AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nga kush u inspirue Naim Frasheri

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15037
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nga kush u inspirue Naim Frasheri   Mar 3 Oct - 6:35

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi,A e dini prej kujt e ka hauzue poezin "Fjalet e qiriut"?I pari jam une qe e kam zbulue.Kam shkrue per kete para 15 viteve

Lirim Gashi He Kuēi Haxhi prej kujt ?
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi Po presi mos po pergjigjet naj kush,se po te tregoj ne privat nese deshiron ma para.

Lirim Gashi Ani prit.
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi a ka gjuhetar qe kan lexue ma gjersisht per historin e Naimit dhe vellezerve te tij?Apo vetem jan qykate ēka ka shkrue tito e enveri!!!!

Lirim Gashi Kuēi Kuēi Haxhi pse e ke shkruar mbiemrin dyfish nė kopertinėn e profilit ?
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi Shume je ka kerkon Lirim?Me ka bllokue disa here FB duke me kerkue identitetin,dhe ma bani vete feecbuku keshtu dhe e lash.Kur ishte zgjedhja e Donald J. Trump.Kam pas edhe kercnime nga FBI e disa amerikan ne privat.
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi ,mos po te pengon diēka kjo bythepraptja,se ne tere boten e civilizuar ma se pari shkruhet mbiemri e pastaj emri.E dy here ma ka ba vete fecbuku,kuēi kuēi.Edhe Gugji gugji sprish pune.As emri as mbiemri nuk te ban ndere nese nuk je njeri.
Gérer

Lirim Gashi Jo bre sen s'po m'pengon se ti edhe ashtu je i mbrapshtė hahaha nė kuptimin pozitiv. 
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi si daja edhe nipi.
Gérer

Lirim Gashi Hajt tash tregona prej kujt i paska vjedh Naimi vargjet e qiriut o Haxhi ?
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Lirim Gashi Shpejte po ke deshire o nipash me dite,mos u ngute se nuk do bahet kijameti,te presim se ndoshta do del ndonje njeri qe ka lexue.O duro pakes. 
Gére


Fehmi Maliqi Kėshtu tė dua o njeri!


Ibrahim Kelmendi :
Ku e gjete bash Qerbelane - qe ishte nje lajthitje e shpifur e Naimit?!


Agron Shala Nuk e kanė thėnė kot: " Zėri i poetit, ėshtė zėri popullit " Nė ēdo kulturė dhe tek ēdo popull, ajo qė populli ndjenė dhe pėrjeton, ėshtė poeti, ai i cili e shpėrndanė me penėn e tijė. 
Gjithsesi, poezitė e Naimin jan edhe sot aktuale

Gérer


Valbone Shehu Tė lumtė Lirim Gashi,bash ne muaj te Madh' te Muhatemit,kur eshte ba lufta e QERBELASE... O sa bukur tregohet ne HADIKE... per qafirat e atehershit dhe te sotit, qe ushqehen me gjakun e njeriut... farė e zezė...
Gérer


Lirim Gashi O Ibrahim Kelmendi ti a po i lexon mė vėmendje fjalėt e mia apo urrejtja e verbėr dhe intoleranca ndaj besimtarėve as kėtė gjė s'po t'a lejon. Unė nuk besoj nė religjione por besoj nė tė mbinatyrshmėn dhe ekzistencėn e pėrshkallėzimit tė vetėdijes nė p...Voir plus
Gérer


Agron Shala Lirim Gashi. Mos u merr me tipat si Ibrahimi, Bajrami e Bardhi. Ata kan misjon dhe nuk munden ndryshe
Gérer


Lirim Gashi Jo jo, pėr Iben e di qė tė vetmin mision nė kėtė botė e ka marrė nga Luciferi, andaj po pėrgatitet qė t'i vizitojė 72 Hyritė nė xhenet por vetėm pėrkohėsisht dhe sa pėr t'a informuar shefin e tij a janė aq tė ėmbla siē po pretendojnė Shefqetat dhe sherbetorėt e tyre hahahahaha...
Gérer


Ibrahim Kelmendi Ok, i "mbinatyrshem". Ke mundesi ta prezantosh te "mbinatyrshmen" Tende, qe e beson?
Gérer

Lirim Gashi Pėr me t'a prezantu unė ty tė mbinatyrshmėn ti duhėt t'a njeh sė pari tė natyrshmėn. Por duke e pasur parasysh faktin qė ti je skeptik dhe intolerant ndaj tė natyrshmės ti nuk e meriton spjegimin mbi tė mbinatyrshmėn ngaqė shefi i tė mbinatyrshmės ma ka ndaluar qė t'ua shpjegoj gjėrat e mbinatyrshme atyre qė nuk e kuptojnė tė natyrshmėn
Gérer

Kuēi Kuēi Haxhi Pse nuk mirremi me tri lufterat e trojeve tona qe u zhvilluan ne kosove,iliride e ne luginen e presheves por shkojm ne paidhe te sames ne Qerbela?Per ju dyve vlen kjo o Lirim Gashi ,dhe Ibrahim Kelmendi.Ti qajm hallet tona,ti tregojna popullit se lufta e fundit a u zhvillue si duhet per ēlirim,apo me tradheti kembe e krye.Ku kem qen e ka do tretemi.
Gérer

Lirim Gashi Kuēi Kuēi Haxhi mė falė se kam harru me t"pyt ty pėr ēfarė teme me shkru. Mė falė shumėfish pėr mėkatin dhe mos ma tesh ma shumė ok.


Ibrahim Kelmendi :
Lirim, paske bere "fizkulture" te shkathet per te arsyetuar mos shpejgimin e te "mbinatyrshmes", sikur nuk do e t'u ka ndaluar, por ne fakt vetem se ke kamufluar pa mundesine per ta shpjeguar.
Nuk je Ti i vetmi, jane miliona, qe besojne e nuk dine ēka besojne. Dikush "zotin" dhe kur e pyet, si e koncepron ai zotin, ze te prezenton mendesine e deshirat e veta, krejt te ndryshme me "zotat" e Bibledh dhe Kuranit.
Ndersa edhe kjo "mbinatyrshmeria" Jote duhet te jete "pakete" iluzionet e fantazish, qe burojne nga mendesia e deshirat Tua.
Edhe e "natyrshmerija" eshte treminologji relative, varet nga mendesia e atij qe e perdor.https://www.facebook.com/lirimg1/posts/1619933948025168?comment_id=1620063451345551&notif_id=1507033321600030&notif_t=feed_comment_reply
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Nga kush u inspirue Naim Frasheri
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: