AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Badallaj e shan Albin Kurtin njejt si mua

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15199
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badallaj e shan Albin Kurtin njejt si mua   Mer 14 Juin - 19:34

 Albin Kurti, për hajr!U bëre kumbarë me çetnikët e Drazh Dragutin- Mihajloviqit


[size]
Albin Kurti, për hajr!U bëre kumbarë me çetnikët e Drazh Dragutin- MihajloviqitShkruan:
RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI


Reshat Badallaj,te gjitha shkrimet qe ti kan botue gazetat e ndyra,,ne te gjitha artikujt qe ke bere shpifje,posedoni fjalor te njete me te njejtat shpifje. Ne fillim mu gjuajte mua,por sja arrite fames permes derektivave te sherbimeve sekrete anti shqiptare te serbise. Tani edhe Albin Kurtit ju ke kape per pordha.Nga kush paguhesh per keso shpifje.Nuk ke faj ti faj ka populli qe nuk te kindapon e me ta nxjerr shpirtin per bytha bashk me tere farefisin.
*Sot, u ule ne sofer me zhupanet e vojvodet,ngrite "slivovice dhe ngrite dolli duke thene ziveli!",me titistet qe formuan komisione kunder "krimeve te UÇK-ës dhe çetniket e Drazhes qe vranë e theren shqiptaret me thika e hanxhar dhe mbaje mend se nga sot noton ne ujera te turbulla te tradhetise...
*Se shpejti fillojne ikjet nga VV, sepse nuk duan te behen ortak me çetniket, vojvodet e zhupanet. Ehu, Zoti ze marrofte e pis!
*Gisht per gisht me titist e SURROIST
*Dikur në listë fute ish-titistet,para te burgosurve politikNga- RESHAT BADALLAJ

E di se as opinioni e as anetaret me naiv te VV, nuk do ta me marrni per te keq, sepse sot,i ra sakicë prapa kurrizit anetareve te partise qe e drejton ,megjithate po e bej nje prezentim, per dy arsye: E para, eshtë kulture ne boten e civilizuar dhe e dyta, secili njeri duhet ta kthej koken prapa dhe te pershkruaj rrugen qe ka kaluar gjate jetes. Pra, a kam te drejt morale t´i drejtohem Juve. 
Jam RESHAT BADALLAJ nga Zhuri, krahina e Lumes. I burgosur politik disa here, bile se fundi me 1989, kur behem lufte ne Zhur, te marten e 28 marsit te ketij viti me duarte e mia i´a shtrova shtratin e vdekjes tre kushurinjeve te mi qe u vrane pabesisht, nga dora gjakatare serbiane dhe langojte e tyre. Si organizator i kesaj,protestave te Nentorit,vizites se minatoreve ne Trepce dhe pamfletit famoz, qe e botuan te gjitha gazetat serbiane me arrestuan tradhtisht nga zagaret serbiane qe nuhatnin çdo skut,kerkonin denimin me vdekje, sipas nenit 114 lidhur me 139, mí dhane tetë vjet,haps te rende,kerkohej denimi prej dhjete vjet deri me vdekje. Jam themelues dhe kryetar i Shoqates Atdhetare "Gryka e Lumës", qe ishte ne binaret e UÇK-ES, ndihmoi me teper se gjysem milioni marka, i autorizuar nga Shtabi i Pergjithshem i Ushtrise Çlirimtare te Kosoves dhe te asaj kombetare ne Maqedoni,me shkrim e me vulë,kam botuar kater libra, te pesten e kam perfunduar moti dhe pret driten...

Albin Kurti, bre Zoti te marrofte! Po ç´na bere more pis!?


Si qytetar i kesaj toke vendosa te shkruaj ketë shkrim me shprese se nuk do te ma merrni per te keq. Ndonese jemi miq, ne te dy nuk kemi luajtur me ashik bashke. I pari po ta hedhe dorashken nga shqetesimi per hallet e vatanit qe eshte nisur ne udhen e qorrsokakut. Nuk jam i lindur per te hapur sherre,largqofte dhe mos e be Zot!
Tere kohen jetoja me shqetesime se kush do te jenë ata qe do te flasin ne "emer te popullit" ne Kuvend. Një nga nje lexoja emrat e kandidateve...
Ehu, Zot! 
Po lideret e Partive politike jane hallakatur si eshtë më zi. Nuk zgjedhin mjete fare per te ardhur ne pushtet. "Ra ky mort dhe u pam" shkruante Kadareja. Rane keto zgjedhje dhe u pane fytyrat bajate qe nuk lane gur e dru pa levizur per te blere votat nga populli fukara, qe u kishte prekur thika e hanxhari mish e asht.
Miliarderet, titiste,spiunet,udbashet dhe dreçi i mallkuar,dite e nate bredhnin fshat ne fshat,qytet ne qytet,mehalle ne mehalle per te vjedhur e mashtruar popullin e mjere...
Po e them publikisht, se edhe te une trokiten per te ndihmuar me autoritetin tim, se ke duhet votuar. Njehere e kam "henger". Disa deputet me kollare e te pispilosur,para tri-kater vjetesh, vajten ne deren time te vellau, ne ora 23 te nates, per te bere ze se kush duhet te votohet dhe kur u bene deputet e harruan te miren. Çka bene? Ecen udhes se thenjes:"Kur maxhupi behet pasha,nuk e njeh edhe baben e vet..." Te me falin ky komunitet,por ja qe nga anet tona thuhet keshtu.
Tani. Eh, tani, Ju pergjigja ne heshtje dhe fituan hamamamin e Hyres. Do te bredhin rrugeve te qyteteve dhe kafeneve...
Per te mos kercyer degë me degë, lexova emrat e kandidateve te Vetevendosjes.Çka me pa, per faqe te zeze!? Ne liste kishe futur;ish-titistet,pijanecet edhe me keq.titisto-Surroistet... Ehu, ruana Zot! Po a ishit esull more burre?
Doren ne zemer, NUK KA SHQIPTAR QE KA GJAK SHQIPTARI QE NUK E PERKRAH PROGRAMIN TUAJ (PERPOS LDK-ISTAVE). NUK PO FLAS PER ATA SHQIPFOLES QE E KANE GJAKUN UJË,PO FLAS PER ATA SHQIPTAR QE NDER DEJ KANË GJAKUN E ARBERIT. Po i numroj vetem tri:
E para, BASHKIMIN KOMBETAR
E dyta, FLAMURIN KUQEZI
E treta, marrja e pasurise pa djerse hajnave, qe deridje nuk kishin breke per te veshur, e brenda nates u bene miliardere e haram e paçin per jete te jeteve...!
z.Albin Kurti, e horongop e dallkauk!
Por kur lexova keta emra maskarenjesh,spiun,tradhtar,titist,SURROI-ist, qe kerkuan AUTONOMI PER KOSOVEN NE SERBI. Kur digjej shqiptari si derri ne prush,ata u putheshin me gjaksoret, e me Millosheviqin, qe kishte leshuar kosen e vdekjes ne kokat shqiptare nuk mund ta mbyllja gojen dhe te beja sehir si memec. Ju, futet keta emra maskarenjesh para te burgosurve politik.
Para pak kohe, ja fute sa krahu elektoratit me edepseza qe morre aty rrotull,perreth sofres e largove patriotet dhe dikush lehu dhe henger m.. kunder meje. E, tash!?Po ç´na bere ore derzi!?


Kush jane keta do te pyeste me te drejt ndonje lexues i pa informuar!?Ylli Hoxha, ish-titist dhe Surroist, Mazllum Baraliu, Avni Zogiani, Ilir Deden. Ilirin e strehove me nje kulm me Fisnikun, qe deri dje u shane publikisht ne babe e ne nane,bile perdoren fjalorin me vulgar duke i quajtur bir kurve... Keta u radhiten para: **** Krasniqit, epror i larte i USHTRISË ÇLIRIMTARE TE KOSOVES,I BURGOSUR POLITIK dhe PRIND I DESHMORIT TE KOMBIT,para burrit te familjes PLLANA,XHEMAJLIT,ME TRADITA TE MOÇME ATDHETARE DENBABADEN,EMRUSH XHEMAJLIT,I BURGOSUR POLITIK,HYDAJET HYSENIT EDHE PSE I NDRROI DERI ME TANI 500 PARTI, I BURGOSUR PIOLITIK...
Veton Surroi,djali i REXHAI SURROIT, ambasadorit jugosllave dhe puthadorë serbian, flitet se hyne e del naten nga zyra Juaj taman si ajo rrospija MATA HARI. Sido qe te jete, ai te dergoi me hile kopilin dhe sahanelepirsin e tij,Ylli Hoxhen, titistin.
Po ky Veton Surroi, publikisht e mohon LUFTEN E USHTRISË ÇLIRIMTARE TE KOSOVES. Dhe Ti more burre shtrengove pellemben e dores me te. Dhashte Zoti te mos jete keshtu. Po qe del se eshte e vertet, ZOTI TE MARROFTE!
Kohe me pare i shkrova leter te hapur kryeministrit te Kosoves, Hashim Thaçit, qe kiishte larguar atdhetaret dhe afroi spiunet,hajnat dhe udbashet. Letra beri buje te madhe dhe nje kohe te gjate ishte ne TOP LISTAT ME TE LEXUARA...
Personalisht isha ne mbledhje, ne Prizren,kur erdhi Hashimi, Fatmir Limaj,Enver Hoxha dhe...,erdhen si kryshk ne hotelin "Theranda" per te ndrequr Zafir Berishen dhe Ramadanin. Eh, me degjuar kete, qe ndoshta do ta postoj ne YOUTUBE hallakatesh nga turpi. Nuk po mundem vetem per nje arsye: se me vjen turp nga vetja qe isha aty. Me zi se kalamajte e perfaqe te zeze. As gabelicat nuk bejne ashtu...
Shih per kete, pas shpines sime ishte udbashi qe me kishte marrur ne pyetje e me thoshte:"...VETEM NJEHERE TE NA BEJE ME SY MILLOSHI E NISNA PER NE TIRANE MI SHKEL SHIPECAT..."
I nderuari Albin Kuri,
Ju kerkoni edhe edhe rrezimin e Qeverise. Ne rregull. Edhe une pajtohem plotesish me ty. Por, une te pyes:ME KË? Te lutem me thuaj me ke. Me tradhtaret e kombit! Me ish-titistin,Isa Mustafen, qe barti stafeten e Mareshalit Tito,vrasesisin e shqiptareve, qe e nderseu Alekander Rankoviqin,kasapin e kasaphanes shqiptare:Masakres se Tivarit,masakres se Drenices... Me Isa Mustafen,bashkepunetorin me te ngushte te kryetradhtarit,dilerit te droges,burrit te shkines,baxhanakut te Zoran Sokoloviqit, Rrahman Morines. Me Isa Mustafen, qe me banden e Ibrahim Rugoves, tradhtuan luften dhe jo vetem kaq,por bashkepunuan me Hagen e Serbine duke formuar edhe komisione per "KRIMET E UÇK-ES", me Isa Mustafen, qe nuk perkrah dhe nuk e njeh HIMNIN DHE FLAMURIN KOMBETAR...?
Si mund te jete nje kryeminister qe fitoi vetem 8 apo 9 %. Atehere ne po biem ndesh me fjalen dhe te drejten e popullit...
Mire ja bere. I nderseve te tre per te bere gaz i botes. Filluan pazaret per faqe te zeze, qe po zgerdhihen edhe qente e sokaqeve...

Albin Kurti, e Mata Hari (Mata Hari, ka qene kurvë,jo prostitute, e ku dallon kurva prej prostitutes, do te shihni se shpejti,mbajeni mend edhe kete)

Te respektohet vetem vullneti i popullit dhe jo pazaret e kafeneve te nates. Albin, je kapur gisht per gisht ne valle gabim, te Zhikinokolos e jo ne ate valle te BILBILENJVE TE OSMAN TAKES,ME ATA QE U PUTHEN ME MILLOSHIN E QE FORMUAN KOMISIONE PER "KRIMET E UÇK-ËS".KUJDES SE DO TE KENDOHET VALLJA E TURPIT NGËK,NGËK,NGËK ME ARMONIKEN E ZHIKES! TA THEM UNË...
Te lexohen shkrimet e mia:QENTE E POLITIKES KOSOVARE DHE TITISTET E BENE LEMSH KOSOVEN (Google)
Me mirenjohje, RESHAT BADALLAJ, Zhur,krahina e Lumes, Republika e Shqiperise,10 shtator 2014[/size]
  

http://www.forum-al.com/showthread.php?t=28673
Reshat Badallaj e shan Albin Kurtin njejt si mua

https://filolet.com/opinion/2034-rb.htm

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat Badallaj e shan Albin Kurtin njejt si mua
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: