AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hamdi Ndrecaj,Pse vetėm shqiptarėt kushtėzohen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hamdi Ndrecaj,Pse vetėm shqiptarėt kushtėzohen   Lun 19 Juin - 5:12

http://www.shqiptari.eu/pse-vetem-shqiptaret-kushtezohen/
Hamdi Ndrecaj a partagé un lien.
15 h · 
Shqiptari.eu
 · 
Pse vetėm shqiptarėt kushtėzohen
Shkruan: Hamdi Ndrecaj-PANTERI Pse vetėm shqiptarėt kushtėzohen pėr gjithēka qė ėshtė edhe legjitime me konventa ndėrkombėtare? Pse janė shqiptarėt tė cėnuar nga kjo e drejtė? Pse…
SHQIPTARI.EU

J’aimeAfficher plus de réactions
Commenter
Partager


17Vous et 16 autres personnes
Commentaires

Bejtula Ramadani Jemi populli me i lig ne ballkan.

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
2
 · 12 h
Supprimer

Kuēi Kuēi Haxhi Hamdi Ndrecaj,po edhe ju e dini pse jemi si popull i kushtezuar me jetue ne kete toke.Se pari e nisim luften ēlirimtare,por me dreqnillaqe duke luftue ne favor te armikut,jo ne favor te popullit ton.Ata qe luftojne ne te miren e popullit si ju,ju qesin jashte shqerise per te shejue jeten normale.Tri lufta i ken shejue,dhe se fundi deshten me te shti ne kurthe ne skenarin e Kumanoves dhe u munduan me ta fute kinse ti i tradhetove te gjithe.Tjeter tradheti;Veriun e kosoves ja falen serbise,.Sa hektar ja falen maqedonise?Tani sa hektar Malit te zi qe e kane nenshkrue pa deshiren e Malit te zi me ja fale kotorin.Historikishte kurr shqiptaret nuk kan luftue per atdhe,por kundra atdheut.Sllavet e jugut,ne mesuam neper shkolla histori,kinse na erdhen vete sllavet,por udheheqesat tone nuk e kane shkrue drejte historin se vete i kishin ftue sllavet me masakrue shqiptar dhe me marr prona e gra shqiptare.Me nje fjale ushtrit sllave ishin kan te paguar nga vete shqiptaret me masakrue shqiptar.Fajet jane tek ne shqiptaret,ishalla nuk ndermerr bashksia nderkombetare veprime ligjore,sipas se drejtes nderkombetare,se na ka hanger dreqi.Popull ma te poshter nuk besoj se ka ne kete planet.ēka eshte ma e poshter tek ne se fajet e tradhetise ja lajn jetimave dhe i masakrojn pa pas faje fare e vete tradhetaret prape jetojne duke na udhehequr ,kjo nuk eshte mahi,por katastrofe e madhe.Trojet i kishim qe ne Zagore,Beograd e stamboll,e sot trojet vetem sa po na zvoglohen dhe do mbesim rrugeve te botes,pa atdhe.Nje gje qe po shifet nuk do kallauz.

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
1
 · 3 h
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hamdi Ndrecaj,Pse vetėm shqiptarėt kushtėzohen   Lun 19 Juin - 5:12

Shkruan: Hamdi Ndrecaj-PANTERI
Pse vetėm shqiptarėt kushtėzohen pėr gjithēka qė ėshtė edhe legjitime me konventa ndėrkombėtare? Pse janė shqiptarėt tė cėnuar nga kjo e drejtė? Pse faktori ndėrkombėtar merr vendime selective, kur janė nė pyetje shqipetarėt? Qė nga pushtimi bizantin, ai romak, turk dhe sė fundi pushtimi serbo- grek, shqiptarėt asnjėherė s’u pyetėn as pėr gjėrat mė elemetare nė trojet e tyre. Mė 1878, Kongresi i Berlinit nuk mori parasysh fare faktorin shqiptar. Konferenca e Versajit, Pakti i Shėn Stefanit, Konferenca e Ohajos,Dhe ajo e Dejtonit. ku iu dha fund ish- Jugosllavisė sė JBS, Marrėveshja e Rambujesė, ajo e Kumanovės ’99, Konferenca G7, pastaj mė 2003 Marrėveshja pako e Ahtisarit, nė asnjė nga kėto, shqiptarėve nuk iu njoh e drejta as e minoritetit nė EU dhe Gadishull. Pse gjithė kėto padrejtėsi?!!! A ka ardhė koha qė nė bashkėpunim me SHBA-tė dhe NATO-n t’i themi njėherė e mirė JO tė gjitha kėtyre padrejtėsive, sepse shqiptarėt nuk munden edhe mė tutje tė viktimizohen pėr interesat e fqinjėve tanė nė rajon, pushtuesve tė tokave tona dhe Bashkėsisė Europjane, duke na bėrė urė lidhėse pėr stabilitetin Lindje-Perėndim, duke kaluar nėpėr kurrizin e shqiptarėve. Ne nuk po kėrkojmė asgjė tjetėr, veēese qendrat e vendosjes tė marin vendime relative dhe tė drejta e jo njė gjysmėdrejtėsi selektive duke vėnė shqiptarėt, kombin mė tė vjetėr nė Europė dhe mė gjerė, duke na vėnė nė sprovė padrejtėsisht, duke na kushtėzuar pėr gjithēka. Ėshtė ky momenti i fundit qė qendrat e EU-sė nė Bruksel dhe gjetiu, pėfshirė edhe OKB-nė, tė mendojnė ndryshe dhe tė veprojnė ndryshe. Pėr t’u dhėnė fund kėtyre gjėrave tė turpshme nė kurriz tė shqiptarėve, duke favorizuar fqinjėt tan[, pėrfshirė edhe sllavo- maqedonasit, kur dihet historikisht qė shteti monstrum sllavo- maqedonas u krijua nga ish- Jugosllavia e Titos, sė bashku me kombin e tyre tė paqenė (artificial) vetėm pėr ta dobėsuar faktorin shqiptar nė Gadishullin Ilirik18.06 .2017.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Hamdi Ndrecaj,Pse vetėm shqiptarėt kushtėzohen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: