AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog mes Haxhi Kuēite Ruzhdi Saramatit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dialog mes Haxhi Kuēite Ruzhdi Saramatit   Lun 17 Juil - 18:39

Conversation démarrée 28 novembre 2013
Haxhi Kuēi
28/11/2013 13:51
Haxhi Kuēi
Zotri Ruzhdi Saramati,se pari ju pershendesi.
Deshta tju beje pyetje per Avdi Ibrahimin;
Ne cilin muaj dhe ne cilin vit ne uēk ,shte inkuadrue Avdi Ibrahimi?
Dhe ēfare mendoni per kete njeri?A eshte shqiptar,apo pro serb?
Sinqerishte 
Haxhi Kuēi
Per mua nese deshironi te me njifni ma shume bani pyetje Ramadan Mujes.Sepse ja kam ngrere buken dhe ma ka ngrere.
9 janvier
Ruzhdi Saramati
09/01/2014 21:49
Ruzhdi Saramati
eh mor shoku haxhi se pari ju pershendes qe keni kontaktuar me mua,deshiroj te jeni shendosh e mir ju dhe familja juaj.Avdiun e kam njoft qe heret ne vitet e 90-ta,edhe sot kontaktoj me te.Une nuk kam pare asgje te keqe dhe nuk e di qe i ka hy therre ne kembe ndokujt nga Avdiu,por nese juve ju ka bere ndonje te keqe, un nuk jam hetues t'i hetoj njerezit qfar bejne ne punet e tyre private e personale.Ishte ai qe me 12 qeshor te vitit 1999 qe i thoshin perfundimi i luftes se UQK-se qe kjo date e gjeti me uniforme te UQK-se dhe me arme ne krah mu prane meje.Juve ju deshiroj shendet dhe familjes tuaj gjithashtu .Nuk e kam tradite te fyej njerez kur nuk i njof mire,se un jam per bashkimin e shqiptareve e jo per perqarjen e tyre.Deshiroj qe edhe ti te me perkrahesh ne kete mendim qe kam,dhe te beheemi shoke edhe me te mir sa qe jemi tash,atdheu na do te bashkuar e jo te perqare,per hater te atdheut e kombit tone shume gjera duhet t'i leme anash edhe nese na ndodh ndonje gje ne mes veti.Edhe nje here te falenderoj.Me shkruaj me shpesh.Me respekt R.Saramati.
Haxhi Kuēi
10/01/2014 00:47
Haxhi Kuēi
I nderuari Ruzhdi Saramati,me vjen shume mire qe mu lajmruat dhe tju them te verteten se ne ju e shohe nje te vertete qe po e tregojket vetem ta verteten.Mua ma se shumti me ka interesuar se kur Avdi Ibrahimi i ka vesh qizmet e uēk es ?Dme th i nderuar se juve Avdi Ibrahimi ju paska bashkangjitur ne uēk me 12 qershor te vitit 1999.Shume ju falemenderit i nderuar se Avdi po shkruan se ne uēk eshte inkuadrue qysh ne ditet e para.Sherri Avdiut Fatmir Lima nuk me ka marr duke me thene se ai ka qen ne mardhenje pune ne mbrojtjen popullore te jugosllavise dhe i dine do armatim se ku i ka meshefe Besim Ndrecaj ne kohen e ish jugosllavise sa ishte ne jete.Kam shkue ne kohen e luftes me Aziz Morinen nga Reshatani dhe e kemi marr e prue ne shtepin time dhe ja tregova shkakun pse nuk me marrin ne lufte.Avdiu i tha Azizit pis;Ti ke hanger mute dhe shko e arsyetom(demantoje rrenen tende ndaje meje).Pasi jami nise me Azizin ,nuk erdhi dhe u ndale e hyri ne shtepin e tij ne Reshtane.Azizin e kam te inqizuar mbas luftes por duke qalue ne pergjigje.Si eshte e mundur qe une mos te tokohem me ju pasi me Avdiun,Bajram Kurtin qe nga fillimi i vitit 1996 e gjere ne fund te vitit 1998 nuk na ka ndare as nata e as dita.Avdiu me shpifet mua kinse e kam shetit Arkanin neper vijat e frontit bile te uēk,kinse me te kam dhunue gra e masakrue shqiptare.Ne cilen dite e vite i paskna bere keto vepra?A kan emra e mbiemra te masakruarit?Ani ani.Ateherit une bashk me Avdiun,Bajram Kurtin ,Fatmir Limen e Bajram Bekteshin e Aziz Morinen e paskemi shetit kete kasapin e shqiptarev.Une gje tjeter Avdiut nuk iu kam shpifur,Pos ēka me ka thene Lima me nje mesues nga deberdelani Balaj emrin ja dine Lima.Por ai me metodat e tija mundohet ja nga frika qe i ka hi te ma njollosi ftyren.Avdiu e ka nxite edhe Reshat Badallen ti shkruan te njejtat fjale kundra meje.Por Reshat hajvani as nuk e kam njohur as qe kam deshire ta njohi,le te shkruan ska problem fare.Saiperket Avdiut,ky shume mire me njeh,se a e kam shetit Arkanin,por ani se mire e ka ma paska ngrer buken me hile.Dhe thote se vetem dy a tri here kam bere shoqeri me Haxhiun !Sa here ka fjete te une vete e me Bajram Kurtin?Sa here une kam fjete te Avdiu vete e me Bajramin.Sa here kemi shkue tek Begzadi ?Begzadi me thote me Avdiun e Bajramin nuk kam qen tek ky.Sa here kemi qen tek Riza Vata ?Sa here e kam que neper rekna Avdiun tek motra e tij ne Krushe te Madhe,ne kohen e luftes e zoti e vrafte ishalla. ?E tek motra tjeter ne Sallagrazhde ?Ka ka pasur deshire pa pare e kam shetit,Librat ne shitje pa pare e kam que neper shkollat e kosoves.Deshmitar Daut Hoxhaj e drejtoret e shkollave,Suhareke ,Korishe, gjinovc,Malisheve,Mushetishte te Ali arsimtari vellau i policit, e gjetiu.Haram i qofte nese me tradheti me paska bere shoqeri.Shume provokime kam pasur,jo vetem nga Avdiu ,por i nxiste shoket ne pranin e policeve si ne kafe e ne rruge duke me provoku.Osman Gegen,Azizin,Veli Kuēin e shtijke ne kafe,ku afer neve ishin policet,duke me thene me ta dhene nje bombe atomike a kishe guxue me ja qite beogradit?E din ky ēka i pata thene Azizit ?Osman Gega;Mua me kendone Dervish Shqaqa qe e kam bartur flamurin neper suhareke me 1968 ,e ty pse nuk te kendojne ne kenge ?Hajde na trego ēka ke bere per shqiptar?Kam rrue lesh o te poshter dhe jam largue nga keta,dhe pse u largova prape me zorr mu luteshin qe te pajtohem.Por prape me te njejtat forma.Thuhet nje proverber;O babe e nxura hajnin.O leshoje o bir.O babe une po e leshoje,por ky nuk me leshone !Nuk kam ndejte me juve,por permes ketyre fjalevve qe mi keni shkrue,pasket dallim nga Avdi Ibrahimi,Riza Vata,Rame Vata sikurse hana me diellin.Thuaj Avdiut;Me te tradhetue shoku nga nje here nuk duhesh me iu idhnue?Provoje a i kujtohet?Me te shty ne demonstrata ne kohen e luftes ka policet serb,a eshte shok ai njeri?Me thene tane shqiptaret lypin q.. nanen(taxistat) ,se ma te mire jane magjupt se shqiptaret a eshte njeri ai shok.Te gjitha keto mi ka bere Avdiu,por kurr nuk ja kam marr per tradheti.E kam marr ne telefonate para ca muajve dhe i thash;Avdi,ēka ke me mua hajde e flasim si burat,i kam thene se jam te eulexi se mohoje,por kam qen nga shtepia ime,dhe si ja kam tregue emrin pa nje ma mbylli telefonin e kam te inqizuar.Avdiu ,nese ta ka frigen,paraqitet si bukel dhe te ledhaton duke buzqeshur,gjere sa ta nxene bishtin me dere,dhe e kupton tani se kush eshte Avdiu.Me vjen mire qe ju personalishte keni besim tek Avdiu.Kam shume me shkrue per Avdiun,por nuk po ju lodhi me shume.Buken ja kam ngrere Avdiut dhe keq nuk i deshiroje,pos qofte me kete ftyre.Kur e paten rrethue Adem Jasharin i shkova ne shtepi dhe eluta qe ti shkojna ne ndihme,qeshte,a kur e vrane e qiti foton sa tere muri,me tha le te kujtojne se e kam deshte.E njohe une ma mire se ju sa ja mbane mbrapa me ja ngre doren?A me e shti shokun ne qorre sokak pa koke ja ngul mire.POsedon dijeni e di,por per mbrapeshte.E saiperket qe me thuani se duhet te punojm per bashkimin e trojeve shqiptare;Une kete jo qe e kam nga shoqeria ime,por amanet nga babai im.Por ate qe e kisha pritur me dekada qe ta luftoje shkaun,shkaku Avdiut ,Fatmir Lima,Uke Bytyqi,Ylfet Fondaj, e edhe shtabi i shkozes nuk me morren.Po te kisha qen ne aradhen e juaj,do e kishte pare shkau se ēfare marifeti te luftes do ti kisha tregue.Tani jemi ku kemi mbetur,as shtet as bashkim.Kurse betimi i uēk ishte qe ti ēlironi trojet dhe pastaj ne bashkim.Kosova po shihet,Ilirida nen roberi,siq mbeti edhe Lugina e Presheves.Po e harrojna Avdiun,por si e parashihni ēlirimin dhe bashkimin e trojeve ju lutemi se mua mu kam mbeshtjellur ?Dhe ju kisha lutur te me tregoni per nje epror ne prizren Jashari Afrim,apo Afrim Jashari ēfare shqiptari eshte ?Per Mua mundeni ti beni pyetje Ramadan Mujes,se kush jam,por kur jeni ju me te.Vete edhe Bajram Bekteshin se kam fjete tek ky me Avdiun nja dy nete.Nese ju intereson diē te me pyetni; me parashtroni lirishte pyetje,dhe do ju pergjigjem drejte e pa majtas e djathetas.Zoti eshte i madhe ka kudret te madhe te bene ēdo gje.Vellazerishte u shkruajta une Haxhi Latif Kuēi(Krasniqi)
10 janvier
Haxhi Kuēi
10/01/2014 13:19
Haxhi Kuēi
Ju lutem i nderuari Ruzhdi Saramati kam nje pyetje per ju;A i frigoheni pyetjes se dhe per realitetin e Avdi Ibrahimi qe paska qen inkuadrue ne uēk siq e cekete u vesh mbas ēlirimit,pra me 12 qershor te vitit 1999 ?Numri e telefonit tim;00337811336777,ose ma dergonit te juain ju thirri.Dhe bejme muhabet si miq.
Haxhi Kuēi
10/01/2014 13:21
Haxhi Kuēi
Dhe nje ;a i frigoheni Reshat Badalles,sepse ky ka shkrue per Avdiun se kinse pushka dhe krisma e Avdiut ja ka dridhe femiun shkines ne bark dhe i ka debue serbet per serbi.
Pra Avdiu qenka kyq ne uēk,pasi ka ikur si refugjate ne shqiperi.A po del keshtu ?
11 janvier
Ruzhdi Saramati
11/01/2014 10:25
Ruzhdi Saramati
Nuk me vjen mire per keto pyejte.Kur mua me permendet frika,ajo fjale me ben shume nervoz,sinqerisht,shume nervoz.Te flas per vete me vjen shume rende.Une jam nje njeri qe nuk e kam njohur kurre friken,as emrin nuk dua t'ia ndegjoj.Kjo fjale nuk ekziston per RuzhdiSaramatin.Sidomos kur eshte per t'i dale zot atdheut.Une e them vetem ate qe e di.Me Avdi Ibrahim kam punuar qysh heret dhe e njof mjaft mire.Deri tash nuk kam pas gje te keqe nga ai.Nuk me pelqejne fjalet per shoket me t'cilet kemi rrugetuar bashke,qofte rruge e gjate qofte e shkurter.Edhe per juve me thone njerezit shume fjale.Por,une kam deshire te njifemi me se afermi,sepse vetem bindjeve te mia ju besoj,respektin e kam reciprok per secilin,aq sa eshte nga ana tjeter eshte edhe nga ana ime,por,mos me ngushtoni me pyetje qe nuk me perkasin mua.Te gjithe i vleresoi koha,edhe mua.Numri im i telefonit eshte ky:044-337-169.Te faleminderit per respektin qe tregove ndaj meje,ne keto shkrime.Te deshiroj qdo te mire.Atdheu mbi te gjitha.R.Saramati.
11 janvier
Haxhi Kuēi
11/01/2014 21:17
Haxhi Kuēi
Asgje te keqe nuk ndije ndaj jush i nerudari Ruzhdi Saramati.Nuk e kam paramendue qe ju i frigoheni Avdiut,jo,se Avdiu ka qen i tille dhe mbetet i tille per mua.Por Avdiu ka fjalorthin qe te nxite qe mos ti largohesh nga ai.Dhe ate ne ēdo pikpamje,sepse ka aftesi .Saiperket qeshtjes kombetare,po te kishte punue 5 perqind popullli sa une,sot nderyshe do ishin gjerat.Partia ime dhe ilegaliteti ka qen ne formen vetiake,me kerkan,sepse kujt i kisha besim me tradhetojshin si ma kethejshin shpinen.Avdi Ibrahimi po te kete ndjenja ne shirtin e tij,haptas do me kerkonte falje.Sepse bashk me Reshatin me kan etiketue gjera qe kurrr ne jeten time as ne enderr sdo i kisha paramendue.Kur Besim Ndrecaj e kishte vrare ate policin ne zyren e vete ne shiroke,me te ndegjuar Avdiu,erdhi e me morri mua duke me thene, se e kam shok dhe eshte patriot dhe a i dalim ne ndihme dhe e kerkojme qe ta strehojm diku.E kam marr taxin tim dhe jemi nise ne Shiroke,e neper vreshta e kemi kerkue.Pastaj neper Leshane,e neper rruget e studenqanit,.Jemi kethye e kemi shkue ne drejtim te Sopise e ne rrugen e Llutogllaves per disa ore duke e kerkue por ishte e kote qe ta gjenim.Jemi kethye ne Suhareke dhe jam parkue tek taxistat dhe mbase disa minutave erdhi te une Avdiu dhe me tregoje se e kane vrare nga helikopteri te shkretin policia.Ky pse nuk e tregone kete ngjarje qe i ndihmova ne ēdo aspekt?A nuk rrezikova jeten time qe tja shpetoje shokun?Per Ramadan Mujen ne vitin 1997 ne punktin e gjakoves,policia serbe na kerkoi leternjoftimet dhe ne vend te Ramadanit ua dhash timin,sepse Ramadan Muja nuk e kishte dhe kur ua dhash me thane ku e ke edhe nje leternjoftim?U thash te gjitha i ke.Ja kan nis me kondak te me meshojne barkut dhe tjetri shupulla dhe nga friga qe do ta marrin Ramadanin u thash?A mos jeni unet me ngrere diēka,e kam nxjerr kuleten dhe 100 marka ua kam dhene.E ma beren pse ne fillim nuk na dhave keto ?Kam dalur perjashta ua kam shkepe leternjoftimet te tjereve,Mehdi Elezit,Tefik Gecit,Bajram Ollonit,dhe Esat Has Kukajs.Gjere ne vitin shkurt 1998 kete tri gjere ne kater here ne jave i kam bartur per ne Gjakove gratuis dhe secilit u kam blere ushqim e ēka kan pasur nevoje.Ne qershor 1998 kam ftue ndihma per suhareken me konvoja,dhe ndihmat e mija i shperndante shpiuni Muharrem Shaban Kuēi .Dhe kur ja kerkova nje thes me miell ,me tha shko te jep Millloshi.Ja dosti im?Ne Korrik 1998 prape kam ftue ndihma per Malisheve ,ku te nesermen u vra ne mina mjeku Shpetim Robaj,dhe ata qe i kishin organizue keto ndihma me thane sherrin ta pame na u vra daja dhe vajza e tij ishte plagosur.Po kete muaj me paten rrethue te uēk,dhe mu kercnuan duke me thene ;Kush je ti me organizue mi brmojte shqiptaret?Ti ēenke me serb ma beren.Eshte e gjate historia ime,por edhe per intervenimin e NATOS eshte bere nga shtepia ,hatri im nga nga persaqesuesit e OSCES qe e kishin ne vezhgim rajonin e Raqakut.Ai quhet iHASAN aKASAJ NGA Ankara.Kjo eshte bere me daten 15 janar 1999 ne oren 23 e disa minutave.Ja kam kerkue nje telefon fqiut tim dhe me tha nuk me intereson intervenimi i NATOS.Nuk besoj qe ka punue njeri shqiptar sa kam punue per qeshtjen shqiptare.Mesiguri qe pasi me keni dhene numrin e telefonit shume shpejte do kam deshire qe te flasim edhe gojarishte.Ju falimenderit shume per sinqeritetin burreror qe keni ne shpirtin e juaj.Paqa dhe lumturia perhere qofshin tek ju.Sinqerishte Haxhi Latif Kuēi(Krasniqi)
27 mars
Haxhi Kuēi
27/03/2014 15:24
Haxhi Kuēi
P.ershendetje i nderuar Ruzhdi Saramati.Ja se ēka kan shkrue ne nje formu shoket e tu te dashtun,siq eshte shoku i Avdi Ibrahimit Dreni Drenova(Reshat Badallaj).
Dreni Drenova(Reshat Badallaj)i shpifet Ruzhdi Saramatit.
http://kosovare.forumotion.com/t3363p600-lajmet-e-fundit-nga-kosova-prishtina
Dreni Drenova
Fillestar/e
Numri i postimeve: 48
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012
Titulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina Thu Feb 07, 2013 10:22 am 
Kontrabanda me armet e UĒK-sė nga kom.Ruzhdi Sramata
16.09.2012, 11:12:37
dallendyshja_ 
me pervojė Anetar prej: 16.04.2004
Postime: 167
PSE PO SHPIF O VEHBI RAFUNA?! Denoncim publik
________________________________________
Mona Agrigoroaiei:
PSE PO SHPIF O VEHBI RAFUNA?!
~Denoncim publik~
Sot, mė 15 shtatorit 2012, u takova me njė person tė quajtur Vehbi Rafuna, nga Kosova nė lokalin pranė “Albanian University” nė qendėr tė Tiranės. Dėshmitarė nė kėtė takim ishin edhe Ruzhdi Saramata, babė dėshmori tė luftės sė UĒK-sė dhe Halil Canolli, ish komandant tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. 
Kursi i bisedės nė fillim ka qenė rreth domosdoshmėrisė sė aktivitetit kombėtar. Unė kam theksuar faktin se vetėm dėshmorėt e kombit kanė kryer misionin e tyre ndaj atdheut, kurse ne qė jemi tė gjallė duhet tė vazhdojmė kėtė drejtim dhe pėr fat tė keq ka njerėz qė vetėm nė dukje vazhdojnė kėtė rrugė, por bashkėpunojnė mė armiqtė e kombit dhe me kolaboracionistėt. 
Papritmas, Vehbi Rafuna mė pyeti: “Me kėnd mbani kontakte kėtu nė Tiranė?”. 
Pyetja m’u duk provokative. Qė tė mbulohem shokėt dhe aktivitetin tim, i jam pėrgjigjur: Me Koēo Danaj. 
Dhe, pastaj e pyeta edhe unė: “Po ju, me kėnd mbani lidhje?
” Pėrgjigja e Vehbiut ka qenė befasuese pėr mua. Ai mė tha: 
“Tani, nė si ish luftėtarė tė UĒK-sė, mbajmė lidhje me tė gjitha qeveritė” (!). 
Kjo mėnyrė e tė formuluarit mė jep tė drejtėn tė konsideroj se ai nuk vazhdon rrugėn e drejtė kombėtare pėr ēlirim dhe ribashkim kombėtar, por ėshtė i shitur tek qeveritė tė Thaēit dhe tė Berishės, dhe vetėm bėn “gam gam” pėr tė mashtruar atdhetarėt se qenka patriot. 
Nė atė moment unė i jam kundėrpėrgjigjur (dhe referenca ishte drejtpėrdrejtė pėr tė, gjė qė nuk e ka kuptuar): "Paska njerėz qė vetėm nė dukje veprojnė pėr ribashkim kombėtar, por nė fakt bashkėpunojnė me horrat"!
Ky pėrfundim e kam edhe pasi unė e pyeta ēfarė mendon pėr Gafurr Adilin, duke i thenė se: “unė kam dėgjuar pėr kėtė politikan tė shquar nė opinion, e di se ėshtė kėtu nė Shqipėri, nuk e kam takuar deri mė tani”. 
Kurse ai filloi tė hidhte vrerė ndaj Gafurr Adilit, duke thenė: “Ai hiē nuk ėshtė politikan i shquar. 
Gafurr Adili ishte nė organizimin e quajtur Frontin pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar […emrin nuk e shqiptoi korrektesisht dhe plotėsisht], por mė pas u largua dhe formoi partine e quajtur FDBK”. 
Kėto janė thellėsisht shpifje. FBKSH ka qenė organizatė ilegale politike udhėheqėse e AKSH-sė dhe mė pas, pėr shumė arsye tė qendrueshme, ka qenė reformuar nė njė organizatė politiko-demokratike (jo parti politike!), tė emėrtuar Fronti Demokratik pėr Bashkim Kombėtar (FDBK). 
Ky mjeran, spiun i SHIK tė Kosovės dhe edhe i agjenturės sekrete tė Kroacisė, kujton se unė nuk e dija se ai, Vehbi Rafuna, ka qenė nė Konferencė Riorganizuese tė ish FBKSH-sė, tė mbajtur mė 28 Nėntor 2009 te Hotel Romana nė Durrės, qė ka qenė edhe Kuvendi Themelues i Frontit Demokratik pėr Bashkim Kombėtar (FDBK), dhe aty, nga vetė Gafurr Adili, lideri i ish FBKSH-AKSH-se dhe qė nga 28 Nėntori 2009 President i FDBK-sė, i ka marrė librat "Platforma e Shqipėrisė Natyrale" tė Koco Danajt dhe nuk i ka paguar librat, por i ka vjedhur, siq ėshtė mesuar tė vjedhė ai dhe banda e tij, qė e kanė vjedhur, jo vetėm UCK-nė, por edhe Kosovėn.
Gjithashtu, mjerani Vehbi Haruna, kujton se unė nuk e dij se ai ėshtė invalid i luftės se UCK-sė, jo i plagosur nė dyluftime me bishėn serbe, por i vetplagosur me armė e tij, qė tė mos shkonte nė betejat clirimtare.
Por, mua mė shumė habiti qėndrimi oportunist dhe shumė i poshtėr i zotit Ruzhdi Saramata, i cili heshti kur shpifte spiuni Vehbi Rafuna ndaj liderit tė bashkimit kombėtar, Magjister (tė shkencave Juridike-Ekonomike) Gafurr Adili nga Kėrcova nė Tiranė, sepse unė e dija shumė mirė se, zoti Ruzhdi Saramata e njeh shumė mirė zotin Gafurr Adili. Mjafton qė zotit Ruzhdi Saramata t'ia rikujtoj vetėm disa sekuenca tė bashkėveprimit tė dikurshėm tė tij (2004-2009), pėrmes dėshmorit Xhaferr Shala, me Gafurr Adilin, dhe jamė shumė e sigurt se, zoti Ruzhdi Sramata do t'i bjen pishmanit pse endet me poliagjentin Vehbi Rafuna.
Nėse zoti Ruzhdi Saramata do tė guxojė ta kundershtoje kėtė fakt, gjė qė unė e mirėpres, atėherė unė do tė jesha e detyruar qė t'i publikoj edhe ate "pazarin" prej 20 mijė eurosh, nga te cilat 3 mijė euro ia ka marrė dėshmorit Xhaferr Shala "Xhafės" dhe... (vjeshtė 2005) pėr...., dhe qė edhe 17 mijė eurot e tjera ėshtė dashur t'ia paguante zoti Gafurr Adili, sepse ashtu zoti Gafurr Adili iu kishte thėnė Xhafės dhe..., por qė pastaj, kur Zoti Ruzhdi Saramata ishte takuar (te "Zabeli" nė Kukes) me zotin Gafurr Adili, i kishte ra pishmanit se pse djemve te tij ua kishte marrė 3 mijė eurot pėr gjėra (sende) qė nuk ishin tė tij, por i kishte ble populli shqiptar.
Prandej, keni kujdes dahi, kur shpifni kundėr Liderit tė Bashkimit Kombetar, Magjistėr Gafurr Adilit, aktualisht President i Frontit Demokratik pėr Bashkim Kombėtar (FDBK), sepse do tė na detyroni qė, ashtu si ish spiunėve tė ish UDB-sė (Ali Ahmedi & Co), edhe ju t'ua publikojmė tė gjitha pislliqet tuaja tė deritanishme.
Tiranė, 15 shtator 2012
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Numri i postimeve: 2115
Age: 34
Vendi: Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi: zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date: 15/03/2009
Titulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina Thu Feb 07, 2013 12:48 pm 
Dreni Drenova
Po spo te vjen turp te plasosh shkrime te magjupes Rumune dhe shpijunit g.Adili 
qe vetem ka vjedh popullin dhe shoket e tije me ble banesa neper durres dhe tiran 
ky shpijun i serbise e maqedonise qe ska lan ken pa e perly e te kercnue si arushen me shoshe
a e dine ti se kete njeri as nje patriot shqiptare se perkrahe ..vetem do shpijuna te serbise e maqedonise qe kan vjedh me te dhe vjedhin pa u nal
ta perzijshe Rafunen me keta shpijuna eshte turp per ty .qe plason kesi shkrime m***...
Ky seshte magjister po m*** magjister rrugaq dhe primitiv ,sa kam ndegjue une ky i ka borgj shume atdhetareve dhe shume patrioteve shqiptare .
eshte prsident i m*** frontit qe ka 4 veta e hiq me shume...
Dreni Drenova(Reshat Badallaj)
Fillestar/e
Numri i postimeve: 48
Age: 46
Vendi: Pejė
Registration date: 14/12/2012
Titulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina Sat Feb 09, 2013 9:51 am 
Detektiv turpin mbaje pėr vete unė nuk e njoh as romunen e as Gafurr Adilin.po tė ishte ashtu si thua ti pse nuk reagoni edhe ju publikisht siq kanė bėrė denoncim publik romunja apo Gafurri me fakte.Ti po tė jesh i guximshėm dil me emer e mbiemer e mos u fsheh pas emrave detektivi apo ndonji emri tjeter tė rrejshėm.Si me tė besu ty kur nuk tė dimė se kush je?ndoshta edhe ti je ndonjė kontrabandist armėsh tė lirisė?!
http://www.kosovarimedia.com/index.php/lajme/12438-pse-po-shpif-o-vehbi-rafuna.html
Njėri prej ish-komandantėve tė UĒK-sė, Xhezair Shaqiri , i njohur si Komandant Hoxha, i ka akuzuar politikanėt nė Prishtinė dhe nė Tiranė se i kanė braktisur aspiratat e shqiptarėve tė Luginės sė Preshevės. Shaqiri, i cili ishte akuzuar vitin e kaluar nga zyrtarėt e Beogradit pėr njė sulm ndaj xhandarmėrisė serbe nė Bujanoc, ka deklaruar pėr Telegrafin se shqiptarėt e Luginės sė Preshevės e ngritėn lapidarin e UĒPMB-sė pėr tė tėrhequr vėmendjen e autoriteteve tė shteteve shqiptare, po u zhgėnjyen keq.
Shaqiri ka ironizuar edhe deklaratat e organizatės AKSH, e cila pati paralajmėruar se do te luftonin pėr tė mbrojtur lapidarin. Sipas tij, ky ishte edhe njė rast qė e tregoi fytyrėn e vėrtetė tė personave me maska tė quajtur AKSH.
“E patėn mundėsinė tė bėjnė ‘baam’,por jo. Tė presim se ndoshta Gafur Adili do ta sulmojė Beogradin, siē deklaroj para disa ditėsh. Kur unė para disa viteve u mbėshteta nė mur dhe nuk kisha pėrkrahje dhe nuk pata zgjidhje pėrveē me vetėmbrojtje dhe me ndihmėn e Allahut dhe disa shokėve nė Tanushė, Gafurri me quante njeri i Serbisė, edhe pse luftoja me serbin”, ka thėnė Shaqiri.
Ai mė tek ka thėnė se “kėto paaftėsi tė politikanėve tanė patriotė me rroga, po na dėmtojnė shumė ne shqiptarėve,dhe si po duket nuk po na lejon tjetėr alternativė nė ish-UĒK,qė tė reagojmė nė mbrojtje tė vlerave tona kombėtare”.
Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina - Page 41
kosovare.forumotion.com
Haradinaj,Balaj e Brahimaj...na u kthyen perseri.. U deshmua se lufta e UCK-es ishte e drejt!!
Aujourd’hui
Haxhi Kuēi
01:09
Haxhi Kuēi
I nderuari Ruzhdi Saramati kete artikull e ka shkrue me duket Reshat Budalla qe ua kam dergue.Ky e gjuan gurin dhe e mshef doren sepse qen ka qen dhe do mbetet udbashi i serbise gjere kur te cof derri bardhe.
JU deshiroj jete e lumturi gjere ne fund te jetes se juaj.
Sinqerishte Haxhiu
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dialog mes Haxhi Kuēite Ruzhdi Saramatit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: