AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Mirsad e Begu truprojete BDI si ka pague Agim Krasniqit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Mirsad e Begu truprojete BDI si ka pague Agim Krasniqit    Dim 23 Juil - 1:32

[size=44]Ndrecaj, Beqės: Vishe uniformėn pėr njė luftė nė Maqedoni. Beqa: Ia nisim nė Mitrovicė sė pari[/size]

Gazetari maqedonas, Zoran Bozhinovski, publikoi sot ekskluzivisht nė portalin e tij disa biseda tė Mirsad Ndrecajt dhe Beg Rizajt me personazhe publike nė Maqedoni.
Mes korrespondencave qė u publikuan, ėshtė edhe ajo ndėrmjet Mirsad Ndrecajt dhe kryetarit tė Degės sė BDI-sė nė Ēair, Bekir Asani, transmeton "Zhurnal".
Nė komunikimin me SMS mes dy bashkėluftėtarėve, Ndrecaj fton Asanin “t’u bashkėngjitet atyre pėr tė nisur njė luftė nė Maqedoni”.
Ndrecaj i thotė Asanit “vish uniformėn dhe le t’ia nisim luftės”, por Asani “sugjeron” qė lufta tė fillojė sė pari nė Mitrovicė dhe mė pas nė trevat e tjera".
Nė bisedėn e shkruar, nuk thuhet asgjė konkrete pėr zhvillimet qė do tė pasonin mė vonė.
Gazetari maqedonas citon edhe disa biseda shokėsh mes Ndrecajt dhe Rizajt, nga tė cilat mėsohet se qė tė dy kanė qenė nė njė krizė financiare, aq sa Ndrecaj thotė se “nuk ka tė holla pėr tė shlyer detyrimet pėr energjinė elektrike”.
Si pasojė, Ndrecaj dhe Rizaj vendosin tė kėrkojnė borxhin nga Bekir Asani, ndaj i kėrkojnė atij tė marrė familjen dhe tė vijė nė Gjakovė ose nė Prishtinė pėr njė takim, ku do t’i diskutonin ēėshtjen e parave.
Bisedat nuk saktėsojnė ēfarė borxhi ėshtė ky qė i detyrohet Asani atyre, por “Zhurnal” mėson se ėshtė detyrimi i pashlyer i BDI-sė pėr angazhimin e tyre si truproja gjatė fushatės sė zgjedhjeve nė vitin 2008.
Ndrecaj dhe Rizaj ishin angazhuar si truproja tė BDI-sė nė kohėn kur vepronte grupi i Agim Krasniqit.
Atėherė ishte vlerėsuar se veprimtaria e Agim Krasniqit – ndėrkohė qė PDSH ishte nė pushtet – pėrbėnte rrezik pėr opozitėn.
Por, paratė qė BDI u detyrohej dy luftėtarėve tė Dukagjinit nuk u ishin dhėnė tė gjitha, ndaj ata nė fillim tė kėtij vitit vendosin t’ia kėrkojnė Bekir Asanit.
Mes bisedave, ėshtė edhe njė tjetėr ndėrmjet Ndrecajt dhe Xhezair Shaqirit – Hoxha, por ndryshe nga ajo me Bekir Asanin, kjo ėshtė me tone jomiqėsore.
Ndrecaj akuzon Hoxhėn se “po gėnjen njerėzit duke u dhėnė fjalėn pėr njė luftė”. Ai i thotė Hoxhės se nuk ka luftuar kurrė dhe se ka ngelur nė Tanushė, duke pritur ta ndihmojnė 
pushtetarėt shqiptarė tė Shkupit. /zhuranal/
http://telegrafi.com/ndrecaj-beqes-vishe-uniformen-per-nje-lufte-ne-maqedoni-beqa-ia-nisim-ne-mitrovice-se-pari/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Mirsad e Begu truprojete BDI si ka pague Agim Krasniqit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: