AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pse komandantet e uēk es skan te drejte te flasin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pse komandantet e uēk es skan te drejte te flasin   Mar 15 Aoū - 0:35

[size=38]Reagon Dardan Molliqaj, tregon arsyet pse disa “komandantė” nuk kanė tė drejtė tė flasin pėr UĒK-nė
NGA: B.S MĖ: 14 GUSHT 2017 NĖ ORA: 18:35[/size]
Dardan Molliqaj


Deputeti i Lėvizjes Vetėvendosje, Dardan Molliqaj, pėrmes njė postimi nė facebook, ka reaguar pas deklaratave tė sotme nga deputeti Frashėr Krasniqi pėr disa komandantė tė UĒK-sė, dhe mė pas reagimit tė OVL-sė sė Pejės.
Molliqaj, ka adresuar njė sėrė arsyesh, qė sipas tij disa komandantė nuk kanė tė drejtė tė flasin pėr UĒK-nė.
“Pėr UĒK-nė nuk kanė tė drejtė tė flasin, disa “komandantė” qė kanė pėrfunduar nė koalicionin e krimit dhe as OVL tė UĒK-sė qė ėshtė e kapur prej po kėtij koalicioni”, ka shkruar Molliqaj, pėrcjellė “Bota sot”.
Ja postimi i plotė:
Pėr UĒK-nė nuk kanė tė drejtė tė flasin, disa “komandantė” qė kanė pėrfunduar nė koalicionin e krimit dhe as OVL tė UĒK-sė qė ėshtė e kapur prej po kėtij koalicioni.
Ēdo fjalė e tyre pėr luftėn ēlirimtare ėshtė hipokrizi sepse:
• Ata e lanė UĒK-nė jashtė Kushtetutės sė Kosovės;
• E mbėshtetėn Gjykatėn Speciale qė bazament e ka pėrdhosjen e luftės sė UĒK-sė;
• E hoqėn bashkimin kombėtar nga programet e tyre – idealin kryesor tė luftės sė UĒK-sė;
• U bėnė milionerė pėr vete, ndėrkohė qė i lanė nė varfėri ushtarėt e vėrtetė tė UĒK-sė (mbi 50 ushtarė tė UĒK-sė kanė bėrė vetėvrasje pėr shkak tė gjendjes sė rėndė ekonomike);
• E mbėshtetėn pa rezervė dialogun me Vuēiqin e Daēiqin;
• Pėr arsye klienteliste i shpallėn si veteranė edhe njerėzit qė ishin bashkėpunėtorė tė Serbisė;
• E sollėn Listėn Srpska nė Kuvend dhe vazhdimisht i dhanė kompromise.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pse komandantet e uēk es skan te drejte te flasin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: