AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Grupi Kumanoves kishte ne plane me sulmue burgun e Podujeves

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Grupi Kumanoves kishte ne plane me sulmue burgun e Podujeves   Ven 21 Juil - 19:12

[size=36]Ēka dinte shėrbimi sekret i Kosovės pėr Kumanovėn[/size]

 

“Kumanova” mund tė futet nė ciklin e teorive tė konspiracionit, duke e bėrė mė tė vėshtirė zbardhjen e ngjarjes. E pėrditshmja kosovare “Koha Ditore” disa muaj mė parė ka publikuar dėshmi tė reja mbi personat e pėrfshirė nė rastin e Kumanovės.
Sipas kėsaj gazete, Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj, si drejtues tė njė grupi prej 44 personash, para se tė ndodhte rasti i Kumanovės, kishin planifikuar tė sulmonin Burgun e Sigurisė sė Lartė nė Gėrdofc tė Podujevės.

Plani ishte tė lironin dy prej njerėzve qė konsiderohen ndėr mė tė rrezikshmit nė Kosovė, tė burgosurit me inicialet B.K. dhe B.B. tė cilėt janė duke vuajtur dėnime tė rėnda pėr krime, pėrfshi dhe vrasje. Kėshtu thuhet nė dokumentet e Agjencisė Kosovare tė Inteligjencės (AKI) dhe tė Policisė sė Kosovės, tė siguruara nga gazeta.
Detajet e kėtij komploti, janė zbuluar gjatė vėzhgimit dhe pėrgjimit nga Agjencia Kosovare e Inteligjencės dhe Policia e Kosovės. Qė gjatė kėsaj kohe ėshtė zbuluar se po planifikoheshin incidente tė armatosura nė Maqedoni.
Plani nuk ishte qė tė shkaktonin viktima, por incidente tė ngjashme me atė nė Gushincės sė Kumanovės. Fakti qė personat e pėrfshirė nė rastin e Kumanovės kanė qenė nėn hetimin e organeve kosovare, u konfirmua mė herėt edhe nga vetė Prokurori i Prokurorisė Speciale tė Kosovės, Ali Rexha.
Prokurori Rexha tha se tė gjithė personat kosovarė qė janė nė paraburgim pėr ngjarjet nė Kumanovė, duhet tė pėrgjigjen para organeve tė drejtėsisė sė Maqedonisė.
Nga ana tjetėr, sipas gazetės “Koha Ditore”, Agjencia Kosovare e Inteligjencės dhe Policia kanė siguruar dėshmi se 4 persona nga grupi i Kumanovės – tre kosovarė dhe njė shtetas i Maqedonisė – kishin bashkėpunim me Drejtorinė pėr Siguri dhe Agjencinė e Inteligjencės sė Maqedonisė. Sipas tė dhėnave nga dokumentet e policisė dhe tė AKI-sė, shtetasi i Maqedonisė me inicialet Shenasi .Mehmet., zyrtar i lartė nė shėrbimet sekrete tė Maqedonisė i kishte takuar kėta persona disa herė nė Prishtinė dhe nė Ferizaj pėr tė bėrė planin e aksionit. Sipas informatave tė “Kohės Ditore”, zyrtari me inicialet Shenasi .Mehmet. u kishte premtuar tre kosovarėve, shuma parash qė i kalonin dy milionė eurot.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Grupi Kumanoves kishte ne plane me sulmue burgun e Podujeves   Sam 22 Juil - 9:11

Agron Sylejmani, Naim Kadriu dhe Avni Feta
Ibrahim Kelmendi.

Mehmetin atė kohė kanė qenė Nazim Kadriu, Arben Ahmeti, Arsim Rashiti, Jeton Sylejmani, Osman Kelmendi, Florim Ejupi, Xhavit Kosumi, Faik Shaqiri, Nezir Kelmendi, Irfan Ademi, Xhafer Zymberaj dhe Bajram Kiqmari.

B.K. dhe B.B
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Grupi Kumanoves kishte ne plane me sulmue burgun e Podujeves
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: