AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 James Comey tha me tradhetoi Donald Trump

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14819
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: James Comey tha me tradhetoi Donald Trump   Ven 9 Juin - 17:29

Ish-kreu i CIS-s, James Clapper, ka deklaruar se kontradiktat qė rrethojnė Presidentin aktual amerikan, Donald Trump, nė lidhje me Rusinė, janė mė keq se skandali i pėrgjimeve “Watergate”, i cili rrėzoi nga pushteti ishPresidentin amerikan Richard Nixon.

[size=32]Comey: Administrata Trump pėrhapi gėnjeshtra dhe mė diskreditoi mua dhe FBI-nė


8 June, 2017
 
0

[/size]
Drejtori i shkarkuar i FBI-sė, James Comey tha sot nė dėshminė e tij se administrata e Presidentit Donald Trump pėrhapi “gėnjeshtra pėr tė” dhe “e diskreditoi” atė dhe FBI-nė.
Ish-drejtori i FBI-sė e hapi seancėn e shumėpritur nė Senat, duke thėnė se motivacioni i administratės pėr shkarkimin e tij, e kishte bėrė konfuz dhe e kishte shqetėsuar atė.
Zoti Comey tha se kishte mbajtur shėnime pas ēdo kontakti me Presidentit Trump, sepse e dinte se mund tė vinte njė ditė qė mund t’i duhet tė vetėmbrohej.
Ai tha se nuk kishte ndjerė njė nevojė tė tillė me ish-Presidentin Obama.
Nė deklaratėn e shkruar qė i dorėzoi Komisionit tė Senatit pėr Ēėshtjet e Zbulimit, zoti Comey tha se Presidenti Donald Trump i ka kėrkuar atij besnikėri gjatė bisedave qė tė dy ata kanė patur nė Shtėpinė e Bardhė lidhur me hetimet e kėsaj agjencie pėr disa zyrtarė tė tanishėm dhe tė mėparshėm tė administratės.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14819
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: James Comey tha me tradhetoi Donald Trump   Mer 12 Juil - 13:47

https://www.intelligence.senate.gov/sites/default/files/documents/os-jcomey-060817.pdf


Donald Trump me tradhetoi 
Comey: The Trump Administration deplored lies and discredited me and the FBI

https://youtu.be/evlBQSQwo4U


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14819
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: James Comey tha me tradhetoi Donald Trump   Mer 12 Juil - 13:48

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: James Comey tha me tradhetoi Donald Trump   

Revenir en haut Aller en bas
 
James Comey tha me tradhetoi Donald Trump
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: