AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bisede mes meje Dhe Hydajet Hysenit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bisede mes meje Dhe Hydajet Hysenit   Dim 18 Juin - 8:24

ous źtes amis sur Facebook
Travaille chez Lėvizja VETĖVENDOSJE! et Shoqata e te Burgosurve Politike
Habite ą Pristina

08:33Vous źtes tous les deux sur Messenger.

09:47
Hydajet Hyseni[ltr]i nderuari Haxhi. Uroj te shihemi bashke, te pime nje kafe dhe te flasim shtruar per keto qe ju i keni ngrite ne shkrinmin e juaj dhe shume e shume te tjera te cilat jane thene disa here publikisht ne media dhe jo vetem. Ne e kemi thene shume e shume here publikisht te verteten rreth demostratave, jane bere dokumentare, konferenca shkencore, intetrvista etj. eshte e vertete se shume kush deshiron te marr kredit nga keto zhvillime, por e vertata mbetet nje. sa per dijeni, une nuk kam qene ne MENZE ne kohen kur jane permbysur pjatat. Megjithate ju keni te drejte, jane trimeruar disa, duke thene te paverteta rreth Demostratave te 81 dhe kete nuk mundemi dhe nuk bene te perbijme. uroj te shihemi e flasim[/ltr]


JEU 23:59Kuēi Haxhi


[ltr]I nderuar Hydajet,ju pergezoj per kete fjale te vertete qe e shprhni,i vetmi ju jeni qe deklaroni te verteten,qe nuk keni qen prezent ne menze.Tjeret nuk la njeri pa i vjedhe meritat e mija,duke shkrue edhe romane per ngjarjen e 11 marsit[/ltr]


[ltr]Ma pare kam kontaktue me Xun Qeten,nuk i pret sopata kerkund ne nje vend o vella,here e pranon,here jo,here thote per Aziz Morinen ska qen ate dite por kemi qen ne menze;Musliu;Ne menze kam qene kur eshte nderprere ushqimi.Une me disa studente te tjere si : Gani Koci,Bedri Deliu,Ramadan Gashi,Januz Januzi,Kadri Kryeziu kemi shku ne shankt dhe e kemi nderprere dhenien e ushqimit.
Po ēfare nderpreje eshte ba,kur ska pas kush qe e ndale revolten.Ne ato qaste ne menze nuk besoj qe kemi qen mbi 16 apo shtetembedhjet studenta se nuk ka qen koha e dhenjes se ushqimit.Por ka qen spo me kujtohet mire sa isha ne provim ne Kushtetute dhe me pat rexue me qellim.Rend kur kam hyre ne menze ska pas e kam marr ushqimin dhe mu ka afrue Bajrush Ahmeti ish nje cimer i imi ne barake ne vitin 1976.Mu ka afrue dhe ja ka leshue pjates syt duke me thene o cimo po dojkan me te helmue.Qimja rrumbullak midis pires.Pire ka qen jo siq genjejn pasul.Mbajrush Ahmetin e kam kerkue plote 30 vite ,dhe para disa viteve e zbulova permes do cimerave Gani Kuken dhe disa kusherive te tij .Njefare Reshat Badalla,bashk me nje qen te tij Avdi Ibrahimin,po mu kan gjujt kinse une ne demostrata kam pergjue e fotografue studenta .Keta i njeh rajoni ku jane te lindur.Po edhe mua me njeh suhareka.Por ēka eshte ma e keqja se ky qen Avdiu ka ba miq ne suhareke te disa kumar te mijt,ka mundesi qe e mbrojn mikun,por edhe nje tjeterKush me shtini ne vitin 1968 une ne suhareke mbas Osman Geges e kam bartur Flamurin kuq e zi ?Pastaj,ne vitin 1971 ne sutjeske ishim 56 shqiptar,na dhane ultimatum brigadat serbe qe gjere neser me hek flamurin,ne te kunderten do na masakrojne te gjitheve.Te nermen ja besuan nje serbit me hek flamurin duke thene te gjithe shqiptaret a bane per nje pelen me fshi bythen me shkue ne kosove ne sanduqe.Ja sa trima jane shqiptaret.Te nesermen na kishin rrethue te gjitha brigadat,dhe ushtria qe inqizonin filmin sutjeska,si ka ba me hek njefare serbi Zorani i Vllades nga suhareka e kam shqelmue ne vehte eshte per toke e kam lidhe flamurin dhe me nje dru sa kam mujt u kam meshue serbeve dhe ushtrise se jugosllavise e nere ta ka qen edhe Nikolla Lubiqiqi.Nga kjo ja pash sherrin falamurit kuq e zi o vella.Fadil Hoxha ne zyren e tij ma pate ba ,sa te jemi ne ti o bandit,kurr drite ske me pa vertete nuk kam pa drite edhe sot jam ka vuaj per jete te lire .Gjate luftes dy here kam ftue kryqin e kuq me prue ndihma.Nje ne suhareke ,ku ndihmat e mija i shperndante nje biri i shpiunit Muharrem Shaban Kuēi qe sot ju ka bashkangjite Fatmire Kurves Limes.Kete shpiun e pata inqizue dhe i premtpva nje kasetofon qe i ka thene Haxhiut,(mua),,Kur ja pata kerkue nje thes mill nga ndihmat e mija me tha shko te jep Mill Milloshi.Kam shkue ne shitoren e Gafurr Elshanit,ēka me pa kur hyra i kishte shtrue paketat dhe menze ,ha e dil tani,ja kerkova nje thes mill,ma bani dil perjashta se po ta qi nanen ,a ke ardhe te me pergjoni .Jo more ēfare te pergjume por jam pa mill pasha nje zot,dhe kam dal e ik si miu.Pose brenda ishin shume polic.Pse kurves e them?Sa here qe ju kam lajmrue Limes qe te me merr ne lufte nuk me mirrte,a ate qe e bijsha ne shtabin e ytij ne Deberdelan i merrte.Dhe ne fund ma bani Lima sherri Avdi Ibrahimit nuk te marri ne lufte se ka ba shoqeri me shpiunin e serbise Avdi Ibrahimin dhe ma as ty nuk te besoj.Pasi jam largue nga Kosova me 16 janar 1999 si ke e mundur qe Lima kete qen te bene zavendes komandant te policise se uēk es?

I nderuar Hydajet,jam mundue sa ma shkurt mi gra se duhet me shkrue romane per me tregue historin time.[/ltr]Nese ke kohe,apo kur keni kohe ja keni mundesin me lexue ēka kemi shkrue ndermjet meje dhe Murat Musliut[/ltr]
[url=https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fdiskutime-shqiptare.fr-bb.com%2Ft3141-murat-musliugenjene-per-demostratat-e-11-marsit-1981%3Fhighlight%3Ddemostratat e 11]http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3141-murat-musliugenjene-per-demostratat-e-11-marsit-1981?highlight=demostratat+e+11+marsit[/url]
Hydajet Hyseni

Duhet te shihemi bashke e te flasim me gjate
Pas fushates do te kem kohe me shume e shihemi


Kuēi Haxhi
Biseda tjeter ndermjet meje dhe Hakif Beqirit;.[url=https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fdiskutime-shqiptare.fr-bb.com%2Ft4040-hakif-beqiri-dialog-me-haxhi-kucin-lidhur-me-demostratat-81%3Fhighlight%3Ddemostratat e 11]]http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t4040-hakif-beqiri-dialog-me-haxhi-kucin-lidhur-me-demostratat-81?highlight=demostratat+e+11+marsit[/url]

demostratat e 11 marsit - Hakif Beqiri dialog me Haxhi Kuēin lidhur me demostratat 81
demostratat e 11 marsit Conversation démarrée mercredi 15/07/2015 00:33 Haxhi Kuēi
Pershendetje i nderuari atdhetar zotri Hakif Beqiri. Ju lutemi kemi nd
diskutime-shqiptare.fr-bb.com
A je ka kandidoni per ndonje post.Me knaqesi do ju perkrahu.
Hydajet Hyseni

Jam kandidat per deputet i vv


Kuēi Haxhi

Ne rregull edhe pse me kan zhgenjye shume keta te VV do i bij pisham shkaku juaj.Ama ky Rexhep Selimi me ka pas hyre ne kerr gjate luftes ,nuk e kam dite qe e ka shok ,e pata rreh njefare Sherif Cikaqin pse para policise serbe ma bani me shti te bajn trosh.Si u largue prej policeve ,dihet ēka i kam ba;Se pari Avdiu ate dite me tha ske vy me na rreh njeriun ton.Ke me na pa sherrin se na e kemi lane me ba shoqeri me polic per me marr informata.Te nesermen Rexhepi vete i treti mu luten qe ti qoj ne semetishte per gjashte marka dhe ju thash nese skeni falas ju qoj.Kur hyren brenda e nxorri revolen dhe me tha pse na ke rreh Sherifin.Jo Sherifin por edhe djalin tim me zan me polic te serbise shtet nana ja kaj.E din pastaj ēka kemi bisedue,ama nuk don me pranue,thote mu kane perzie me ndonje tjeter.A jane shoke me Avdi Ibrahim qenin ,Qen eshte se dy here para luftes me kishte helmue .Kam deshmitar Edhe Bajram Kurtin e ka helmue.

Ju duhet me njofte Rexhepin ma mire se une,,se ēfare ndjenja ka nuk e di.Albinin e njoh ne fillim,kam edhe inqizime me VV permes telefonit.Me kan lute ta hapo qendern ne france,por ma qoj njefare Skenderi prej Fush Kosoves,ai ish kon dallaveregji,ma pate dhene nr e tel te nje franqezit jo te vetin.Me te gjitha qendrat e vv neper diaspor kam shkrime.Mundem te gjitha me ti dergue.Albini eshte shume i menqur,ka kapacitet te dijes,por ma teper nuk e njohe pse me ju genjye.
Hydajet Hyseni

Eshte shume i pergatitur, i ndershem, patriot, atdhetar
Sikur me qene i viteve 60-80 ta
Kuēi Haxhi

Votre réponse..
A e keni fjalen per Albin Kurtin qe eshte i pergaditur,sikurse me qen i viteve ne fjale qe i ceket,Apo per Rexhepin.
[/ltr]
VEN 04:00
Kuēi Haxhi

Pershendetje zotri i nderuarHydajet
Ju lutem deshta tju pyesi per Albin Kurtin,
A ja njeh mire biografin e tij?
A eshte i biri legjitim i Zaim Kurtit,dhe i bashkshortes se tij,apo mos eshte i adoptuar?As emrin e nanes se Albin Kurtit nuk ja di,as qe ja kan shkrue ne biografi,pse nuk e di?

Sa vellazni legjitim i ka Albin Kurtit,e sa motra?A ua dini emrat?
Per bese une nuk ja di keto qe ju bera pytje.Bash po me intereson me dite
sinqerishte Haxhiu

Kuēi Haxhi

LUN 22:30

[ltr]Hydajet pash besen a eshte e vertete,apo shpifje qe Albin Kurti e ka vajzen e Zoran Sokolovićit me emrin. Lidija Sokolović ?Po nese eshte nuk bahet kijameti,se tan udheheqesat shqiptar i kane grat serbe .
Pergjigjmu pash nje bese qe e ke
Hydajet Hyseni[/ltr]MAR 00:03

[ltr]
Jo Haxhi nuk eshte. Jane shpifje.[/ltr]
Hydajet Hyseni

MAR 08:06

I nderuar,
Thonė: kur pi ujė nė njė krua, shikoje kah e ka burimin... .Ėshtė me shumė rėndėsi tė gjendet kush lanson shpifje tė tilla dhe pse i lanson...
H.
Hydajet Hyseni

...Nuk merrem me ēėshtjet personale te njerėzve. Por, meqė ke pyetur (besoj me dashamirėsi), po tė pėrgjigjem: Familjen fisnike dhe atdhetare Kurti, nga Sukobina, pranė Bune e njoh kaherė...Albini ėshtė djali i parė i Zaim dhe Arife Kurtit. Babai - inxhinier, e ėma - profesoreshė e dalluar, nė Fakultetin e Edukimit. Ka dy vėllezėr: Arianitin dhe Taulantin, tė dy janė tė suksesshėm dhe shembullorė nė ēdo aspekt...
Lype dhe denoncoje burimin e shpifjeve!
H.

Kuēi Haxhi


I nderuar Hydajet,a mane me lejen tende me botue kete ēka me ke shkrue se edhe mua mu kane shpifur njejt edhe ma zi se Albin Kurtit.

man=bene

Hydajet Hyseni

Jo, i nderuar. Nuk dėshiroj tė merremi me shpifjet. Do t'u bėnim shėrbim shpifėsve. Kanė shpifur monstruozitete edhe pėr mua. I kam injoruar... 
Hulumtoje burimin dhe motivin e shpifjeve dhe nxirr pėrfundimet...! Janė mė shumė se thashetheme personale... Ėshtė luftė speciale...
H.[ltr]Kuēi Haxhi[/ltr]

[ltr]
i kam hulumtue o vella,ēka ke shkrue jane te verteta,
por po me intereson a eshte gruaja e Albinit vajza e sokoloviqi
Lejla

Hydajet Hyseni

Jo,o Haxhi. Jo. jo.jo. Nė interent mund tė gendet lehtė prejardhja familiare e sefilit..A beson se do ta lejonin shovinistėt serbomėdhenj,njė martesė tė tillė me njė atdhetar shqiptar? Ėshtė shpifje absurde e shkollės sė UDB- sė... Ndiqe burimin
dhe do te bindesh !
Kaq, ( se nuk kam kohė...) H.

Kuēi Haxhi[/ltr]


[ltr]
O vella jam ka e pergaditi nje artikull rrethe meje dhe Albinit,e mos te me zajn me fakte po tutem,vetem deshta me dite a jeni te sigurt se gruaja e Albinit nuk eshte vajza e Sokoloviqit?Zavendes i Rrahman Morines me duket ka qen?Po te jete si ja shpifin ja rrofshin kam argumente te mjaftushme me nxjerr nga lloqi.[/ltr]Eh i kam thane Albinit eja te une ende pa e formue as si levizje vv banu antar i familjes sime dhe po ta japi nje vajze timen.E kam te inqizuar edhe kete ne kaset para 16 viteve
HYdajet,ndegjoma edhe kete fjale;

Une ja kam friken Rexhep Selimit,mos po ja bane bumerang Albin Kurtit,sepse Rexhep Selimi eshte shok i msheft i Avdi Ibrahimit dhe i Reshat Badalles e Nait Hasanit.I dini do gjana por ma mire se une nuk besoj.Pergjigjmu ketu


Hydajet Hyseni


[ltr]Bashkeshortja e Albinit ėshtė studiuesja norvegjezja:Rita K. Augestad-Knudsen. Ne kinternet gjen biografine dhe studine te saj.
Sa pėr tė tjerat, unė nuk merrem me thashetheme... NUK KAM KOHĖ...[/ltr]


H.


Kuēi Haxhi

Mjaftojn ketyo te dhena i nderuar.
Rexhep Selimit a i besoni?Mos ka prapavija,mos e kan que te Thaqit me qellim ne vv?
Pash besen Hydajet vetem edhe dy fjale per Rexhep Selimin,ma ste baj pyetje.Thuaje nje fjale ,jo dy,i beson apo si beson,Rexhep Selimit se nuk boohet kijameti
8 JUIN 08:3
[size]
me siguri je i nxanun,apo mos ja ke friken rexhes

[/size]
8 JUIN 10:18
[size]
Hydajet Hyseni

Jo, Haxhi. Num ia kam frikėn askujt. Por, nuk merrem me thashetheme. Mos prit qė tė bėj "intervista" pėr gjithkend e pėr gjithėēka. Mbase shihemi mė vonė e bisedojmė shtruar... H.

Kuēi Haxhi

Hydajet,nuk jam ka beje interviste o vella,por a i besoni Rexhep Selimit?A eshte kombetar,apo antikombetar?Pytem mua une te pergjigjem per kete e per kon deshironi.

a nise me shkrue sta morri mendja.Te kuptoj se ndoshta edhe une i kisha pas froke Rexhepit.Kuptoj nenerisjen e secilit dhe timen.Kur nuk ja merr mendja me shpreh nje mendim,ska kohe njeriu me fole.Rexhepit policia po ja ka friken e une e ti mos me ja pas friken,nuk bane,a eshte keshtu?Shendosh se boohet mire i nderuar Hydajet.Jeta keshtu ka qen edhe para shume shekujve.

[/size]
8 JUIN 20:17
[size]
Keto qe mi shkruva i nderuar une kerkund nuk po mundem me gjete ndonje biografi,a ke mundesi te ma dergoni faqen?

Hydajet Hyseni

Bashkeshortja e Albinit ėshtė studiuesja norvegjezja:Rita K. Augestad-Knudsen. Ne kinternet gjen biografine dhe studine te saj.
Sa pėr tė tjerat, unė nuk merrem me thashetheme... NUK KAM KOHĖ...
H.

Kuēi Haxhi

Mesigur jeni i nxanun nuk keni kohe te ma dergoni biografin e bashkshortes se Albinit,nuk ua shoh per te madhe,i nderuari Hydajet
[/size]
9 JUIN 23:30
[size]
lexo ēka me ka shkrue Kaqusha ,zotri Hydajeti
05/10/2013 20:18
Kaqusha Jashari
Nuk muj me komentu historien tonde sepse me duhet shum kohe, ndoshta takohemi pas zgjedhjeve. Faliminderit per urimin ne zgjedhje
Ne vitin 2013 ka qen

[/size]
JEU 13:48
[size]
Pershendetje Hydajet
A e ke pa ēka ka shpifur kundra Albin Kurtit qeni prej Zhurit Reshat Badallaj,me te njejtin stil te fjaleve siq mu ka shpifur edhe mua.Kete qen e paguan serbia,ky qen permes disa paraqitjeve te disa udbashave ma ka fut edhe mua per udbash,qe haber nuk kam pasur ēka dmth udbash,a per shpiuna po.

http://www.forum-al.com/showthread.php?t=28673
Reshat Badallaj e shan Albin Kurtin njejt si mua
https://filolet.com/opinion/2034-rb.htm
Albin Kurti, pėr hajr!U bėre kumbarė me ēetnikėt e Drazh Dragutin- Mihajloviqit - Forum-Al.com
Albin Kurti, pėr hajr!U bėre kumbarė me ēetnikėt e Drazh Dragutin- Mihajloviqit Politika Shqiptare
forum-al.com
Lexi e pastaj me spjego diēka rrethe kesaj shpifjes ku e ka qellimin qeni i serbise

[/size]
VEN 10:01
[size]
Edhe pas perfundimit te zgjedhjeve skeni kohe te flisni,ehhhh,kjo heshtje me plagos keq.....Keshtu Kaqusha Jashart verpoi.[/ltr][/ltr]
Ju Hydajet Hyseni me paskety bllokue,duke mos mi pranue ma tutje mesazhet,me kete me detyruat tjua botoj ēka kemi shkembye ne dyte.Te fala po te baje,para se tju uroj per keto fitore,por skeni per tja pa hajrin se me dredhi ja nise qe ne fillim.[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bisede mes meje Dhe Hydajet Hysenit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: