AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Enver Hoxha une do bahem terrorrist i popullit tim

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15199
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Enver Hoxha une do bahem terrorrist i popullit tim   Sam 8 Juil - 1:38


Astrit Reka
22 h
Nuk na intereson a ka qënë bythë çpuar apo nuk ka qënë bythë çpuar xhelati, kjo është puna e tij private, por na intereson thënia e një profesori Profesor Petro Fundo i cili ka qënë koleg me xhelatin dhe e cilësonte kështu Enver Hoxhën:
“Një terrorist i lindur aq sa imoral ishte Enveri. 
Ishim duke ngrënë në një trapez, kur ishim studenta në Francë, unë dhe Foto Bala nga Himara. 
Erdhi aty edhe Enver Hoxha, ky, ishte i regjistruar në universitet, por nuk di me se merrej. Provime nuk jepte. Ishte i pashëm. Pak mbasi u ul, pyeti Foton, çfarë do të dëshëroje të bëje kur të mbarosh shkollën? 
– Foto, iu përgjigj, do të doja të tregëtoja me Francën. 
Më pyeti edhe mua, po ti Petro? 
– Unë, i përgjigja: profesor! 
Mbas pak, u kujtova ta pyes edhe unë ate. 
-Po, ti Enver, çfarë do bëhesh? 
Ai u përgjigj – “TERRORIST”!
Mjerrë populli Shqiptar që mbi krye ka patur terrorist si xhelatin dhe zagarët e xhelatit


J’aimeAfficher plus de réactions
Commenter

22Vous, Gezim Maloku et 20 autres personnes
Commentaires
51/120
Afficher les commentaires précédents

Mirvjena Deliu BAM BUM BAM BUM

J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre 
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Enver Hoxha une do bahem terrorrist i popullit tim
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: