AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hamdi Ndreca

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hamdi Ndreca   Mar 3 Oct - 3:57


Kushtrim Terziu Por me hi politik nuk duhet me kon me shkoll por duhet mukon bokser ahahah


J’aime
 · Répondre · 
1
 · 1 octobre, 08:00
Supprimer

Muhamed Demir Beqiri Vetem denim nga Qytetaret!


J’aime
 · Répondre · 
2
 · 1 octobre, 11:08
Supprimer

Hysen Ramadani a din kush kur eshte revanshi u knaqum tu kqyr shou me deputet matrapaz si kta dy


J’aime
 · Répondre · 1 octobre, 17:40
Supprimer

Hamdi Ndrecaj Reagim 
Rasti qė ndodhi dje mes deputetėve Zeka dhe Krasniqi duhet qė tė na shėrbejė pėr vetdijėsim e jo pėr hasmėri ndėrvėllazėrore.Uroj qė ky rast tė jetė i fundit dhe tė jetė i izoluar, edhe pse nuk mund ta quajmė tė tillė, pasi qė ky lajmi mori botėn dhe po transmetohet dhe komentohet nė mėnyra nga mė tė ndryshmet. Por nga shqiptarėt e vuajtur dhe nga ata qė luftuan, punuan dhe ende e dėshirojnė njė Republikė tė mirėfilltė qytetare, ėshtė pritur vėrtet me keqardhje dhe shkiuar nga kėndvėshtrimi im ky ėshtė rast i pa presedan ndėr shqiptarėt, apo ashtu mund ta quaj. Fjalori i pėrdorur nga deputetėt thuaja se tė secilės parti politike, vėrtet i ngjan njė mentaliteti tė ulėt qė nuk pėrket fare, jo vetėm me kodin politik tė mirėsjelljes, por nuk i pėrket as kombit shqiptar. Qytetari ėshtė sovran dhe me votėn e tij e ka dėshmuar qė ėshtė,jo vetėm pėr ndryshime, por edhe pėr njė gjuhė mė ndryshe nė parlamet, qeveri dhe nė debatet televizive, apo nė mediat e shkruara, qofshin ato virtuale apo gazeta e revista ditore.Vėrtet jemi mėsuar qė viteve tė fundit tė dėgjojmė fjalė fyese dhe denigruese nė Parlamentin e Kosovės qė nga kryeparlametari e gjer te deputetėt , qė pa dallim thuajse secili nga ta ėshtė njollė e sė keqės, duke krijuar urrejtje mes kolegėve dhe duke nxitė elektoratin, secili nga kėndi i vet qe njė hasmėri tė tillė ndėr shqipetarė nuk e njeh pothuaj as historia. Prandaj luten tė gjithė anėtarėt e legjislativit tė RKS qė tė jenė shumė mė tė matur dhe mė tolerantė ndaj njėri –tjetrit, sepse Kosova ua dha votėn pėr ta qeverisur kėtė vend ashtu siē duhet dhe pėr ta vėnė vendin nė binarėt e duhur, kėtė republikė tė brishtė pa sovranitet nė veri, me njė ekonomi tė barabartė me atė tė Zimbabvesė, apo disa shteteve tė Afrikės, njė republikė ku mbizotėrojnė klasat e larta ekonomikisht tė qėndrueshme e klasat e ulėta dhe ato tė mesme trajtohen si qytetarė tė rendit tė dytė apo tė tretė,njė republikė ku mbizotėron varfėria dhe lulėzon krimi i organizuar, korrupsioni dhe informaliteti.Prandaj lėrini pėrēarjet, fyerjet dhe shajrejt qė po pėrdorni nga ato mė banalet e gjer te pėrdorimi i dhunės dhe kthejuni punės ditore nė qeveri e parlament pėr tė mirėn e kėtij vendi, pėr tė mirėn e popullit qė jua dha votėn, pėr tė mirėn e tė rinjve dhe tė rejave qė gjer mė sot nuk po shohin asnjė shans shprese pėr jetė, sepse ju po jua vrani shpresat pėr jetė.
Ata qė po e qeverisin vendin janė zhytur nė vorbullėn e thashethemeve,akuzave e kundėrakuzave dhe fare s’po e qajnė kokėn pėr popullin.
Merruni me shtetin, me ekonominė dhe pėrpiquni qė ta krijoni njė realitet tė ri nė RKS,sepse Kosova, vendi juaj po zbrazet pėr ēdo ditė . Ky popull pėr ditė e mė shumė po tronditet me sjelljet tuaja,qė mė sė shumti i pėrngjajnė ish- Ukrainės sė Lukashqenkos e jo njė parlamenti tp mirėfilltė tė zgjedhur nga ky popull.
Lereni gjuhėn e urrejtjes,sepse ju jeni pasqyra e kėtij vendi, por fatkeqėsisht, populli po sheh vetėm njė pasqyrė tė thyer e tė copėtuar dhe me njė fotografi tė shėmtuar dhe shume tė djallėzuar.
Hamdi Ndrecaj- Panteri . 30.09.2017.


J’aime
 · Répondre · 
1
 · 44 min
Supprimer

Kuēi Kuēi Haxhi Hamdi Ndrecaj,me tu shpif pa i pas borgj eshte njesoj sikurse me ta ngule thiken ne shpirt.Leje qe kan qen ne mardhenje pune sa ka qen Milloshi.Na edhe pse nuk u thojme keto gjana ,keta po na ngjesin bishtat e vete neve,dhe hajte e mos me te plase zemra,e mos mi qepate ne tru pisat.Keta qent e serbise duhet me hesht e me shti koken perfundi bythes e jo na.Keta jan qe ja nisin te paret provokimet nga ma te poshtertat e tyre qe i ka mesue nana serbijaqka,Keta jan qe para luftes kan bashkpunue me serb,e na kemi vujt per kafshaten e bukes,bashk me familjen tone te ngushte.Keta jane qe para luftes na kan denue per dy germa"KR" keta e krijuan uēk en.Keta komanduan luften ēlirimtare Neve nuk na lane hapsir kerkund,ma zi se shkau na ndiqeshin mos po e krijoj ndonje njesi ēlirimtar.Dy i bana dhe me rrethuan sikurse te kisha qen shka,dhe nuk na lan as me ju bashkangjite,e as me  mbrojte popullaten me duare thate.Dhe na duhet me heshte si qeni ne zingjire.Ah ku je oj Perendi?.Nuk na morren ne lufte,dhe na u kercnojshin ne nanen nese bajm e i sulmojm serbet.Thelle jan problemet.Ky qen Milaimi edhe juve u mundue me ua lan tradhetine ne skenarin e Kumanoves.Shkaktar ky qen ka qen per plagosjen tende nga snajperistet.Kur ja fale tradhetarit tradhetine;dmth se ti e pranin pa qen tradhetar mu ba tradhetar pa qen!Dobesi e jona do jete,dhe mu per kete po na riperseriten ngjarjet dhe liri e drite spo shofim.Neser ky mendon se ti ke qen tradhetar,dhe ne histori do mbesish si tradhetar pa qen fare..Neser femijet e tu do ua shofin sherrin se baba tradhetar .Por;kur nuk ke mundesi me nxjerr hak ma e rruges me heshte,mire e ke deri diku,ama jo me ta lane kilen pa e pas njollen e keqe.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Hamdi Ndreca
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: