AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Sahitajn e Adem D. e kan kercnue me vdekje nga LVV

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Sahitajn e Adem D. e kan kercnue me vdekje nga LVV   Lun 24 Juil - 9:33


Reshat Sahitaj Nuk e kam involvuar unź, por Adem Demaēi mbrźmė ka ardhur te unź dhe e ka shprehur deshiren e tij pa i folur une asgjė. Madje, do te ishte mire qe Albini e VV te distancohen nga dkelarimet e tilla te cilat mund te kalojne ne vepra. 

Nuk ju benė pershtypje aspak kercenimi i tyre?! Nje kercenim i tillė nxitė me qindra te tjerė! Kjo praktike duhet te ndalet, e kete mese mire mundet shefi i VV. Ata po distancohen nga Sadri Ramabaja pa e rrezikuar askend e nuk po gjejne kohe te distancohen per kercenim me vrasje????
Reshat Sahitaj
20 juillet, 16:21 · 
“ Nėse Albini permes militantėve tė tij ka vendosur tė vrajė shqiptarė ta bėni publike, se neser e premte nė orėn 9:30 minuta le tė dalin para Kuvendit nė Sheshin “Nėnė Tereza “ e t’i vrasin dy shqiptarė: Adem Demaēin dhe Reshat Sahitajn”.Adem Demaēi thėrret pėr marshim protestues kundėr heshtjes sė Albin Kurtit dhe VV - Lajme - Kosova Sot
ADEM DEMACI NĖ PĖRKRAHJE TĖ Publicistit, shkrimtarit dhe veprimtarit tė ēėshtjes kombėtare Reshat Sahitaj. Pak ditė mė parė Reshat Sahitaj ishte…
KOSOVA-SOT.INFO

Besim Luma Ky matuf plak gėnjen se Albini nuk vrer askėnd dhe se ky ėshtė argat i dreqit


Xhefi Pacolli Si duket qenke nga ata qe mbajten 30 vjet burg , ky eshte nje hero ti qenka. Nje mjera qe nuk meriton me shkel token shqiptare. Ta fyesh nje njeri tere qenje e ti ja ka kushtuar keti populli o jeni dore e zgjatur. O jeni i krisur
Gérer

Reshat Sahitaj Ata qe thone per Demaēin matuf plak, ata jane ne sherbimin e SERBISŹ; Me fillue me ua kerkue biografine e tyre dalin spiuna te serbise.


Besim Luma


Gére

Sefer Sulanaj Matufa e bolshevik jeni vet 
Kemi me fshi nga dheu mulliq e kurtiq
Gérer

Dardan Krasniqi Edhe ata qe shpifin me keso lajme jane po aq te tille sa ata UDB-sh. Ti me mision ke hy ne 2010 ne VV permes bashkeshortes me demtuar VV. Te ka dal boja
Gér


Xhavit Bicaj Reshat Sahitaj, beni nje padrejtesi flagrante, duke e involvuar te madhin Adem Demaqi, ne hesapet polititike qe, keni te projektuar!


Reshat Sahitaj Nuk e kam involvuar unź, por Adem Demaēi mbrźmė ka ardhur te unź dhe e ka shprehur deshiren e tij pa i folur une asgjė. Madje, do te ishte mire qe Albini e VV te distancohen nga dkelarimet e tilla te cilat mund te kalojne ne vepra. Nuk ju benė pershtyp...Voir plus
Gérer

Xhavit Bicaj Askush nuk ka te drejte te kerrcnohet, une, si intelektual, kundershtoj ēfarxo kerrcnimi, por, Adem Demaqi, eshte mbi te gjithe ne, me i madhe se te gjithe ne. LVV, sipas shumices se popullit te Kosoves, eshte nje shprese per ndryshim, te kesaj amullie 17 vjeēare, qe ka karakterizu Kosoveb!
Gérer

Isen Ferati MO GRINI MUT NE EMER TE POPULLIT JU RRUGAQET E LVV SE KOSOVA 1 800 000 BANOR

Rustem Remi Peja Shife ēfare pelqen Reshat Sahitaj, e pelqen komentin e nje RRUGAĒI siq źshtė ky Isen Ferati, imagjinoh ky RRUGAĒ e ofendon Prof. Xhavit Bicaj, e ti sa i mjer qe qenke Reshat e pelqen fjalorin e Isen RRUGAĒIT
Gérer

Xhavit Bicaj I nderuar Peja.
Gérer

Xhavit Bicaj RRugacet e kane te kote, populli eshte zgju nga gjumi, keta, veq vonim se shpetim nuk kane!
Gérer

Isen Ferati ku ju mbeti flamuri kombetar o faq zi rrugaqet e mutit
Gérer

Rustem Remi Peja Isen Ferati, ti je nje RRUGAĒ analfabet!
Gérer

Isen Ferati ma lpifsh bothen me albin kudren prodhim serb o bir mut bajo
Gérer

Xhavit Bicaj Flamuri kuq e zi, eshte, aty ku eshte populli, e aty ku eshte populli shqipetare, eshte edhe LVV.
Zt Peja mos u merre me kete horr!
Gérer

Isen Ferati hahahahah populli nonen ju qifte rrugaqve te lvv
Gérer

Shqiperi Etnike Qka po lypshe me ti qi krejt ti Gabel i Bardh..
Ti qifshim na te Levizjes ty krejt qka ki ty edhe Klanit Mafioz Vendor PRONTO ..
Thojn me shajt osht dobsi,po une nuk muj mu duru pat shajt ty o bir kurve..
Ti qe e shan VETĖVENDOSJE!-n po e shan Komplet Popullin o idiot se Populli osht vet Levizja VETĖVENDOSJE! o Mut o qelbsir.
Gére

Reshat Sahitaj I nderuar Xhavit Bicaj , une nuk jam kunder ndryshimeve, nuk jam kunder atyre qe e kane voten e popullit. Nese ke lexue artikujt qe kam shkrue per te gjitha keto padrejtesi qe ndodhin ne Kosove nga klasa poltike. Nese lexo ne gazete e kam per shkaterrimin e arsimit ne Kosve nga te gjithe ministrat e arsimit duke filluar nga koha e Daxnerit deri ne kohen e sotme. Andaj duhet te shqetesoheni kur dikush kercenohet kur shkruan si unź.
Gérer

Xhavit Bicaj Edhe nje here, asnje kerrcnim. nuk ka justifikim. Por, nese po pajtohemi qe, te gjitha keto qe u instaluan keto 17 vite, jane "fryt" i qeverisjeve te ketyre dy partive, atehere, diē qe nuk eshte provu, eshte LVV, e cila mund te ofroj ndryshim. Keta qe, Kosoven e trajtuan si plaqke, u ndeshkuan, madje ndeshkim pati edhe LDK-ja e Ises, te gjithe te preferuarit e Ises, mbeten jasht listes. Populli, qe u zgju nga letargjia 17 vjeēare dha verdiktin, nese LVV, nuk e permbushe besimin e votuesit, do ta pesoj si PDK-ja!
Gérer

Isen Ferati ldkucet dhe rrugaqet e lvv nje Berllog jan te dyet shefet i kan ne Beograd
Gérer

Riza Greiēevci Vandalistet i sillkan Kosoves ndryshime, ashtu sikur serbo-ruso-ēetnikėt mbi 1oo vjet gjak, burgosje, plagosje, perdhosje e nderit familjar e te nanave tona shqiptare?!!! A jeni ne vete o vellezer?! Kujt i besoni? Gjakut te derdhur per liri a rrugeve e shesheve me zjarr e gure e plumba mbi lirinė, demokracine, mbi policine , mbi institucionet legale te popullit, duke goditur Parlamentgin me gazlotjsjelles, me zoll....duke hedhur benezine e zjarr mbi policine e shtetit, te cilin as qe e njohin... Hė?
Gérer

Musa Alihajdaraj Jo Vetvendosja nuk do te sjell ndryshim.Sikur do te sillte ndryshim do ti bashkohej menjihere qeveris Ramush Harajdinaj.Ashtu si u bashkue ta rrezoj qeverin e Isa Mustafes e tani shtrin doren Isa Mustafes .Kjo tregon lojalitetin e Albin Kurtit.Albin Kurti nuk sjell kurrfar ndryshimi.
Gérer

Adam Uluri Ju Pershendes nuk Kam Deshir Te involvohem Ne Polimika ,"gjdo Njeri Ka te Drejt ta That Mendimin e Vet,dhe Vlersohet nga Vjen nje Mendim,"Por Askush nuk Ka te Drejt Te Kercenon .David Shum Mir e Tha:"Adem Demaqi eshte Mbi Te Gjitha"Por Si Mik qe me Njeh .Qe Mundohem Qe Nga Vitet 1982 Te veproj-Punoj -Investoj .Per Shoqerin Shtetin Nacionin Alban.Asnje Parti Dhe ase LVV Nuk Jan Shpetimi I Jon .Te Gjitha Partit Kan Treguar Se Kush Jan .Ket Fenomen te Shoqeris Qe eshte Duke u Degraduar e Quajm Shoqeri e Semuar Mbi 96%. 60% Te Popullit Nuk Votuan Fare nga 40% D m th LVV paskan votuar 9% Prandaj te Lutem edhe Ti Zgjohu!Xhavit Bicaj Zt Olluri, nuk e di kuj i referoheni, ne njifemi, por, jo gjate, dhe jo mire. Sa i perket LVV, une, kam mendimin tim, e ky eshte: sot eshte shprese e vetme, sepse, ne nivelin e qeverisjes qendrore, nuk eshte provu, nga keto subjekte qe moren pjese si garues, nga elektorati, ne gare si parti doli e para, me nente deputet me shume se partia e dyte. Ju Zt Olluri, nuk e di a keni qene ne gare, por, nuk shof qe keni ndonje vote!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Sahitajn e Adem D. e kan kercnue me vdekje nga LVV   Lun 24 Juil - 9:47


Blerim Bela Albin kurti duhet me tregua pse u vra ukshin hoti ky albin eshte pis i madhe dhanderi sokloviq
Gérer

Asllan Dervishaj RESHAT Q'FAR KE ME ALBININ E LVV, KADAL HE BURR, SE ASGJE ASKUSH STE BEN, NESE KE PROBLEM ME TE LVV 200 VJET RRON POR NESE JE ME MAFIEN E NEN TOKES ATEHER RUAJU, LVV ASHT SHPETIMI I KOMBIT DHE SHQIPTARIS, LVV NUK ASHT NE PUSHTET ATEHER PSE PO JU BJEN NE QAF Q'FAR TE KAN BER TY DHE TJEREVE, ASGJE VETEM SA PO SAKRIFIKOHEN PER Q'DO MOMENT NGA PUSHTETARET HIJENA QE KAN NOSTALXHI NGA LVV DHE PO NA MBAJN PENG NJI POPULLAT TE TER QE 20 VITE, PSE SPO I KRITIKON ATA, POR JU BJEN NE QAF KOT SE KOTI LVV SHPRESA E JON E FUNDIT.
Gérer

Bashkim Gashi Fark Po Qysh kurr ni fjal si njeri nuk e foli puuuuu Po Muti Qe ish kan Ky far zagari i PDK.....cav
Gérer

Nuhi Mustafa Per 500 euro ky edhe pa nderpre leh deri te cof plus drenica ja ka dhan nji lozonjare te re pse mos me leh ky qen plakIzet Dushi O mos u merrni me ketė njeri se ky ma nuk din as cka flet. Ky person (Adem Demaqi) bashk me Rexhep Qosiqin janė njerėzit mė tė damshem tė popullit shqiptarė qė kanė qenė janė dhe do tė jen deri ne vdekje per ta perca popullin deti ne fund.Ky person Serbėve u thot i kemi vllazer edhe pse ata na vran, na masakruan , na dhunian dhe na dogjen deri ne kotec te pulave, e ky eshtė Adem Demaqi. Tė nderuar komentues nese keni lexuar nje koment tė ndjerit Metush Krasniqit se cka flitet per ketė person .Ja si tash flet per Albin Kurtin kur deri dje shibel buk ka lan mbi te e tash zi e terr, kete mund ta bej vetem Mandela i deshtuar i cili Rada Trajkoviqin e patė propozuar per kryetar te Kosoves, patź thanė jam per te bashkėpunuar me grekun , rusin srbin vetem me Dr. Ibrahim Rugoven -Gandin e Ballkanit , Ataturkun e Turqisė, xhorxh Washingtonin apo Babain e Pavarsisė sė Kosovess nuk mund te punoj.Mos u merrni prap po them me Te.
Gérer

Qendrim Krasniqi Me gjithe respektin per bacin Reshat eshte shume negative qasja e tij ndaj LVV . Na duhet shume perqarja dhe negativiteti kete kohe . Eshte marre per bacin Reashat me gjithe ate pune qe e ka be tani kah pleqnija me e shfrytezu edhe emrin e Adem Demaqit per perqarje .
Gérer

Berisha Xhavit Une pergzoj bacin adem me keto fjal pavarsisht qe flitet per te ky kur ka shkue ne beograd dikush ashte hy nen dimat e grave sa dukej bacin adem pak po e njofin une nuk dua te polimizoi me askend sa i perket Adem Demaqit ashte nje legjend e gjall. Shum e vertet ashte se Albin kurva duhej ti bashkangjitet protesetes.
Gérer

Shaban Muharremi Sa keq kur lexon komente pa shije e pa sens . Kam pėrshtypjen se disa komentues vetėm deskreditojnė vetėn ndaj mllefit shterp qė kanė pėr Adem Demaēin . Pse u dashka tė heshtet pėr kėrrcėnim ndaj Reshat Sahitajt - mendoj se nė asnjė mėnyrė ?!
Gérer

Ramadan Dragidella Po ky so njeri bre ky o qen e perte qeni
Gérer

Gjia Hajdaraj kuje rrit ti besim mi than njerit te menqur ato fjal ki qen bari delesh
Gérer

Gjia Hajdaraj ti zoti demaqi ti je mai miri bot e jo kosov kush kalexue per ty histori shum keq asht me ofendue ni njeri mequr si tmadhin Adem Demaqin
Gérer

Lirim Gashi Reshat Sahitaj . Ta kam dėrguar ftesen pėr shoqėrim i bindur qė je i pastruar kimikisht nga animi politiko-partiak, por fatkeqėsisht pas vizitės qė ia bėra disa miqėve tė vjetėr nė Bruksel u binda qė shkronjat PDK ishin tė arta pėr shumė bshkatdhetarė hashisharė e kllosharė qė tėrė ditėn e kalojnė duke snobuar dhe traqaruar nėpėr kafene nė stilin : Vini re, vini re. 
Dhe pėrgjgja e tyre pėr kėtė diskrepancė me arsyen e shėndoshė ishte: po ashtu na ka mėsuar Reshat Sahitaj. E pabesueshme por e vėrtetė Reshat Sahitaj ėshtė Hashim Thaci vetė. I kuptoj deri dikund kėta injorantet tanė grykės e tė vėrbuar nga epshet orgazmike pėr pushtet nga se jetojnė nė njė shtet qė e kanė nė dorė vetė por nuk tė kuptoj ty qė jeton nė Bruksel dhe e shfrytėzon demencen e heroit kombtar Adem Demaci pėr gjėra kaq tė ulta e qesharake. Gooo verjährte Generation in verdiente polit-rennte nga se hajrin ua pam pakė e sherrin für eine ganze Ernte. Kaq shumė kapreca dhe idhnaka sa nė gjeneratėn tuaj nuk gjenden dot askund nė botė.

Gérer

Reshat Sahitaj Gabim e ke i nderuar Lirim, unė jetoj nź Prishtinź qe nga 18qershori 1999, Sa i perket bisedave qe paske bėrė nė Bruksel me shqiptarėt e atjeshem, ata shumica janė badihavxhinjė dhe e kalojnė diten duke luajtur bixhoz e duke pi raki e b birra e me ty me siguri paskan luajtur siē thotė Miliam Zeka , a paske menduar se unź paskam infulencė te ata? Sa i perket Hashim Thaēit ja lexoje sot shkrimin tim ne "Kosova Sot" me titull: qeveria i trajton shkrimtaret te barabartė me lypsarėt" ku perveē tjerash shkrauj: Mė lehtė do ta keni tė shkruani monografi e ese pėr figura tė rrejshme gjoja patriotike se sa ta trajtoni figurėn e Ymer Elshanit apo tė Fazli Graiēevcit, ku pėr tė parėt do tė keni pėrkrahjen e Qeverisė, ndėrsa pėr tė dytėt nuk do keni asgjė, pėrveē: fyerje, ofendime, akuza pėr megalomani e do tė quheni karrieristė. Mė lehtė do tė keni pėrkrahje me shuma tė mėdha tė organizoni ngjarje kulturore, si festivale kushtuar poezi vreshtarisė, poezi kushtuar ditės botėrore tė ajrit, festivale kushtuar disa krijuesve qė dikur i fusnin nė burg kolegėt e tyre etj., sesa tė shkruani pėr Rexhep Elmazin, Ymer Elshanin e shumė tė tjerė qė u sakrifikuan pėr lirinė tonė. Shtrohet pyetja: pse po ndodh kėshtu?!

Shkelzen Isufaj

Gérer

Ali Zemaj Z.Adem Demaqi eshte legjende historike tyrp ēmenduri jane comentet e comentuseve Staliniset rrugaqe shizofrena thenja e Gjergj Fishtes duhet me u tyrprua qe jemi shqiptar
Gérer

Agim Fejza Shum keq kur udb /sh , turkofil mshefen me mbiemra te Herojve te Kombit , e kishe perkrahin A.
Gérer

Nazmi Berisha E filluat si aktor i dėshtuar, vazhduat si politikan i dėshtuar, e pėrjetuat si shkrimtar i dėshtuar, po e pėrfundoni me njė paradė tė dėshtuar. Mbase do bėhesh njė ditė nė ndonjė libėr njė figurė me emėr, por vetėm njė figurė dėshtaku, libėr qė do ta shkruajnė pėr ty tė tjerėt!
Feriz Kokollari Mos mos ruajeni auturitetim ejuaj mos gjeni pun me riniVotre réponse...Reshat Sahitaj Nazmi Berisha e fillon komentin e tij duke duke u pėrpjekur tė zhvlerėsojė veprimtarinė time psh shkruan aktor i dėshtuar po ia pėrkujtoj Nazmiut se mė 1976 nė shfaqjen "Sfinga e gjallė " Bislim Muēaj kishte rolin e Kabilit, unė Reshat Sahitaj rolin Habilit dhe asoke e fituam vendin e parė nź ish-Jugosllavi, drama televizive "Vdkeja e Gjergjezit" me regji te Sefo Bejta Krasnqiqit ku ka luajtur Istref Begolli, Cun Lajēi, Reshat Sahitaj etj vendin e parė ne festivalin e dramave nė OHĖR etj, Sa per ilustrim shikoje ne FB tim e keni njė sekuencė te shfaqjes ku asokohe Asllan Bajrami raporton pėr Radio TV e Prishtinės. E quan deshtim interpretimin tim qe u vlerėsua nga regjisoret me te shquar? Pastaj Nazmiu vazhdon te zhvlerėsojė me tutje duke mė quajtur shkrimtar i dėshtuar, po ia pėrkujtoj se jam i vetmi autor te cilit romani iu ėshtė botuar nė PARIS prill 2016, dhe kritiket francez shkruajnė pozitivisht pėr stilin tim. Gjatė karrieres sime nuk kam dėshtuar kurrė, deshtojnź ata qe zhvlerėsojnź duke menduar t'i hudhin tjerėt pėr te qenė vetė te parėt

Gérer

Reshat Sahitaj Roman im botuar nė Francė, ku filtet per problemet e tė zhdukurve.

Gérer

Reshat Sahitaj Me Ramushin dhe Bujarin nė NATO: NAZMI BERISHA E QUAN DESHTIM POLTIK-

Gérer

Reshat Sahitaj ME IBRAHIM RUGOVĖN KONFERENCA PER MEDIE NDERKOMBETARE BRUKSEL/ NAZMI BERISHA E QUAN DESHTIM POLITIK

Gérer

Reshat Sahitaj Me Hashim Thaēin me personalitetete te NATO-s / Jashar Salihu, Bardhyl Mahmuti etj plus unź/ Nazmi Berisha e quan deshtim politik

Gérer

Reshat Sahitaj NE SELINĖ E NATO-s Bruksel 1999 / NAZMI BERISHA E QUAN DESHTIM POLITIK / HAJT NAZMI BANI TI KETO QE UNE I KAM BERE ME DEKADA E PASTAJ MUNDESH ME FOLĖ ME MUE/
J’aime
 · Répondre · 
1
 · 20 h
Gérer

Reshat Sahitaj Vetėm spiunat e SERBISĖ mund tė mė kundėrshtojnė e jo shqiptarėt e mirėfilltė.
Gérer

Lirim Gashi Haxhi e ti a ke merita sa ky ?


Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi,E din ma mire Reshat Sahitaj cili kemi punue ma se shumti.Une nuk kam qen ne shoqata e parti politike,une kam qen vete pashe e vete subash,i kam krye punet vete ma mire se me dhjete mij ushtar ēlirimtar.E din mire Reshati sa me kan malltretue policet ne sekretarjantin e prizrenit ne vitet e 1971/72.Reshat Sahitaj ne Normale ka qen Recitues i sukseseshem.Ne vitin 1971 e kerkonin me burgos,dhe kerkonte ndihme si me shkue ne itali me marr azil.Nuk e di se ne cilin vite ka dal ne diaspore.Po me vjen mire qe paska ba kontakte me nderkombetar,si ndermjetsues i pales shqiptare dhe ato nderkombetare.Nuk po na tregon ne Rambuje ēka paskan fole me Wesli Kllarkun?Por me sa e di ky erdhi ne Rambuje pasi pala shqiptare e kishte nenshkrue rezuluten 1244.Me sa e shoh mire,Reshat Sahitaj paska shoqeri me Demaqin,Reshat Badallen e Avdi Ibrahimin.Reshat Sahitajn e pyesi me keso pytje.Pyte Reshat Badallen,kur me ka pa qe une e paskna vozit me taxin tim Arkanin?Kane e kam vra prej shqiptareve?A kan emra e nga jan ata qe i paskna masakrue grat shqiptare duke u dhene gji foshnjeve ,Kujt nuk la pa ia thene keta fjale.Cilat femra shqiptare i kam dhunue me Arkanin?Reshat Sahitaj,une i kam ftue ndihmat e kryqit te kuq me ardhe ne suhareke e ne Malisheve ,kur ne ate konvoj duke ardhe ne Malisheve u vra mjeku Shpetim Robaj.Reshat Sahitaj me 15 janar 1999 kete dite serbet beren masakra ne civil shqiptar ne Reqak,,perfaqesuesit e OSCES qe e kishin nen vezhgim rajonin e Nerodimes, kur erdhen ne shtepine time ne oret e vona,me treguan per masakren,pasi hyren brenda pas shume bisedave,ma banen a ke deshire me nxite NATON me bombardue serbine?I kam perqafue e thene si jo.Mu luten qe te shkoj te fqiu im Jashar Avdullah Shala tja kerkoj telefonin per me marr lidhjen ma shpejte.Pa hezetim kam shkue e i trokita ne porte,kur doli me tha ēka ke kujshi ne keto oret e vona?Ja spjegova se per ēfare arsye,se serbet kan masakrue shqiptar ne Raqak e po e kerkojne telefonin tend me thirre NATON per me bombardue serbine.As qe i hangri palla,ma beri,jo telefonin nuk ua japi as qe po me intereson per me bombardue serbin.Jam kethye,dhe u thash se telefoni nuk i bene.Ka hyre ne koridor me radio lidhe dhe i ka marr ne lidhje e ja ka nise me fole me nderkombetar,perafersishte mbi nje ore,dhe pasi e kryen biseden me te hyre me perqafoi duke me thene ta plotsuam deshiren.Te nesermen me than duhet me leshue kosoven se kan me te masakrue dhe me 16 janar 1999 ne mengjez kam leshue kosoven permes nje kontrabandistit qe mirrej me klandestine Liman Elshanin..I cili mbas luftes ne kosovgatrans u ba drejtor gjeneral.E e ke ndegjue planin amerikan?"Hipoteza e Henri Kisingjerit"A e din se ēfare permbajtje kishte ky plan?Reshat Sahitaj,Demaqi bashk me Reshat Badallen e Avdi Ibrahimin kan krijue listat per likvidimin e atdhetareve.Ramiqi: Agim Ēeku i ka masakruar ushtarėt e FARK’ut (Video).Bashkim Dakaj: Ti Adem Demaēi, Ramiz Lladrovci dhe Elmi Zeka ma vratė vėllain, Prokuroria duhet ti hetojė.Reshat Sahitaj kush i drejtoj serbet me celular tek semafori ,kur u ndale kerri i Hadrit ,me vra Hadrin ish shokun tend te idealit ?Adem Demaqi gjate luftes ma dergoi Riza Vaten ,me vellan Ramen e Avdi Ibrahimin me krijue partin republikane,pse shaka me mua me ba Demaqi?A e ke dite dhenderr i kujt i suharekes eshte Demaqi?Reshat Sahitaj,edhe Reshat Badallaj ka shpifur ndaj vetes ne emer te Kadri Manit,kinse Kadri Mani ka shpifur ndaj ketij e Demaqit kinse kane gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit?Une nuk e njo Badallen,per te gjitha shpifjet qe mi ka ba ,mi ka ba me nxitjen e Avdi Ibrahim udbashin,qe ka punue per serbi dhe ende punone me perkushtrim bashk me Demaqin.Reshat Sahitaj,a e dini pse me malltretonin policet ne ato vite qe i ceka?


J’aime
 · Répondre · 
1
 · 15 h · Modifié
Gérer

Reshat Sahitaj I nderuar Haxhi Kuēi, po te tregoj se Reshat Badallajn kurrė ne jetėn time nuk e kam pa e as kurrė nuk kam pi kafe me te dhe nuk di asgjė pėr tė perveē se shkruan nė "Kosova sot". Pra mos e ngatėrro emrin tim mė tė tij, sepse ai ka biografinź e tij e unė e kam timėn dhe veprimtaria ime mė te nuk na ka rastis tė kemi bashkėpunuar. Pėr tu mė ka folė Begzat Baliu mirė para disa kohe e pastaj nuk e kemi diskutuar mė. Unė kurrė nuk kam shkrue per ty as ne nė gaztė e as nė tv nuk kam folė sepse njeriu folė vetėm pėr gjėra qe i ka pėrjeuar e jo tė imagjinuara. Sa i pėrket kėsaj fotografie mė Klarkun nuk ėshtė nė Rambuje por nė selinė e NATO-sė nź Bruksel mė 5maj 1999, mė rastin e vizitės se Thaēit, Bilallit e tjerėve e jo nė Rambuje siē shkruan ti. Madje nė Rambuje isha qe nga dita e parė e deri nź perfundim tė marrėveshjes, ku mė mua ishte Mujė Rugova, Afrim Gjonbalaj aktualisht zyrtar nź NATO nė Bruksel, dhe senatorja Anne Marie-Lizin. Pra gabim je informuar dhe e keqinterpetuar fotografinė. Sa i pėrket vrasjės sė Enver Hadrit dhe qe shkruan kush ka thirrė ne telfon kur ai ėshtė ndalur te semafori, kjo ėshtė pyetje pa lidhje, sepse pėr vrasjen e Enver Hadrit janė zėnė dhe janź denuar VRASĖSIT SERBĖ :Adria Lakoniqi, Darko Ashanini etj plus njė shqiptar i cili e ka takuar Enverin me vrasėsit e tij tri ditė mė parė dhe kėtė vit vrasesit jane denuar nga gjyqi belg. Nuk ke nevojė te merresh me thashetheme sepakut lidhur me vrasjen e Enver Hadrit, sepse janė dokumentet dhe gjyqėsia qe ka vendosur. Sa i perket kushe ka vozitur Arkanin e kush ka punue e ēka ka punue , unė nuk di e as qe e kam ditur , sepse unė kam jetuar nź Bruksel dhe nuk kam njohuri kush me kė ka Bashkėpunuar, ato i dnini ju vetė. Emrat qe i pernend unė nuk i njoh si psh avdi ibrahimi as nuk e di e as nuk e kam takuar kurrė. Sa i pėrket Demaēit, ai ėshtė histori tjetėr dhe nuk i takon askujt te merret mź ofendime ndaj veprimtarisĖ DHE JETES SE TIJ. Po e perfundoj , duke shpresuar qe t'i kam sqaruar disa gjera te panjohura per ty lidhur me veprimtarinź time, jo qė tė mė vlerėsosh por se pakut nuk ke nevojė tė shkruash pėr gjėra qė nuk ke njohuri.Ne shqiptarėt kemi deshirė ēdonjerit t'ia gjejmė nga njė te keqe e t'ia harrojmė te gjitha te mirat. Kjo ka ndikuar qe ne ende te jemi te sunduar edhe pse jemi shtet i pavarur.
23 07.2017
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Sahitajn e Adem D. e kan kercnue me vdekje nga LVV   Mer 26 Juil - 10:29


Lirim Gashi Reshat sa tonelata merita i ke pėrafėrsisht ?
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi,une Reshat Badalles ja pata ba;Imri Badallaj e ka marr per grua nxensen e vete,atij i kcej kanari me shajti ,e me tha jo nxensen por studenten e vetea.Une ja bana Imri qeni e ka shfrytezue Ymrie Beqen,e edhe nje Drten nga Dushanova dhe femra tjera nxenset ,kishte perkrahje se drejtor e kishim Pelivan Zhurin e imries si ka hanger leshi.Ne prishtine njani e vete Reshat qenin ēka e ke Imrin Badallen? Te ogjakut se kam ja bani a ne darsem e vjdekje ftohemi.Nuk i tregoj se e ka te vetin se e diktoi qe do me vjell vrere ndaj Imris.Por i njejti ma bani se Imri Badallaj ka dhunue studentet nga Ferizai,prizreni,prishtina ,peja sa ka mujt per me ja dhane nje note kaluese.Ma bani mos i qite keto studente se jan te martuara e ka mundesi me u dl problem ne pleqni.Por keto qe i ceka ma pare per Imri Badallen e din edhe Reshat Sahitaj ēfare pisi ka qen Imri BadallajPo ky qen Reshat Badallaj ka shkrue kinse ja ka dergue mbi 500 mij marka gjermane avokatit Hazer Susurit per me dhan uēk es.Kur e veta Hazer Susurin a ti ka que,?Jo o burr ma bani mu ka shpifur se as nje cent nuk ma ka dergue.Ja fakti i gjalle qe kam bisedue me Hazer Susurin;http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t4985-hazer-susuri... nje tjeter fakte qe dhendrri i Reshat Budalles eshte lirue nga burgu nga serbet per me vra grupin e Adem Jasharit.Muhe Uka,qe eshte edhe hero i serbeve dhe hero i shkiptareve.Reshat Sahitaj,se ēka me ka shkrue nje boshnjak ish shef ne supin e prizrenit per Reshat Budallen e Avdi Ibrahimin ,ta qoj fb e tij dhe shko e bisedo ne prizren e te tregon krejte per keta dy qe kan qen dhe jane duke sherbye per serbiEdhe motra e Reshatit,Resma,ish kone ne shoqeri me Avdiun me njofken "zjarri"Per me ja qi nanen mi likvidue lyp Avdi Ibrahimi me familje,Reshat Budalla me krejte,Adem Demaqi lyp me ja qi nanen me ja rep lekuren si qenin.Se Avdiu pas masakres se Rahovecit me ka pas thene ne shtepine time;E nxorri Adem Demaqi hakun e Fadil Vikrrit qe e kan pas rreh keq rahoveci.Dmth tane ato masakra i ka pergadit Demaq qeni.A je ka i sheh edhe sa tjere i thojne Demaqit ma ke vra vellaun?????

Gérer

Reshat Sahitaj LIRIM GASHI, mė bėnė pyetje pa lidhje kur thua se sa tonelata merita i kam. Po te tregoj se pasi qe qe nga paslufta e ketej kemi qeveri te varura nga sherbimi sekret i Serbisė, unė nuk kam asnjź meritė nga qeveria e Kosovės mirėpo spiunat e UDB-sė janėshperblyer me medalje, mirėnjohje etje etj. Unė kurrė nuk kam marr asnjź medalje easnjė mirėnjohje. Nese deshiron te din ma konkretisht , po te tregoj se nėse dikush ėshte dashur te kete mirėnjohje atė ėshtė dashur ta kisha unź njź te tillė, sepse kam kontribua per ēlirimin e Kosoves me mundėsitė e mia modeste por te suksesshme si psh: ardhjen e Ibrahim Rugoves, Thaēit, Albin Kurtit e te gjithė personaliteteve tjera qe i kam organizuar takime ne Parl Ev e institucione tjera. Nuk do ishte keq ta kisha njź mirĖNJOHJE nga qeveria e shtetit tim, por ata kanź punź mė te mira se te japin mirėnjohje dhe nė zyrat e tyre kanź kėshilltarėt spiuna tė Serbisė qe mue nuk me lejojnź te afrohem as te tregoj se ēka kam punue. Shpresoj qe pyetje e jote te mos ishte e qellimshme, por informuese, e nese ke berė pyetje te qellimshme tendencioze sepakt te njoftova se nuk ka asgje te keqe te kisha mirenjohje por ja qe nuk kam e spiunat e Serbisė kanė.

Gjia Hajdaraj baci reshat hupi kto komente se jan ba monoton mos i lexo te lutem se sun pi shomos ikthe pergjigje as kujt shife bacen adem Adem Demaqin snin per askend
Gérer

Agim Kryeziu Albin Kurti' ėshtė Agent i UDB Islamiste Sllave Serbe!!!
Gérer

Lirim Gashi Reshat Sahitaj, unė e di qė ke kontribuar me t'vėrtetė, por mos mendo se duke e pėrkrahur Thacin dhe banden Pronto nė manirin e njė servili lypsar, mund t'ia sigurosh vetės vendin nė pėrjetėsi dhe admirimin e simpatinė e sidomos jo keqėardhjen e shqiptarve pėr mungesen e mirėnjohjes. Mbasi jemi tek kontributi yt, na trego tė lutėm se si ndodhi likuidimi i Musa Hoti -t kryepersonazhit tė ,,Krismes sė Brukselit, dhe njeriut e heroit trim qė ishte njėkohėsisht edhe njė bashkė-veprimtar i yti i dėvotshem. Na trego gjithashtu tė lutem se cili ėshtė mendimi yt pėr vrasjen e vllėzerve Gervalla me shokė dhe rolin e atyre spijujnėve tė pėrbetuar tė UDB-es nėpėr Evropė qė ia ofruan vullnetarisht shėrbimin duke u shndėrruar nė shėrbėtorė tė djallit por edhe pėr veprimtarinė e ndihmėsve tė tyre tė nėnshtruar nė Bruksel dhe anenbanė Evropes. Reshat na trego mundėsisht edhe pėr rolin e "patriotėve me rrota nga karrota" qė krijuan dhe shpėrndanė melodi e nota tė kamufluara patrotike me tingullin e folklorizmit shterp pėr ta zhvendosur vėmendjen e publikut nga syri i orkanit nė "folenė e shqiponjės" pėrmes rrjetit tė marimanges. Ju si njėri prej protagonistėve kryesor tė aktiviteteve patriotike nė mėrgim, shėrbimin mė tė madh qė do t'ia bėnit atdheut e qė do t'ua siguronte pėrkrahjen, mbėshtetjen dhe mirėnjohjen mė tė sinqertė tė mundshme do tė ishte dėshifrimi i kėtyre misterieve qė i rėndojnė si njė barrė e papėrballueshme zemrat e familjarėve tė viktimave tė pafajshme. Kush ishin tradhėtarėt e kamufluar me ombrellen e atdhedashurisė sė rrejshme sipas teje ?
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi,nuk po deshiron me ju dhene pergjigje.Edhe une i parashtrova pyetje,;Pse me malltretonin policia ne shkollen Normale?Kush u tregoj me telefon dore,qe e percillte Hadrin ne rruge,dhe me tu ndalue ne semafore kush ua bane qe ky eshte kerri i Hadrit,pucajte sta cekate,piqka vam materinu.Nafi Ēegranin e ftojm ne debat.Lirim Gashi,bani ftes Nafiut qe te inkuadrohet.O Reshat Sahitaj a e dini se Agim Sahitaj ne shitore ne sopi ne kohen e luftes si ka hy ne shitore ma bani po te lypin policia,ik.Ma ka shpetue jeten.Ne shitore isha me Ismet Sadikajn.Reshat Sahitaj mos mendo qe nuk ju besojna qe nuk ke kontribue ne ndermjetsimet e pales shqiptare dhe atyre nderkombetare,por kush ju zgjodhi ne kete detyre?Si erdhi puna gjere kete emision me krye.Je i afte e di qe edhe me artista me fame boterore ke ba shoqeri.e keni pas muhabet . .
Gérer

Lirim Gashi Kuēi Kuēi Haxhi unė spo du debat tracar e intrigant. Unė vetėm ia parashtrova disa pyetje nga se ėshtė protagonist dhe dėshmitar i shumė ngjarjeve. Unė nuk i dua debatet e nivelit lincues, ndėrsa Reshat Sahitaj nuk e meriton njė tretman tė tillė policist. Hallo Haxhi mos gufo aq shpejt dhe qetėsoji hormonet. Reshati do tė pėrgjigjet nėse e sheh tė arsyeshme e jo kur ti teket gjithkujt, gjė qė ėshtė e drejtė e tij legjitime. Mėsohu mos mi dhunu njerėzit me penetrancė gufuese.
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi ,me duke se asgje nuk e kercnova apo e ngacmova pyetje pergjigje.Po ka te drejte qe mos te pergjigjet,por nuk pergjigjet kur i frikohet se vertetes.Por nuk ja shoh per te madhe se drejtesi nuk ka tek shqiptaret.Po shifet se tan deshmitaret po vriten.
Gérer

Lirim Gashi Ski ti cka e mėson askėnd se si tė veproj dhe para se me fol dicka nė emrin tim konsultohu me mua. Unė skam nevojė pėr zėdhėnsa. Mos me keqkupto Haxhi por kultura e debatit dhe etika gazetareske shkojnė bashkė.
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi ska lidhje me sekretarin,por me shty debatin ne kete teme.
Gérer

Reshat Sahitaj Kuēi Kuēi Haxhi , ju bėni pyetje qė nuk kanė te bėjnź asgjė mė mue e sidomos kur flisni pėr vrasjen e Enver Hadrit ato gjėra qe thua nuk mund te jenė te imagjinueshme as nė film. PSH Enveri u vra mė 25shkurt 1990, nė kźtė kohź nuk kanė ekzsitue telefonat e dorės. Habitem kush ta paska percjellur kźtė informacion kaq te rrejshem dhe qesharak. NUK KA EKZISTUE TELEFONI I DORĖS. Pastaj atentatorėt qė e vranė Enverin disa u vranė nė rrethana enigmatike e disa u denuan perjetėisht nga gjyqisa e Belgjikės. Madje informimin qe ta paskan thėnė -Pucajte- njź gje e tillė nuk behet as neper filma. Vrasesit e Enverit kanź qenė specialista dhe plumbat i kanź pasur te helmosur , kjo gjė dihet botėrisht dhe mjafton t'i lexoni gazetat belge. Te njeten ditė unź dhe Gani Azemi e kemi akuzuar Millosheviqin pėr urdhėrin qe e ka dhėnė per vrasje te Enverit. Janź gazetat belge sot qe sherbejne si fakte te lobimit tonė per kapjen e krimineleve serbė. I nderuar Haxhi Kuēi , nė pyetjet tua nuk di te pėrgjigjem jo se nuk due , por nuk di sepse nuk kam njohuri si psh pse policia te marr ne pyetje, pse Agim Sahitaj te ka tregue se po te ndjekin, Njė gjė di se unź e kam njź biografi te pastėr qe nga lindja ime e deri sot me UDB-nė nuk kam qenė kurrė; Kam gabime si ēdo njeri tjeter ne botė, ama pėr ēeshtjen kombėtare kurrė nuk kam gabuar dhe ska askush qe mundet te mė akuzojź perveēse nėse dikush deshiron tė shpif, sepse per ne shqiptaret edhe Skenderbeun e etiketojmź.Shpifjet kundėr meje nuk mundem t'ia ndali askujt, por per fat te mirė tani ēdo shpifje qe botohet ne gazeta kunder njė individi ekzistojnź ligjet dhe secili ka te drejt te bźjė akti padi pėr shpifje sepse po demtohet dinjiteti i individit. Shpresoj te ke kuptuar sqarimin tim dhe shpresoj t'i ke lexuar shkrimet e mia qe 40vite qe shkruaj rregullisht ne gazeta e kurrė nuk mė kanė interesue me shkrue pėr indidivdet qe mė kanė folur, por vetem pźr ata me te cilet kkam veprue per ēeshtjen kombetare. Ju falenderoj per mirekuptim
Gérer

Reshat Sahitaj Ja gazeta belge ku unė ganiu dhe beharja e akuzojmė Millosheviqin dhe ambasaden e Beogradit ne bruksel. Tjeret nuk kane guxue me dal keshtu ne konference per medie. Tjeret folin tash se eshte lehtė. Tjeret mbjellin huti, perēarje dhe dezinformata sepse ende UDB-a i paguan e nuk merren me fakte
J’aime


J’aime


J’adore


Haha


Wouah


Triste


Grrr


 · Répondre · 
2
 · 24 juillet, 21:392017
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Reshat Sahitaj,o shok,A kan egzistue radio lidhjet,toki vokat?O nuk eshte tuj m'hager leshi.Ti per mua je i paq,pasi ja ke thene truq,Edita Kurves dhe stafit te saj.Por qija nenen edhe Demaqit e Thaqit,se qasi berlloga jane ,jan te dalun prej nje zgavres.Sa i perket Agim Sahitajs,vete Ismetin se edhe ky ka qen me mua ne shitore me ble ushqim per refugjatet qe bajojshin ne shtepine e Ismetit,Saliut e Izetit.Por mos e merr per te keq,se ma ka terhek verejtjen qe jane ka me kerkojne policia e serbise. Reshat,Izet Sadikaj;ja ky ka punue me shpirt per shqiptar ja nuk besoj qe ka me lind ma ndoj nane shqiptare.Nje send qe ju smuren tane femit prej diabetit.Diabeti behet prej frikes,jo prej te mirave.Sa here policia e bastisi,ne shtepi?,A ja qelen deren te LDK es mi dhane ndihma,me ja sherue ndonje femi?Ngushllime ju shprhi per Izet Sadikajn se e keni pas shok te klases.Eh more Reshat ne azil sa ishim ne itali, mbi krevetin e Izetit flante nje serb e dy tjere ishin prej Gostivarit,dhe nje plak qope nga shqiperia Gjon Pllumbi.E rrehi ky serbi njanin shqiptar prej Gostivarit dhe une isha ne gjume, po e ndegjoj nje ze duke qa,Izeti po ja bene ;he nanen e shkaut, Ja bani pse i meshove(zashto si mu udario?)?More juve mire migja ime ja ka ba shqiptareve qe ju ka masakrue,dhe ja bani mater vama svima...Kam kecye prej kervatit dhe ju kam drejtue;Tvoj stric ti je Rankoviq?Da ma bani.Si e kam prek grushta ,gjaku e mbuloj dhe ra per toke.Izeti i kishte do kepuca me shtiklla i ka pas marak,e ka hek e sa mujke ftyres,ja theu dhembet dhe ftyren krejt ja shkyu,gjaku i shkumojke si shkume.Shkau e humbi vetdijen,kan ardhe karabineret dhe ndihma e kan marr dhe ma nuk e kemi..Pasha nje zot o Reshat, shqiptaret ma kan shkatrrue jeten,une per shqiptar,shqiptaret kundra meje,une kundra serbeve,shqiptaret nxirr hak ne vend te serbeve.Se ēfare mut popull nuk po muj mi ra ne fije.Ani kur po bahen udbashat e serbise mem etiketue mua udbash,per bese ishin te rrym,Leje qe ishin te rrym,por edhe trime dhe hiq mos me ua ndie leshi per shpifje, Taman Sofista me shkolle.Me pas dite une si ti anglishten i kisha perbirue tan shqiptaret per biren e gjilpanes me lesh.Shqiptar te paq ne tere trojet shqiptare nuk besoj qe mundesh 1000 mi ba bashk.E ēka me ba me nje mij shqiptar?Une e pata ba peticionin per me nenshkrue gjenocidin serb,mbi shqiptar,vetem 13 shqiptar e nenshkruajten.Nuk po dojne me denue serbine per gjenocid.Me kete po del se serbet nuk paskan ba gjenocid.Qe 18 vjet kaluan,as kjo qeveri nuk po guxon me akuzue serbine,sepse jan vete te perlyer me gjak te shqiptareve Ndegjoje kete Haxhiun ēka po te meson;Kush te paguan,perkrahe,as nje hape mos e luaj se kerkush nuk ka me ta dite,Ata qe thurrin sllogane atdheu nuk te pyet ka bana per ty po ti ēka bane per atdhe?Keta jan kurvat e serbise,jo atdhetaret.Ata qe bertasin rrofte bashkimi,rrofta flamuri edhe me keta muta jam pervelue,te lajn ne loq.Na kan marr ere tere njerezia,a jemi atdhetar a jemi ne gjendje me dhene jeten per liri.Reshat Sahitaj,te fala,e lumturi paqit ne jete.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Sahitajn e Adem D. e kan kercnue me vdekje nga LVV   Mer 26 Juil - 12:42


Reshat Sahitaj I ndruar Haxhi Kuēi, ėshtė e vertet se ata qe tere jetėn e kanė sakrifikue pėr Kosovėn, asnjera nga qeveritė tona qe nga paslufta e deri sot nuk ua ka njohur meritatė por i ka denuar duke i injorue ne te gjitha format. Sot, nė Kosova Sot kam shkrue lidhur me ambasadat dhe ambasadoret e KOSOVES te cilet shumica janė ish-bashkźpunźtorė tė UDB-sė. Sa i pźrket EDITA TAHIRIT kam shkrue pak mė heret dy faqe nė gazetė qė ketė shkrim mundesh ta gjen nė interent nė Kosova sot te dates 17prill 2017 me titull : A mund tė dyshohet Edita Tahiri pėr tradhti kombėtare?! 
SHKRUAN: RESHAT SAHITAJ e hene 17 prill 2017

Ēuditėrisht Edita Tahiri, si zakonisht, di tė rrėshqasė nė akull e tė notojė nė ujėra, madje edhe tė turbullta, ēfarėdo qofshin ato....
Edita Tahiri, njė emėr i njohur pėr tė gjithė skamnorėt shqiptare, pa tė cilėn nuk mund tė zhvillohen negociatat Kosovė-Serbi, duke mos e pėrjashtuar edhe Blerim Shalėn, qė kėta tė dy bashkė e krijojnė tandemin e pazėvendėsueshėm pėr ēdo qeveri tė Kosovės qė shkon e vjen. E pamundur, do tė reagojė ndonjė lexues, duke menduar se nuk ka njeri tė pazėvendėsueshėm, andaj edhe ky ēift mund tė ndryshohet. Jo. Asnjė kryetar shteti, e as kryeministėr i Kosovės, e asnjė kryetar i Kuvendit tonė, nuk mund tė bėjė ndryshime nė kryesuesit pėr dialogun me Serbinė.

Gérer

Lirim Gashi https://proinformacion.com/.../arti-rrebelues-dhe.../
ARTI RREBELUES DHE MENDĖSIA E BYLYKUT
Lirim GASHI —————— Pėr ata ose ato qė…
PROINFORMACION.COM
Gérer


Kuēi Kuēi Haxhi Reshat Sahitaj ,e kam lexue ate artikull.Shkrimi juaj ka nje vlere te madhe patriotike,vertete nuk e kam dite veprimtarin e juaj.Paj si tju them, kam shkrue diēka ma poshte te kjo teme.Ju pergezoj per ēdo lavdate.Por si ju edhe une per popull kishim dite,kurse per femit tone jo,i lam anash.Tjeret nga vprat tona krijuan kapital,dhe histori.
J’aime
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Reshat Sahitajn e Adem D. e kan kercnue me vdekje nga LVV   

Revenir en haut Aller en bas
 
Reshat Sahitajn e Adem D. e kan kercnue me vdekje nga LVV
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: