AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Tefik Ibrahimi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Tefik Ibrahimi   Dim 9 Juil - 14:58

Tefik Ibraimi Po o Tefik Ibraimi,BDI e VMRO ne.O Tefik Ibraimi,o pasha nje Zot,nuk eshte Hamdi Ndrecaj,eshte njeri qe ti lune megjet,nuk ka pas nevoj te me genjen o burr,une ty as me kerkanin nuk te kisha dhane per kerkanin,une e di qe ti ke shpirt shqiptari e tradhetaret e ke veshtire ti njeh,te mashtrojne ,jane dhelpera dhe ledhatojne gjere sa kan interes nga ju.Qat dite qe nuk ka interes qe e sheh qe te ka mjel,e sheh qe ska me te tikirel as per si qenje njerezore.Mua ma bani shoku im Avdi Ibrahimi,e kam dashte si vellaun,kemi fjete te njeri tjetri dhe tani mu ka shendrrue ne armik,dhe te zezat e veta mi hudhe mua,me shpifet per gjanat qe vete qeni i ka ba,dhe e ka shti edhe Reshat Badallen kinse mujn me ma lujt leshin .Reshatin kurr ne jeten time nuk e kam takue,as njerin nga ish te burgosurit politik nuk e kam tikirell se e kam dite qe jan shpiuna te serbise.Keta ma pare kan marr leje prej serbeve pastaj kan shite para shqiptareve patriotizem.Psemua serbet nuk me burgosen?Pse ?Ja une kam punue kundra jugosllavise ja me qi nanen edhe pulat me pjell shqiptar ma paidhe sames se une ma shqiptar as mos te mundoheni me gjete.Me cilin duash i masi veprat e mija atdhetare.Me fakte.Reshatin e kam zane ne mate,.Se pari dhendrri tij Mehe Uka ka qen shpiun i serbise dhe serbet e kan lirue nga burgu per me ja qi nanen Adem Jasharit.Dhe eshte vra nga grupi i Ademit sepse i ka qite ne prite per mi vra policia.Si ka mundesi nje shqiptar mi posedue du patriotizma.Hero i serbeve dhe hero i shqiptareve dhendrri i Reshat Badalles.Tjeeter e kam zan duke ju shpifur Hazer Susurit kinse ja ka dergue mbi 500 mij marka gjermane per ushtrin e uēk es,Vete kam bisedue me avokatin Hazer Susurin e kam pyet a eshte e vertete,?Me ka thene se po genjen,se as nje cent nuk ma ka que.Sipas tjes ky qen qe ne hanover ne banesen e tij vete e ka pas Arkanin,e mundohet mua te ma hedhe.Arkanin sa Reshatin kurr ne jeten timenuk e kam pa e as shetit.E ka shetit Adelina Ismaili,Avdi Ibrahimi,Thaqi e Lima kan masakrue e dhunue femra shqiptare ane e kend kosoves dhe tek ju.Une kujt nuk ja kam qi as gruan,as qiken as nanen as te vdekurit,as kan prej shqiptareve nuk e kam masakrue.Kam rreh si magart shpiunat,a mi qi nanen nuk mujta se me tradhetoi Avdi Ibrahimi dhe Fatmir Lima.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Tefik Ibrahimi   Dim 9 Juil - 15:05

[size=38]Gruevksi po llogarit nė mbėshtetjen ruso-serbe kundėr perėndimit dhe shqiptarėve!
NGA: DIANA BUNJAKU MĖ: 19 MAJ 2015 NĖ ORA: 17:29[/size]

Analistėt: Rrezik serioz pėr pėrshkallėzim tė situatės nė Ballkan!


Tashmė ėshtė bėrė e qartė se drejtuesit e qeverisė sė Maqedonisė hapur, po e drejtojnė vendin kah njė politikė antiperėndimore. Ndėrsa, shqiptarėt po rrinė si spektatorė, pa bėrė asnjė plan dhe po rrinė thuaja pa asnjė ndikim. Por, kjo situatė amullie nuk mund
Por, apo llogarit kryeministri sllavo-maqedon se Gruevski nė pėrkrahjen ruso-serbe, dhe pse Ali Ahmeti me BDI-nė, po bėhet pjesė e kėsaj aleance?
Tragjedia e shqiptarėve e cila ndodhi nė Kumanovė ėshtė njė krim shtetėror i Maqedonisė, i cili ka shqetėsuar tė gjithė opinionin shqiptarė, por edhe atė ndėrkombėtarė.
Shqiptarėt nė Ballkan janė faktorė, dhe nuk mund tė ketė kurrė paqe nė Maqedoni e as nė Ballkan, pa respektimin e faktorit shqiptarė, kudo qė ndodhen nė trojet etnike.

Shahu: Gruevski llogarit nė Rusinė dhe Serbinė!
Rexhep Shahu analist politik thotė pėr “Bota sot” se Gruevski llogarit pėrkrahje e mbėshtetje nga Rusia e Serbia dhe Ali Ahmeti e Menduh Thaēi.
“Ata janė pengje qė nuk kanė trimėri me u shkėputė, janė pengje tė Gruevskit, janė pengje tė tradhtisė sė tyre, qė kanė bėrė ndaj interesave kombėtare shqiptare”, thotė analisti politik Rexhep Shahu.

(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė martėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” nė Kosovė dhe diasporė)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Tefik Ibrahimi   Dim 9 Juil - 15:06

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Tefik Ibrahimi   

Revenir en haut Aller en bas
 
Tefik Ibrahimi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: