AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fatmir Lima zona e Banjes ska qen as e uēk es e as e serbeve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fatmir Lima zona e Banjes ska qen as e uēk es e as e serbeve   Mar 17 Oct - 15:55

Djali i Ramiz Hoxhes,Enveri;te Shupa e Banjės’ e kishte takuar Fatmir Limajn, me nje tjeter me tokivoki ma vone kam ndegjue se eshte Skender Hoti
kam dėgju se e morėn babėn, axhėn edhe Ejupin kam dalė dhe te varrezat i kam pa qė kėta tė dy i kanė zbritė, Hajrizin dhe Ejupin. Aty jam kthy e kam marr kerrin edhe armėn sepse kam qenė ushtar i UĒK-sė dhe e kam marr Ejupin. Jemi nisur nė drejtim tė Banjės sepse me treguan se kanė shkuar andej”, thotė Enveri.

“Kur kam vazhduar rrugėn pėr Banjė te shupa e Bajnės, rruga pėr Senik e kam takur Fatmir Limen dhe njė person tjetėr, tė ndalur me radiolidhje nė dorė dhe i kam ba pyetje “zotėri Fatmir, njė kerr me maska mos e ke pa se babėn e kam nė atė kerr nuk i ka 5 minuta qė ka kalu kėndej”. Mė tha ‘jo nuk e kam pa”,  theksoi Enveri.
Pak kilometra mė tutje, ai e kishte gjetur babanė tė vrarė.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Limaj ka porositur tė gjithė qė tė mos komentojnė por ēėshtjen t’ia lėnė drejtėsisė.
“Unė besoj qe ju e kuptoni se nė asnjė mėnyrė intervista ime tė mos interpretohet si ndikim nė drejtėsi sepse vazhdimisht jeta ime ka treguar se unė jam kundėr ndėrhyrjes nė procesin e drejtėsisė”, tha Limaj pėr Emisionin DnK.
Ai thotė se i kishte parė edhe kufomat ndėrsa mė pas kishte vazhduar pėr t’i kėrkuar kush ishin dorasitxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
“Nė atė kohė kjo zonė nuk ka qenė as zonė e UĒK-sė e as e policisė serbe. Unė pas disa javėsh nė mal kam tentuar tė shkoj ta vizitoj familjen time dhe kur kemi mbrri te vndi ku ne i themi ‘Shupa e Banjės’ e kemi ndalė kerrin pėr me vėzhgu rrugėn sepse ka qenė nėn kontrollin e forcave serbe”, theksoi Limaj.
Ai thotė se nuk e kishte njohur tė birin e viktimės, Ramiz Hoxhės, kur e kishte takuar nė atė vend.
“Dhe nga aty i ka 5 minuta deri te shtėpia ime. Kur ka dalė Skenderi Hoti me kontrollu rrugėn, kanė ardhė dy djem nė njė gjendje shumė tė rėndė dhe na kanė thėnė ‘a e patė njė kerr’ dhe ne ju them se ‘kėndej nuk ka kaluar. Ata na treguan hallin e tyre”, tha Limaj.
http://kallxo.com/drejtesia-ne-kosove-si-u-vra-ramiz-hoxha-nga-bellanica/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fatmir Lima zona e Banjes ska qen as e uēk es e as e serbeve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: