AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 me enderra dhe me lutje nuk drejtohet makina

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: me enderra dhe me lutje nuk drejtohet makina    Ven 30 Juin - 15:58

Me enderra dhe me lutje nuk drejtohet makina. 
Ata qe e lavderojne sot Ameriken , keta nuk shofin tej hundes se tyre.
Amerika i largoj Serbet nga syte e shqiptaro-budallenjve , por te gjitha tjerat i la siq ishin me pare .Ne vend te serbeve i la sherbetoret e tyre shqipfolesit..
Miku qe te ndihmon , ai te dergon BUKE dhe BAROT !
Amerika e beri te kunderten .Serbine e financoi dhe furnizoi vet me te gjitha nevojat e LUFTES ne dem tonin.
Ne kahjen tjeter,kjo amerike;
Ne realitet e deboi serbine,por vete erdhi si pushtues ne Kosove . Ne Bonsteeill krijoj baza amerikane me dy mije arme BERTHAMORE .Me kete konkludoj se amerika me serbine paska pasur moti kete marveshje ndaj shqiptareve,e ne veqanti per qeshtjen e kosoves se si me okupue kjo amerike.

Secili poshtues qe na morri neve shqiptareve,shqiptaret nderruan fene e tyre,si ate katolike,ortodokse ,gjere tek kjo muslimane.Jo vetem fejen,por nderruan edhe gjuhen,zakonet dhe gjenin.

Si e konsiderojm Stalinin? !Stalini ;Ky nuk na ndau asnje cope te Kosoves,sikurse na ndau Amerika ,Mitrovicen dhe formimin e  ENKLAVAVE serbe,duke u nis qe nga krijimi i komunave ,manastireve si forme shtetesh(eksteritorialitetesh)?Shkijet, greket e bugaret ,Amerika nuk i preke,sepse kjo kurve amerike i ka krijue. Ajo i merr taksapaguesve shqiptar si haraq,e jo edhe serbeve... Sipas meje, Amerika me shume na urren neve shqiptaret,se sa shkijet,greket e bugaret .sepse keshtu funkcionon loja e APOKALIPSES shqipetare .
Amerika,me na pas dashte,nuk e kishte çarmatos uçk en?!Por e kishte zhvillue dhe persose ma mire,ate.Por edhe sote kjo amerike,eshte kundra krijimit te nje force ushtarake ne kosove.Pse?Me nje popull budalla bajne shaka edhe majmunat.


Amerikanet,apo antishqiptaret,duhet te punojne me dhjeta vite,per amerikanet e serbet,qe te shperblehen per ndonje poste,si udheheqes i shqiptareve,apo ndonje shperblim nobel per paqe,,akademik,apo ndonje mire njohje per humanizem. Amerika i zgjedh qysh heret keta qej qe e shesin prapanicen ne dem te shqiptareve..
Ai qe eshte i pa histori ,elastik ,i padituri ,i pashem(bukur), arrine te futet ne karriken e udheheqjes tek shqiptaret .
Pra keta nderkombetar i shperblejn kriminelat jo ata qe kan za ne mesin e popujve.
Pra mos u besoni njerezve qe nuk ja njifni biografine edhe nese ata teorikisht mund te kene me qindera fotografi, uniforma,fjalime dhe shkrime Kombetare dhe universitare... Te gjitha ne fund dalin u dalin RRENA .Raste te fresketa keni te disa ketu neper rrjetin e fecbukut,ku kan dal neper fotografi kinse ne uçk,dhe mundohen te na mashtrojne kinse na pruren lirin dhe bashkimin kombetar,permes slloganeve serbe.Nje ushtri çlirimtare qe vetedorezohet e çarmatoset,pa presion,ate lirishte mund ta quani tradhetare.

Mos i votoni as mos i ndiqni pas njerzit qe nuk ja njifni mire biografine,e qe jane lakmitar,e qe zgerdhihen si bytha e majmunave ! Neqoftese do ti mendoni keto fjalet e mija,kurr nuk do te bini ne ferr.

Mos hyni borxh te njerzit e poshter se me ja dhane tane pasurine e botes nuk mund ti dilni prej borxhit .Sepse keta leket i kan marr nga tradhetaret me qellim qe juve ma ua nxi jeten.

A perbuzen atdhetaret o njerez te poshter?
Zemra dhe goja kane lidhje me trurin si nje diktator te mire,apo injorant.Krejte mvaret se çfare memorje te trurit posedoni,dhe a e ndane drejtesine mire,apo e imponon ate.
Shqiptaret jane te ndare nga njeri tjetri,shkaku interesave personale ne dem te se ardhmes se tyre,dhe ne pergjithesi shqiptareve,dhe nuk ka force qe mundet ti bashkone shqiptaret sunny .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: me enderra dhe me lutje nuk drejtohet makina    Ven 30 Juin - 17:46

Enveri nisi te flas para vdekjes, mbas vitit 1992 pak fjal te mira foli per kosoven. Por vetem fjal asnje pun te vogel nuk e beri, e une fjal po te rrasi 
nje perzgjedhje e personave me te afte ne bote te vitit 2010 .Kjo liste eshte nga e perjavshmja me prestigjioze e Zvicres WELTWOCHE 

s`e kam thene qe ne Shqiperi ka patur Komunizem as Demokraci .
I vetmi shtet ku shoqeria njerezore ka qene afer komunizmit , ishte Suedia e para 30 viteve...
Ne Shqiperi ka pase Komunista por ende jo Komunizem. 
Ne Jugosllavi s`ka patur as Komunista, as Komunizem por kriminele te Evropes dhe te kishes ortodokse te veshur si komuniste . Ne Rusi ka patur Komunista por jo edhe Komunizem ... Komunist eshte ai njeri qe eshte i pa asnjë paragjykim, i zdeshur nga te gjitha emocionet e keqija , nga urrejtja ,nga frika ,nga nacionalizmi, familjarizmi, racizmi, njeanshmeria, korrupcioni, lakmia, padrejtesia, pertacia, genjeshtrat dhe shpifjet... Komunisti e ben çdo gje me ndergjegje.

Enveri  kishte lidhje me fashizmin permes dhendrrit te vet bahri omarit.Dhe per ti fshi gjurmet e likuidoi pa meshir dhendrrin e vet Bahri omarin.

Shqiptaret pos qe nuk kane besim dhe dashuri ndere vedi,kane urrejtje edhe ndaj tere njerezise se brenda dhe ne mergim.Shkaku dihet,kur se dojme njeri tjetrin,so do na dojne tjeret.
.................................
Vet Enver Hoxha , ne nji vizite te meshehte ne kufirin verior , e ka takuar Shqiptarin e Kosoves ku e kishin arrestuar sherbimi i sigurise shqiptare te Kufirit dhe i thot: " Une nuk kam nevoje per shqiptare te Kosoves as te viseve tjera shqiptare ne Shqiperine time te cunguar, se kam me teper se ç'mund ti shtrijme kembet. Nuk dua une askend qe ta leshoje shtepine e tij dhe trollin shqiptar sepse e ndjekein serbet e te vije ketu ,se Trolli eshte Shqiperi e jo Njeriu qe iken...Une u furnizoj juve me buke, Libra dhe armatime. por vdekjen e juaj ua dua ke pragu i deres. Nje varr i nje shqiptarit ne Toplice ka vlere me shume se njemije shqiptare qe vrasin ndonje serb dhe vijne te strehohen ne Shqiperi" Pra, Enveri ka qene GJENI i POLITIKES, LUFTES, DIPLOMACISE dhe TRIM i paperkulshem! Me ikje nuk fitohet vendi i grabitur...Shqipfolesit e ndyer e akuzojne Enverin se "trimat" i ka kethyer dhe dorezuar ne dore te Shkijeve ,sepse ka qene me shkijet por kjo eshte krejte absurde.Enveri i ka kethyer vetem ata qe kane qene te afte per lufte por s`kane dashur te luftojne kunder shkjaut ,e ndonje vlere tjeter s`e kishin ,as per barinj delesh ...Asnje Intelektual i cili ka patur ndonje Profesion dhe aftesi per ti kontribuar zhvillimit te Shqiperise socialiste Enveri s`e ka debuar por vetem keta "trimat" ...Une i kam analizuar te gjitha tregimet dhe ngjarjet por ne poziten e Enverit ,njesoj do veproja edhe une vet pasi kjo ishte e vetmja mundesi qe te mbahet Shqiperia dhe te mbahen gjalle trojet e okupuara Shqiptare .
Nese kupton ndoj gje eshte mire...Perpiqu

Kur shkruaj per gjera te medha,dhe personalöitete te pasterta Kombetare une jam gjuhepastert ,kur shkruaj per pleherat ,atehere jam nje gjuhendyer. ketu ne Fb nuk jam zyrtarisht dhe s`dua te sillem as te flas zyrtarisht

Neqoftese e ndjekin nje atdhetar pushtuesit,nuk duhet me kerkue shpetim tek nana shqiperi e enver qenit?Pra sipas jush duhet ti bjene ne doren e shkaut dhe ti zbulone edhe mijera te tjere.A je ne mend?Po çfare ndihme na ndihmoi enveri ?çfare armatimi na dha?çfare buke na dha,pos libra,qe cilit ja nxinin serbet i jepshin dajak e ka pasur raste edhe gjere ne likvidime.Me deshiren e enverit u coptuan trojet e shqiperise jo me aneksime nga ana serbo greke.

Evropa ,gjegjesisht Anglia dhe Franca,dy Fuqite e kohes,ne çdo hap punuan permes Jugosllavise se tyre qe te zhbehej Shqiperia qe kishte guxuar per ta Shpallur Pavaresine me 24 Maj 1944 ne Kongresin e Permetit dhe kishte vendosur Kufinjte per secilin ,ende pa perfunduar lufta kunder Hitlerit ne Evrope...
Perderisa Anglezet e kishin mbaruar TITO-n e tyre (TITO i DYTE) dhe bere Kryetar te Jugosllavise, Franca me shkijet (serbet) ,njeriun e tyre e kishin krijuar ENVERIN . Enveri do u sherbente Frances dhe shkijeve si kukull ,si nje Marionete.. 

Zvicra eshte Shteti me i forte ne Bote,para Amerikes dhe Rusise.Ne Zvicer dhe per Zvicren punojne Njerezit me te afte te shkences ne Bote 

ne mbledhjen e fundit te LPK-se ne Basel une dhe disa pak shoke ,delegate ne kete kuvend me kryesuesin tone Murat Jashari, vellau i Komandantit Ismet Kumanova , beme ç`mos gjer sa u thyem bashke me palen e frikesuar dhe te korruptuar qe t`mos ndahej UçK-ja ne rajone . Aty u nda UçK-ja ne UçPMB dhe UçKombetare te ILIRIDES . Nuk lejuan ,nuk me lejuan te flas ALI AHMETI dhe Musa Xhaferi dhe disa tjere sepse çdo gje ishte vendosur me heret ..
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: me enderra dhe me lutje nuk drejtohet makina    Ven 30 Juin - 17:52

por une jam njeri nder 100 persona qe sot i ka BOTA .
Dikush nuk mund te mesoje ne shkolle sepse s`ka prej kujt te mesoje .

ia prej dhe ia qepi rrobat" secilit pa e pare fare.
Me mjafton vetem t`e bisedoj me ate e te e kuptoj se ç`mase trupi ka?! 

Diploma s`e sheron njeriun por Dituria...

une nuk jam djal i ri por nje plak i regjur ne flake, prush, zharave ,uri, stuhi, tortura , burgje, fyerje, poshterime, skamje ,perdhunime etj.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: me enderra dhe me lutje nuk drejtohet makina    Ven 30 Juin - 18:55

12/01/2015 21:44
Besa Mazrekaj
une jam marigona motra ma e vogel nga besa
jam mynhenase
jam shqiptar
nga kuksi
kam nanen gjermane
babain e kam shqiptar
nga babi jam gjak i gafurr mazrekaj
azem hajdarin qe e kemi plagos ne parlamentin shqiptar
per sharje
per shkakt te kleqkes se pa thyshme motra e ka ve malishev

 e qafen e dules ,ne  e quajm qafa e shpis
na kuksjant
na kemi shku vullnetar ne luft
atje tan ra
ne qiqavic nja i joni dy kan ra ne te juniku

Haxhi Kuçi
Ne cilen betjej kane ra?

Besa Mazrekaj
e nja te prizerent te bjesht e korreknikut

haxhiu;e si nje here na qiqavice,e junik,tani ne pz...ma ke perzi krejte.
mesimi eshte fascinim i jetes te njeh me te pa njohuren
eshte argtim i vertet.

Besa Mazrekaj
na jemi bajraku i par
islam spahija ishte komandant
i luftrav tona.

Besa Mazrekaj
ne kuks
TOPOJAN
BAJRAKU I PAR.

Besa Mazrekaj
LUMA E KUQE jemi
ne kishum prona ne maqedoni ne kosov
ne dugagjin
ne tapi te turkut pronat dhe te shkupit egzistojn.

kemi luftu ne shqipri te madha.

tradhtari asht tradhtar ska emer tjeter
tradhtar pik
PLUM
don.

tradhtari
TOPOJAN
jo Tropoj
tropoja jan bajraki i 4 i krasniqes
na jemi Bajraku i Par
TOPOJAN.tash ja nis lufta gjermani rusi.

dhe skllavet kan mu zhduk
rusija ka mu zvuglu.

dija teknika fitojn
na gjermant se kemi dert qe shpijunat folin trimrisht.

e luftojsh duhet te prodhojsh.

gurbaqovi u taku me baben tem.

usija e humbi luften ekonomike
dhe mori ndim nga ne

te ishe tradhtar apo serb te uroj vdekjen
po je shqiptar dhe te uroj per mir

vllau vllaun kur e purdhonon ma se ka vlla.

mashtrimi asht poedhunim.

Besa Mazrekaj
une babin e kam pas te burgosun nga uniku.me plagt qe i ka marr ne tetov.per krim ndaj forcav serbe

dhe ndaj administaraes serbe
nga krovatet ne kofi kemi marr faleminderime
se figuron babi qe ka luftu per kroaci.

nigjo na kemi dhan lek dhe e kemi bleje nga burgu.
babi im ishte ne te gjitha luftrat kunder serbit
ishte ne kroci
ishte ne bosne
ishte edhe ne luften shqiptare.

kush ju ka shpifur babes se juaj?
Besa Mazrekaj
ni austrijak zavens i kushnerit
ni shtefani

si zavens i kushnerit u bleje nga familja ime
krimineli shtefan kushner
rugova
thaqi
gjitha akuzat i kan ndertu.

po na me lek i kemi bleje kriminelat.
na gjith familja jemi arrestu.na i blejtum dhe hikum.
Besa Mazrekaj
shtefan,shtefan shfarc ka marr 60 000 marka,nga familja ime,me rugoven

me kushnerin,me hashimin.

Besa Mazrekaj,kurse drinin e vrajten,shokin e babit.
edhe baki jasharin preshevarin.asht i vorrosur ne afersi te tetoves
bakiju
po edhe teli

Besa Mazrekaj
nga babi e kam te ndalum me than emrin.

po jemi gjak i gafurr mazerkaj.

Besa Mazrekaj
babin e kam invalid dhe se ka vujt denimin
vetum asht arrestu
me tri makina
e gjith familja ime
ajo ishte arsyja qe sun e myten babin rugova.

aj ishte ndertusi i luftes
ne tetov u lendu.Besa Mazrekaj

babi ishte i lendun
rand
kta deshten me eleminu po aty ishum familja
dhe nana ishte gjermank.

Haxhi Kuçi
a dihet kush i vrau Bakiun e Telin?
Besa Mazrekaj
02:10
Besa Mazrekaj
rugova
agim qeku
thaqi
kushneri
shtefani.

une jan nxanse e shkolles se pergjithsnme nenkupton kuadr gjerman jam
me nota ma te mira te mundshme jam
11111111111111111111111111
qe nga 9 vjeqare shkoj edhe ne msime ushtarake
msoj.

shkolla te na nuk perfundon
vetum profesipnalizohet.

une nsoj ne avansimin noklear
per shpikje ushtarake.

ne jemi ne shfrydzimin e antimaterjas dhe ne perfitimin e saj.

anti mateja nuk gjindet ne tok as ne ajer
po ajo perfitohet.e dije rezervari qe duhet te jet per antimaterjen.duhet te jet mangnetik u vakumun

dhe se asht ma efektiv se liliarda bome atomike
bumja anti materje 0 2 gram rusijen fare e qet komplet.

Baca Haxhi,nese mundem mi perfitue 02 gr antim.kam me ti dhene dhurate e ju kujt do qe keni deshire mundeni ta zhdukni brenda disa sekondave.kret na qka qka shohum qka prekum apo ajer ajo asht antimaterje
eksplodon,si te kontakton.
jan kushte te caktuara qe perfitohet.

edhe ata bumen e madhe antimaterje me fut 6 kikometra ne tok e me eksplodu pret toka zhduket ane dillit i shkojn spirrat
ne disa dilla i shkojn spirrat tokes
si perfitohe?;

Haxhi Kuçi
hajte tregom e tja fusim serbise nje cope te vogel.
Besa Mazrekaj
02:54
Besa Mazrekaj
protonjun e atom asht thjesht
bomba e ujit asht ma e fort.kush antimaterje me kriju duhen 200 miliard dullar

per dy gram.
03:00
Besa Mazrekaj
anti materje na shkojm ne zvicerr dhe atje msojm rezulltatet
ne tunelin laborator
ku me levizje te shpejt perfitohen.

qe ta kuptojsh guri ne kushte te caktune sendrohet ne uj

ato jan elemente qe shendrohen ne energi ne kushte te caktune me nevizje te caktune
po te antimaterja kena arrit
perfitimi si baher
rezervari i antimaterjes po msojm
edhe ket e kemi arrit
dhe ajo shendrohet per raket ne dilla me shku
apo edhe ne bomb me shendru.

Haxhi Kuçi
rezervari prej çkahit eshte i perbam
Besa Mazrekaj
03:06
Besa Mazrekaj
nga mangneti
perbahet
qe mos me kuntaktue
dhe ne kushte vakumi.

Besa Mazrekaj
ne rezervar perdoret per qellim te caktuar me hik prejt tokes me ndini raket
ne shku ne toka tjera
edhe bomb bahet po ma e madhe 2 gram antimaterja.

Besa Mazrekaj
se toka nuk e duron prishet
rregulli asht loder.

fola per msime nukleare
per avansime dhe programi gjerman me terhiqet
vrejtja
se une jam ti msue
pershendetje
qoft se nuk je
mua me ndeshkuan qe fola per msime nukleare
ma shkeputen sistemin kompjuterik
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: me enderra dhe me lutje nuk drejtohet makina    

Revenir en haut Aller en bas
 
me enderra dhe me lutje nuk drejtohet makina
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: