AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Milaim Zeka ,Albin Kurti ka ba takime me serb

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Milaim Zeka ,Albin Kurti ka ba takime me serb   Mar 3 Oct - 21:11[size=36]Milaim Zeka hedh “bombėn” e parė ndaj Albin Kurtit, raporti policisė takime me agjentėt nga Serbia[/size]
Pas grushtimeve qė kishte nga Frashėr Krasniqi, deputeti i Nisma-s, Milaim Zeka, kishe paralajmėruar se do tė publikojė sekrete pėr Lėvizjen Vetėvendosje.
Zeka, qė njėkohėsisht ėshtė pronari i portalit “Pa Rrotlla”, ka publikuar disa dokumente qė pretendon se janė tė AKI-sė pėr takimin e Albin Kurtit me Shėrbimin Sekret Serb.
Mė poshtė, shkrimi i kėtij portali:
“Albin Kurti ėshtė ndalur nga policia pas takimit qė ka patur me dy agjentė tė shėrbimit sekret Serb nė fshatin Binxhė tė komunės sė Klinės nė 17 Janar 2004.
I shoqėruar nga Vlora Bajqinovci, Jellena Bjellica dhe Dardan Velija, Albin Kurti ka zhvilluar njė takim nė fshatin Binxhė tė komunės sė Klinės me dy persona nga strukturat e shėrbimit sekret serb.
Bėhet fjalė pėr dy vėllezėrit Boban dhe Golub Donqiq tė dy me dokumenta te BIA-s. Boban Donqiq nė vitin 2004 mbante edhe gradėn e Kapitenit nė Ushtrinė e Serbisė, pėerveē asaj tė anėtarit tė BIA-s Serbe.
Nga raporti i policisė, njė kopje tė tė cilit e posedon Pa Rrotlla, shkruhet qartė se Vetura e tipit Golf me ngjyrė tė Bardhė me targa 416-KS-989 ėshtė ndalur nga policėt Beg Prenaj, Fadil Ahmetgjekaj, ndėrsa Raporti ėshtė punuar nga Agron Hamza.
Nė kėtė raport shkruhet se me datė 17 tė muajit Janar 2004 ėshtė mbajtur njė takim me strukturat e shėrbimit tė Sigurimit Shtetėror tė Serbisė (BIA) nė fshatin Binxhė tė Komunės sė Klinės.
Pėrfaqėsues tė BIA-s nė kėtė takim kanė qenė BOBAN dhe Golub Donqiq tė dy pjestarė tė shėrbimit sekret tė Serbisė. Boban Donqiq, me gradėn Kapiten i Ushtrisė sė Serbisė dhe oficer i lartė i Sigurimit Shtetėor tė Serbise (BIA).
Policia ka ndaluar palėn shqiptare qė ka marre pjesė nė takim, tė cilėt udhėtonin me makinėn Golf, ngjyrė tė bardhė me targa 416 – KS – 989.
Nė ktė raport shkruhet se, Dardan Velija ishte ulur perpara, ndersa Jellena Bjellica, Vlora Bajqinovci dhe Albin Kurti ishin ulur prapa. Albin Kurti ishte i mbuluar me Qebe. Kurti nė gjykatė prezantoi tė jetė zotėrues i njė dokumenti si anėtar i AKI-sė.
Dokumenti dhe raporti i policise kur eshte ndaluar Albin Kurti me sherbimin sekret te Serbise. / Gazeta Prishtina
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Milaim Zeka ,Albin Kurti ka ba takime me serb
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: