AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ramush Haradinaj kontrabandon arme neper serbi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ramush Haradinaj kontrabandon arme neper serbi   Sam 24 Juin - 5:09

http://lajmi.net/gazeta-serbe-blic-klani-haradinaj-kontrabandon-arme-nga-serbia/

Gazeta serbe Blic: Klani Haradinaj kontrabandon armė nga Serbia
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 7:14, 29 November 2016

Gazeta serbe Bli


Ish-komandanti i UĒK-sė, dhe ish-kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj, ėshtė bėrė subjekt i medieve serbe tė cilat e pėrshkruajnė si drejtues tė njė prej klaneve mė tė fuqishme tė krimit nė Kosove

Haradinajt poashtu i atribuohet kontrabandimi i armėve duke pėrdorur Serbinė dhe siē thuhet qytetarėt serbė. Gazeta Blic shkruan se kontrabanda e armėve zhvillohet nėpėr lumin Danub, nga ku ngarkohen nėpėr kamionė dhe arrin nė Kosovė pėr t’u shpėrndarė nėpėr fronte tė ndryshme tė islamistėve, transmeton lajmi.net
“Tė premten e kaluar ėshtė kontrabanduar njė ngarkesė me armė nga klani i Ramush Haradinajt”, shkruan kjo gazetė, duke pretenduar burime nga shėrbimet e sigurisė.
Sipas Blicit, ngarkesa pėrmbante 1200 cope pushkė tė shkurtra automatike dhe njė numėr tė armėve tė lehta. /lajmi.net
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ramush Haradinaj kontrabandon arme neper serbi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: