AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pa rrotulla une me Milaim Zeken

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15199
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pa rrotulla une me Milaim Zeken   Ven 7 Juil - 3:47

Pa Rrotlla

11/08/2014 15:26

[ltr]Nasim po te pergjigjem mbasi te dyte jemi nga Drenica. E para, Haxhiu nuk e di fare kush eshte. E dyta une jam ra ne burg me 1981. Mbas 18 viteve jam kthy ne lufte, kur gati te gjithe kane ike. E treta: me kunja nuk flitet me mu. Ai me tha mos kam qendru ne qAti? Ma mire ashte ai me tregu per vete se ku ka qendru. Per kete e kam fshi...[/ltr]

12/08/2014 18:12


Nasim(vete Haxhiu)

[ltr]Milaim,pasi ne dy jemi nga Drenica,duhet ta tregojm te verteten.Nuk ka qen edhe kushedi çfare provokimi nga ana e Haxhiut,pse te prekemi nga ajo fjale?Pa thumba po flasim Milaim;Ju e dim qe keni qen ne burg ne vitin 1981.Por per çfare arsye keni qen ne burg Milaim?Per cilen date te ketij jeni ngarkue me veper penale ?A keni qen te ngarkuar per daten e 11 marsit,apo tjeter date ?Milaim,Haxhiun e kam lexue e percjellur ne çdo shkrim qe ka shkrue kudo çofte.Haxhiu ka bere biseda me secilin ish te burgosur politike,keni lexue nuk e di per ju Milaim.Kam bisedue me Haxhiun,menjeherit kur ne fb tend ua dergoi nje foto te Avdi Ibrahimit,dhe i bera pyetje çka ka lidhje kjo foto e AKSH,dhe ne mes kesaj foto qendronte Avdi Ibrahimi?Haxhiu me tha;Se Milaim Zeka e ka pas bere kete inqizim kur u paraqite ne skene per here te pare me maska AKSH dhe me tregone se duke e shikue kete inqizim ia kishte pare foton e Avdi Ibrahimit dhe e kishte nxjerr kete foto.Haxhiu me duket se ju pat bere pyetje;A eshte e vertete Milaim qe ju e keni bere kete inqizim te AKSH?Dhe ne fillim te asaj fotografie qe i kishin que mbrapa kokes civilet shqiptar duart nga ana e policise serbe,kur ju beri pyetje Haxhiu,kush e ka bere kete foto?Ju ne fillim i treguat se nje ushtar e ka bere ga ana e mbrapme e barakes.Nuk dua tja japi krahun as Haxhiut as juve ,pos te tregohet realiteti,sipas shkrimeve qe i shikoja ne fb e juaj.Pse nuk e beni nje interviste me Haxhiun dhe tja parashtroni te gjitha pyetjet se ku ka qen ne kohen e demostratave dhe ne kohen e luftes?Nese i frigoheni se vertetes qe mos te triomfoi ne mesin e shqiptareve kjo eshte tjeter muhabet.[/ltr]

12/08/2014 19:47

Pa Rrotlla

[ltr]Du me ta ba nje pyetje: a njeh Ramadan shalen, rifat birinxhikun, dostan bujupin, izet zeken, elmi zeken, kadri topallin?[/ltr]
[ltr]Kurr nuk jam kah e kuptoj foton me Aksh? As qe e di kush jan ata?[/ltr]
[ltr]A sa per intervista jane shefat e mi qe vendosin[/ltr]
Pa Rrotlla

[ltr]Edhe lexo edhe njihere prej fillimit cka kam shkru. Foton me mu ne mes ushtareve e ka bere nje ushtar[/ltr]

13/08/2014 10:06

Nasim

[ltr]E njohe mire edhe Myrvete Dreshen,Ramadanin e tjeret,.Milaim ju pyta ne cilin vjet jeni denua,per cilen dite ,dhe per çka?Shume mire Milaim po ju beje pyetje.[/ltr][ltr]Pyete Myrveten[/ltr]
[ltr]Edhe le bre Nasim kete muhabet se nuk me pelqejne llafet patriotike[/ltr]
[ltr]Nese kam qene, kam qene per vete[/ltr]
[ltr]Jo mu shite patriot[/ltr]

Nasim

[ltr]Po pse me pyet Myrveten Milaim,a jeni ju Myrevetja ?Nuk ka lidhje shitja e patriotizmit.Por po na intereson per çka jeni denue?çka bane kundra shkaut ?[/ltr]

Nasim

[ltr]Milaim a ke veprue per veti qe ke qen ne burg apo per popull?Nese kam qen,kam qen per vete![/ltr][ltr]Per vete[/ltr]

Nasim

[ltr]Bravo e tregove te verteten.I pari nga tan ish te burgosurit politik[/ltr]
[ltr]Per çfare ju ngarkuan gjygjetaret?[/ltr][ltr]Nese me jep ndonje penzion te burgut te tregoj[/ltr]
[ltr]Perndryshe Hydajet Hyseni i ka shenimet[/ltr]

13/08/2014 13:30

Nasim

[ltr]Po nuk jam Milaim Kariq banka qe tju paguaj penzione te burgosurve,duhet nga serbia ti kerkoni penzionet siq ka pas mar edhe Idrizi penzion nga krali i serbise.Mos me tregoni per çka keni qen i burgosur,pos me tregoni per cilen date te atij viti jeni ngarkue per veper penale si iredentist shqiptar ?I kam bere pyetje Hidajet,por nuk fole fare !Nga kush frigoheni tani kur serbin nuk e keni ne kosove ?Duhet ta dine populli te verteten e ish te burgosurve .[/ltr][ltr]Zbuloje ti[/ltr]
[ltr]Ke plot udbash qe te ndihmojne[/ltr]
[ltr]Ata qe na kane burgos edhe sot na njollosin[/ltr]

Nasim

[ltr]Po kam qef me ndegjue te verteten nga ju Milaim,per çfare aktiviteti jeni denuar per qeshtjen madhore shqiptare.Mos u prek burr.
Nuk po na interesojne udbashat,por aktiviteti juaj si te burgosur qe keni qen.[/ltr]


[ltr]Kjo heshtje e juaja Milaim,tregone se diçka nuk eshte ne rregulle me juve!

çka beret qe ju burgosen serbet,dhe udbashet shqipetar ?Me dy fjale o burr mundeni me tregue rastin e juaj.[/ltr]

Nasim

[ltr]Nuk ka udbash qe mundet me ua njullosur veprimtarin neqoftese e keni te pasterte.Sidomos juve qe i keni mjetet e informimit ne dore dhe mundeni haptas tua demantoni thesh e thenjet e udbashave,permes emisionit te juaj.[/ltr][ltr]Une jam organizator dhe udheheqes e demostratave te Glligovcit me 2 priil 1981. Bashke me Enver Dugollin[/ltr]
[ltr]Me 16 prill jam burgos[/ltr]
[ltr]Klm[/ltr]

[ltr]Te fala
[/ltr]

13/08/2014 20:05

Nasim

[ltr]Na vjen shume mire qe po e lajmroni nje veper atdhetare,si organizator e udheheqes i demostratave te dy prillit te vitit 1981 ne Gllogovc(Drenas).

Me 16 prill 1981 jeni burgosur ,sa vjete ju denuan?Dhe sa vjet i mbajtet burg,?A e mbajtet burgun te terin?[/ltr]
[ltr]Me bllokoj Milaim Zekani pse se  e nxijsh me pele per dore[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pa rrotulla une me Milaim Zeken
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: