AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shkelzen Gashi;Isa Boletini ishte servil i serbeve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shkelzen Gashi;Isa Boletini ishte servil i serbeve    Dim 9 Juil - 16:54

Shpesh here takonte ne prishtine me konsullin serb
Hasan Prishtines i thote,nuk kemi nevoj te frikohemi prej malit te zi e prej serbeve se i kemi vllazer.
Ne duhet te luftojm kundra turkut,dhe serbeve kjo i konvenojke
Isa gjithemone kishte interesin e tij primar.http://www.gazetatema.net/2015/06/10/publicisti-kosovar-isa-boletini-ka-pasur-qellime-meskine-ka-qene-thjesht-nje-mercenar-dhe-ka-bashkepunuar-me-serbet/
[size=36]Publicisti kosovar: Isa Boletini ka pasur qėllime meskine, ka qenė thjesht njė mercenar dhe ka bashkėpunuar me serbėt[/size]

 •  2015-06-10 07:28:56
   
 •  Tema
   
 •  Politika
   
 •  0 Komente


 • Publicisti kosovar: Isa Boletini, mercenar dhe interesaxhi

 • Publicisti kosovar Shkėlzen Gashi, ka shkaktuar debate tė shumta me njė deklaratė tė dhėnė pėr Isa boletinin.
  Duke folur nė njė intervistė pėr “Info Magazinė”, ai thotė se figura e Boletinit ėshtė glorifikuar qėllimisht.
  Sipas tij, Isa boletini ka qenė njė personazh tragjikomik dhe mercenar.
  “Personaliteti i Isa Boletinit ėshtė glorifikuar.
  Biografitė qė janė shkruar pėr tė nuk janė tė tilla, sepse nė to ėshtė shenjtėruar jeta dhe vepra e tij.
  Shtetit shqiptar i ka interesuar ta promovojė Isa Boletinin si hero tė kombit, sepse shteti shqiptar do ta portretizojė kosovarin si Isa Boletinin, si luftėtar – ju jeni pushka, ne jemi mendja.
  “Isa Boletini ėshtė personalitet tragjikomik ose thėnė ndryshe, ai ka qenė mercenar.
  Unė nuk mendoj qė Isa Boletini ėshtė modeli qė duhet ndjekur pėr shkak se nuk ka pasur konsistencė, qėllime tė larta, ose thėnė ndryshe – ka pasur qėllime meskine.
  Pra, ėshtė i ngjashėm me politikanėt e sotėm”, tha ai.
 • http://www.gazetadita.al/publicisti-kosovar-isa-boletini-mercenar-dhe-interesaxhi/
 • ................................................................................................................

 • [size=44]Isa Boletini nė dosjen e Portės sė Lartė[/size]
 • Isa Boletini, njėri nga figurat kryesore tė Lėvizjes Kryengritėse Shqiptare, doli fuqishėm nė skenėn politike nė fillim tė shekullit tė kaluar, atėherė kur u kėrcėnuan trojet tona lindore nga synimet ekspansioniste serbomėdha e bullgaromėdha, prapa tė cilave qėndronte Rusia. Ky projekt nxori krye kur Perandoria Osmane u detyrua nga Fuqitė e Mėdha tė pranonte hapjen konsullatės ruse nė Mitrovicė (mė 1902).
  Ramiz Abdyli
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shkelzen Gashi;Isa Boletini ishte servil i serbeve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: