AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 UēK me droge e me shtije armesh ne serbi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: UēK me droge e me shtije armesh ne serbi   Ven 14 Juil - 4:50


[size=40]Shkatėrrohet rrjeti kriminal i veteranėve tė UĒK’sė, dėrgonin drogė e armė nė Serbi
[/size]

11:57 / E premte, 14 Korrik 2017
 
Mė 28 mars tė kėtij viti, u arrestua nė kufirin mė Shqipėrinė ku iu gjetėn disa armė, Nexhip Gashi, ish-epror i Policisė nė Mitrovicė. Po ashtu, mbrėmė u arrestua Shemsedin Geci, zyrtar i lartė i stacionit ku punonte edhe Gashi, e tė cilit iu gjetėn 10 kg drogė.
Kėta dy zyrtarė tė lartė policor, kishin mjaft tė pėrbashkėta. Dikur ishin luftėtarė tė rreshtuar nė UĒK, bile Shemsedin Geci ishte ndėr luftėtarėt e parė, e madje ata ishin tė regjistruar si veteranė tė UĒK’sė. Tė dy kishin luftuar nė rajonin e Drenicės. Geci saktėsisht kishte luftuar nė fshatin Llaushė.
Ndėrkohė, kur janė bėrė 18 vjet nga pėrfundimi i luftės, kėtė dy bashkė deri dje funksiononin brenda njė rrjeti tė organizuar kriminal qė bartte armė e drogė nga Shqipėria pėr nė Serbi, shkruan gazetametro.net.
Siē meson Metro nga burime brenda Policisė sė Kosovės, ky rrjet qė merrej me kontrabandė armėsh dhe transport tė drogės vepron qe mė shumė se 4 vite. Dy zyrtarėt e lartė tė Policisė, Gashi dhe Geci, kishin lidhje me njerėz tė krimit tė organizuar qė kanė dosje kriminale nė Polici.

Rrjeti kriminal i shkatėrruar mbrėmė nga Policia e Kosovės, fillonte lidhjen nga Shkodra e kalonte pėr nė Kukės, pastaj nė Mitrovicė e deri nė Novi Pazar, ku i dergonte armėt dhe drogėn. Mė pas, siē merr vesh Metro nga burime brenda Policisė, i njėjti rrjet kontrabandonte naftė nga Serbia pėr nė Kosovė.
Ndėrkohė, Policia e Kosovės mbrėmė edhe zyrtarisht ėshtė deklaruar pėr rastin e mbrėmshėm, por qė nuk ka treguar se Shemsedin Geci i arrestuar mbrėmė kishte lidhje dhe bėnin pjesė nė rrjet tė organizuar me eprorin qė u arrestua nė mars tė kėtij viti, Nexhip Gashin.
Madje, Metro merr vesh se pėr veprimtarinė e kėtyre dy zyrtarėve qė vinin nga rajoni i Skėnderajt e punonin nė Stacionin Rajonal tė Policisė nė Mitrovicė, ishin nė dijeni edhe eprorėt e lartė tė Policisė, pėrfshirė drejtorin, shefin e operatives dhe shefin e hetimeve. Pėr kėtė, Metro u ka dėrguar pyetje Policisė sė Kosovės, por akoma nuk ka marrė pėrgjigje.
Ndryshe, mbrėmė nė njė aksion tė organizuar tė Policisė u kap zyrtari i lartė Shemsedin Geci teksa bartte 10 kg drogė bashkė me njė mjek nga Skėnderaj, duke shkatėrruar kėshtu rrjetin e organizuar tė armėve dhe drogės qė lidhte Shkodrėn e Novi Pazarin, e qė kalonin nėpėr Kosovė falė kėtyre njerėzve
http://gazetainfopress.com/aktualitete/shkaterrohet-rrjeti-kriminal-veteraneve-te-uckse-dergonin-droge-e-arme-ne-serbi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
UēK me droge e me shtije armesh ne serbi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: