AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fatmir Lima tri here u akuzue per krime,u lirue i pafajshem

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fatmir Lima tri here u akuzue per krime,u lirue i pafajshem   Jeu 28 Sep - 17:05[size=36]Bashkëshortja e Fatmir Limajt: Nëntori qënka muaji jonë i tersit

Arlinda Balaj, bashkëshortja e kryetarit të NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka reaguar në faqen e saj në "Facebook", duke shkruar një kronologji të proceseve nëpër të cilat ka kaluar Fatmir Limaj.
[/size]
MADHËSIA E TEKSTIT
PERISKOPI.COM 29 TETOR 2016, 22:34 LAJME

Me poshtë keni statusin e plotë të saj:
Kronologji e proceseve te Fatmir Limaj
Si fillim ju lutem te ndani pak kohe t’i lexoni.E di qe eshte pak gjate,por mendojeni qe ne nuk i kaluam duke i lexuar per 5 minuta,por duke i perjetuar me vite te tera.
-Dy vite liri 2000-2002,askush si kemi shijuar.Per dy vite te gjithe ishim as ne toke,e as ne qiell,gje qe ishte normale kishim fituar gjene me te shtrenjte -Lirine.
Janar 2003 pas dy viteve liri ngritet aktakuza e pare ndaj Fatmir Limaj nga Tribunali i Hages.
Me 27 janar konfirmohet kjo aktakuz qe zgjat plote 3 vite,3 vite heqje lirie per Fatmirin.
Me 30 nentor 2005 shpallet i pafajshem.
Ne vitin 2007 partia te cilen ishte pjese e saj per here te pare fitoi zgjedhjet dhe Fatmiri merr postin e Ministrit te Trasportit,qe pa dyshim ishte ministri me i suksesshem i te gjitha koherave.
Nuk ka njeri qe kalon ne autostraden tone e qe nuk thote:”valla kem pshtu me kete autostrade”.
Spo futem ne te gjitha arritjet e tij gjate kohes sa ishte minister,nese nuk i keni kuptuar deri tani,nuk do t’i kuptoni kurre.
Ne vitin 2009 fillojne te zihen intrigat ne kuzhinat e njerzeve qe nuk mund t’ia pranoni sukseset.
Me 28 prill 2010 behet ajo bastisja e famshme qe te gjithe e mbani mend,sepse per gjera te kqija jemi shume te prirur t’i kujtojm.
Bastisja behet gjoja per keqperdorim dhe vjedhje te 80 milion eurove dhe per qudi para se te ndodh kjo ne mediat serbe ishte shkruar qe Limaj do te akuzohet per shumen e 80 milion eurove.Interesant si ata e dinin para se te ndodh rastii,vlersojeni vet….
Kjo me pas vazhdon me deklarata e shkrime bombastike,besoj edhe keto i kujtoni.Te gjitha ishin qdo dite ne gazeten Koha Ditore qe ishte nje mbeshtetese e madhe per demtim te imazhit te Fatmirit
Kjo ishte loja e tyre per te vazhduar me pas me akuza per krime lufte.
Kuptohet e pregaditen terenin mire
Kush do e perkrahe nje Komandant qe akuzohet se vjedhi 80 milion euro?
Por fatmirsisht nuk ju doli siq e menduan,populli asnjeher nuk e la Fatmirin pa perkrahje.
Me 25 korrik 2011 ngritet aktakuz ndaj Fatmirit dhe shokeve te tij per krime lufte,Rasti Kleçka.
Me 2 shtator 2011 konfirmohet dhe per 9 muaj vazhdon procesi gjyqesor.
Me 2 maj 2012 shpallen te pafajshem.
Vazhdon loja e radhes…
Me 16 nentor 2012 ngritet aktakuz per MTPT.
2010 bastisja ne fund te 2012 akuza..Interesant aaa…
3 vite hetim per gjithe ato prova qe kishin ne 2010
Vazhdon Kleçka…
Me 25 nentor 2012 kthehet ne rigjykim,dmth 10 dite pas akuzes per korrupsion,ku populli ende e kishte ne koke akuzen e korrupsionit.
Dhe leshohet urdher arrest ndaj Fatmirit,ku edhe burgoset para festes se 28 nentorit.
Gjithmone loja e njejte,fillimisht korrupsioni pastaj krimet e luftes.
Me 17 shtator 2013 per here te dyte shpallen te pafajshem
Çka tash?..Si t’ia bejme?Çfare te bejme?
Sigurisht per gjana te kqija problem me na nzan ngusht…
27 shkurt 2014 ngritet aktakuz per MTPT 2 ,tash jo vetem ndaj Fatmirit por edhe ndaj dy vellezerve te tij.Nje dite para themelimit te partis,çfare koincidence apo?..
Krejt familja te akuzuar…
Me 5 mars 2014 konfirmohet aktakuza per MTPT1
Me 6 mars 2014 hidhet poshte akuza per Demir e Florim Limaj
Kjo nuk ju dhezi-keq per ta…
Me 20 gusht 2015 rikthehet Kleçka per here te trete…
Me 15 maj 2016 perfundimisht shpallen te pafajshem nga Gjykata e Apelit me vendim te formes se prere.
MTPT vazhdon me lojra ende..
Dhe tani na del dhe rasti Bellanica me aktakuzen ma banale qe keni mujt me degju ndonjeher:
“Pse se ke parandalu nje vrasje qe ka ndodh gjate luftes”
Kush mund te flet ketu per drejtesi?
Kjo eshte presekutim,ndjekje kjo me gjithqka mund te kete lidhje veq me drejtesiii kurrreee.!
Ky nuk eshte shtet definitivisht..
Nentori qenka muaji jone i tersit…

http://periskopi.com/bashkeshortja-e-fatmir-limajt-nentori-qenka-muaji-jone-tersit/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fatmir Lima tri here u akuzue per krime,u lirue i pafajshem
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: