AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen   Dim 17 Sep - 6:31

[size=32]PRETENDIMET E SERBISĖ KUNDĖR HARADINAJT – KRIME ĒNJERĖZORE NGA USHTARĖT E TIJ


VEHBI KAJTAZI

11.04.2017
[/size][size]

Akuzat e Prokurorisė serbe pėr krime lufte janė tė rėnda. Tė paktėn nė njė rast ai po akuzohet pėr pėrgjegjėsi komanduse. Haradinaj pretendohet se ka liruar nga duart e ushtarėve tė tij gjashtė civilė romė. 12 tė tjerė akuzohet se i kishte lėnė nė duart e tyre. Akuzat pėrfshijnė dhunimin e njė vajze 14 vjeēare qė, sipas shtetit serb, ishte bėrė nga ushtarėt e Haradinajt. Po ashtu, Serbia akuzon ushtarėt e Haradinajt edhe pėr pėrdhunimin e njė burri. Akuzat pėrfshijnė edhe kėtė: ushtarėt e Haradinajt i kishin prerė veshin viktimės dhe e kishin detyruar njė viktimė tjetėr pėr ta ngrėnė atė. Po ashtu, sipas akuzave tė shtetit serb,, civilėt thuhet se ishin detyruar tė pinin urinė dhe tė hanin bajga lopėsh. Kjo dosje ėshtė nė mesin e disa rasteve qė Serbia ka dorėzuar nė Francė.

[/size]Serbia po pretendon se Ramush Haradinaj, nė cilėsi tė komandantit tė Zonės Operative tė Dukagjinit ka pėrdorur autoritetin e tij pėr tė shpėtuar prej armėve dhe thikave tė ushtarėve tė tij vetėm gjashtė civilė romė.
Dymbėdhjetė tė tjerė, Prokuroria e Serbisė pretendon se i ka lėnė nė duart e ushtarėve tė tij. Ata, pretendohet se janė torturuar, prerė me thika dhe janė vrarė.
Ushtarėt e Haradinajt ngarkohen edhe me kryerjen e njė vepre tjetėr tė rėndė. Njė vajzė tė mitur 14 vjeēe, pretendohet se e kanė dhunuar seksualisht nė Hotel Pashtriku nė Gjakovė.
Dhunė seksuale pretendohet se ėshtė ushtruar edhe ndaj njė burri. Njė tjetri thuhet se i ėshtė prerė veshi dhe i ėshtė dhėnė pėr ta ngrėnė njė tė afėrmi tė tij.

Bazuar nė kėto pretendime Gjykata e Qarkut nė Beograd e ka dėnuar me 13 vjet burgim ushtarin e UĒK-sė, Anton Lekaj i njohur me nofkėn “Pinxho”. Dosja e Lekajt, me tė cilėn ngarkohet edhe Haradinaj si komandant i tij, ėshtė prezantuar mė 6 prill nė Colmar tė Francės gjatė seancės se ekstradimit qė kėrkohet nga Serbia. Vendimi nėse Haradinaj do tė ekstradohet apo tė lirohet do tė merret mė 27 prill tė kėtij viti.
Por, ēfarė pėrmban kjo dosje qė pėrbėnė njė pjesė tė akuzave tė Serbisė kundėr Ramush Haradinajt?
Insajderi sjell dosjen e gjykimit dhe dėnimit tė Anton Lekajt. Ajo pėrmban dėshmitė e tė mbijetuarve si dhe dokumente tė Shėrbimit Inteligjent tė Serbisė, BIA.
Serbia pretendon se nė periudhėn nga 12 deri nė 16 qershor tė vitit 1999, pjesėtarė tė UĒK-sė kanė shfrytėzuar situatėn e tėrheqjes sė forcave serbe nga Gjakova dhe hyrjen e trupave tė NATO-s, pėr tė kryer krime kundėr popullsisė civile joshqiptare.
Bazuar nė marrėveshjen e Kumanovės, tėrheqja e forcave serbe ka zgjatur deri mė 20 qershor. Nė kėto rrethana, Anton Lekaj pretendohet se sė bashku Arben Shkupin, Shaban Azemin, Rifat Ukshinajn, Hekuran Hodėn, Besim Bestrazhinin dhe pjesėtarėve tjerė tė paidentifikuar, kanė ndėrmarrė veprime tė pėrbashkėta pėr vendosjen e kontrollit tė plotė mbi territorin e Kosovės nga ana e UĒK-sė.
Si pjesėtarė tė njė njėsie speciale qė vepruar nė Gjakovė, ata ishin nėn komandėn e Ramush Haradinajt. Lekaj ėshtė dėnuar nė Serbi pėr shkak tė pretendimeve se ka kryer burgosje tė kundėrligjshme, veprime ēnjerėzore, tortura, lėndime tė integritetit trupor, pėrdhunime dhe vrasje.
Mė 12 qershor tė vitit 1999 rreth orės 17, nė afėrsi tė fabrikės tekstile “Emin Duraku”, Lekaj sė bashku me Arben Shkupin, Besim Bishtrazhinin dhe pjesėtarė tė tjerė tė UĒK-sė, kanė ndaluar kolonėn e dasmorėve nė tė cilėn ndodheshin, Sofije Tafa – 14 vjeēe, Hasan Tafa, Shaban Bala, Bedri Shala, Rexhė Shala, Gzim Zeqiri, Afijeta Zeqiri, Zvezdan Lushaj dhe Sali Berisha.
Ata, pretendohet se ishin mbyllur nė njė fabrikė. Gjatė asaj kohe, pretendohet se ishin rrahur, prerė me thika, ishin detyruar tė pinin urinėn dhe hanin bajga kafshėsh.
Kėsisoj, Arben Shkupi akuzohet se u ka shkaktuar plagė tė shumta trupore Bedri Shalės e Gzim Zeqirit duke ua futur shkopin nė gojė, kurse me kondakun e automatikut akuzohet se ka qėlluar nė kokė Zvezdan Lushajt. Pretendohet se i kishte shkaktuar lėndime tė rėnda nė pjesėn e pasmė tė kafkės.


Viktimat akuzoheshin se ishin bashkėpunėtorė tė Serbisė.
“Ēfarė keni pritur, pse nuk shkuat nė Serbi” – pretendohet se u kishte thėnė ai.
Pas tri orė rrahjesh, viktimat pretendohet se ishin dėrguar nė bodrumin e hotelit “Pashtrik”. Aty thuhet se ishin mbajtur pėr katėr ditė nė kushte ēnjerėzore.
Lekaj sė bashku me tė tjerėt, pretendohet se ka vazhduar torturat duke i djegur me cigare, prerė me thika dhe duke i grushtuar e shqelmuar. Dy prej tyre, vajzėn 14 vjeēe dhe njė burrė, akuzohen se i kishin dhunuar seksualisht.
Bajram Krasniqin dhe Rade Gagoviēin, akuzohen se u kishin shkaktuar lėndime tė rėnda si pasojė e prerjeve me thika.
Natėn e 12 qershorit, Lekaj akuzohet se kishte pėrdhunuar seksualisht tė miturėn Sofije Tafa. Atė akuzohet se e kishte kėrcėnuar se do ta vriste pėr ta detyruar qė tė zhvishej. Pas kryerjes sė aktit seksual nėn kėrcėnimin e armės, dhunimin sipas aktgjykimit tė formės sė prerė, dhunimin e kishte vazhduar njė ushtar tjetėr i UĒK-sė qė mbante mjekėr tė gjatė.
Tė nesėrmen, e mitura sipas pretendimeve tė saj dhe dėshmitarėve tjerė, ishte detyruar qė me cigare tė ndezur ta digjte axhėn e saj Hasan Tafa.
Mė 13 qershor 1999, Lekaj sė bashkė me Arben Shkupin, akuzohen se kishin pėrdhunuar seksualisht Bedri Shalėn. Fillimisht akuzohen se e kishin rrahur. Mė vonė njėri i kishte futur penisin nė gojė dhe tjetri nė anus.

Mė vonė, Lekaj akuzohet se sė bashku me Arben Shkupin dhe me njė pjesėtar tjerė tė UĒK-sė kishin rrahur dhe torturuar Rade Gagoviēin. Arben Shkupi, akuzohet se i kishte prerė veshin me thikė dhe e kishte detyruar Rexhė Shalėn qė ta hante atė.
Mė 15 qershor 1999, pas dhunės dhe torturave sipas pretendimeve tė Serbisė, ishte shfaqur Ramush Haradinaj. Ai kishte liruar Sofije Tafėn, Afijete Zeqirin, Gzim Zeqirin, Hasan Tafėn, Sali Berishėn dhe Shaban Balėn.
Ndėrkohė mė 15 qershor nė ora dy tė mėngjesit, Anton Lekaj sė bashku me Arben Shkupin kishin nxjerr nga hoteli Bedri Shalėn dhe Rexhė Shalėn. Rexhė Shalėn akuzohen se e kishin futur nė bagazhin e njė BMW-je tė zezė, ndėrsa Bedri Shalėn nė ulėsen e prapme pėr t’i ēuar nė afėrsi tė lumit Llukavac dhe thertores “Agimi” dhe pėr ti vrarė.
Pas daljes nga vetura, Bedri Shala, thuhet se ka ikur duke e shfrytėzuar pakujdesinė e tyre, derisa Rexhė Shala ishte vrarė.
Pjesėtarė tjerė tė UĒK-sė, akuzohen se Zvezdan Lushajn dhe Rade Gagoviēin i kishin dėrguar nė njė tjetėr drejtim, duke i zhdukur ata.
Autoritetet serbe kishin siguruar praninė e viktimave tė mbijetuara nė gjykim. Sipas procesverbalit, ata kishin dėshmuar nė detaje pėr pėrjetimet e tyre tė dhunshme.
Sofije Tafa ka identifikuar Lekajn me anė tė fotografisė dhe pranisė nė gjykim se ai ėshtė dhunuesi i saj. Lekajn thuhet se e ka identifikuar edhe Bedri Shala.
Tė gjithė tė mbijetuarit kanė dhėnė dėshmitė e tyre tė cilat gjykata i ka marrė si tė besueshme. I akuzuari ėshtė mbrojtur nė heshtje, derisa mbrojtja ka pretenduar se nė kohėn qė akuzohet se ka kryer kėto krime, ai ka qenė nė Shqipėri sė bashku me familje.
Kjo, dosje e trashė ėshtė njėra prej pretendimeve tė Serbisė me tė cilėn po pretendon ta bind Francėn qė ta ekstradojė nė Serbi, Ramush Haradinajn pėr ta gjykuar pėr krime lufte. /Insajderi.com
http://www.insajderi.com/hulumtime/pretendimet-e-serbise-kunder-haradinajt-krime-cnjerezore-nga-ushtaret-e-tij/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen   Dim 25 Fév - 2:23

[size=32]EKSKLUZIVE: VIDEODĖSHMI – SI U VRA BIZNESMENI NGA PEJA PAK DITĖ PASI REFUZOI TĖ JEPTE 500 MIJĖ EURO HARAĒ


VEHBI KAJTAZI

14.02.2018
[/size][size]

Biznesmeni Salih Kastrati, sot mund tė ishte i gjallė nėse do t’u nėnshtrohej kėrkesave tė grupeve mė tė fuqishme kriminale nė Pejė. Ai u kishte mbijetuar katėr atentateve. Nė tė pestin kishte vdekur, pak ditė pasi gjashtė burra, tė lidhur me Policinė dhe kryeministrin, Ramush Haradinaj, kishin kėrkuar nga Kastrati gjysmė milioni euro. Mes kėtyre haraēvėnėsve ishte edhe Selman Gashi, asokohe truproje i Haradinajt. Paratė i kishin kėrkuar nė emėr tė Tahir Dacit. Kastrati kishte refuzuar tė jepte kėtė shumė parash. Pak ditė mė vonė ishte vrarė. Insajderi sjell video dhe biseda ekskluzive qė dėshmojnė se si Kastrati ishte mbėrthyer nga njerėz tė fuqishėm.

[/size]Pak ditė pasi biznesmeni pejan i arit, Salih Kastrati, kishte refuzuar t’u jepte 500 mijė euro disa personave, njė bombė kishte shpėrthyer para shtėpisė sė tij nė Pejė.
Plagė tė rėnda vdekjeprurėse kishte marrė biznesmeni i njohur me emrin Salih Dukati.
Kastrati ishte plagosur para shtėpisė sė tij nė rrugėn “Mbreti Bardhyl”, mė 15 mars 2012, pas kthimit nga gjykata. Atė ditė ai ishte dėnuar mė gjobė prej 800 eurosh pėr armėmbajtje. Kishte shtėnė nė ajėr gjatė njė sulmi kundėr tij ku kishte mbetur i plagosur.
Kastrati kishte arritur tė jetonte nė koma vetėm njė muaj nė Qendrėn Klinike Universitare. Kishte vdekur nė moshėn 63 vjeēare.

[size]
Asokohe Selman Gashi, njė haraēvėnės, punonte si truproje e kryeministrit Haradinaj. Ai ėshtė njė nga tė dėnuarit pėr rrėmbimin e biznesmenit, Azem Morina.
Gashi, sė bashku me Rrustem Idrizin, Mentor Sanajėn, Alban Dizdarin, Zekė Krasniqin dhe Sylė Krasniqin e donin kėtė shumė parash pėr ta mbyllur pėrfundimisht njė kontest tė hapur pronėsor me Tahir Dacin.
Insajderi ka siguruar videoincizime nga ky takim i zhvilluar nė shtėpinė e Kastratit nė Pejė. Aty dėgjohen biseda me tone kėrcėnuese.
Pėrmendet edhe Ramush Haradinaj e Qerim Kelmendi.
Pėrmendet po ashtu hetuesi i krimeve tė rėnda nė Policinė e Pejės, Ragip Bytyqi. Grupi thirrej po ashtu nė emėr tė njė personi tė quajtur M. P. Ata flasin pėr Bedri Krasniqin, njė kriminel i dėnuar pėr vrasjen e dy policėve, i dėnuar pėr rrėmbimin e biznesmenit, Azem Morina dhe sė fundi i akuzuar pėr pjesėmarrje nė vrasjen e dy policėve tjerė, sė bashku me Shkumbin Mehmetin.
Kastrati ishte pajtuar qė t’ua jepte 250 mijė euro nėpėrmjet bankės. Oferta ishte refuzuar. Donin fiks gjysmė milioni euro para nė dorė. Muhabeti kishte pėrfunduar pa marrėveshje. 12 ditė mė vonė kishte shpėrthyer bomba para shtėpisė nė tė cilėn kishte ndodhur diskutimi. Viktimė kishte mbetur refuzuesi i dhėnies sė parave.
Nė kėtė takim mė sė shumti me tone kėrcėnuese kishte folur Rrustem Idrizi. Por, Kastrati nuk lėshonte pe. Ai thoshte se Tahir Daci nuk do tė mund t’i merrte 5 ari nga parcela prej 11 ari truall nė qendėr tė Pejės.Trualli pėr tė cilin Kastrati kishte probleme tė shumta, mes tė cilave edhe pesė sulme me armė dhe eksploziv, sot e asaj dite mbetet zonė e shkretė.
Kastrati ka qenė biznesmeni mė i njohur i arit para luftės. Me t’u kryer lufta, atij kishin filluar t’i kėrkonin haraē. Kjo e kishte pėrcjellė pėr 12 vjet rresht, derisa biznesi ishte shkatėrruar dhe nė fund ishte vrarė.
Sulmet kundėr Kastratit kishin nisur nė vitin 2011. Mė 14 janar tė 2011-ės ishte plagosur lehtė. Rasti ėshtė i hapur nė Prokurori. Askush nuk ėshtė arrestuar deri tash.
Mė 18 gusht 2011, Kastrati kishte shpėtuar nga njė tentim-vrasje. Askush nuk ėshtė arrestuar dhe nuk ėshtė dėnuar.
Mė 16 janar 2012, nė shtėpinė e Kastratit ishte vendosur njė sasi e konsiderueshme eksplozivi. Kishte shkaktuar vetėm dėme materiale.
Rreth njė muaj mė vonė – mė 20 shkurt, Kastrati ishte sulmuar me granatė dore. Kishte shpėtuar pa lėndime.
Sulmit tė fundit nė mars 2012, ai nuk mundi t’i mbijetojė. M. P. ishte arrestuar si i dyshuar pėr kėtė sulm.
[/size]

[size]
Zėdhėnėsja e Gjykatės Themelore tė Pejės, Selvana Bukleta ka treguar historinė e hetimeve dhe lirimin nga akuza tė tė dyshuarit. Ajo ka thėnė se ish-Prokuroria e Qarkut nė Pejė kishte filluar hetimet kundėr tė pandehurit M. P. mė 21 mars 2012 pėr veprėn penale ‘shkaktim i rrezikut tė pėrgjithshėm’ dhe ‘mbajtja nė pronėsi, kontroll, posedim a shfrytėzim tė paautorizuar tė armės’.
M.P ishte mbajtur nė paraburgim nga 20 marsi 2012 deri mė 18 qershor 2012 kur i ishte zėvendėsuar masa e paraburgimit me paraqitjes nė stacionin policor deri mė datė 19 shtator 2012.
“Prokuroria me datė 20 shtator 2012 i ka bėrė kėrkesė gjykatės pėr vazhdimin e hetimit edhe pėr tre muaj, me ē’rast gjykata e ka aprovuar kėrkesėn dhe ka marr aktvendim pėr vazhdimin e hetimeve edhe pėr tre muaj”, ka sqaruar ajo.
Por, mė 20 dhjetor 2012 Prokuroria kishte njoftuar gjykatėn se ndaj M. P., kanė pushuar hetimet.
“Nuk ka pasur aktakuzė tė ngritur pėr M. P., pėr rastin nė fjalė”, ka thėnė Bukleta pėr Insajderin.
Asnjė i dyshuar tjetėr nuk ėshtė arrestuar apo gjykuar.
Familja Kastrati konfliktin mė tė hapur e kishte me Tahir Dacin dhe Hyrije Ramėn. Sipas familjes Kastrati, kėta dy persona me dokumente false ia kishin bllokuar pronėn duke mos lejuar ndėrtimin e njė qendre tė madhe tregtare.
“Ndėrtimi ėshtė ndėrprerė pėr shkak tė kėrcėnimeve”, thotė Besarta Harxhi, vajza e Salih Kastratit nė njė rrėfim pėr Insajderin tė dhėnė nė Burgun e Lipjanit, ku po vuan njė dėnim prej 25 vjetėsh burgim pėr vrasjen e Fidan Shabit, tė cilin thotė se nuk e ka vrarė ajo, por dikush tjetėr.
Djali i Salih Kastratit, Kastrioti kishte rrėfyer pėr Gazetėn Jeta nė Kosovė historinė me Dacin dhe Ramėn. Ai kishte thėnė se i ati i tij kishte lėnė peng dyqanin “Te Salihi” derisa t’ia kthente Tahir Dacit 195 mijė euro qė ia kishte marrė borxh.
Sipas tij, afatin e kthimit tė parave e kishte pas 3 muajsh. Kastrioti ka thėnė se babai i tij kishte shkuar te Tahir Daci pas dy muajsh pėr t’ia kthyer paratė, mirėpo ia kishte kėrkuar 500,000 euro, me arsyetimin se borxhliu e kishte shkelur afatin e kthimit. Diferenca ishte kamatė.
“Madje e kishte kėrcėnuar me kokėn e tij dhe timen nėse paratė nuk ia sjell”, kishte thėnė Kastrioti.
Pikėrisht kėtė shumė parash Selman Gashi, Rrustem Idrizi, Mentor Sanaja, Alban Dizdari, Zekė Krasniqi dhe Sylė Krasniqi kishin shkuar ta kėrkonin nga Salih Kastrati.
Kastrati dėshironte qė t’ua jepte 250 mijė euro, ofertė e cila ishte refuzuar nga ky grup, siē dėshmohet nė kėtė videoincizim.Biznesmeni Tahir Daci kishte thėnė se ai e kishte blerė dyqanin “Te Salihi” dhe kishte mohuar akuzat pėr kėrcėnim. Ai kishte thėnė se pas luftės kishte blerė 5 ari tokė sė bashku me Hajrie Ramėn nė qendėr tė qytetit, tek “Korzo”.
Nė vitin 2010, Daci ka thėnė se sė bashku me Hyrije Ramėn kishte bėrė ndėrrim tė parcelės me komunėn e Pejės. Sipas tij, ata tė dy dhe Salih Kastrati ishin tė gjithė hisedarė tė parcelės prej 11.20 ari – ku ky i fundit ėndėrronte ta bėnte qendrėn e tij tregtare.
“Nuk e di ēfarė bėri Salih Kastrati me dokumentacion, por ai e kishte vėnė tėrė pronėn nė emrin e tij pa dijeninė tonė”, kishte thėnė Hajrie Rama, nė anėn tjetėr, pėr gazetėn Jeta nė Kosovė. Pėr kėtė arsye ajo dhe Daci kishin ngritur njė padi civile nė gjykatėn e Pejės pėr “pengim tė posedimit” tė pronės nga Salih Kastrati.
“Pėr mė shumė, familja Kastrati neve na i ka borxh diku 500 mijė euro”, kishte thėnė ndėrkohė Tahir Daci. “Ai manipuloi me shumė njerėz duke u marrė para pėr ndėrtimin e kėsaj qendre tė madhe dhe duke mos ua kthyer mė e duke mos iu pėrmbajtur zotimeve”.
Kastriot Kastrati, djali i tė ndjerit pretendonte se Daci dhe Rama i kishin kėrkuar babait tė tij 1.5 milion euro qė t’i heqin pengesat gjyqėsore qė i kishin vėnė ndaj tij lidhur me pronėn pėrballė shtėpisė sė mallrave mė 2010.
Vijon: Rrėfimi ekskluziv i Besarta Kastratit pėr kėtė ngjarje.[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen   Dim 25 Fév - 2:48

Bota Sot

Page aimée · 22 février · 

 


Sot mund tė lexoni: http://www.botasot.info/kopertinat/839139/ballina-22-shkurt/Commentaires

Bajram Beqiri Ky e ka dit qysh ne fillim se ku osht kufiri po ka dasht me kan vet kryminister qe me ja fal vet malit zi. Se qashtu ka qef ky mej met nera.

8

Gérer

Riza Zyberaj Porsi ato kurvat qe shesin trupin, edhe ky edepsez shiti toke shqiptare te lame me gjakun e Zhuj Selmanit, Jakup Ferrit, e shume herojve, turp e faqja e zez te qofte o manjak kolltuqexhij tradhtar e faqezij, mallkimi i deshmorve te asaj toke rafte mbi ty.

2

Gérer

Zuber Fetahi o kret edim qe ky eka pas veq sa me marr kryeministrin ani ok sasht problem ama lironi ket popell prej izulimit formoni ket demakracion se asht tesh poplli prej ksaj qeverije . bollma metvertet je i tuja nxerr funnin krejt kti durimit asht pshtet ky popell per zid ej ajeni nveti a jo de kur ma ky izulim na prisht nerva me kto rrena jo nqet muj jo nqet vit jo ane jo kne a poplli hek qilen e zez
Gérer

Qaush Qaush O fjalet boshe nuk don askush ore.Ramishit i lumte per luften,por politike lene more burre,se nukje ,ja dorzon dikujte qe ka mashum tru ne koke o zotri..
Gére

Meti Bajgora Mbas Albin kurtit shpresat i kena pas te ramushi po karrika pozita po ta thejke qafen

8

GérerJ’aime
 · Répondre · 3 jMeriton Shabani O Ky prej atij mometit qe u nda prej Albinit e u bashkue me Panin kjo pune u dit se ky nuk I ka krejt mas vetit, tash merre me mend mu kosultue edhe me listen serbe 🙈🙈🙈

2Meriton Shabani Se harrova ani kur e shkarkoj Mehen 😂😂😂 krahet perpjet Po nejse na nuk e dim por ja ka ngre dikush veshin edhe ketij
Gérer

Dardanet Isaj merrni vesh o shqipe pdkeja eka formu vv kta jon klysh te kadris e te hashimitttttttt

3

Gérer

Fehmije Svarqa Jeni mashtru keq nje perdon qe me vite flitet per fajde e kurrpucion qka pritrt prej tyne fajin e ka populli. Per fat te keq..

2

Gére

Haxhi Kuēi Dardanet Isaj po shume e vertete se vv e ka krijue PDK,por pse jo edhe LDK,qasi berlogje jan .PDK ka dal prek LDK es,veq tramaku se merr vesh kete pisllakhane.
Gérer

Elbunit Bugaēku Koretini Keeerrrrrk pushteti,kerkoj falje Mehes publikusht more morr more, more i korruptum deri ne palc,more bal i balave

5

Gérer

Shpat Siniridi Cili po jete ma ,,PEDER,,, besoj se je dakord se ky ,

1

Gérer

Elbunit Bugaēku Koretini po besa edhe “Meh pederri” i thojke, hajt se ka me ja zon frymen ky muhabet
Gérer

Zyfer Rusi Sadiku Ku edhte gjenerata e Adem jasharit ku vdes e nuk e jep pa luftu tha me ni intervist
G

Abedin Percuku O nuk u kan budall Veseli qe e bani kryeminister, e ka dit qe ja then qafen kah don kti far qobani

4

Gérer

Banor Sharri Muuuu muzati,.... „ QENI QĖ LEH SHUMĖ NUK KAFSHON““ 
Trajtim mjeksor sa me shpejt ketij kafshe te Pa trure se perndryshe shkuan trojet shqipetare, identiteti, pasuria kombetare. Nuk lihet vendi ne duar te analfabeteve, tradhetareve, gomarezve,


1

Gérer

Mili Swiss Ramushi i ka bo milionat per veti e populli ne rrot te soms shkofshin

1

Gérer

Sylejmon Syla Kur tja marojshė gropen dikuj,bjen vetė ne te,edhe jetė I koritun ,ma keq ska,per at njeri.

1

Gére

Ajet Qeli po e 3 vite te humbura , duhesh me dhan llogari vendit , edhe votone neser se ne pej ta bijn kufinn kta te paftyr idiota ,edhe ne burg per tradhti

1

Gérer

Hashim Sino Kjo "gazete" osht gazet serbe "vreme danas" vetem e perkthyer ne shqip sepse gjithnjo.i sulmon muslimant dhe islamin si gjoja fajtor per mjerimin e shqiptarve kurse tash vajton me lot krokodili...ktij porthali do i vej bllok sepse sun e duroj hipokrizine...
Gérer

Fehmije Svarqa Adios bona furtuna qakorri i zemres te kosoves qyshtu te kan voptu ne qdo luft. Tradhtatet....
Gérer

Une Jom turp juqoft a e dini saaa te kqiii e interesgji jeni ju nuk po e mbroni kosoven po e shkatrruet ase shumadincat ma keqe nuk kishin dit me ja boo kosovese e laree nder breza me gjak
Gérer

Ba Fe Qush i ka ba hun e buz si mushk
poja nin ktina ky u ba kryeminister pasha baqin

Gérer

Murati Mehmet Tash e largojn edhe kta veq e kan shti sa me nenshkru ska nkosov kurgja mafia e ka kap ndor

1

Gérer

Haxhi Kuēi Murat ,po vete eshte mafia ma e madhe e Ramushit,po i plaqkit biznismenet sa po don u merr haraq e ka stermbush kasen.Veq ne france i ka nja pese hotele qe ja mbajn do kuq te suharekes.Ka ne zvicerr kaq hotele,ne gjermani,greqi,e amerike.Ja pan hajrin luftes duke ja qi nanen popullit e trojeve.Ne lufte ske pas shanca mu kyq nese te kan pa qe ke deshire me vra serb.Ose te kan etiketue si shpiun,ose nese sje largue ta kan hek flamen te kan vra e ta kan ngjite kinse ke shkue ne uēk me shpiunue.Fare e poshter ishin shqiptaret.Po juhece tradhetareve bravo u qofte.Per atdhetar nuk kish hapsire ne trojet shiptare,kaq.
Gérer

Sejdi Lalinovci Ka kohe qe ranushi duket se ka gjendje te rende mendore prej se eshte kthyer nga burgu i Frances!!!!!??????
Gére

Sam Ademi Me keqardhje Mehajt kan vdek! Sikur te kishin ken te gjall tash e kishin shti Zotri haradinajn me perbi ate harten e kufirit qe ja perplaske mehes per ftyre!!

1

Gére

Murat Ajrizi O Murat Murat shavelli zot qka bani Ramushi i mjeri trimat e dugagjinit ja shiten token e Hashimit
Gére

Majky Krasniqi Po ky far pis i anes dugagjin ish kon shum per karik prej ktyne Ska hajr sa ma shpejt qe rezohet qeveria aq ma mir per popullin
Gérer

Vesel Bajraliu kjo dotethot se shqiptari nuk mban fjal labil turp tju vie ndonjeher edhe vdeja esht me emir se tradhtia
Gérer

Imri Ona Babgjyshi ka than me Luft gjith e kana fitu a ne korrik e kena hup
Gérer

Ylli Ylli Ah ky lop i madh ish kon bre

1

Gérer

Syli Tairi Dan kėta politikant ton jan sikur bagla baglen daje ne pjes apet bagel jet

1

Gérer

Tefku Tefik Kuku e paska hanger mutin e vete ramuti kuku per neve cka na bane
Gérer

Nexhat Sylmetaj Nese se voton ldkja ky ta qet nvotim edhe 100 her badiava e ka
Gérer[url=https://www.facebook.com/BotaSotOnline/posts/1576649779051165?comment_id=1576934865689323&comment_tracking=%7B"tn"%3A"R9"%7D]j[/url]

Eshref Berisha Harta e Dardanisė po e merr pamjen e flamurit japonez...!
Gérer

Avni Doberdolani A thu kush eshte PEDERR.??????
Gérer

Shpat Siniridi Ky , ky , por me ka ardhe keqe pi Mehes ,
Gérer


Faton Sylejmani Hahahahahah gjith e kemidit se ramushit juka dasht karriga e kryeministrit
Gérer

Ramadan Durmishi ky veq fjalt e veta i ka hanger
Gérer

Hazir Rrakaqi Shum fort jav ka rras Rambo juve te Pdk edhe Ldk
Gérer

Adnan Fejzullahu a veq ti je trathtari apo komplet qesi jeni
Gérer

Xhaqkaj Musli Patriot me bateria karriga e mir eshte beri gjdo gje vetum per te ardhur ne pushtet
Gérer

Sadat Rexhepi U zbud ,,demiri,,prej eros
Gérer

Braholli Agim o ramut o ramut me hengsh ne byth
Gérer

Fadil Tahiraj Po qe qa don me thon interesi majmadh si Teritori per karrikge
Gérer

Ejup Ahmeti Urime rame karrika me demarkacion.
Gérer

Emėr Mbiemėr 😂😂😂👋🏻
Gérer

Besnik Dervisholli Qeni qi le ska sen prej tina ajo pun u kry ky kalxojke prralla
Gérer

Milazim Istrefi Kti duhet mejardh marre pej pelave
Gérer

Erzen Mahmutaj a ju bota sot ini udb gazet
Gérer


1 réponse


Pershendeturi Bujari Ndryshoj kurva e qeveris
Gére

Muharrem B Shkodra Nuk ka ndryshu shum vetem nje shkronje dikur thojke JO sot po thot PO
Gére

Shkelqim Gashi Votoni apet kut vjen vakti se kini mja pa herin
Gérer

Fadil Rrahimi Kjo asht nji qeveri e Barijeve
Gérer

Enver Krasniqi athu mara kush po jet nket rast pederr
Gérer

Agon Bytyqi O hajn
Gérer[url=https://www.facebook.com/BotaSotOnline/posts/1576649779051165?comment_id=1578713265511483&comment_tracking=%7B"tn"%3A"R8"%7D]1 j[/url]

Selimi Nejaz kur tja fillojn kah kufin serbis kan me mrih prishtin
Gérer

Perquku Gazmend hala me politik po merrni a
Gérer

Mexhid Sejdaj Lopės me ja hek koshin qysh bane?
Gérer

Baki Hyseni Nji lis thojshe se japim kuje tash Ramush.turp
Gérer

Rico Delija Oooo Karmushoo shko kerkoj falje karamuratit se nji mut jeni
Gérer

Kastriot Dreshaj Te lumt
Gérer
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ushtaret e Ramush Haradinajt e dhunuan sofije tafen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: