AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Enver tradhetari,shkruan Artan Tivari

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Enver tradhetari,shkruan Artan Tivari   Sam 29 Juil - 3:20

Artan Tivari IDIOTI KASTRIOT ushtria e kri minelit enver ka qene ushtria me e vogel dhe me e prapambetur ne EUROPE o idiot ,,,ju mberturinat enveriane lehni si qent e rrugeve dhe i hani mutin popullit shqiptar
Artan Tivari idioti RIZA po ishim vend shume i vogel o idioti RIZA , po krimineli enver hante mut sa per tane EUROPEN , dhe lehte si qen rrugesh per 50 vjet
Artan Tivari Riza Sinani idioti RIZA ,,,,, po NATO ka mbrojtur te gjithe shtetet qe jane antare te saj , o idioti RIZA

Artan Tivari SI MBROHEJ VENDI me fukara ne EUROPE , ne mjerimin me te madh ,prej kuj mbrohej , prandaj ne kufi vriteshin vetem shqiptare qe donin te iknin prej telava me gjemba ,drejt lirise ,,,,,,,,, sot eshte shtet sejemi te gjithe shqiptaret e bashkuar , pa tela me gjemba e talon kafshor ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, nuk ke faj se edhe ne emer dukesh se nuk je shqiptar

Lili Ana My shkun tere keto armatime?I shiti sala,u ba rehat me 8 breza dhe ne na dha letra me " vlere"
Supprimer

Artan Tivari po armatimet mbeturina kane qene shyqyr qe shpetume prej tyre
Artan Tivari Lili Ana shume dakort 27 vjet demokraci e liri ,njerezit levizin lirshemne te gjithe boten ,,ky kundra petal tash 27 vjet leh si qen kunder popullit shqiptar , ne mbrojtje te kriminelit enver hoxha ,,,,,, sakt e nderuar

Lili Ana Me mire te punosh ne vend tend se te perfundosh skllav burg ne per europe

Riza Sinani oj Lili ke 10 pike

Artan Tivari Riza Sinani mwe pras rrini ju mbeturinat enveriane ,kurse ne populli shqiptar jemi te lire o riza idioti

Artan Tivari Riza Sinani idioti RIZA po flase per mijra e mijra vila ne te gjthe fsh\atrat e SHQIPERISE , e jo per kasollet e 60 lek per dite pune ,o krimineli antishqiptar riza , qe i hani mutin popullit shqiptar

Ali Cota keta tipa o Ksstriot mundet tju thuash me plot goje Gungacer...

 Agroni po mėson shumė mirė, ėshtė mė i miri nė shkollė. I kujt je ti more djalė, - pyeti Agronin ish kryetari-dhe sapo mori pėrgjigjen i tha,- ah...i atij kulakut qenke ti. I njoh mirė, babain dhe xhaxhain tėnd. E di dhe shtėpinė tėnde, jeni komshi me Salėn, qė e kam mik tė vjetėr, komunist besnik i partisė.Gėzohem qė mėson mirė, ti je i ri dhe e ke tė ardhmen pėrpara, mėso mirė, pėrvetėso mėsimet e partisė dhe shėro ato plagėt e sė kaluarės. I zhytur nė kėtė kujetsė, Agroni u gjend pėrpara zyrės sė kryetarit tė frontit tė rrethit. Trokiti nė derėn e zyrės tė cilėn ja hapi njė burrė i vjetėr, ishte sekretari i kryetarit. Kryetari ishte njė burrė i mbajtur mirė, me vėshtrim tė vrazhdė, gjithmonė mbante njė kapele tė zezė mbi kokė. Ndėrsa sekretari megjithė moshėn e vjetėr qė kishte, dukej burrė babaxhan dhe thinjat e bardha i kishi hije. Bisedėn e filloi kryetari, me atė zėrin e tij tė vrazhdė dhe potent. More djalė, tė kam thir sot qė tė sqaroi njė herė e mirė, qė ti je njė bir kulaku, dhe mos e humb kohėn e punės kot duke bredhur nėpėr zyra e duke zhgarravitur letra lart e poshtė, por shtroju punės nė kooperativė.Faleminderit shoku kryetar, dhe unė atė dua. Kėrkoj tė di ēfar gabimesh ka bėrė im atė, qė tė punoj pėr ti shlyer ato. Nuk shlyhet puna armiqėsore e babait dhe xhaxhait tėnd duke o sorollatur pra mor ēun. A mė shikon mua kėtu,- unė kam luftuar me pushkė nė dorė kundėr pushtuesve dhe tradhėtarėve, dhe akoma vazhdoi tė punoj. Unė e kam kapur xhaxhain tėnd duke ndihmuar bandat qė donin tė luftonin pushtetin popullor, nė shtėpinė tuaj paria e bazhibozukėve bėnte kuvende kundėr partizanėve. Babai dhe xhaxhai juaj duhej pushkatuar, janė me fat qė janė vetėm kulakė. Shoku kryetar unė kėrkoj t'mė japėsh vendimin dhe motivacionin e org sė frontit fshatit pėr cilėsimin kulak tė babait dhe xhaxhait.Tė gjitha kėto qė thua ti nuk janė tė vėrteta. Xhaxhai im vėrtet ėshtė arrestuar ėshtė torturuar dhe ėshtė liruar pėr mungesė faktesh. Ėshtė provokuar nga njerėz tė sigurimit pėr tė ndihmuar bandat, por nuk i ka ndihmuar.
Pėr babėn tim nuk ėshtė mbledhur fronti, por ti ke dėrguar njerėz qė ti merrje kartat e frontit nė shtėpi.Kryetari u nxe dhe bėrtiti-more kėlysh armiku, ti nuk mė beson mua? Ti kėrkon tė mė tregoshė mua kufijtė? Mos u nxeh shoku kryetar, fjalėt i mer era, e vėrteta shkruhet, a nuk unė tė drejtė tė di tė vėrtetėn e prindėve tė mi? Kujt i flet kėshtu ti more rrugaē, a e di se kush jam unė? Po shoku kryetar e di mirė, qė ke luftuar pėr ēlirimin e vendit, dhe pėr kėtė kam respekt pėr gjithė ata qė luftuan dhe sakrifikuan pėr ēlirimin e vendit. Po ti shoku kryetar a mė njeh mua? Ku e di ti qė jam rrugaē? Ėshtė e para herė qė ma thonė kėtė fjalė nė jetėn time.Mė vjen keq shoku kryetar, por nėse ka njė njeri qė ėshtė rrugaēi numėr njė ėshtė yt bir.Qė i merr notat pa hap libra, qė bredh lart e poshtė rrugėve si rrugaē 

E thirri ne telefon dike dhe pas pakes erdhei Ibrahimi,dhe e pyeti e njeh kete rrugaq,Po,jemi te njejtit fshat,dhe ska fjale te keqia per te.Shoku Ibrahim ky ėshtė njė copė rrugaē i pa edukatė, sot mė ka ofenduar mua, qė kam luftuar kam derdh gjak pėr ēlirimin e vendit, mua kuadrin kryesor tė partisė, ky po ofendon partinė dhe pushtetin me mosbesimin qė ēfaqi sot para nesh. Shoku kryetar mė ke thirr mua apo shokun Ibrahim sot? Unė po dal, kur tė mbaroni me shokun Ibrahim po vij unė pėrsėri, dhe emri im ėshtė Agron, jo rrugaē, kėtė emėr mė kanė vėnė prindėt e mi tė nderuar, me kėtė emėr do ti nderoj pėr gjithė jetėn, nėse tė pėlqen emri rrugaē verja djalit tuaj, unė nuk jam rrugaē as nuk do tė bėhem kurrė, tha Agroni dhe doli nga zyra e kryetarit. Ashtu i nervozuar ai u nis drejt shtėpisė sė tij nė fshat. Bėra mirė qė dola dhe nuk e zgjata bisedėn, mendonte me vete Agroni, nga provokimet e tyre tė djallėzuara mund ta pėsoja keq. Kėta janė tė gjithė njė lloj, e vėrteta ėshtė mbyllur nė kasaforta dhe nuk gjendet, heshtja ėshtė ilaēi mė i mirė, kėta e ka
ė nė dorė gurin dhe arrėn, tha Agroni me zė tė ulėt dhe ktheu kokėn pas mos po e dėgjonte ndojnė hije....
@Xhavit Gasa.


[size=12]Artan Biraci ku luftoi kjo ushtri apo benin luft me tasat e groshes .
[/size]
[size=12]Kastriot Xhemalaj Kush guxoi tė sulmoi Shqipėrinė e ta provonte forcėn e Ushtrisė Shqiptare!
[/size]
[size=12]Artan Biraci i kish ber pazaret me fqinjet Enveri duke ja shitur trojet tona ai sja kerkonte dhe ata se sulmonin. pazar me trojet e kombit per te mbajtur sundimin e tij diktatorjal. posht diktatori njeriu qe vrau dhe burrin e motres vet Bedri Omarin dhe e la te motren duke peshuar njerezit tek ish mapo e madhe ne tiran . ai dhe te jatin e syrgjynosi e se permendi kurr. ai ishte jevg.[/size]

Kuēi Kuēi Haxhi po kosova nuk eshte e pa varure,ore qen i serbise.Kjo ushtri e uēk es me ndihmen e eproreve te shqiperise i robereroi shqiptaret e Lugines se Prsheves,edhe te Ilirides,ore qent e serbise e zoti u shkerdhefte faren e juaj.Ju tradhetise i thoni atdhetarizem.Kuēi Kuēi Haxhi Riza Sinani,pse kecen dege me dege si satani.Sa shqiptar i ke vrare ne revolucionin e vonuar?Nese e sheh veten qe je atdhetar ja ku e ke veriun e kosoves,qamerin ,luginen e presheves, ,iliriden,sangjakun e nishit e te pazarit te ri,dhe ulqinin me fshatra ,ēlirioji qe i shiti enver tradhetari.Une po ua shoh per te madhe pse komentojne me ju.Pse nuk te bllokojne?Po pse kurr nuk te ndegjova qe enverin e pergaditen greko serbet?Po kush sipas juve e peruri enverin ne krye?Fole drejte e jo prralla
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Enver tradhetari,shkruan Artan Tivari
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: