AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sokol Bashota duhet mu pergjegje pse e ka burgos Cen Deskun

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sokol Bashota duhet mu pergjegje pse e ka burgos Cen Deskun    Jeu 22 Juin - 13:24

Kuēi Kuēi Haxhi
6 h · 

A ka shqiptar qe din te na tregon?Se per ēfare tradhetie i kane burosur te UēK es ; Cen Deskun,eJakup Kastratin ?Sokol Bashota duhet me deklarue arsyen e burgosjes dhe lirimin e ketyre dy personave shqiptar,ne organet e larta te Kosoves..Fetah Rudi,Cen Desku,Jakup Kastrati,Gani Krasniqi,


www.youtube.com
Lirimi i tė burgosurve nga UēK-ja
YOUTUBE.COM
Kastrati Sami · Ami(e) avec Gani Krasniqi et 1 autre personne
Ky kriminel duhet me ik per serbi se Jakup Kastrati asht qe nuk ifrigohet te vertetes dhe ky sakol qeni duhet me tregu arsen se me kastrat skamujt melu as kush ele ky kriminel sokol kol nikshiqi bre bota nanen e kriminelit

 · Répondre · 
1
 · 23 min

Jakup Kastrati O i nderuar Haxhi, unė kam qenė mėsues se kam pas dėshirė qė nga fėmiria tė jem. Gjatė historisė sė jetės time deshti Zoti e u lirua Gani Krasniqi nga burgu... Po sa na kishte lindur LDK ja. Pa njė e pa dy e shtim nė lojė Gani Krasniqin. Ishte kryetar i LDK sė pėr Malishevė Isni Kilaj. Kemi bashkėpunuar sikur vėllezėr pėrnime... Edhe pse Isnia ishte kryetar edhe vallahi pėrnime, qka thonte Gania na e zbatojshum, qyshtu a kanė. Kėshtu me besė tė Zotit dhe shqiptarėve kemi punuar deri mė 1998. Nė fillim tė kėtij viti kanė filluar gjėrat tė ndryshojnė po, unė nuk i kam besuar dhe kurrė asė qė kam mi besuar sepse ma shumė kohė kemi punuar sė bashku punė tė mira. Nga 1998 krejtė qka ka ndodhė nuk besoj qė ka qenė nė duar tona, e kam fjalėn pėr keq. Kėto ngjarje tė dhimshme kanė qenė tė lidhura me FARK un.Unė kam qenė nė shėrbim tė Ministrisė sė mbrojtjes sė republikės sė Kosovės, tė Gati Krasniqit tė Isni Kilajt tė qytetarėve tė Malishevės dhe tė gjithė qytetarėve me nevoja pa marrė parasysh komunėn nga vjenė. Ajo qė mė ka ndodhė mua kurrė nuk e kam besuar e asė sot nuk mund ta arsyetoj sepse kam qenė nė shėrbim tė, tė gjithėve. O Hagji pėr rrethanat e krijuara pėr mua ka ndodh njė diēka qė nuk ja vlenė me ju marrė kohėn punėve qė po na presin dhe qė i kem pėr para po, qka tė ju bėjmė njerėzve qė pėr gjėra tė tilla e kanė paguar me jetė apo janė tė paralizuar sikur Fetah Rudi? Haxhi po i nevojitet popullit tonė edhe njė Anton Qetė apo Skėnderbeu. O Haxhi edhe unė ko ka kanė mirė mos mu kanė e me folur kėshtu! Unė kam thėnė :kushė do qė mė kėrkon falje pėr kėtė gabim kam me ja falė, si shqiptar...

J’aime
 · Répondre · 
1
 · 9 min


Kuēi Kuēi Haxhi Jakup Kastrati,se pari ju pershendes nga zemra juve familjen ne pergjithesi ,gjithashtu edhe Cen Deskun me tere farefisin.I nderuar Jakup ne njihemi kogja mire mes vedi se kemi nejte kogja dhe i kemi kajt hallet e popullit.Tju them te verteten,rasti i juve dyve me ka trishtue tej mases,sepse e di qe kurr nuk jeni ndale per qeshtjen madhore,edhe rreziqeve u keni hyre.E keqja po te vinte nga ma i besuari,apo prej tuve.I nderuar Jakup,po per ēka ju akuzuan dilingjit?Ndoshta keni ndegjue kur mua ne Marali me paten rrethue policia e uēk es?Cena e ka dite se djalin e dergova ne kembe me vete kush mi qoj?Per ēfare arsye?Por une kam qen ne rrezik,sepse heret ne mengjez djali i Hazir Dalip Ullurit me zgjoj nga gjumi me thote ,daj po te thrrasin do perjashta.Ashtu i pergjumur,kur dola ma bajn a je ti Haxhi Lata?Po ja bana hajer kofte ēka eshte puna?Ma banen merre automatin dhe eja me neve ne Malisheve.Per ēka ja bana?E din ti vete se per ēka!He vetmeveti,kjo nuk eshte shej e mire.Ja bana pa e dite per ēka nuk vij.Ma bajn ti po e keqperdoron automatikun?Kush bre nanen ja bafsha ka hanger mut?Jo jo se ke keqperdorue automatin,por po folish kes per uēk?Po kush bre eshte ai qen qe paska hanger mute?Jo ske fole keq per neve,por po na vyne automati yt se sonte po dojna prape mi mshue Rahovecit.A per mi mshue Rahovecit,une vij me juve ne Rahovec,automatikun tim ska bire sames qe ma merr ne kete kohen e luftes.Jo as per mi mshue Rahovecit spo na vyne automatiku yt,por kush je ti qe ke organizue qe nese vijn ketu pari ushtaret serb ti me luftue gjere sa te larohet popullata e pa mbrojtur.Kush je ti me mbrojte popullin shqiptar e nanen ta shkerdhefshim?Atehere kam bertit me te madhe kush jeni ju bre,a mos ju ka que serbia?A nuk paskna te drejte me mbrojte popullin time?Ja nisen me te madhe mu zgjue fshati Marali,dhe drejte ka ne po vijne duke hyre brenda ne oborr dhe na pyesin,ēka eshte kjo britme o burra ne kete mengjez kaq heret?Ja bana o vellazni keta te uēk es po ma bajn ta qijm nanen nese ban e i mbrone shqiptaret prej serbeve.A nuk kam te drejte me ju mbrojt prej shkaut,dhe po ma bajne pasi po don mi mbrojte shqiptaret ti je me serb!A ai qe qenka me serb ju mbron juve,folni pash nje zot?Disa ja kan ba djemve te tyre shkoni merrni armet se me shka spaskemi pune.I kam lute qe mos te ngatrrohen,ua bana ,o shok mos ma mirrni ftyren se po e shoh se kush qenkeni,mos ma dhini ftyren se qysh nga feminia jam kacafyte me serb per lirin e juaj,e sot ju te me akuzoni pse une dua ta mbroj popullin tim bashkpuntor,zoti ju pafte e ju shperblefte.Por ju lutem me lejoni qe te shkoj te Uka ne Reshatne e ska qare pa me pranue ne lufte e me Hazir Dalip Ullurin kur te vi mirrna vesh se ky po me duket paska hanger mutin?Njani ma bani a nese shkon te Uka te japim leje.E kam marr automatin bombat dhe njeres ja hoqa siguresen duke mendue nese me gjuajn le te vriten edhe keta.Kam shkue ne shtabin e Ukes,ka dal Naim Bugari,si me ka pa me ka perqafue me dy duart duke me than o shyqyr baca Haxhi qe na erdhe ti tani nuk frigohem se kam besim te ju.I thash shko thirrma Uken ka shkue ,kur u kethye ma bani me tha vij mbas 10 minutave,kaluan dhjete e nje ore Uka serdhi,E kam que edhe nje here ,bashk me te erdhi M.Krasniqi mesues i studenqanit.Me tha Haxhi eshte i zanun prite pakes,,prite ska Uke,e kam que edhe nje here,kur u kethye me tha spo done me ardhe.Pse e din Uka ne vorr.Te keqe kurr me Uken skam pas,kush e ka frye se di.Ja bana M.Krasniqit qeshtu qeshtu te uēk es ne Marali ma kan ba.A eshte ne rregulle?Jo ma bani na lajmruan te Mailisheves a ka ardhe Haxhia, dhe mernja armen Haxhiut,ne i kemi thane se armen ne kohen e luftes kerkujt skemi te drejte me ja marr,ti mbaje,a me te pranue e kemi urdher qe ty mos me te marr se ti je i eger ne serb dhe na shtine me dhune me luftue.Shumica e suharekes na kan lute qe ty kurresesi mos me te marr ne lufte.Po a ja bana,por neser M.Krasniqi nese me thoni ti ske dashte me luftue kundra shkive ku po jesi une?A me bahesh deshmitar qe nuk me keni marr per kete arsye?Tri here eshte betue ne zot qe kur te don te behem deshmitar i te gjitha ngjarjeve qe jemi ka ia tregojm njeri tjetrit.Harrova me tregue,kur i kan hapur porten e vogel te oborrit te Hazir Dalip Ollurit,afer deres ish kan nje gjip me shkronjat e policia e uēk es,poshte ne rrugen kryesore kamioni qe i kishte bartur serbet e zoqishtit,e karshi dyrve te medhaja rakovica me rimorkio shitesi i nje shitores karshi Hazirit ne fund te vorrave.Bile ja bana ta dhefsha kazpuqin bre qen,a mos ja kam qi nanen najkujt qe me pasket rrethue kaq shume.Ma tutje vazhdon biseda mbas disa minutave ne oden e Afrim Morines ku spo e zgjasi e ke kaseten ne video me deshmin qe kemi fole me vellaun e Afrim Morines ,pra Aziz Morinen.O i nderuari Jakup a mos e ke harrue biseden kur ju pata que neper lufte gjere ne Dragobil.Ju pasket shpetue fal Perendise dhe qe keni qen njerez te drejteSe ndoshta e zgjata o vella,por me juve e kam zbrazur edhe para luftes krejte sekretin e shpirtit tim.Ndaj jush kam respekt te madhe,zoti ju shperblefte,paqite fat ne jete bashk me ter familjen.

J’aime
 · Répondre · Ą l’instanthttps://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/posts/1987029994861578?comment_id=1987168118181099&notif_t=feed_comment&notif_id=1498162030214797
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Sokol Bashota duhet mu pergjegje pse e ka burgos Cen Deskun
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: