AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pse lufta e trete

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pse lufta e trete   Dim 19 Nov - 18:41Haxhi Kuçi
24 septembre · 
Lufta e trete
Dobesimi i ekonomise amerikane;e bene te mundure zgjedhjen per kryetar te Donald Trumpit. 
Kosova,Koreja e V.,dhe Irani jane caqe te nisjes se nje luftes me permasa tejet katastrofike dhe ndarjen e shoqerise boterore ne dy blloqe.Neqoftes,amerika do e sulmon Koren e Veriut,atehere ne ndihme Kores se Veriut do ti dali sipas marveshjes George Sorosit,Kina,e Rusia.Ndersa shtetet arabe do i dalin krah Kores se Veriut.Kurse ne Serbi ,Rusia ka instalue mjete te forta ushtarake gjere tek raketat e ndryshme dhe cak ka me qen ne te njeten kohe Kosova,shqiperia dhe viset e tjera te banuara me shqiptar.Pra;Zona e Bondeestillit eshte zone TAMPON.Njerezit qe jetojne rrethe tij gjere ne njeqinde kilometar Katror jane tejete mases ne rrezike per te mos egzistue kurr ma ne kete jete.
Lufta e trete do fillon sivjet dhe sivjet do perfundone.
Viti 2018,ka me qen nje epoke e re,se si?,do e shofin ata qe do mbijetojne.

1Gezim Maloku
Commentaires

Lirim Gashi Kuçi Haxhi Nostradamus Suhareka po e parashikon rrjedhjen e ngjarjeve në vitin 2018 dhe zhdukjen e farës shqiptare sipas një skenari nostradamiko-sorrosho-tragjik i cili në zemrat e atyre që e lexojnë mbjellë frikë e panik. Të mjerët ne, po zhdukëmi ende pa u bërë si duhet Republikë.
 · 24 septembre, 17:02
Supprimer

Reshat Murati PLANET E ERTA TE MASONERIJES PERENDIMORE JAN KETU ZOTI I MADHERISHEM NA NDIHMOFT AMIN.
 · Répondre · 24 septembre, 21:08

Xhevahir Asllani Edhe munde te ndodhe


Haxhi Kuçi
Ekonomija dhe varferia tek shqiptaret;
Varfëria endomike në trojet shqiptare,eshte e njejte si ne disa vende te afrikes,ndoshta edhe ma keq.
Kjo vareferi e mbi rendon jeten si shkak të faktit se shqiptaret nuk e dijne teorinë e cikleve. 
Shqiptaret mendojnë se çdo gjë është lineare. 
Shqiptaret janë shumë të paduruar dhe të çrregulluar mes vedi,duke fajsue njeri tjetrin per deshtimet e tyre. Shqiptaret janë duke u manipuluar nga forcat perëndimore (gjermane,zvicerrane,belge,suedeze e amerikane),për të vepruar para kohe për të krijuar çrregullim në trojet e tyre per interesa privat,e jo ato kombetare. 
Disa shqippisa duan gjithçka menjëherë me blue ne dore.Kurse krimiinelet jan te durueshem ,keta marrin armët,dhe kinse luftojne kundra armiqeve,a ne anen e iracionales masakrojne bashk me armiq popullin e vete. 
Ka shume gjëra që nuk mund të merret,si ju deshironi, e as ti bëni kur ju jeni në fund të ciklit.
Paramendoni veprimet e juaja te pa logjikshme!Per kete dhe deshtoni gjate tere histroise njerezore.
Kur vështirësitë financiare të ciklit per ta arritur ate qe deshirojne ,neqoftese varferohen,gjate procesit te veprimit;Edhe paragjykimet rriten ose poshtërohen tej mase ne ekstremitet..Keto gjera i bejne servilet,parazitet,apo keta 
jane ata qe shendrrohen ne tradhetar.Kurse te shkolluarit tradhetar jan shume here ma te rrezikshem sa tradhetaret barinje.
Nje gje duhat ta dini se;
Të gjitha gjërat kanë një fillim dhe një fund. Fillimin a e pergadisin ekspertet,apo barinjet.
A punoni me mend?Dhe a mendoni per procesin final se çfare kualitetit,apo kuantitetit do te arritni!A eshte i njejt si kualiteti,e si kuantiteti?Apo a jane te njejta deshira per optimizem dhe pesimizem?
Shqiptareve nuk u interesone kur duhet të dijne ,per ta arritur ate se çka deshirojne!
Shqiptaret nuk dijne as kur duhet të fillojëne nje veprim,pos nese dikush e nis nje veprim pa lidhje i bashkangjiten si parazita.
Dhe e fundit;
Shqiptaret kur nuk kan dite se kur do të përfundojë pricesi i ciklit. Dmth,i kan hyre nje ciklit pa ekspert,pa e bere mend kohen.
Keshtu të gjitha te mbaruarat pa mend,duhet gjithçka te fillojne përsëri nga e para.Kemi rastin e fresket tek kinse tri lufterat e fundit çlirimtare(tradhetare).
A e dini se në mes të fundit dhe nje fillimit të ri, nuk është gjithmonë një fazë kalimtare e cila shkakton vuajtje shumë të lartë morale dhe fizike ne popull.
Shiko për shembull në veri te Mitrovices, Njerëzit që janë në pushtet ,nuk kujdesen per varferin,dhe gjendjen roberuese,qe ka kaplue ky egzod.Frustim te njejt e keni gjendjen ne Lugine e ne Iliride.
Unë jam edhe më shumë i trishtuar kur ndegjoj nga disa deputet se zgjedhjet paten nje kahje pozitive te ketij vitit 2017.
Keta te verber a e dinin se çfarë i pret pas disa muajve?
Haxhi Lata


Dernière édition par Perparimi le Dim 19 Nov - 18:46, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Pse lufta e trete   Dim 19 Nov - 18:45

Ilirjam B. Ulpiana Kuçi Kuçi Haxhi edhe shokin tim te luftes behxhet shalen bajgoren=kmldnj-en eka denue anton quni 8 vjet burg kinse baca behgjet shala eka shpik nji helm qe veq shkit magjup i helmon edhe mue njashtue mka pas denue ntjeter kazerm qe kinse edhe un kam desht qata helm qe eka qpik behgjet klmldjn-eja me ja qit anton qunit ne menz ushtarake qe ka qen shef indtendant qe antuni naka kerkue faljee thot qe nat koh ekam pas dhan betimin jugosllav e jam kan plak e aj esht 1965 estes qeun kam mujt meja ba nji status nfejzbuk emeja hum votat per posllanik te ibrahim ramadan magjupit laic rugoves shnet
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Pse lufta e trete   Dim 19 Nov - 19:14

Po me pelqen e verteta e Agron Popaj Goni.
Uroj qe sa ma teper te botoni tema me permbajtje te realitetit.Agron Popaj Goni
15 septembre · 

Mbi 1000 persona ne kumunen time i vrajti Shkau ne daten 25 deri 27 Mars te vitit 1999.dhe UQK nuk e beri as rezistencen morale.as nje feshek nuk e shkrepi.Disa u vran bashk me popull si civil.Pas Luftes poplli e diti dhe nuk e votoj krahun e Luftes.Mbi 70 %e votuan LDKn.Pastaj krahu i luftes filloj me propagant Televizive se kinse kena Luftue.Dhe LDK u friksojke me shum se Lepri.Ata se folshin i vrajshin.dhe arrite ta bindin popllin kinse kan Luftue.Komandantet e UQKs e nisen Luften me Enverizem,duke i perjashtue te gjithe Shqipetaret e tjer.Lufta e UQK ka qen GJUAJ DHE IK.pastaj poplli i duronte Masakrat.Te gjithe Komandantet e UQK i strehuan familjet ne Shqiperi me parat e Mergimtarve.Pas Luftes u kthyan ne KS,per me plaqkit.Dhe mbi 90% te ushtarve te UQK nuk jan vra duke Luftue.por ne prita te ndryshme.Me trgoni se cilen betej e beri UQK
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Pse lufta e trete   

Revenir en haut Aller en bas
 
Pse lufta e trete
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: