AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Mazrekaj: Ramush lidhi zagarėt e tu,ke afat gjere ora 20

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Mazrekaj: Ramush lidhi zagarėt e tu,ke afat gjere ora 20   Dim 21 Mai - 13:42


MĖ: 21 MAJ 2017 NĖ ORA: 15:41Xhevdet Mazrekaj, botues i gazetės Kombėtare “Bota sot”


Letėr e botuesit tė gazetės “Bota sot”, Xhevdet Mazrekaj, pėr kreun e AAK-sė Ramush Haradinaj: 
Ramush, unė Xhevdet Mazrekaj, botues i gazetės Kombėtare “Bota sot”, tė bėj thirrje qė t`i lidhėsh qentė e tu, tė ma lėnė rehat redaksinė. Ramush, njė militant i yti i ka kėrcėnuar gazetarėt me hedhje nė ajėr. Ti qė po pretendon tė bėhesh Kryeministėr, dili nė mbrojtje tė mendimit tė lirė. E vėrteta nuk mund tė ndryshohet. 
Kjo gjuhė, urrejtjeje me tė cilėn janė kėrcėnuar gazetarėt, i ngjanė Kosovės sė pasluftės, ku fjala e lirė e gazetės Kombėtare “Bota sot”, ėshtė paguar edhe me jetė. Ti e di mirė se pėr ēka e kam fjalėn. Ramush, tė bėj thirrje, ke afat deri nė orėn 20 qė tė dalėsh me njė komunikatė dhe tė kėrkosh falje publikisht nė emėr tė atyre qė po tė dalin nė mbrojtje, deri nė kėrcėnim tė jetės sė tė tjerėve.
Askush s`mund t`i ikė tė vėrtetės O Ramush o, e nuk mund t`i ikėsh as ti dhe militantėt e tu, sado tė frikshme tė jenė kėrcėnimet qė ata i bėjnė. Po t`a pėrsėris, ke afat deri nė orėn 20, nė tė kundėrtėn unė do tė dalė me njė komunikatė tjetėr. 
http://www.botasot.info/lajme/704369/mazrekaj-ramush-lidhi-zagaret-e-tu-te-mos-mi-kercenojne-gazetaret/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Mazrekaj: Ramush lidhi zagarėt e tu,ke afat gjere ora 20   Dim 21 Mai - 15:55

[size=38]O Ramush familja Osaj po e pret rrėfimin tėnd pėr Rexhėn e vrarė![/size]


Rexhė Osaj dhe Ramush Haradinaj
Lista e dėshmitarėve tė vrarėKjo listė ėshtė publikuar nga Leotrime Osaj


Kanė kaluar 18 vjet nga njėra prej ngjarjeve mė tragjike nė Rrafshin e Dukagjinit. Nė ditėn e hyrjes sė forcave tė NATO-s, Rexhė Osajn me katėr shokė do tė kapej me forcė nga luftėtarė tė Ramush Haradinajt, dhe nga qendra do tė dėrgoheshin nė zyrėn e tė ashtuquajturit perfektit tė Pejės.
Daut Haradinaj ishte i akuzuar pėr vrasjen e 4 ushtarėve tė UĒK-sė menjėherė pas hyrjes sė NATO-s nė Kosovė, Sinan Musajt, Rexhė Osajt, Ramė Idrizit dhe Bashkim Balajt, dhe ishte dėnuar nė gjykimin e nisur nė vitin 2002 i njohur si gjykimi i grupit tė Dukagjinit
Nga pesė tė arrestuarit, njėri prej tyre Muriqi, do tė arrinte ti shpėtonte plumbave, pasi mė parė ishin dėrguar nė malin pranė, vendin e ekzekutimit. Mos dėshmia e tė vėrtetės tregon pėr nivelin e edukimit nė vendin tonė.
Qė atėherė familja e Rexhė Osajt, do tė jetonte me dhembjen, por edhe me ankthin e jetės pėr shkak se ‘lufta’ pėr ta nuk kishte mbaruar.
Nė vitin 2006 do tė vritej nė rrethana, qė tashmė cilėsohen tė paqarta, edhe vėllai i tij Afrimi.
Por, koha nuk po punon mė pėr tė dyshurit pėr krime. Ramushi ose duhet ti dorėzojė para drejtėsiė fajtorėt, ose do tė duhet tė jap vet llogari. Njė dėnim i dhėnė nė kėtė proces gjyqėsor duket se nuk i ka pėrmbushur as pritjet e familjarėve.
listėn e atyre qė u vranė, tė cilėt ishin nė listė si dėshmitarė kundėr Daut Haradinajt dhe disa foto tė atentatit ndaj tyre.

Lista e dėshmitarėve tė vrarė
Kjo listė ėshtė publikuar nga Leotrime Osaj.

-Tahir Zemaj, i vrarė nė njė atentat nė hyrje tė Pejės sė bashku me djalin Enisin dhe kushėririn Hasanin.
-Ismet Musaj i vrarė nė vitin 2001 pak para se tė thirrej nė gjykimin kundėr “Grupit tė Dukagjinit”.
-Sadik Muriēi i plagosur nė vitin 2002 nė Pejė.
-Mirth Muriēi i vrarė me armė zjarri nė vitin 2002 nė Pejė.
-Bekim Mustafa dhe Avni Elezaj tė vrarė me armė zjarri nė Pejė nė vitin 2002.
-Smajl Hajdari i vrarė me 17 shkurt 2002 nė hyrje tė shtėpisė sė tij, edhe pse pėr kėtė dyshohet njė grupim kejt tjetėr.
-Ilir Selimaj me gruan dhe vėllain Feridin i vrarė nė njė pritė
-Sebahate Tolaj dhe Isuf Haklaj polic tė njėsitit hetimor nė regjionin e Pejės tė vrarė nė njė pritė pėrderisa ishin duke shkuar nė punė.
-Sadik Musaj i vrarė me 1 shkurt 2005
-Sinan Musaj i vrarė me 14 qershor 2005
-Gjeladin Musaj i vrarė me 16 qershor 2005
-Kujtim Berisha i vrarė nė njė aksident nė Podgoricė nė vitin 2007.

Ramush familja Osaj, po pret tė dėgjojė rrėfimin tėnd, duan ta dinė tė vėrtetėn!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Mazrekaj: Ramush lidhi zagarėt e tu,ke afat gjere ora 20
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: