AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fatmir Lima zona e Banjes ska qen as e uk es e as e serbeve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fatmir Lima zona e Banjes ska qen as e uk es e as e serbeve   Mar 17 Oct - 15:55

Djali i Ramiz Hoxhes,Enveri;te Shupa e Banjs e kishte takuar Fatmir Limajn,me nje tjeter me tokivoki ma vone kam ndegjue se eshte Skender Hoti
kam dgju se e morn babn, axhn edhe Ejupin kam dal dhe te varrezat i kam pa q kta t dy i kan zbrit, Hajrizin dhe Ejupin. Aty jam kthy e kam marr kerrin edhe armn sepse kam qen ushtar i UK-s dhe e kam marr Ejupin. Jemi nisur n drejtim t Banjs sepse me treguan se kan shkuar andej, thot Enveri.

Kur kam vazhduar rrugn pr Banj te shupa e Bajns, rruga pr Senik e kam takur Fatmir Limen dhe nj person tjetr, t ndalur me radiolidhje n dor dhe i kam ba pyetje zotri Fatmir, nj kerr me maska mos e ke pa se babn e kam n at kerr nuk i ka 5 minuta q ka kalu kndej. M tha jo nuk e kam pa, theksoi Enveri.
Pak kilometra m tutje, ai e kishte gjetur baban t vrar.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Limaj ka porositur t gjith q t mos komentojn por shtjen tia ln drejtsis.
Un besoj qe ju e kuptoni se n asnj mnyr intervista ime t mos interpretohet si ndikim n drejtsi sepse vazhdimisht jeta ime ka treguar se un jam kundr ndrhyrjes n procesin e drejtsis, tha Limaj pr Emisionin DnK.
Ai thot se i kishte par edhe kufomat ndrsa m pas kishte vazhduar pr ti krkuar kush ishin dorasitxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
N at koh kjo zon nuk ka qen as zon e UK-s e as e policis serbe. Un pas disa javsh n mal kam tentuar t shkoj ta vizitoj familjen time dhe kur kemi mbrri te vndi ku ne i themi Shupa e Banjs e kemi ndal kerrin pr me vzhgu rrugn sepse ka qen nn kontrollin e forcave serbe, theksoi Limaj.
Ai thot se nuk e kishte njohur t birin e viktims, Ramiz Hoxhs, kur e kishte takuar n at vend.
Dhe nga aty i ka 5 minuta deri te shtpia ime. Kur ka dal Skenderi Hoti me kontrollu rrugn, kan ardh dy djem n nj gjendje shum t rnd dhe na kan thn a e pat nj kerr dhe ne ju them se kndej nuk ka kaluar. Ata na treguan hallin e tyre, tha Limaj.
http://kallxo.com/drejtesia-ne-kosove-si-u-vra-ramiz-hoxha-nga-bellanica/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fatmir Lima zona e Banjes ska qen as e uk es e as e serbeve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: