AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Demaqi dhe Hydajeti e malltretun Metush Krasniqin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Demaqi dhe Hydajeti e malltretun Metush Krasniqin   Mer 31 Mai - 17:39


[size=32]LIDHJA E PRIZRENIT

PORTAL I LIDHJES SHQIPTARE PĖR SHQIPĖRINĖ ETNIKE


[/size]
[size]HISTORIA

Rrėfimi Tronditės I Heroit Metush Krasniqi

16. Tetor 2016 Arber Gashi Comments(13)

 Post Views: 3 508
Pėr Adem Demaēin
“Me Adem Demaēin biseduam mė 1963. Ai mė foli per nji Organizatė Marksiste Leniniste, ndėrsa unė isha i interesuar pėr vazhdimsi tė NDSH-sė (Nacional Demokratikja Shqiptare). Ademi mė tha se ajo asht nji organizatė fashiste! Unė e ndjeva veten keq dhe i thash se nuk doja tė punoja pėr komunizėm. Ato ditė mė moren nė hetuesi e mė keqtrajtuen sa s`bėhet, duke mė kerkuer t’i informoja pėr organizatėn e NDSH-sė! Na thuej me kė e ke formuar organizatėn? – Ju thash, pse mė torturoni, pse nuk jua paska thėnė i njejti se mė ke e kam formuar organizatėn, derisa ditka pėr formimin e saj?”
Burimi i informacionit – Familjarėt e Metush Krasniqit dhe libri i tė burgosurit politik Ramadan Haziri – “Imazhi i vėllait nė sytė e motrės” Fq. 144
Pėr Hydajet Hysenin
“Pasi mė rrihnin e mė dėrrmonin me tortura, udbashėt mė kthenin dikur nė qeli. Hydajeti, nė vend se tė tregonte pak ndjesė, ju thonte shokėve tjerė: ja, e paskan palue kėtė nacionalistin dajak, dhe qeshej! Nė kėto momente e ndjeja vehten ma tė dėrrmuem se kurrė. Asgja nuk mė ka ba nė shpirt tortura e udbashėve, sa ma kanė ba thumbat e Hydajetit pas maltretimeve dhe torturave qė i pėrjetoja. Mua si nacionalist mė torturonin pa masė, ndėrsa marksistėt nuk i preknin me dorė.”
Burimi i informacionit – Familjarėt e Metush Krasniqit
[/size]

Alejdini

19. Tetor 2016 te 22:00

Une e kam nje mesazh se Adem Demmaci edhe Hidajet Hyseni e din krejt se ka qen nje mut edhe shpiuna serb, keshtu futjave, se me pa kan i mire Adem Demaci e kishin myt, kete bir muti edhe kudre

Ramadan Maliqi

17. Tetor 2016 te 11:48

PO E VERTETA E TE DHANAVE TE METUSH KRASNIQIT U DUK EDHE MA VON KUR PREJ ZVICRES ,,MARKSISTAT LENINISTAT I ANGAZHOJSHIN PER PRURJE TE PROKLAMATAVE NE KOSOV,SHUMICA E TYRE JAN PRE NE BES RUGES,SI NDSH-ISTI ZIJA SHEMSIJU.SAMI KURTESHI,ISUF KAJTAZI,AGUSH MALIQI E SHUM TE TJER.NE VIZITEN E PARAFUNDIT TE FAMILJARVE ZIJAHUT KA DEKLARU KESHTU,,O MIGJ KUKU PER MU KUJNA I PASA BESU UNE I GJALL PREJ KTU NUK DAL PAS DY JAVE I VJEN KUFOMA E MASAKRUAR,NJET EDHE KOMANDAT PLAKU U SMU PAS DEGJIMIT TE TRATHTIS SE ,,MARKSISTAVE LENINISTAV.TE INTERESUARIT MUN DJU JAP MA SHUM DETAJE.

Gashi

17. Tetor 2016 te 9:07

Nji gja esht e kuptushme qe poplli yn vet i ka nda trojet etnike snaj ka marr me dhun as kush.poplli yn vet esht fut neper burgje duke shpijonu njeri per tjetrin.edhe sot jemi prap te njejtit ska ndryshime…

Arsim Gashi

17. Tetor 2016 te 1:18

Sot qka te degjohet qka te shkruhet per politikanet ton te qeveris sė sotme osh’t mi besu .de fakto de jure ne qeveri ton kami shum e shum bashkpuntor te shkavit .kun nderta ende punojn ne detyra shum te larta .edhe pse dikur ju dolen emra e mbiemer .ata ende jan ne detyr .me popllin ton ėsht qudi .edhe ather ne kohen e Hasan prishtines e tradhtun .dorvras shqiptar .

Flamur

16. Tetor 2016 te 20:34

Jam krejtesisht I sigurte me qe potencoi Metush Krasniqi I Madh se nuk preken me dore enveristet , ate teze a perforcojn komentet e hydajetit ne rastin torturimit te Metush Krasniqit, turp hydajet, pra nuk duhesh the jesh gjeni ta kuptosh kush e shpiunoi Metushin, turp edhe ty stalinisti i kulluar ballkanisti adem demaqi

Milaim Kastrati

16. Tetor 2016 te 18:59

Hydajeti duet te reagoj
E dijme percaktimin markesist-leninis bile ma se shumti stalinis por ta urrej NDSH-ne po me duket ligesi

https://www.ballikombetar.info/2016/10/16/rrefimi-trondites-i-heroit-metush-krasniqi/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Demaqi dhe Hydajeti e malltretun Metush Krasniqin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: