AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Naim Miftari i qet kush e kan pague me vra shqiptar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Naim Miftari i qet kush e kan pague me vra shqiptar   Sam 11 Nov - 1:03

http://mezemer.info/ish-anetari-i-shik-ut-thaci-veseli-haliti-pergatitnin-urdhrat-ja-kush-i-kryente-vrasjet/
Search for:
[size=33]Ish anėtari i SHIK-ut: Thaēi, Veseli, Haliti pėrgatitnin urdhrat, ja kush i kryente vrasjet

Naim Miftari, ish agjent i SHIK-ut, pėrmes njė postimi nė facebook, ka drejtuar akuza tė rėnda nė drejtim tė Hashim Thaēit, Kadri Veselit, e Xhavit Halitit.
Sipas Miftarit, tė lartpėrmendurit i pėrgatitnin urdhrat pėr vrasje, dhe me pas kėto urdhra ua jepnin Azem Syles, e ky i fundit tek disa komandantė tė tjerė.
“Urdhrat pėr vrasje i pėrgatitnin dhe i jepnin Hashim Thaēi, Kadri Veseli dhe Xhavit Haliti. Kjo treshe pastaj kėto urdhra ja jepnin Azem Syles, kurse Azem Syla jav pėrcillte pastaj kėto urdhra si Sabit Gecit …..dhe disa komandantėve tjerė nga regjioni i Drenicės tė cilėt dihen me emėr dhe mbiemėr dhe kujt i shėrbejnė edhe sot”, ka shkruar Miftari, pėrcjellė “Bota sot”.
Sipas ish agjentit tė SHIK-ut, i cili njihet si njėri ndėr kritikuesit mė tė mėdhenj tė Thaēit, Veselit, e Halitit, ka raste kur janė marrė personalisht edhe kėto me vrasje.
“Por ka raste kur me vrasje janė marr personalisht Bossat edhe vet sidomos kur ju ka rreziku posti politik, ushtarak dhe sidomos financiar nga dikush tjetėr si ishte rasti i vrasjes tė Bahadin Hallaqit dhe njė personit tjetėr ish pjesėtar te lart tė LPK ku me ketė vrasje dhe zhdukje tė kufomave u marr personalisht Hashim Thaēi dhe Kadri Veseli pasi si kanė besuar askujt pėr ketė mision”, ka shkruar nė postimin e tij, ish agjentit i SHIK-ut, dhe ish pjesėtari i UĒK-sė, Naim Miftari.
[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Naim Miftari i qet kush e kan pague me vra shqiptar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: