ GJITHA FAMILJEVE TĖ DĖSHMORĖVE TĖ KOMBIT NĖ KUVENDIN MBARĖKOMBĖTAR : 
1. Kryetar, Mulla OSMAN MUSLIU (Drenicė) ; 
2. Anėtare, Luljeta HETEMI (Tiranė - Drenicė); 
3. Anėtar Emin FAZLIU (Prishtinė - Gjermani); 
4. Anėtar, Ahmet VELĒANI (Fier); 
5. Anėtar, Qemal ISUFI (Mallakastėr); 

 KOMISIONI NĖ MARRĖDHĖNIET ME PUBLIKUN DHE MASMEDIAT: 
1. Kryetar, Genc LLAKAJ (Jurist - Tiranė); 
2. Anėtare, Laureta PETOSHATI (Vlorė); 
3. Anėtar, Prof. Hyzri SALIU (Ferizaj); 
4. Anėtare, Merjola SKĖNDAJ (Tiranė); 
5. Valbona DACI (gazetare - Fier); 

 KOMISIONI PĖR MIRĖNJOHJE, FALENDERIME DHE SHPĖRBLIME 
1. Kryetar, Sali BYTYCI (Prizren) 
2. Ismail BAJRAKTARI (Drenicė) 
3. Omer MAMO 
1. Nimet MUSAJ 

• KOMISIONI PĖR PĖRGATITJEN E KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR: 

Kėtė komision e udhėheq Kryesia Qendrore e Kėshillit Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar, sė bashku me tė gjithė kryetarėt e komisioneve tė sipėrcekura. 

PĖR KRYESINĖ QENDRORE TĖ KĖSHILLIT ORGANIZATIV TĖ KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR: 

Sekretari i Pėrgjithshėm, Mr. Gafurr ADILI_____________ 

Durrės - Tiranė, 16 Qershor 2008
• KOMISIONI PĖR PJESĖMARRJEN E TĖ GJITHA FAMILJEVE TĖ DĖSHMORĖVE TĖ KOMBIT NĖ KUVENDIN MBARĖKOMBĖTAR : 
1. Kryetar, Mulla OSMAN MUSLIU (Drenicė) ; 
2. Anėtare, Luljeta HETEMI (Tiranė - Drenicė); 
3. Anėtar Emin FAZLIU (Prishtinė - Gjermani); 
4. Anėtar, Ahmet VELĒANI (Fier); 
5. Anėtar, Qemal ISUFI (Mallakastėr); agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Numri i postimeve : 1410
Age : 54
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE 
Registration date : 24/10/2008

Titulli: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun Aug 09, 2009 11:23 pmKush jane organizatoret e te ashtuquajturit Kuvendi i Dyte i FBKSH ne Zonen Nr. 2-Kosova Historike ?


ATA JANE :1. Ibush HETEMI, i moshes rreth 50 vjeq, Kryetar i Deges se Shoqates Atdhetare per Identitet dhe Bashkim Kombetar (SHAIBK), me Seli ne Tirane, 
nga nje fshat i Drenasit, i lindur jo ne fshatin e familjes se Tij, por atje (ne fshatin Ujmir) ku babai i Tij kishte qene polic i kriminelit Aleksander Rankovic, i cili (ibush HETEMI) me heret opinionit kombetar i ishte prezantuar me nofken Alban Kosova dhe tani i eshte prezantuar, jo me emrin e mbiemrin e Tij te vertete, siq ka bere (nga viti 2003 dhe ne vazhdim) Zedhenesi Politik (Perfaqesuesi Publik) i FBKSH-se dhe te gjitha strukturave te tij: AKSH, SKSH dhe FKSH, Magjistri i shkencave juridiko-ekonomike Gafurr ADILI, por (nga Kuvendi i Dyte i Kukavajkave te Serbise) opinionit kombetar shqiptar i eshte prezantuar si Bashkim Shqiperia, dhe pas marrjes se "pushtetit" ne Kosove nga Zoti Hashim Thaci, ky fare Alban Kosova apo Bashkim Shqiperia (IBUSH HETEMI) na u ngrit ne detyre dhe nga Drenasi na erdhi ne Prishtine, dhe ate ne Ministrine e Mireqenies Sociale te Republikes se Kosoves, per cka deshmon se Zoti Ibush HETEMI (djali i policit te Rankovicit), prej kohesh eshte kapur nga SHIK (Kadri Veseli apo Azem Syla) i 
PDK-se se Zotit Hashim THACI, ashtu sic keta zoterinj (Azem Syla me CO) kane vperuar e veprojne edhe me ata te KEK-ut ne Prishtine.2. Azem BOGICI, i moshes rreth 55 vjeq, Kryetar i SHAIBK ne Prishtine, me Seli ne Tirane, i cili banden e tij prej 40 vetash e nxorri ne TV KLAN KOSOVA dhe ne gazeta LAJM te Prishtines dhe opinionit kombetar iu prezantua me nofken Komandant Shpetimi, dhe qe ka qene (pas viteve 90-te, ne kohen e suprimimit te Autonomise se Kosoves nga krimineli Millosheviq) ish Drejtor i dhunshem ne Feronikel te Drenasit, ish Gllogovcit, dhe i cili ka manipuluar e manipulon me e-mailet: shaibkprishtina@hotmail.com dhe koheve te fundit edhe me e-mailin: fbkshprishtina@hotmail.com dhe i cili shume prane Selise se Alenaca per Ardhmerine e Kosoves (AAK) ka disa lokale, te cilat i ka rrembyer pas luftes ne Kosove, dhe nga te cilet lokale per cdo muaj fiton (minimumi) 10 mije euro , por qe ne asnje dokument legal nuk figuron qe, ky ish spiun i Serbise dhe i bandes se kriminelit Millosheviq, te kete paguar anetaresine mujore si anetar i Deges se SHAIBK ne Kosove.3. Ferhat YMERI, i moshes rreth 60 vjeq, Sekretar dhe Arketar i Deges se SHAIBK ne Kosove, si dhe mik, vellau i gruas se Smajl BAJRAKTARI, Kryetar i Nendeges se SHAIBK per Mitrovice dhe Nenkryetar i Ibush HETEMIT (Kryetar i Degeq se SHAIBK ne Kosove), i cili (Ferhat Ymeri), dikur ka figuruar ne listat e Komandantit Legjendar te UCK-se, Heroit Adem JASHARI, per likuidimin e tij si spiun i Serbise ne Kosove;4. Mejtush HAXHIU, i moshes rreth 50 vjeq, nga Mitrovica, nje eksponent i SHAIBK ne Mitrovice, motra e te cilit ka qene dhe eshte e martuar me nje serb te Serbise, dhe i cili me sms Zotin Adili (para disa ditesh) e ka kercenuar ne emer te Avni Rrustemit, por qe mjerani ka harruar se as motra dhe as qika e Avni Rrustemit nuk ka fjet (nuk....) dhe as nuk ka qene e martuar me shka Serbie, siq ka qene dhe eshte motra e shqipefolesit Metush Haxhiu nga nje fshat i Mitrovices.5. Xhaferr SYLA, i moshes 56 vjeqe, nga Burimi (ish Istogu), i Republikes se Kosoves, ish Drejtor i Bibliotekes Kombetare te Prishtines, i larguar (per shkak te keqperdorimeve te lloj-llojshme) dhe i zevendesuar nga Sali Bashota (i aferm i Sokol Bashota, ish anetar i SHP te UCK), ndaj te cilit (Zotit Sali Bashota) gjithcka ka shpifur ky manjak, dhe i cili rregullisht ka manipuluar edhe me e-maile femrash dhe te motres se tij, me emrin Agnesa, si dhe shqiptareve koheve te fundit iu ka shkruar dhe po iu shkruan (shpif) edhe permes: aksh_berisha@hotmail.com6. Sheremet PANTINA, nga Qendresa (ish Gllareva) e Klines, i prezantuar me nofken "SHARRI", i perjashtuar (qe nga viti 2006) nga rradhet e FBKSH ne Gjermani, per shperdorime financiare te FBKSH-se ne Gjermani dhe si spiun i Sherbimit Sekret (DPA) te Gjermanise, i cili pas kesaj periudhe, pas perjashtimit nga rradhet e FBKSH-se (permes vellaut te Tij - Rexhep Pantina ne Prizren dhe permes Ibush Hetemit, te cilin e ka blere duke ia derguar 360 euro nga Fondi i FBKSH-se ne Gjermani), rregullisht ka grumbulluar informacione nga rradhet tona ne Kosove dhe keto informacone ia ka shitur, ashtu siq i ka pas shitur (gjate vitit 2003) edhe dy filmime te AKSH-se te Televizioni Austriak ORF dhe te BBC e Anglise, me te cilat para ka blere trojet e gjithe shqiptareve ne Qendrese (ish Gllareve) te Klines dhe vellaut te tij (Rexhep Pantina) ne Prizren i ka ndertuar nje vile shume te bukur. 7.. Xhavit DALLOSHI, mbi 50 vjeq, me origjine nga Lagja e Magjupeve te Kaqanikut, spiun i Sherbimit Sekret (DPA) te Gjermanise, dhe me banim ne Bochum te Gjermanise, i cili opinionit shqiptar i eshte prezantuar si profesor, por qe permes shkrimeve te tij opinioni shqiptar eshte bindur se ai nuk eshte asgje tjeter perpos nje analfabet, sepse ai nuk ka shprehur as njohurite minimale ne drejteshkrimin e gjuhes shqipe dhe si anetar i CDU, por qe ne fakt ka qene vetem nje DETEKTIV PRIVAT (spiun) i Sherbimit Sekret (DPA) te Gjermanise, dhe qe ne fakt kurre nuk ka qene as anetar i FBKSH-se dhe as Koordinator i SHAIBK per Evrope, siq edhe i eshte prezantuar (ka manipuluar) me opinionin tone kombetar, apo siq edhe ka manipuluar (i ka tmerruar), ne vere te vitit 2009, femijet e shokut tone (te plagosur me atentat nga sllavo-maqedonasit) ne Shkup.Keta spinua te Serbise kane harruar se, perderisa Struktura Inteligjente e FBKSH-se, Sigurimi Kombetar Shqiptar (SKSH), ka arrijtur qe permes Nendrejtorise se Zbulimit "Herojt e Heshtur" te SKSH, qe ka vepruar edhe ne thellesi te territorit te Serbise dhe te Greqise, qe ashtu si Serbise dhe Greqise, edhe segmenteve te Serbise dhe te Greqise ne IRJM, ua ka djegur kartat e tyre ne duar e tyre, edhe Nendrejtoria e Kunderzbulimit te SKSH "Syri i Shqiponjes", qe ka vepruar ne hapsrat e trojeve etnike te Shqiperise Natyrale (apo Historike) dhe brenda rradheve te FBKSH-se dhe te strukturave te tij, rregullisht dhe sistematikisht e ka ndjekur edhe agjenturen sllavo-greke brenda hapsirave shqiptare te Shqiperise Etnike dhe me theks te veqante ne Kosove, por edhe brenda FBKSH-se dhe SHAIBK-se (me selite e tyre ne Tirane), ku Serbia edhe e ka lene kontigjentin e saj me mbi 50 mije spiuna shqipfoles, qofshin keta djeme te policeve te Rankoviqit, apo edhe drejtor te dhunshem te Millosheviqit. 


Por, keta plehera e jashteqitje te Kosoves Kreshnike, kurre nuk duhet te harrojne se SKSH ka patur dhe ka edhe nje Nendrejtori, dhe ate 
Nendrejtorine e Ndeshkimit "Hakmarrja" te SKSH, prandej........Prishtine, 25 qershor 2009
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Qlirim presheva vet G.Adili,Xhavit Dalloshi shkruan
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: