AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Mirsad Ndreca me emer tjeter me shtetesi maqedonase

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Mirsad Ndreca me emer tjeter me shtetesi maqedonase   Lun 13 Nov - 13:13

Shigjeta.Net
Ballina  BALLINA  Dokumentari i ri pėr ”Grupin e Kuman qė zbulon informacione tronditėse pėr...

[size=32]Dokumentari i ri pėr ”Grupin e Kumanovės” qė zbulon informacione tronditėse pėr luftimet dyditore dhe prapaskenat e shtetit (Video)Deri tani janė thėnė dhe dėgjuar shumė gjėra pėr luftimet dyditore nė Lagjen e Trimave nė Kumanovė mė 9 dhe 10 maj tė vitit 2015.
Emisioni ”Kod” i gazetares Snezhana Lupevska ka ngritur dilema tė reja pėr ngjarjet qė pėfunduan me dėnime drakonike pėr pjesėtarėt e ”Grupit tė Kumanovės”.
Sipas kėtij dokumentari, ky luftim ėshtė ndihmuar nga shteti dhe zyrtarėt e atėhershėm tė Maqedonisė.?
”Pjesėtarėt e ‘Grupit tė Kumanovės’ janė sjellė nė Lagjen e trimave me veturė tė ndihmės sė shpejtė’ thuhet nė dokumentar.
”Policia ka qenė e futur nė kurth nga sigurimi shtetėror qė ju ka thėnė pjesėtarėve tė policisė speciale se nė atė lagje ka vetėm 3 persona qė duhet tė normalizohen. Kur ka arritur policia nė vendin e ngjarjes, janė befasuar negativisht nga sulmi dhe pjesmarrja e mbi 40 personave tė armatosur deri nė dhėmbė” zbulon gazetarja Lupevska.
”Nikolla Gruevski, Sasho Mijallkov, Gordana Jankulloska dhe zyrtarė tjerė shtetėror kanė qėndruar nė stacionin policor nė Shkup pėr tė shikuar si nė film luftimet qė policia i inēizonte nga dronėt qė fluturonin mbi Lagjen e Trimave” vazhdon dokumentari, pėrcjell Telegrafi Maqedoni.
Sipas policisė, ky aksion ka marrė jetėn e policėve si asnjėherė mė parė deri tani, nė ndonjė aksion tė policisė sė shtetit, pas vitit 2001.
Nga policia thonė se pėrveē tetė pjesėtarėve tė vdekur gjatė ditės sė luftimeve kėto ditė ka vdekur edhe njė pjesėtar tjetėr, si pasojė e lėndimit tė organeve tė brendshme.
Ky dokumentar ėshtė pėrgatitur dy vite me material nga deklaratat e familjarėve tė tė vrarėve, me informacione tė zbuluara nė institucione tė shtetit por edhe nėpėrmjet hetimit tė bėrė nė mesin e policėve qė kanė qenė nė aksion. /Telegrafi/
Artikulli paraprakKy ėshtė kryetari shqiptar milionerė qė disponon biznese e pallate

[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Mirsad Ndreca me emer tjeter me shtetesi maqedonase   Lun 13 Nov - 14:16
Ndegjone ne minutin e 19 e 18 sekonda
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Mirsad Ndreca me emer tjeter me shtetesi maqedonase   Lun 13 Nov - 16:28

Beg Riza me leter fjoftim te Bafti Naduni(Kuka)
Nusret Kaloshi me leternjoftim te Gani Rufkiu


https://www.youtube.com/watch?v=O9xj4ERj9cI
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Mirsad Ndreca me emer tjeter me shtetesi maqedonase   Lun 13 Nov - 19:47

pp
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Mirsad Ndreca me emer tjeter me shtetesi maqedonase   

Revenir en haut Aller en bas
 
Mirsad Ndreca me emer tjeter me shtetesi maqedonase
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: