AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Komandant Teli kishte akuza per vrasjene shqiperi 1997

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Komandant Teli kishte akuza per vrasjene shqiperi 1997   Dim 16 Juil - 18:44

Sipase gjanave qe dihen .Telin po e akuzoshin per shum vrasje te 97..ne Tirane ]\
Vrasja eshte bere me urdher te shtetit shqipetar
E ka vrare vetem klani i shikut gjjer ne vitin.2004.dhe vazhdon te jete kercenim per se cilin kundeershtar
ska shanca hiq gjithe qka kontrollohet nga ata .jan ne gjendje me na vra tanve vetem me mbajte pushtetin.
[ltr]keta vrasesit as qe,kan qen ne struktur ne fillimit,te themelimit te uck-es, kan ardh nga koreneri nga Tirana hotel rogner dhe nga gjeneva e cirihu[/ltr]
[ltr]minyhi e brukseli,por e arriten qellimin e tyre .me vrasje dhe me krijimin e klaneve .te tyre[/ltr]
[ltr]vrasja e Telit e Tahir Sinanit ,e Shpendit; Likvidimet kan ardhe te porositur nga ata te shqiperise.dhe shiku i kosoves.dhe eshtre ekzekutu nga shtabi i Abaz Xhukes .[/ltr]
[ltr]Pas vrasjes se Telit,Abaz Xhuka lajmron ushtrin çlirimtare kinse maqedonet e vrasin komandant "Telin";,dhe ne shenje te hakmarrjes i vrasin dhjetra ushtar e polic maqedonas.[/ltr]
[ltr]Edhe Ho--xha eshte profesionalist,i kendohet vrasja e Avni Zharkut,Ky ka lidhje shoqerore me grupin nga kosova e maqedonia.Shpendit ja ka pergadit,qullin .Kurse nga shtabi ja ka pergadite gjenazen Telit.Emrushi i ka duarte e gjata,vrete large ka marr ne qafe shume atdhetar me urdher ka hek qafe njerezit.suma ka vrare sahpendin .gjeresa hoxha i B .Dhe i Tanushes e kan ekzekutu telin me shoke[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Komandant Teli kishte akuza per vrasjene shqiperi 1997
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: