AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hitleri e lulezoi gjermanin,LVV e shkatrroi kosoven

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hitleri e lulezoi gjermanin,LVV e shkatrroi kosoven   Mer 16 Aoū - 7:28

[size=91]Bremeni dhe Bavaria duhet tė jenė tė Gjermanisė dhegjermanėve, e jo tė bolshevizmit hebrejo-sovjetik, dhe se pėr Bavarinė duhet tėvendosin gjermanėt. Nė realitet ashtu edhe ndodhi. Ardhja e nazistėve nė pushtet ekthej Gjermaninė nga njė vend i prapambetur dhe anarkik nė superfuqi tė kohės.LVV nuk ėshtė e tillė sepse nuk e do Kosovėn tė pavarur dhe tė zhvilluar, por tėshkatėrruar, pėr ēka edhe angazhohet dhe vepron kundėr saj vazhdimisht. Nė kėtėkontekst, Republika e Kosovės dhe bashkėsia ndėrkombėtare janė vonuar nėshpalljen e LVV-sė organizatė terroriste, ta ndalojnė atė me ligj, dhe ta angazhojnėnjė[/size]
[size=71]freikorps[/size]
 
[size=91]kundėr tyre. Dikush do tė mendonte se LVV vetėm nė planin taktik ka tėmeta me veprimet e saja, por kėtyre unė do t’ua jepja vizėn sepse nuk durohetudhėheqja nga tradhtia, krimi, korrupsioni, plaēka, dhe nepotizmi. Mirėpo, nė planinstrategjik, ku shumė qytetarė e miratojnė, LVV ėshtė aq e dėmshme sa qė Kosova mėmirė do tė ishte tė sundohej nga ēfarėdo regjimi se sa nga kjo parti destruktive nėvijimėsi tė pafundme. Kėto janė vetėm disa nga faktet mė kritike pse LVV duhet tėndalohet me ligj:1)[/size]
 
[size=91]Nuk e njeh shtet n dhe flamurin e Kosovės, madje ėshtė kundėrshtar mė i egėri tyre se Serbia, nė kohėn kur Kosovėn e kanė njohur si shtet tė pavarur 113shtete tė botės. LVV kėtu ėshtė mė e dėmshme dhe mė e rrezikshme se Serbiasepse LVV-nė e kemi aktive dhe tė hapur brenda Kosovės. E lufton shtetin eKosovės nė tė cilin jeton, ēka paraqet shkelje tė rendit kushtetues. Krahasserbėve tė cilėt provokojnė me flamur tė Serbisė, LVV provokon shtetin eKosovės me flamur tė njė shteti tjetėr, atė tė Shqipėrisė. Organizimet e tilla nėēdo shtet normal ndalohen me ligj, por ja qė Kosova ėshtė njė lloj gjysmėshteti ku nuk funksionon si duhet drejtėsia.[/size]
[size=91]Pėr Avdyl Kadėr Arnautin nga Vrella e Istogut dihet se ishteshqiptar, prandaj edhe e kishte mbiemrin Arnauti (shqiptar), siē dihet se edhenė mesin e disa serbėve ata qė kanė mbiemrin Arnautoviq janė me origjinėshqiptare. Nuk kemi kurrfarė dileme kėtu, pra jemi tė qartė. Shumė “shqiptarė”e kanė marrė mbiemrin nė bazė tė identitetit kombėtar, si pėr shembull: Ardiana[/size]
[size=79]Allamani[/size]
[size=91], Fatos[/size]
[size=79]Arapi[/size]
[size=91], Alqi[/size]
[size=79]Boshnjaku[/size]
[size=91], Mehmet[/size]
[size=79]Bugari[/size]
[size=91], Agim[/size]
[size=79]Ēeku[/size]
[size=91],Sylejman[/size]
[size=79]Ēerkezi[/size]
[size=91], Dukagjin[/size]
[size=79]Gorani[/size]
[size=91], Pjerina[/size]
[size=79]Kallajxhiu[/size]
[size=91], Salih[/size]
[size=79]Maqedonci[/size]
[size=91], Binak[/size]
[size=79]Maxharri[/size]
[size=91], Asllan[/size]
[size=79]Rusi[/size]
[size=91], Vellėzėrit[/size]
[size=79]Turkaj[/size]
[size=91], Azem[/size]
[size=79]Vllasi[/size]
[size=91], Sinan[/size]
[size=79]Vllasaliu[/size]
[size=91], Selajdin[/size]
[size=79]Xhezairi[/size]
[size=91] (xhezair nga turqishtja do tė thotė algjerian), e kampioni i tė gjithėkėtyre ėshtė Albin[/size]
[size=79]KURTI[/size]
[size=91] (pėr kėtė tė fundit nė njė pikė speciale mė poshtė). Tėgjithė identifikohen si shqiptarė edhe pse shihet qartė me fakte se janėpėrzierje e arapėve, boshnjakėve, bugarėve, ēekėve, ēerkezėve, goranėve,[/size]
[size=79]KALLAXHIVE[/size]
[size=91], maxharrėve (hungarezėve), rusėve, turqve, vllehėve,algjerianėve, terroristėve kurtė, e shumė adaletėve tjerė.[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hitleri e lulezoi gjermanin,LVV e shkatrroi kosoven   Mer 16 Aoū - 7:37

[size=91]10)
 
[size=91]Bota llogaritet se i ka mbi 7,4 miliardė banorė. Nga tė gjithė kėta, Albin Kurtiia ka frikėn mė sė shumti vetėm njėrit. Nga unė. Ju mendoni se po tallem, porpo u tregoj se ai nuk frikėsohet nga UNMIK-u, KFOR-i, burgjet e Serbisė apo tėKosovės, sa ka frikė nga unė. Pse ju jeni mėsuar me praninė e tij tė shpeshtė nėmedia ku ai u bombardon me dokrra dhe pėrralla tė tij, realiteti qė mund tashihni me sy kur tė doni ėshtė tjetėr, me ēka vėrtetohet se Albin Kurti nukėshtė patriot por tradhtar dhe kancer i interesave tė shqiptarėve sepse nuk elidhė asgjė me shqiptar: as gjenetikisht, as kombėtarisht, e as ideologjikisht. Jafaktet qė i keni para syve: 1) Albini ėshtė kurt qė flet shqip shumė mirė (edhepse flet palidhje dhe 100% e mendimeve tė tij hidhen poshtė me logjikėelementare); 2) Pėrpos qė ėshtė kurt dhe ka trashėguar gjenin e tyre pėrterrorizėm, si “patriot shqiptar” ai u martua me spiunen norvegjeze RitaKnudsen. Absolutisht asgjė emocionale ose e dashurisė nuk e ka lidhur Albininme Ritėn por ideologjia pėr sabotim tė Kosovės dhe interesave tė shqiptarėve.“Dashuria nuk njeh kufi”, do tė thoshit shumica prej jush, edhe nė rastet kur jumartoheni me armikun. Tė jemi tė qartė kėtu. Mund tė jetė njė femėr e bukur,ta zėmė serbe, dhe ajo ka rastisur tė jetė e bija e Sllobodan Millosheviqit. Judashuroheni nė tė (ose ajo nė juve) thjeshtė se e pėlqeni njėri-tjetrin dhe pėrinteresa familjare. Nė kėtė kuptim ndoshta “dashuria nuk njeh kufi”. Mirėpo,Rita, kur e kam takuar, ka qenė aq e shėmtuar dhe aq e thatė sa qė i thoshanjė kolegu tim se kėsaj sorrajke s’paska njeri as ku me ja shti, se siset unė simashkull i kam mė tė mėdha se tė kėsaj dhe lirisht mundem me i dhanė cic.Mashkulli normal e ka pasur tė pamundur tė dashurohet nė tė sepse s’kishteas sise, as prapanicė, e as elemente tjera me ta ēu sado pak. Ta ēojke gėrrdinėme shėmtinė e saj si shtagė asht e lėkurė. 3) Edhe Albin Kurti konfirmon se Ritanė fillim nuk ia ēojke hiē, kur thoshte pasi u “dashurua” nė tė: “[Rita] Nuk kishtedashuri nė shikim tė parė”! As nė shikimin e parė, as tė dytin, e as tė fundit. Albini si “patriot kombėtar” qė ishte, u martua me tė pėr shkaqe ideologjike, e jo tė dashurisė. Me “gjakun e pastėr shqiptar”, a po? Ky terrorist kurt e ajospiune norvegjeze. Ēka kanė tė bėjnė kėto me shqiptarė? Rita pasi u martuame Albinin filloj tė bėhėt mė e plotė dhe pak mė e bukur sepse Albini nuk e kalėnė keq pėr seks. E ju e dini se seksi ndikon shumė pozitivisht tek femrat elodhura (tė thata) dhe trupi u bėhet mė i bukur. Ju mund tė ēuditeni se si Albini ka pranuar t’ia bėjė kėtė terapi aq tė mundishme kur nė fillim thoshte se“s’kishte dashuri nė shikim tė parė”, ndėrsa ka pasur femra tjera shumė mė tėbukura se Rita. E unė nuk ēuditem sepse Albini dhe Rita u martuan pėr qėllime[/size][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Hitleri e lulezoi gjermanin,LVV e shkatrroi kosoven
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: