AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Komandantėt e luftės mbrojn kriminelat serb,se vete jan krim

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Komandantėt e luftės mbrojn kriminelat serb,se vete jan krim   Mar 3 Oct - 21:05

Published On: 3 Tetor, 2017
Debate / Lajmi Kryesor 2 |

[size=36]Komandantėt e luftės dhe shumica PAN, apologjet tė krimeve serbe nė Kosovė nė rastin Rikallo![/size]

Ėshtė e habitshme, se si kryesisht bile, tė quajturit komandantė lufte po i bėjnė apologji, jo vetėm ministri Nenad Rikallo, qė jo vetėm ka nxitur krime ndaj shqiptarėve, por ka marrė pjesė personalisht nė dhunėn ekstreme sistematike tė Serbisė. Akuzat tashmė janė publike, dhe vetė debati, po tregon se sa e padenjė ėshtė prokuroria, policia hetuese, dhe gjykatat e Kosovės, qė nuk nxjerrin njė akt hetimi dhe bile arrestimi tė ministrit Rikallo.
Deputetėt, si Daut Haradinaj, Sherifi, “Kamishi”, me prapavijė lufte, dhe deputetė tė tjerė tė AAK-sė, PDK-sė, NISMA-s, me diskutimet e tyre, frazeologjitė, qėndrimet, duke mbrojtur Rikallon, po i mbrojnė apo i bėjnė apologji edhe krimeve serbe nė Kosovė.
Ndoshta nuk ėshtė rastėsi, qė pikėrisht kėto grupe politike, pėrkatėsisht figura tė tyre qendrore janė tė akuzuar dhe bile dėnuar edhe pėr krime ndaj vetė shqiptarėve, pėr shkak tė bindjeve politike.
Pra, pėrkrahja e krimeve serbe, dhe kryerja e krimeve ndaj shqiptarėve pėrkrahės tė Ibrahim Rugovės, e zbulon aleancėn diskrete qeverisėse.
Ky debat po e zbulon identitetin e njė politike tragjike shqiptare, dhe tė figurave tė diskutueshme nė tėrėsi tė vlerave tė tyre tė cilat i kanė pretenduar.
Po ashtu ky grupim ka ndėrtuar njė sistem tragjik tė drejtėsisė, tė pafuqishėm, tė diskutueshėm, dhe thuaja tėrėsisht tė rrėnueshėm, i cili sistem po dėshmon se nuk ėshtė i pavarur, dhe ėshtė nėn kontrollin e po kėtyre grupimeve, dhe nė aleancė me Serbinė, siē edhe e evidentuan disa deputetė nė diskutimet e tyre, se njė pjesė e gjyqėsisė, prokurorisė, e policisė, janė nė shėrbim tė Beogradit.
Nė rastin Jabllanoviē, i shkarkuar aso kohe, ishte ndėrmjet fjala, por, tash qėndron fjala, dhe shumė mė shumė se ajo, veprat- krimet e kryera nga Rikallo, ndaj shqiptarėve, dėshmitarė tė veprave tė tij.
Shqiptari.eu
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Komandantėt e luftės mbrojn kriminelat serb,se vete jan krim
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: