AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vrasje te dy fishte ne peje zoti i vrafte kriminelat

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Vrasje te dy fishte ne peje zoti i vrafte kriminelat   Sam 22 Juil - 10:20

Zbulohen motivet e vrasjes sė dyfishtė nė Pejė

Xhavit Panxha ėshtė njėri ndėr tre tė arrestuarit e sotėm nė Kosuriq tė Pejės pėr vrasjen e dyfishtė tė vėllezėrve Berisha qė ndodhi pasmesnate nė njėrin prej maleve tė kėtij fshati.
Burimet e Indeksonline brenda policisė sė Kosovės kanė treguar se Xhaviti ėshtė pronar i malit ku edhe ka ndodhur krimi dhe se rasti po hetohet nėse ka tė bėjė pėr vjedhje pylli apo ndonjė motiv tjetėr.  
PUBLICITÉ


[size]
Prokurori i Shtetit ka urdhėruar qė i dyshuari Panxha tė dėrgohet nė qendrėn e mbajtjes pėr 48 orė dhe mė pas i njėjti do tė dal para Gjykatės ku do tė merret njė vendim i ri pėr tė.
Policia e Kosovės sot ka raportuar se Ramiz Berisha (1989) dhe Arsim Berisha (1986) u gjeten tė vrarė nė njė mal nė Kosuriq tė Pejės dhe se vdekjen e tyre e ka konstatuar mjeku i cili kishte dalė nė vendin e krimit.  
“Hetuesit policor tė Njėsitit rajonal tė hetimeve DRP Pejė, pas njė pune intensive operativo- hetimore kanė identifikuar, shoqėruar dhe mė pas arrestuar tre (3) personat e dyshuar te mundshėm tė veprės sė Vrasjes, tė cilėt me vendim tė prokurorit shtetit u caktohet masa e ndalimit 48 orėsh pėr tė vazhduar me procedura tė mėtejme ligjore. Po ashtu ėshtė arrestuar edhe njė person tjetėr pėr veprėn e Vjedhjes sė pyllit”, thyhet nė njoftimin pėr media tė Policisė sė Pejės./Indeksonline/ [/size]

TEMAT:
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vrasje te dy fishte ne peje zoti i vrafte kriminelat   Sam 22 Juil - 10:21

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vrasje te dy fishte ne peje zoti i vrafte kriminelat   Sam 22 Juil - 10:26

http://infokusi.com/familjes-berisha-iu-vrane-pese-burrat-e-shtepise/
Shtėpia e tyre nė Kosuriq tė Pejės tashmė ėshtė mbush me njerėz.
Menjėherė pasi tė afėrmit kanė marrė lajmin e kobshėm pėr vrasjen e dy vėllezėrve Berisha, ata kanė mėsyer shtėpinė e tyre nė fshatin Kosuriq, njofton Klan Kosova.
Klan Kosova, ka intervistuar disa nga tė afėrmit e tyre, tė cilėt nuk kanė ndonjė tė dyshuar pėr vrasjen e dyfishtė.
Por ata kanė treguar se edhe babai i viktimave ishte vrarė para luftės, dyshohet se pėr ēėshtje pronėsore.
Po njėjtė pėr kėtė ēėshtje, dyshohet se ishin vrarė edhe dy djemtė tjerė tė familjes nė vitin 2006, tė cilėt po kėrkonin gjak pėr babain, njofton Klan Kosova.
Ndėrsa sot tė vrarė nė njė pyll nė fshatin Kryshec janė gjetur edhe dy vėllezėrit tjerė.
Familjarėt janė duke i pritur trupat e viktimave, ndėrsa me ta do tė kthehet edhe nėna e tyre e cila ka shkuar nė Prishtinė, pėr ta pėrcjellė procesin e obduksionit.
Arsim Berisha, i vrarė sot kishte 32 vjet, ndėrsa vėllau i tij Ramizi, ishte 27 vjet dhe i martuar.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Vrasje te dy fishte ne peje zoti i vrafte kriminelat   

Revenir en haut Aller en bas
 
Vrasje te dy fishte ne peje zoti i vrafte kriminelat
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: