AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nana e Arkanit eshte gruaja e Meto Bajraktarit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15199
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nana e Arkanit eshte gruaja e Meto Bajraktarit   Jeu 8 Juin - 1:44


Ilirjam B. Ulpiana Nana arkanit ne nji liberte shkelzen gashit thot qe ka qen grueja e Meto Bajraktart ,,e un nvitin 1991 ishen kam nejt ne nji fshar ellg afer vinterurit me nipin e rrahman morines -bardhylin edhe aj mka than qe kerkush ska mujt me vra rrahman morinen se ukan i shpejt ne revole edhe nupas vra qashtue mka than per flamur qe neve puntorve e minatorve naka trathtue eska dhan dorheqje me husamedin azemin e ali shukrin cetnikin kriminel e qaj bardhyli krejt perngjan si albini se serbt udbasha kan mujt si nji shqiptares qe ka lind binak ne spital jakan marr njanin binak ejakan shit njanit qe ska pas fmij por tani qat shka seka lan ndergjegj eja dhe iktregue qasaj nanes te vet dhe nana e vet ka shkue dhe eka lyp qat binak dhe eka gjet por fmija sjuka kthye sikur aleksander fahri musiu vukic -ujkan se pranonqe esht kopil kur fahris ika than nesye shoki vet njifar a krasnici qe ika dal nesye pse po rren qe ti mke than ekam djal aleksander vucicin sikurse stipe mesicit ne gjygj ikan than qe ti je djali i idriz sylejmanit edhe aj se ka pranue por thot per veti jam iliro-dalmat e bon hajgare qedu mu ba kryetar i shqiptarve edhe gjith e mbron gjakun e vet esaper lumjant badallajt gjith mon kan luftue qe300 burra lumjan daj te mij kan luftue me 16 mij cetnik ne luften e lumes se kuqe ku 12 mij sllav ikan palue qe edhe kanga knohet luma e kuqe un i respektoj te burgosurit politik se kan dhan gjithshka per kombin e njoh shum qe udba ika kastrue e mos harroe 80 %in te sebeslive=kalors -ilir jan me orixhin ilire arberore mue vet mka than familjari i milladin popovicit oficier qe jam popaj ejam shqiptar i asimiluen kripto katolik i pejes me nji familjar te gjergjit te zi princit karagjorgje kelmend e boro vukmirovict jan me mbiemenbukmiret shqiptar kripto katolik te asimiluen SHKYJE -SHKIJE QE NE VITIN 1050 JAN NDA PREJ NJI KISHE ILRE KATOLIKE NE DY KISHA QE JAN KAN NJI POPULL QE JAN PERQA JAN SHYJE JAN BA SHKYJE JAN NDA PERQA PREJ FES KATOLIKE UNIVERZALE NE ORTHODHOKSE ...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15199
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Nana e Arkanit eshte gruaja e Meto Bajraktarit   Mer 14 Juin - 16:35

Prof. Dr: Hakif Bajrami: Rėndėsia historike e Konferencės sė Bujanit ...

www.radiokosovaelire.com › Fejton

[list="margin-right: 0px; margin-left: 0px; padding-right: 0px; padding-left: 0px; border: 0px;"]
[*]www.radiokosovaelire.com/prof-dr-hakif-bajrami-rendesia-historike-e-konferences-se-bujanit-31-12-1943-dhe-1-2-janar-1944-ne-faktorizimin-e-kosoves-ne-lanc/+&cd=5&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow">
[/list]
[size]
Traduire cette page
26 janv. 2016 - Rezoluta e Konferencės sė Bujanit pėr Vetėvendosje u votua dhe u tradhtua nga ... Klubi e kishte organin e vet mediatik qė quhej “Srpski glas”. ..... Pastaj kėtij mendimi do t` i bashkohenMeto Bajraktari dhe Zenel Salihu.[/size]Nėna e Arkanit ishte e martuar me njė shqiptar tė njohur nga Kosova ...


telegrafi.com/nena-e-arkanit-ishte-e-martuar-nje-shqiptar-te-njohu...

[list="margin-right: 0px; margin-left: 0px; padding-right: 0px; padding-left: 0px; border: 0px;"]
[*]
[/list]
[size]
Traduire cette page
26 mai 2017 - Si ta kuptoni nėse fėmija juaj po luan lojėn vrasėse “Balena e Kaltėr” .... ish-gruaja e Meto Bajraktarit, Slavka Josifovic, u martua me oficerin Velko .... edhe pak edhe thoj arkani osht shqiptar se kur e kan vra Meton nana e tij ka ..[/size]


[size=44]Nėna e Arkanit ishte e martuar me njė shqiptar tė njohur nga Kosova (Foto)[/size]

 26.05.2017 • 12:03

[size=34]228[/size]Shkepje

 [url=https://twitter.com/intent/tweet?text=N%C3%ABna+e+Arkanit+ishte+e+martuar+me+nj%C3%AB+shqiptar+t%C3%AB+njohur+nga+Kosova+%28Foto%29&url=http%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fnena-e-arkanit-ishte-e-martuar-nje-shqiptar-te-njohur-nga-kosova-foto%2F&via=telegrafisti&related=telegrafisti T%26euml;+fundit+nga+Telegrafi][/url]


Kriminelin serb tė luftėrave nė Kroaci, Bosnje dhe Kosovė, Zeljko Raznatovic Arkan, i vrarė nė fillim tė viteve 2000 nė Beograd, tė gjithė e njohim, por nuk e dinim njė detaj, qė nėna e tij, para se tė martohej me babain serb tė tij, ishte e martuar me njė shqiptar tė njohur. 

Nėna e Arkanit, Slavka Josifovic, para se tė martohej me Velko Raznatovicin, ishte e martuar me luftėtarin partizan shqiptar, Meto Bajraktari, i cili ishte vrarė nga bashkėpunėtorėt e anti-fashistėve nė vitin 1943, gjatė luftės nacionalēlirimtare, shkruan gazetametro.net.
Kėtė detaj e ka bėrė tė ditur nė rrjetet sociale, publicisti Shkelzen Gashi, duke cituar librin “Metro Bajraktari: Rruga e Jetės dhe Vepra Revolucionare”.

“Ai qė e ka vra Meto Bajraktarin nė vitin 1943 e ka bėrė njė dėm shumė mė tė madh se vrasja e njė personaliteti tė veēantė tė Kosovės, sepse disa vjet pas kėsaj vrasjeje, ish-gruaja e Meto Bajraktarit, Slavka Josifovic, u martua me oficerin Velko Raznatovic, me tė cilin lindi njė djalė, Zeljko Ratnatovic, i cili gjatė viteve 1990, i njohur me nofkėn Arkan, kreu krime tė tmerrshme nė Bosnje, Kroaci e Kosovė”, shkruan Gashi.
Ai, tutje thotė se informata se Slavka Josifovic ka qene gruaja e Meto Bajraktarit gjendet nė librin e Millorad Vavic “Metro Bajraktari: Rruga e Jetės dhe Vepra Revolucionare”.


Gjithashtu dihet se Arkan ka lindur nė Prishtinė, dhe njė kohė edhe ka jetuar nė kryeqytetin e Kosovės, edhe gjatė kohės kur kishte themeluar grupin e tij famėkeq tė quajtur “Tigrat e Arkanit”, me tė cilėt kryente krime nė vatrat e luftėrave nė ish-Jugosllavi.
Emrin “Meto Bajraktari”, vazhdon ta mbajė ende njė shkollė fillore nė Prishtinė.

Meto BajraktariZeljko Raznatovic - Arkani

http://telegrafi.com/nena-e-arkanit-ishte-e-martuar-nje-shqiptar-te-njohur-nga-kosova-foto/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15199
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Nana e Arkanit eshte gruaja e Meto Bajraktarit   Mer 14 Juin - 16:49

Zbog posla kojim se bavio u Evropi Arkan je brzo naučio glavne europske jezike. Tečno je govorio engleski, francuski i talijanski, a poznavao je njemački, švedski i nizozemski, kao i albanski i bugarski.
Godine 1983. se vratio u Jugoslaviju, gdje je nastavio sa kriminalnom karijerom, baveći se raznim ilegalnim poslovima. U novembru 1983. godine su dva milicajca upala u njegovu kuću s namjerom da ga zbog toga uhapse. Uspio ih je raniti iz pištolja, a zbog čega je pritvoren. Međutim, dva dana poslije toga, zahvaljujući intervenciji Stana Dolanca, pušten je iz pritvora.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Nana e Arkanit eshte gruaja e Meto Bajraktarit   

Revenir en haut Aller en bas
 
Nana e Arkanit eshte gruaja e Meto Bajraktarit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: