AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nuhi Berisha e Rexhep M.rrethohen ne shtepine eSejdi Veselit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nuhi Berisha e Rexhep M.rrethohen ne shtepine eSejdi Veselit   Lun 23 Oct - 2:48

Aktivitetit tė Rexhep Malės dhe Nuhi Berishės me shokė, u kishin rėnė nė gjurmė  agjentėt e UDB-sė, tė cilėt kishin vėnė nė lėvizjė tėrė rrjetin e saj tė agjentėve pėr zbulimin e tyre. Nė mes 11 dhe 12 janarit 1984 nė Prishtinė Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha rrethohen nga forcat policore serbe nė shtėpinė e Sejdi Veselit nė lagjen mė tė varfėr tė Prishtinės, nė Vranjevc Mė vonė kjo lagje do tė marrė emrin ,, KodraTrimave\" pikėrisht pėr shkak tė qėndresės heroike tė Rexhepit e Nuhiut.  


Pergjigje
Kurse vete Avdi Ibrahimi me ka thene se vete ja ka prue shpirtin te hunda duke ja ba ti je shpiun,ti po bashkpunon me serb,ti po na qet shoket ne krthe,gjere sa Nuhi Berisha ja bane e kqyrim bre Avdi a jam spiun.
Aviu me ka thane se me hy ne grupin tone,apo me hanger ne sofren tone  hane por me ba me na dale pa na vete ne dijm edhe me ta marr jeten ne ēdo forme.
http://www.ekonomia-ks.com/?page=1,9,30587
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Nuhi Berisha e Rexhep M.rrethohen ne shtepine eSejdi Veselit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: