AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Daut Demaku

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15199
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Daut Demaku   Lun 29 Mai - 15:41

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15199
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Daut Demaku   Lun 29 Mai - 15:42

Daut Demaku
12 h · 
Edhe dy-tri ditë, zyrtarisht, fillon fushata zgjedhore.
Për Ju, që po e quani veten liderë, i kam dy fjalë.
Ju e dini çfarë jeni, nuk dua t’jua them unë, sepse më duhet ta ruaj higjienën e fjalës sime dhe, po t’ju thosha çfarë jeni, edhe unë do të bëhesha si ju.
Por, ama – një LUTJE e kam për të gjithë ju:
Bëni përpjekje ta instaloni debatin KULUTROR.
Mos përdorni gjuhë të rrugaçërisë, sepse po e kontaminoni edhe fëmijën e vogël.
Kini respekt ndaj varreve të të parëve tuaj, që, brez pas brezi – kanë ngulitur në mendjen e në zemrën e këtij populli të folurit ME EDUKATË.
Edhe më i keq se i keqi është ai që e AFIRMON TË KEQEN.
Vetëm një herë nuk afirmohet e keqja: KUR THUHET E VËRTETA.
Sa të jeni individë privatë, edhe mund të shaheni, të fëlliqni e të bëni veprime të panjerëzishme, por kur e merrni në dorë FLAMURIN E LIDERIZMIT – mblidheni mendjen:
Bëheni pasqyrë e paraardhësve, e familjarëve, e kombit dhe – krejt bota na vlerëson në bazë të KULTURËS DHE EDUKATËS SUAJ.
Nëse ju do të jeni normalë, e normaliteti fillon nga FJALA, ta dini se keni rast historik: kurrë shqiptarët nuk kanë qenë në pozitë më të favorshme!
Me shumë dashuri për NJERËZIT ME kulturë dhe edukatë, Daut Demaku
J’aimeAfficher plus de réactions
CommenterPartager
Meilleurs commentaires
2,1 KVous, Confi Dentality et 2,1 K autres personnes
123 partages
33 commentaires
Commentaires


Votre commentaire...
Kuçi Kuçi Haxhi Zotri Dauti,shumica e shqipetareve po mendojne se si veprojn ndere vedi,mendojne se edhe tere njerezine e mashtrojne.Por nuk e bajne mend se nderkombetaret jane ata qe vendosin per secilin popull ne toke,a mi lane me vazhdue jeten ne toke te jetojne te lire,te roberuar apo mi zhduke si qenje jo te pershtatshme per njerezine(shoqerine).Shumica e shqiptareve mendojne se bota na ka inatin,se na jemi ma te forte fizikishte,apo ma te meqem se tere njerezia.Keto mendime jane mendime te frustuara,apo niglizhence e tepruar.Na kane marr ere njerezia si nje popull rrenacak,tradhetar,shpiuna ,te koroptuar,shpifaraka,dhe si qenje jo te moralshem ne çdo aspekt.Te gjitha keto i perjetova vete nga ky popull.A ka ma rande se ti me ba nje veper atdhetare,dhe vepren tende me ta vjedhe sherbetoret e serbise,dhe juve me ju shpalle kinse ti ke qen shpiun,dhe me ba me permend vepren tende qe ti e ke ba ,te thojne po genjen i poshter se ne e kemi organizue ate veper atdhetare.Zotri Daut Demaku kam disa pyetje per ju;A kqyr tradhetari me ushqye popullin e vete para luftes,ne lufte dhe pas luftes?A e mbrone tradhetari flamurin kuq e zi nga serbet?A e nxite tradhetari boten me bombardue serbine?Per te gjitha keto keni fakte me video dhe me deshmitar,por e kam verejtur se te ky popull nuk po vlejka as fakti e as deshmia,pos nese vertete je tradhetar po te ngritkan ne maje te qiellit si patriot.Per atdhetar nuk paska hapsire tek ky popull shqipetar.Po bejne me thane ;Zoti faren e keqe e humbet.Zotri Daut Demaku ,nese keni fiber,ma dergoni qe tju dergoj disa inqizime nga shume komandanta te uçk es dhe do e sheh se çka kan ba ne lufte,ata qe dje ishen sherbetor te serbise e sot demokrtat te bardhe .Me fole haptas ne fb e juaj nuk kam te drejte,se nuk eshte livadhi im.

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 1 min


Arben Kabashi Gjërat duhet të thuhen troç e jo "për hava" zotëria juaj. Jipni emër, mos përgjithësoni. Ata që e kanë dërrmuar Kosovën kulturalisht, ekonomikisht e moralisht dihen e ju po tentoni t"i fusni të gjithë në një thes. Mendoj se nuk është as koha e as momen...Voir plus

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
6
 · 8 h · Modifié


Meri E. Tullari Un vetem nuk e di se a kan kapacitet te inteligjences keta ,,Lider,, qe ti kuptojne fjalet e juaja? E ve ne dyshim! Nuk e besoj se do ta marin parasysh debatin njerezor apo te kulturuar, qe tu japin shembull brezave te rinj, se keta injoranta nuk e njohin ate lloj gjuhe. Qka do qe them eshte pak per ti pershkruar kete llumin e shoqeris se keta me se paku jan lider dhe me se paku jan njerez.

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
1
 · 1 h


Gashi Fatmir Siq duket një nga ata që i dedikohet ky shkrim është M... Zeka, kojshija i juaj.
Juve siq duket instiktivish e kini shkru fjalen ( KULUTROR ), që asht dasht të shkruhet KULTUROR, kjo tregon se juve asniher nuk arritet të kulturoheni në traditen e Kombi...Voir plus

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
2
 · 11 h4 réponses · 3 h


Nazmi Morina Ky është një mesazh për të gjithë ata qe e kane gradën me të lartë "NJERI" të lumtë...!

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
6
 · 11 h


Shpresa Hajdari Po kuj ja thua o i nderuari baca Daut, ngadal po na hup shpresa e nji te ardhme te ndritun e femijeve tan!

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
6
 · 12 h


Florije Gela ... me fjale tjera hapni syt e mendjen o popull mos u beni viktim edhe njeher e dores suaj , mendoni dhe vlerosoni te kaluem dhe te tashmen E me se shumti te ardhem qe do t'ju ,t'na perciell per disa vite me radh e kesaj ...Voir plus

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
2
 · 7 h


Faruk Luki Kelmendi Tek ta( lideret) mesojme si duhet me qenë i pabesë, tradhtar,manipulues dhe gjizhcka tjeter qe eshte e kunderta e te mires, drejtes,sinqeritetit, moralit etj etj. E mire kishte me qene para se te fillojn emisionet ku ata flasin te beher me dije se "nuk lejohet (preferohet)per persona nen moshen 18 vjecare".

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
3
 · 12 h


Selvete Bega Zuka Qdo gerrem e fjales tane kushton ni lir si thot populli te lumt ata qe i kuptojn o djelli i kosoves

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
1
 · 9 h


Mehmet Ahmeti Shpresoj qe keto fjale te bukura te tingelloj ne vesh te lidereve. Lideret kane ndergjegje (nese ka) duhet ta lexojne mire kete mesazh.

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
2
 · 12 h


Sarah Demoli Shumë bukur e përshkruani....një realitet i vërtet në fakt ...Respekt dhe mirenjohje i nderuar, për këtë mesazh kaq të vlefshem!!

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 2 h


Lile Hamza Duhet te jen te lindur më se pari vet ata me kultur e respekt per te pasur mi jep respekt e kultur e me udheheq nje shtet ,po i mjer populli ne duar te kujt ka mbet ,te miret e atdhedashesit kan vdek kan mbetur nje berllog qe po don ta flliqi nje shtet te të ter i mjer populli e mjer Kosova ...............

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 11 h


Nushe Thaçi Margataj Sa i madh dhe modest jeni zoti Daut Demaku, sikurse te motivoheshin nga ju politikanet bile pak situata ne kete vend do te ishte shume me e mire, besoj se e meritojm nje jete me te mire

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
1
 · 10 h


Valdet Fetahu Uuurrrraaaa! e madhe ne fushata nuk nxirret me elikuence, por me sharrje, ofendime se keshtu e do masa. Sot rrugaqeria ta determinon suksesin ne jete.

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 10 h


Faton Beqaj Te lumt goja i nderuar dhe i respektuar qdo her po ja qellon

J’aime


J’aimeJ’adoreMerci !HahaWouahTristeGrrr
[size]


 · Répondre · 
1
 · 10 h


Salih Hoxhaj Po kta kret i kan ble diplomat qysh me dit kta me instalu kultur qysh me dit me rrespektu kur parja asht ne vendin e par per kta.

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 11 h


Fatmir Januzi Po me pelqen ky mesazh ,por po me pelqen edhe menyra se si ua bene me dije disa politikanve se kush jane dhe cfar nxjerrin nga goja e tyre.

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
1
 · 11 h


Aziz Aziri Shum mesazh i mir kjo i bjen qeli syt e mos u mashtro se i keq te tradhto

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
1
 · 12 h


Luli Krasniqi Ishall e marrin vesh ket porosi Z Daut keta lideret tan, qysh ka than aj I moqmi kali I vjeter veshtir mesohet me livru aren klm

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 4 h · Modifié


Nerxhivane Bruti Të lumtë !

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
1
 · 12 h


Saranda Qorri Të lumtë !😃

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
1
 · 11 h


Violeta Avdiu Ramadani Dhe piké 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
1
 · 11 h


Fatlum Kovani Uroj që të ken marr mesazhin?

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 11 h


Lirije Halimi Hanxhiu Tlum nje je shembull per te gjith ne

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 11 h


Luljeta Jakupi Te lumte, mesazh me vend. Respekt i nderuar.

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 11 h


Miina Halimi Lum ata qe i kuptojn fjalet e tua se met vertet je ⭐️kosove

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 7 h


Lirije Asllani Të lumtë !

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 11 h


Tina Keqmezi Me duket ky status po ju dedikojka Melaim zekes

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 51 min


Thaci Eset Mendo,mendo vendos ,vepro se me ra ne tradhti ska ma zi

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 5 h


Kujtim Ramaj Mendoj se Ramushi eshte shume i matun ne shprehje!?

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 11 h


Baftjare Shkupi Pershendetje[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Daut Demaku
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: